Kredi Kartı İle Kripto Para (Coin) ve Bitcoin Alma

Kredi Kartı İle Kripto Para (Coin) ve Bitcoin Alma başlığımızdasınız. Kredi Kartı İle Kripto Para (Coin) ve Bitcoin Alma Mart 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


Kredi Kartı İle Kripto Para (Coin) ve Bitcoin Alma

Genel olarak kripto para ve bitcoin alımı ile alakalı birçok bilgi kaynağı sunabildik. Ancak son zamanlarda insanların oldukça ekonomik sorunlar ile boğuşmasından ötürü, sürekli olarak kredi kartları ile kripto para ya da bitcoin alımı yapıp yapmadığı da sorgulanabiliyor. Bizde bu yazımızda sizlere kredi kartı ile kripto para ve bitcoin alımı ile alakalı detaylı bilgi sunacağız.

İnsanların merak ettiği kripto para kredi kartı ile alınabilir mi sorusuna evet cevabını veririz. Yani kredi kartı ile bitcoin ya da benzeri kripto paralar almak mümkün ancak bu konuda bazı bilinmesi gereken noktaların da olduğunun altını çizmek gerekiyor.

İlk olarak kripto para alımlarında yalnızca bazı borsaların izin vermesinden ötürü, Bu borsalar arasından kredi kartı ödeme seçeneği bulunan kripto para borsalarını seçmek oldukça önemli olabilecektir. Bu kripto para borsalarına örnek verecek olduğumuzda ise, Binance, Paribu ve Btcturk olarak sıralayabiliriz.

Anasayfamızdan bitcoin nasıl alınır inceleyebilirsiniz.

İlk olarak kredi kartı ile en kolay kripto para alacağınız borsa olan Binance’den bahsedebiliriz. Diğer borsalar üzerinden kredi kartı ile kripto para alımları pek mümkün olmamakta. Yani Paribu ve Btcturk üzerinden kripto para ya da bitcoin alımları için eft ya da havale gibi seçenekleri kullanmanız gerekiyor. Bunun haricinde ilk kez kripto para borsası kullanacak kişiler için ise, borsaya para yatırma işlemleri adına sadece kendi adınıza açılmış olan bir banka adını kullanmanız gerektiğini de söylemeliyiz.

Binance kripto para borsasını detaylı bir şekilde inceleyecek olursak, diğer borsalara göre biraz daha farklı bir şekilde işlemektedir. Yukarıda yer alan yerli kripto para borsalarına göre, daha fazla para yatırma seçeneği yer almaktadır. Yerli borsalarda yalnızca eft ya da havale gibi seçenekler yer alırken, Binance borsasında bu seçenekler haricinde kredi kartı alternatifleri de yer alabilmektedir.

Kredi kartı ile beraber kripto para nasıl alınır sorusunu Binance için cevaplayacak olduğumuzda, ilk olarak Binance borsasına üye olmanız ve daha sonrasında para yatırma kısmından kredi kartınız ile beraber dilediğiniz miktarda ödeme sağlamanız gerekiyor.

Binance Kredi Kartı ile Kripto Para ve Bitcoin Alımı

Kredi kartı ile beraber alım ve satım işlemleri sağlamak istediğinizde, ilk olarak Binance borsasına kayıt işlemlerinizi başarılı bir şekilde halletmeniz gerekiyor. Binance’ye kayıt olurken, yazımız içerisinde yer alan link üzerinden belli bir komisyon indirimi de elde edebilirsiniz. 

Bu link üzerinden Binance borsasının kayıt ekranına ulaştıktan sonrasında ise, karşınıza bir kayıt ekranı yer alacaktır. Bu süreç için birçok borsa ile aynı kayıt işlemleri yer almaktadır. Yani birkaç adım içerisinde mail adresi, şifre ve isim gibi bilgilerin girilmesinin ardından mail ya da telefon onayları gerçekleştirmelisiniz. Daha sonrasında ise bilgilerinizin doğru olması durumunda hesap başarılı bir şekilde açılmış olacaktır.

Bu adımlar ardından karşınıza girmeniz için gereken ev adresi, yaşadığınız yer ve posta kodu gibi bazı bilgilerin girilmesinin ardından kimlik bilgilerinin de girilmesi talep edilmekte. Bu konuda insanlar genel olarak biraz endişelenmekte olsa da, bu işlemler ülkemizde yer alan sanal paraların korunması için tüm borsalar adına zorunlu tutulmaktadır. Yani hangi kripto para borsasına üye olursanız olun, yasal olarak sizden kimlik bilgileri talep edilebilmektedir. Bu nedenle endişe duyulacak ya da korkulacak bir durum bulunmamaktadır.

Kimlik doğrulaması yaptıktan sonrasında, kimlikte yer alan bilgilerin eşleşmesi adına sizden bir adet selfie fotosu talep edilebilir. Bu süreçleri de tamamlamanın ardından hesabınıza birkaç saat içerisinde onaylı bir hal alır.

Üyelik işlemlerini hallettikten sonrasında kredi kartı ile kripto para alımları için izlenecek adımlara bakacak olursak;

İlk olarak kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra, hesabınızın onaylanmasının ardından, daha rahat bir şekilde borsa kontrolü sağlamak adına IOS ya da Android telefonunuz üzerinden Binance mobil uygulamasını indirebilirsiniz. 

Bu uygulamayı indirip hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında ise, ana sayfa içerisinde yer alan Banka kartı/ Kredi alanına geçiş sağlamalısınız.

Karşınızda yer alan ekran üzerinden yapmanız gerekenler ise, alacak olduğunuz kripto para birimini seçmek olması gerekmektedir. Binance üyesi olan kişiler için kredi kartı ile beraber kripto para alım seçeneği yer almaktadır. Bitcoin, Ripple Ethereum gibi birçok kripto para alabileceğiniz bazı seçenekler olarak yer alıyor. Ancak kredi kartı ile bu kripto paraları alma süreci nasıl işlemektedir? Bu işlemler aslında normale göre biraz daha pahalı olduğu söylenebilir. Pahalı olarak nitelendirme sebebimiz ise, normal alımlara göre komisyon oranları daha fazla olmasından ötürü kaynaklanmaktadır. Almak istediğiniz kripto parayı seçmenizin ardından, alım yapacak olduğunuz miktarın girişini sağlamalısınız. Bunun haricinde en az 100 tl değerinde bir kredi kartı alımı gerçekleştirmeniz gerektiğini de unutmamanız gerekmektedir.

Son adımda ise, sizi kredi kartı bilgilerinizi girmek için bir ödeme ekranına yönlendirecektir. Bu ödeme ekranı üzerinden kredi kartı bilgilerinizi girmenizin ardından fatura bilgilerini girebilir ve kripto para alım sürecini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu şekilde başarılı bir kripto para yatırımcısı olarak sizde sanal paraların büyülü dünyası ile tanışma fırsatını elde etmiş olursunuz.

Binance Kredi Kartı ile Kripto Para Alırken Bilinmesi Gerekenler

Kredi kartı ile beraber Binance üzerinden bitcoin ya da benzeri kripto para alımlarında, yukarıda da adım adım anlatmış olduğumuz oldukça basit işlemlerden oluşmaktadır. Fakat bu işlemleri yaparken bazı bilinmesi gereken en önemli hususlar bulunmaktadır. Bizde bu başlıkta sizlere Binance kredi kartı ile kripto para alımlarında bilinmesi gerekenleri sıralayacak olduğumuzda;

Kendi isminiz ile olmayan bir kredi kartı ile kripto para alımlarına izin verilmemektedir.

Kredi kartı üzerinden kripto para ya da bitcoin alımı gerçekleştirmek için ilk olarak kimlik doğrulama işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kimlik doğrulaması için daha detaylı bilgi edinmek için Binance borsasının resmi web sitesine erişebilirsiniz.

Kredi kartı üzerinden Binance borsasında kripto para alımlarında bankalar sizden belli bir miktar komisyon kesinti yapacaktır. Bu komisyon oranları, satın almak istemiş olduğunuz miktarlara göre değişiklik göstermesinden ötürü, bu oranları da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Binance borsası üzerinden kredi kartınız ile beraber hızlı bir şekilde kripto para ve bitcoin alımları için kredi kartı kaydetme alternatifinden yararlanabilirsiniz. Böylece borsa içerisinde her kredi kartı ile kripto para alımlarında kredi kartı bilgilerinizi girmenize gerek kalmaz.

Binance Üzerinden Kredi Kartı ile Kripto Para Alımı Güvenilir Midir?

Genel olarak insanlar, kredi kartı bilgilerini sanal alem içerisinde paylaşma konusunda birçok endişe ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu nedenle kredi kartı ile kripto para alımları yapmaktan vazgeçebilirler. Fakat Binance borsası içerisinde, dünyanın en büyük kripto para alım ve satım işlemleri yapabilecek platform olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle size güvenilir bir şekilde kredi kartınız ile bu platform üzerinden alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance borsası ile kredi kartınız üzerinden işlem sağlamak, oldukça güvenilir işlemler arasında yer alabilmektedir. Kimlik doğrulamaların şart olduğu etkenlerden en önemli etkenleri de tam olarak bunlardır. Sms ya da mail gibi güvenlik doğrulamalarından geçmeden, kredi kartınız ile bitcoin ya da benzeri kripto para alımlarının yapılması mümkün olmamaktadır. Bu nedenden ötürü, herhangi bir tedirgin davranış sergilemeye gerek duymadan kredi kartınız üzerinden Binance platformunda bitcoin ya da diğer kripto para alımlarını sağlayabilirsiniz.

Binance Kredi Kartı ile Hangi Ülkelerden Kripto Para Satın Alınır?

Dünyanın oldukça büyük bir kısmından aktif bir şekilde faaliyetlerini sağlayan Binance borsası, her ülke içerisinde kredi kartı kullanımlarında izin sağlamamaktadır. Bu nedenler faaliyet içerisinde bulunmuş olduğu ülke yasalarına uygun olarak hareket etmesinden ötürü izin verilen ülkeler sınırlanmaktadır. Binance borsasının kredi kartı ile kripto para alımlarına izin verdiği ülkelere bakacak olduğumuzda ise, Almanya, İtalya, Kolombiya, Ukrayna, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Slovenya, İspanya, Birleşik Krallık, Estonya, Slovakya, Endonezya, İsviçre, Polonya, Norveç, Rusya, Türkiye gibi ülkeler ile kredi kartı ile kripto para alımı sağlanabilir.

Binance Hesabına Maksimum Kaç Kredi Kartı Tanımlanabilir?

Güvenilir ve oldukça hızlı bir işlem ile beraber kolay bir şekilde kripto para alma seçenekleri olan Binance borsasında, güvenilir olarak işlem sağlamak adına kredi kartı tanımlama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Ancak Binance hesabınıza kredi kartı tanımlaması konusunda da belli bir sınırlama yer almaktadır. Bu sınırlama yalnızda kendinizin olan kredi kartlarından maksimum 5 adet ile sınırlandırılmıştır.

Binance’den Kredi Kartı ile Kripto Para Alma Süresi

Bankalar ile entegre bir şekilde çalışmakta olan Binance sistemi, kredi kartı üzerinden kripto para alımlarında sms doğrulaması üzerinden verilmekte olan süre içerisinde gerçekleştirmek gerekmektedir. Süre aşımına uğraması gibi durumlarda ise, işlemi yeniden tekrar ederek doğrulamayı başarılı bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekir.

Binance Para Yatırma

Kripto para sektörü içerisinde her geçen gün gelişmekte ve kripto paraların alım süreci de bu oranla artış göstermektedir. Geçmiş zamanlar içerisinde yalnızca bazı yerli borsalar içerisinde para yatırma işlemi yapılarak oradan Binance borsasına aktarı sağlanarak kripto para alım işlemleri yapabiliyorduk. Ancak günümüze Binance üzerinden para yatırma işlemleri oldukça kolay bir hal aldı. İşlemleri sağlamadan öncesinde, kredi kartı ile işlem yapmak isteyen kullanıcıların, kredi karıt içerisinde limit olduğu ve yurtdışı alışverişlere açık olmasını kontrol etmelerini öneririz. Aksi takdirde para yatırma işlemleri kabul olmayacaktır. Doğrulama işlemlerini gerçekleştirmiş iseniz, Binance para yatırma işlemlerine başlayabiliriz.

Binance Kredi Kartı ile Para Yatırma

 Binance para yatırma işlemlerine başlamadan öncesinde, ilk olarak hesaba giriş sağlamamız gerekiyor. Daha sonrasında ise, web sitesi üzerinde kripto para alımı kısmına geçmemiz gerekiyor.

Yatırmış olduğumuz para miktarlarını, yazarak, almak istediğimiz kripto para birimini ya da itibari para birimini yazmamız gerekiyor. Alt kısımda ise, hangi kripto para birimi üzerinden alım yapacağımızı iyi bir şekilde işaretlememiz gerekiyor. Bizim sizlere olan tavsiyemiz ise, bitcoin alımını seçerek bu alanda bir alım yapmak olacaktır. Binance üzerinden para yatırma işlemlerini gerçekleştirmenin ardından, Bitcoin para biriminden başka bir kripto para birimine oldukça kolay bir şekilde geçiş sağlayabilirsiniz. Burada yer alan bilgilerin yazılmasından sonrasında ise bir sonraki adıma geçebiliriz.

Daha sonrasında ise, iki farklı alternatiften herhangi birini seçebiliriz. Seçim işlemini gerçekleştirdikten sonrasında ise, bitcoin al butonuna basmamız gerekiyor. Açılmış olan sayda içeresinde hüküm ve koşulları okudum alanına tik atıp ödeme yap dediğimizde sizi kredi kartı bilgilerinizi girmenizi sağlayan bir ekrana yönlendirecektir. Kredi kartı bilgilerini girerek Binance üzerinden kripto para ya da para yatırma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış oluyorsunuz.

Binance Kredi Kartı ile Kripto Para Alımı Avantajları

Yatırmış olduğunuz paralar, oldukça hızlı bir şekilde hesabınıza ulaşmış olacaktır. Hatta alım yapmayı düşünmüş olduğunuz paralar, oldukça hızlı bir şekilde yükseliş göstermiş olsa bile, hemen alım işlemi yapmanıza da imkan verir.

Haftanın her günü ve her saati içerisinde, Binance üzerinden başarılı bir şekilde para yatırma işlemlerini halledebilmeniz mümkün olacaktır.

Kredi kartı üzerinden herhangi bir alım işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman, ödemenizi hesap kesim tarihlerinden sonrasında yapmanız gerekmektedir. Bu işlem de yaklaşık olarak 1 ay gibi bir süre olarak hesaplanabilmektedir. Bunları dikkate alarak işlemleri yapmanız, sizin ödeme durumunuzu daha planlı ve kolay bir şekilde sağlamanızı sağlayabilecektir.

Kredi kartı üzerinden herhangi bir alım gerçekleştirdiğiniz zaman, Binance borsası içerisinde Mastercard ya da Visa gibi bazı firmalar ile alım işlemi sağlamanızdan ötürü telefonunuza şifre ekranı gelebilir. Bu gibi durumlar sayesine güvenlik anlamında kendinizi de başarılı bir şekilde garanti altına almış olabileceksiniz.

Sizlere en kolay olarak Binance borsası üzerinden kredi kartı vasıtası ile binance üzerinden nasıl para yatırılabileceğini en iyi şekilde anlatmış olduk. Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz zaman, herhangi bir hata almanız durumunda Binance resmi web sitesi üzerinden destek ile iletişim kurabilir ve hızlı bir şekilde geri dönüş alabilirsiniz.

Binance Uygulaması Lite Modunda Kredi Kartı ile Kripto Para Alımı

Kolay ve daha anlaşılır olarak işlemlerin sağlanması adına genel olarak kripto para yatırımcıları, uygulama içerisinde lite modunu tercih etmektedir. Ancak isterseniz hem lite, hem de pro mod içerisinde kredi kartınız ile bitcoin ya da diğer kripto paraları satın alabilirsiniz.

Bunun için izleyeceğiniz adımları söyleyecek olduğumuzda;

İlk olarak mobil cihazınız üzerinden Binance uygulamasını indirmeli, daha sonrasında ise Binance hesabınız üzerinden giriş yapmalısınız. Eğer Binance hesabınız yok ise, bunun ile makalemiz üzerinden Binance hesabı nasıl açılacağı hakkında bilgi edinebilişiniz.

Ekranın sol üst köşesinde yer almakta olan profil ikonu üzerinden lite hesaba geçiş sağlayın.

Ekranın tam ortasında yer alan sarı alım ve satım simgesine tıklayın ve daha sonrasında ise ‘’Al’’ yazan alanı seçin. 

Arama çubuğu üzerinden Bitcoin’i bulmalı ve daha sonrasında işlem için kullanmakta olduğunuz yerel para birimleri tutarlarını girmelisiniz. Eğer dilerseniz de, ne kadar tutarda bitcoin alımı yapacağınızı girebilir ya da kullanmış olduğunuz itibari para birimini alarak daha sonrasında kendiniz de bitcoin alımı gerçekleştirebilirsiniz.

Nakit olarak ya da kredi kartı ile ödeme yapma arasında bir seçim yapacağınız alana yönlendirilebilirsiniz. Bu alan üzerinden işlemler için, eğer ilk kez kredi kartı kullanımı yapacak iseniz, ‘’kartı değiştir’’ ya da ‘’yeni kartla öde’’ alanını seçebilirsiniz. Bu işlemlerden sonrasında kullanmak istediğiniz kredi kartının bilgilerini girebilirsiniz.

Kullanacak olduğunuz kredi kartını onaylamanızın ardından işlem onayı kısmına geçiş sağlayabilirsiniz. Satın alma işlemine onay vermek için ilk olarak Onayla olarak seçim yapmanız gerekir. (Ekran üzerinde yer alan fiyatlandırma üzerinden onay vermek için size 60 saniye verilmektedir. 60 saniyeyi geçtiği takdirde yeni güncel fiyat almanız gerektiğini unutmayın.) Karşınıza işlem ile alakalı bilgileri göstermekte olan bir ekran gözükecektir. Her şey istediğiniz gibi ve doğru ise, bir kez daha onaylamalısınız. Eğer ödeme bilgilerinde ya da limit konusunda herhangi bir sorun bulunmuyor ise, birkaç saniye sonrasında başarıyla alındı adlı bir ekran yer alabilecektir.


Kredi Kartı İle Kripto Para (Coin) ve Bitcoin Alma yayınımızın sonuna geldik. Kredi Kartı İle Kripto Para (Coin) ve Bitcoin Alma yayınımızı okuduğunuz için teşekkürler! Kredi Kartı İle Kripto Para (Coin) ve Bitcoin Alma yayınımızdan verim aldıysanız Kredi Kartı İle Kripto Para (Coin) ve Bitcoin Alma başlığımızı paylaşabilirsiniz. Kredi Kartı İle Kripto Para (Coin) ve Bitcoin Alma yayınımızı paylaşmak için Sevdiklerinle Paylaş bölümünü kullanmanız dileğiyle. Kredi Kartı İle Kripto Para (Coin) ve Bitcoin Alma yazımızı paylaşan herkese sevgiler, selamlar! :)

Sevdiklerinle Paylaş