Coin Nereden Alınır?

Coin Nereden Alınır? başlığımızdasınız. Coin Nereden Alınır? Mart 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


Coin Nereden Alınır?

Dijitalleşen ve hızla elektronikleşen dünyamızda sanal paraların rağbetinin son yıllarda tavan yaptığını görebilmekteyiz. Coin dediğimiz sanal para milyonlara bölünebilir, alınır ve satılabilir. İlk olarak yapacağınız tecrübe coin satın almaktır. Somut bir nesne olmayan coin çok parçaya bölünebilmekle birlikte bütçenizin değeri fark etmeksizin dilediğiniz miktara göre satın alabilirsiniz. Uluslararası veya yerli borsalardan istediğiniz miktarda coin alabilir ve değer kaybedişlerini veya artışlarını gözlemlediğinizde istediğiniz zaman alım ve satım yapabilirsiniz. Nasıl ki yatırım yaptığınız dolar veya euro değeri yükseldiğinde bozdurmak için paralarını bozduruyorsa aynı şekilde coinler de internet aracılığıyla değeri yükseldiğinde veya düştüğünde alınır veya satılabilir. Şimdi sıra coin almadan önce merak ettiğiniz soruları cevaplamakta;

Bir borsa hesabında üyeliğinizi oluşturduysanız, borsadan bir coin satın alarak işlemlere başlayabilirsiniz. Unutmayın ki her bir coin’in bir değeri vardır ve değer kaybedişleriyle veya artışlarıyla soyut varlıklarını sürdürürler. Teknolojinin gelişmesiyle artık bir çok insan coin alım satımı yapmakta ve karlarını düşünürekten en mantıklı siteleri ve borsaları araştırırlar. Bu konuda size önerebileceğimiz Binance borsasıdır. Ülkemizdeki diğer borsalardan en önemli özelliği Türkçe dil desteği ve kolay arayüzüdür. Stop-Loss ayrıcalığını da unutmamak gerekir. Aldığınız bir coin’in değeri düştüğünü düşünürsek Stop-Loss ayrıcalığını devreye sokarak aldığınız miktarda coin’i geri satabilir ve zarar etmemiş olursunuz. Bu özellikte üyelerini oldukça rahatlatmakta ve zararlarını minimum seviyeye indirmiş olmaktadır. Ülkemizde coin alan vatandaşların %70 oranında bir oranla Binance’ı kullanmaktadır. Türk  Thodex borsasını işlemlerinin son vermesiyle Türk vatandaşlarımızın yerli borsalara karşı güvenleri doğal olarak güvenmemeye ve Binance gibi global ve güvenli bir borsa olması nedeniyle tercih edilmeye başlandı. Şu anda da dünyada en çok kullanılan Binance borsası globalliği ve güvenilirliği ile tepenin başında gelmektedir. Yaptığı kampanyalar ve komisyon oranları diğer borsalara göre çok daha uygun oranlara sahiptir bu etkenler de Binance’ı her geçen gün daha da büyümesi haline gelmektedir. Binance borsasında 400 den fazla coin bulunur ve dünyada birinci sıradadır. Global hale gelmesinin en büyük nedenlerinden birisi de budur.

Bitcoin nasıl alınır inceleyiniz

Nasıl Üye Olunur?

Çağımızın modern olaylarından birisi de kripto para borsalarıyla yatırım ve alım satım haline gelmiştir. İnsanlar yavaş yavaş e-para ticaretine odaklanmış durumdalar. Bunun en güzel örneklerinden birisi de Binance borsası diyebiliriz. Borsada işlemlere başlayabilmek için önce üyelik açmanız gerekmektedir. Üyelik formundaki bilgileri tamamladıktan sonra e-postaya gelen üyelik onayına onay verdikten sonra üyeliğiniz aktif hale gelmektedir. Hesabınızı açtıktan sonra üyenin güvenliği adına iki adımlı koruma adlı güvenlik sisteminin devreye girmesi olasıdır. Bu işlemle alakalı bir bilginiz yoksa hiç o işe kalkışmamanızı öneririz. Hesap ile alakalı işlemleri tamamladıktan sonra kendi adınıza olan hesabı Bitcoin veya altcoin’lerden bir tanesinin yatırılması gerekmektedir. Yatırım işlemini tamamladıktan sonra işlemlerinize dilediğiniz gibi başlayabilirsiniz.

Kripto Paraların Asıl Amacı Nedir?

İlk zamanlarda kripto paraların amacı ödeme yapmak içindi, ama artık insanlar yatırım amacıyla kullanmaya başlamışlardır. Ödemeyi kripto parayla yapmak bir bakıma mantıksız gelebilir, neden yatırım yapacağımız yerden ödeme yapalım ki?

Kripto paralar nerede saklanmaktadır?

İnsanların merak ettiği bir konu ise de bu paralar nerede? Kripto borsaları için sermaye güçleri ve yapılan yatırımlar oldukça önemlidir. Soğuk cüzdan dedikleri terimle Büyük coin borsalarının cüzdan anahtarı dedikleri herhangi bir internet ağına bağlı olmadan yüksek donanımlı bir elektronik cihazının içinde saklanmasına denmektedir.

Coin Ticareti Yapmak güvenilir mi?

Yaklaşık 12 senedir hayatımızda olan ve yeni bakış açıları ile elektronik piyasaları görmemizi sağlayan Coin borsalarını insanlar banka hesapları yerine kullanmaya başladılar diyebiliriz. Yani insanlar piyasadaki artış ve azalışların analizini yaparak hem yatırım yapmakta hem de maddiyatlarını saklamaktadırlar. Bu nedenlerden dolayı bir borsaya girmeden önce global olup olmadığına, konuşabildiğiniz dile uygun olduğuna, insanların olumsuz yönde yorum yapmadığı yani güvenilir bir borsaya başvurmalısınız. Size bir tavsiye verecek olursam hem globalliği ile, hem Türkçe arayüzü ile hem de güvenilir ve çok çeşitliliği ile Binance borsasını önermek hiçte yanlış olmaz. Bir günde hacimlerine baktığımızda, günümüzde 15 milyar olan Binance, insanların bir günde 30 milyona yakın ziyaret gerçekleşitirdiği  dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para sitesidir. Komisyon oranlarına bakacak olursak da yatırım yapan insanlardan en düşük komisyon alan borsadır. Müşterilerini teşvik etme amaçlı çekilişler, Türkçe canlı destek, demir niteliğinde güvenliği ve kredi kartı kullanabilme ve havale avantajı bulunan bir borsadır. Binance borsasının 2020 verilerine göre global itibarı bulunan yatırımcılar da Binance’a kayıt olmuş ve alım satım işlemleri olsun yatırımları olsun Binance borsasından yapmıştır demek mümkündür. 46 farklı ulusun para birimini desteklemekle kalmamış yatırırm yapmak isteyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı işlemlerini TL üzerinden yapabilmektedir. Bunları söyelemekle birlikte Binance gibi güvenilir borsalarda rahat bir şekilde yatırımınızı yapabilirsiniz.

Hangi Coin Borsası Daha güvenilirdir?

Ülkemizde bildiğiniz üzere yabancı dil bilme oranı oldukça düşük seviyelerdedir. Bu sebeple akıllıca bir adım atan Binance borsası uygulamalarına Türkçe dil desteği ve Türkçe dil seçeneğiyle mesaj ile de iletişime geçme imkanı sunmaktadır. Türk Thodex borsası Türkiye’de en çok kullanılan borsalardan birisiydi ta ki batana kadar. İnsanlar bu zamandan sonra yerli mala değil de normal olarak ‘’neresi beni daha güvende hissettiriyor?’’ diye araştırıp, yatırımlarını en mantıklı şekilde devam etmeye başladı. 

Coin Borsalarının Hukuki Anlamda bir Tehlikesi Var Mıdır?

Kripto para denilince akla gelen ilk soru işareti ‘’güvenli mi?’’ veya ‘’paramı çalarlar mı’’ sorularıdır. Türkiye’de elektronik borsalarla alakalı bir yasal düzenleme yok. Büyük global piyasa sahiplerinin bu güvenliği sağlayacaklarını belirtmektedirler.

Dünya Genelinde Coin Piyasası Nasıl?

Hızlı değişen ve günden güne elektronikleşen hayatımızda Kripto para rağveti gün geçtikçe artmaktadır. Bazı ülkelerde insanlar çok çabuk adapte olmuşken, onlara güvenilir olması nedeniyle borsalara giriş oranı bazı ülkelere göre de kat kat fazladır. Ne yazık ki bazı ülkelerde de yeterli gözetim, denetleme ve güvenlik tam anlamıyla oluşturulamadığı için zaman zaman risk oluşabiliyor, siber saldırılara mağruz kalan insanları çokcana görebiliyoruz. Bu tarz hırsızlık veya kayıp olaylarında yapılabilecek en mantıklı hareketlerden birisi de yatırımlarınızı soğuk cüzdanda tutmanız ve Binance gibi dünya devi borsalarda güvenilir bir şekilde alım ve satım yapmanızdır.

Binance’a Nasıl Para Yatırılır?

Son zamanlarda insanların birikimlerinin yaptığı, yatırımların arttığı Kripto Para borsalarından birisi olan Binance, dünyada lider konumda. Yatırım yaparken iyi analiz yapmak ve borsaları çok iyi tanımak gerekir. Biz de bu başlığımızda Binance’a nasıl para yatırıldığını inceleyeceğiz. 

Binance coinlerini üç başlığa ayırabiliriz; Binance, BinanceTR ve USDT şeklinde.

Binance dediğimiz coin evrensel işlemler gören, ciddi sayıda ülkeden yatırımların, alım ve satımın yapıldığı dünyada insanların kullandığı en büyük kripto para borsasıdır. Yüzlerce kripto parası bulunan bu borsada yatırım yapma seçenekleriniz çok fazladır. Para yatırma işlemine geldiğimizde ilk olarak Binance web sayfasından üyelik oluşturmanızdır. Sonrasında TrBinance hesabı açmalısınız. Hesap açıldıktan sonra ise EFT veya havale yoluyla Borsa hesabına göndermelisiniz. Gönderilen parayı USDT’ye döndürdükten sonra Binance Global hesabına tekrar göndermeniz gerekmektedir. Bir de üyelerine, üyenin kendisine ait olan kredi kartından bile para yatırma seçeneği sunar. Bu kulağa daha basit bir işlem gibi geliyordur muhtemelen.

Binance Global’e para yatırmak istiyorsanız öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız. Mobil’de veya bilgisayar uygulamalarında bulunan cüzdan tuşuna basmalısınız. Açılan sayfada çok sayıda kripto para çıkmış olacaktır. Yapacağınız işlem Binance’a Türk Lirası yatırmak olduğundan TRY yazısına tıklamanız gerekmektedir. Devamında ‘’Toplam, kullanılabilir, emirlerde ve Net değer’’ satırları çıkacaktır, aşağı kısımda ise sırasıyla ‘’yeşil ve kırmızı’’ buton olmak üzere ‘’yatırma ve çekme’’ tuşları bulunmaktadır. Para Yatırma işlemi yaptırmak istediğiniz için ‘’yeşil’’ butonlu yatırma işlemine tıklamalısınız. Karşınıza üç adet seçenek çıkacaktır ; ‘’ Ziraat Bankası, Vakıfbank ve diğer bankalar’’. Buradaki önemli bilgi ise, Ziraat Bankası veya Vakıfbanktan Günün her saati ve tatil günleri dahil anında üyelerine para yatırabilme şansı sunmaktadır. Alt kısımda yer alan ‘’ Diğer bankalar ‘’ kısmından hafta içi sabah 09.00 ile 17.00 saatleri arasında para yatırma işlemini Binance borsası size sunuyor. Bankanızı seçtikten sonra para yatırma işlemi için sizden alıcının hesap adı ve IBAN adresini istemektedir. İşlemleri doğru bir şekilde tamamlamak üzere bankanızın mobil uygulamasından dilediğiniz gibi işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Şunu söylemeden geçmeyelim, çünkü bu ciddi derecede önemli bir husus. Para transferi yapacağınız hesabın sahibi ile Binance hesabına kayıtlı olan kişilerin aynı kişi olmalıdır. Farklı birisinin üzerine kayıtlı Binance hesabıyla kendi üyeliğinize para transferi yapmanız mümkün değildir.

Bu parayı Binance Global hesabınıza mı göndermek istiyorsunuz? Üst taraflarda USDT’yi görmüşsünüzdür. Bu kripto para birimi ABD dolarına eşit olmakla birlikte, sabit bir birimdir. Demek istediğimiz 1 USDT eşittir 1 Dolara eşittir. Telefonunuzdaki Mobil uygulamanın alt kısmında bulunan ‘’ al-sat ’’ butonuna tıkladıktan sonra ekranın sol üst tarafında bulunan ‘’ USDT/TRY ‘’ tuşuna tıkladıktan sonra arama paneli karşınızda olacaktır. Arama paneline ‘’usdttry’’ yazdıktan sonra ekrana gelecek olan yazıya tıklamalısınız. Bu ekranda çıkan alım yapmak istediğiniz miktarı girmelisiniz. Sonrasında Binance Global hesabına giriş yapıp para yatırma işlemini tamamlamak için ’’ cüzdan ‘’tuşuna tıklayıp yatırma bölümüne girmelisiniz. Sizden bir ağ seçmenizi isteyecektir. Kafanız hiç karışmasın, Borsa işlemlerinde kullanılan TRC20, işlem yaptığımız ağlar arasında en hızlısıdır. Ağ’ ı seçtikten sonra birkaç dakika içinde gönderilen USDT’ler cüzdanınıza aktarılmış olacaktır. Güvenlik amacıyla bir dahaki adımda cüzdan adresiniz ve karekod gelmesi gerekmektedir. ‘’ Cüzdan adresi ‘’ içindeki adresi kopyalamalısınız ve TR Binance üyeliğine geçmeniz gerekmekte. TR Binance hesabına geçmekle birlikte cüzdan sekmesinden USDT’yi seçmelisiniz ki işlem doğru bir şekilde ilerleyebilsin. Ardından ‘’ çekme ‘’ tuşuna bastıktan sonra bize sorulan ağ sorusuna ’’ TRC20 ‘’ yazmalısınız. Kopyala yaptığımız cüzdan adresini de yazdıktan sonra dilediğiniz miktarda USDT gönderebilirsiniz. Geldik son adıma! İşleminizi onaylamak için e-posta ve telefon ile gelen onay kodlarını uygulamaya yazın ve işlemi tamamlayın.

Binance’da Nasıl Para Çekme İşlemi Yapılır?

 Para çekme işlemi için öncelikle uygulamayı indirin ve giriş bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurun. Uygulamaya girdiğinizde sağ alt kısımda bulunan ‘’ Cüzdan ‘’ tuşuna tıklamalısınız. Yeni açılan sayfada 3 farklı seçenek çıkacaktır; ‘’ yatırma, çekme, transfer ‘’ seçeneklerini göreceksiniz. Transfer seçeneğine tıklayıp sonrasında karşınıza çıkan ekranda ‘’ fonlama ‘’ tuşuna  basmamız gerekecektir. Tabii bunları yapabilmeniz için Türk vatandaşları için açılan Binance TR hesabını açmalı ve Binance hesabınız ile bağlantı kurmanız gerekmektedir. Sonrasında fonlama seçeneğine basıp seçeneklerde Binance TR’ yi seçmeniz gerekmektedir. Onay kodu, güvenli ve hızlı bir şekilde para çekme işleminizi en doğru şekilde tamamlamanızı sağlar. Kodu doğru bir şekilde girdiğiniz takdirde USDT ‘ler an içinde Binance TR hesabınıza geçmiş olacaktır. Burada bitmiyor tabii, Binance TR’de yalnızca TL olmalı diğer para birimlerini bozdurmak gerek. Miktarı girdikten sonra’’ sat ‘’ butonuna bastığınızda TL olarak hesabınıza dönüş yapar ve artık çekilmeye hazırdır. Parayı çekmek için ise hesap kime aitse ona ait banka hesabının IBAN numarası ve miktarı yazmalıyız. İşlem bu kadar!

BTCtürk mü, Paribu mu, Binance mi? 

İnsanların elektronik aletlere her geçen gün daha çok bağlandığını görmekteyiz, bunlara bir de para, yatırım, alışveriş eklendi. Neden çoğu yerde ilk sırada Binance var, en güvenilir borsayı sorduğumuzda neden hep Binance deniyor. İşte bunların nedenlerini sizlere anlatmak için buradayım.

En baştaki nedenlerinden birisi diğer borsalara göre Binance’ de çeşitlilik çok fazladır. Yani yeni yatırım yapmak isteyen bir yatırımcı Binance’a üye olarak neredeyse her coin’i görmekte ve daha sağlam duvarlarla örülmüş bir analiz yapabilmektedir.

Üyeleri arasında çeşitli çekilişler düzenler ve yatırım yapan insanları ciddi anlamda teşvik eder.

Ülkemizdeki yabancı dil öğrenebilme ve konuşabilme sayısı yok denilecek kadar az olduğunu biliyoruz. Binance borsası bunu da düşünerekten, bilgisayar ve telefon uygulamalarında Türkçe arayüz, Türkçe dil desteği ve Türkçe iletişim imkanını yatırımcılarına sunmaktadırlar.

Komisyon oranları yatırımcıları finansal açıdan ilgilendiren önemli bir konudur. Diğer borsalara baktığımızda Binance’a göre fazla komisyon alan Borsalar vardır. Binance bu konuda da dünyanın her yerinde sesini duyurmayı düşük komisyon alaraktan duyurmayı başarabilmiştir. 

 Paribu, BtcTurk gibi borsalar kriz gibi olumsuz zamanlarda üye alımlarını neredeyse tamamen  durdurmuşken, Binance borsası üye alımına hız kesmeden devam etmiştir. Bu da emniyetli bir sistemlerinin olduğunu göstermektedir. Paribu, BtcTürk gibi borsalara göre güvenliği, komisyon oranları ve Türkçe dil desteği ile diğer borsalara göre 5 gömlek daha üstün olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Diğer borsalar içinde insanlar olumsuz bir hava içine girmişlerdir. 

TrBinance nedir?

Bu borsa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ayrıcalık amaçlı kurulan bir borsadır. Diğer borsalardan epey farkı vardır. Hızlı para transferi ve Türkçe ara yüzü ile üyelerini memnun eden bir borsadır. Binance Global kullanan bir yatırımcı TL üzerinden alım satım veya yatırım yapmak istiyorsa Binance TR’yi kullanmalıdır.

TrBinance kimin? 

Binance asıl sahibidir ancak Türkiyedeki hareketliliği yöneten kuruluş BN Teknoloji A.Ş ‘dir. Bu şirket fintech şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

TR Binance’ın bir diğer avantajı ise devlet bankaları olan Vakıfbank ve Ziraat Bankası gibi bankalarla çalışmaktadır. 7 gün 24 saat boyunca anında para transferi yapma imkanını üyelerine sunmaktadır. Diğer bankalar ile de EFT yoluyla para çekme işlemini devam ettirebilirsiniz.

Altcoin Nedir?

Teknoloji ve Dijital dünyada ortaya çıkan coin insanlık hayatına bomba gibi bir giriş yaptı. İnsanların coin’e karşı rağvetlerinden dolayı da başka başka dijital paralara dönüşmeye başladı. Altcoin’ler, coinlere göre çok daha hızlı işlem yürütülen e-para olduğunu söyleyebiliriz. Daha hızlı alım ve satım olmasından dolayı insanlar bu altcoinlere daha çok yöneliyor ve işlemlerini daha hızlı yapabiliyorlar.


Coin Nereden Alınır? yayınımızın sonuna geldik. Coin Nereden Alınır? yayınımızı okuduğunuz için teşekkürler! Coin Nereden Alınır? yayınımızdan verim aldıysanız Coin Nereden Alınır? başlığımızı paylaşabilirsiniz. Coin Nereden Alınır? yayınımızı paylaşmak için Sevdiklerinle Paylaş bölümünü kullanmanız dileğiyle. Coin Nereden Alınır? yazımızı paylaşan herkese sevgiler, selamlar! :)

Sevdiklerinle Paylaş