Binance Hesap Açma

Binance Hesap Açma başlığımızdasınız. Binance Hesap Açma Mart 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 Binance Hesap Açma

Yatırımların son yıllarda arttığı bu dönemde insanların ticari para ve yatırım amacıyla başvurduğu güvenilir bir altcoin borsası haline gelen Binance, 2017 yılında Changpeng Zhao tarafından Çin’de kurulmuştur. Globalleşen dünyada ve taleplerin arttığı altcoin piyasasında kurumsallığı ve güvenilir bir altcoin olması nedeniyle insanların kalbinde taht kurmuş durumdadır. Çin , Amerika ve bazı Avrupa ülkelerindeki ofislerinde hizmet vermektedir. Ününü dünyanın dört bir yana yayan Binance para borsası hızlı ve güvenilir bir şekilde altcoin borsa hizmetine devam etmektedir. 2021 Ekim itibariyle 30 milyona yakın Binance üyesi, 250 milyondan fazla ziyaretçisine kapısını açmıştır. Rekor işlem hacmi 15 milyar dolar olan, 24 saat içinde ortalama işlem hacmi 3.88 milyar dolar, günlük 410.000 aktif üyesi olan ve Binance Earn’ a bağlı 2.900.000.000 dolar kripto para varlığı bulunan Binance borsası, güvenilirliği ve müşterilerine kolaylık sağlaması sayesinde ipin başını çeken Altcoin borsasıdır.

Bitcoin nasıl alınır merak ettiklerinize bu bağlantıdan olaşabilirsiniz.

Binance TR Hesabı Nasıl Açılır?

Dünyanın en büyük kripto ve bitcoin borsası olan Binance TR’den hesap açmak ücretsizdir. İlk olarak kayıt olmak için internet sayfasına tıklayın. Sonrasında ‘’yeni üyelik formu’’ nda istenen e-posta ve şifrenizi oluşturabilirsiniz. Devamında Robot onayı karşınıza çıkacaktır, o adımı da tamamladıktan sonra e-postanıza gelecek olan kodu Binance internet sayfasındaki istenen yere yazın. Hesabınızın aktif olması için kodu doğru bir şekilde girmelisiniz, onaylandıktan sonra Binance TR üyeliğiniz aktif hale gelecektir.

Binance Global Hesabı Nasıl Açılır?

İlk olarak altcoin’ imizin internet sayfasına girdikten sonra bize yaşadığınız ülkeyi soracaktır . İlerleyen adımda ‘’kişisel hesap oluşturun’’ tıklayarak e-posta adresinizi, minimum 8 karakterden oluşan rakam ve harflerden oluşan şifre isteyecektir. Kullanım sözleşmesini kabul ederek ‘’hesap oluştur’’ butonuna tıkladıktan sonra e-postanıza Binance’in göndermiş olduğu onay kodunu kayıt formuna girmeniz gerekmekte, kodu girdiğiniz takdirde hesabınız oluşturulacaktır . Hesabınızın kayıt işlemini tamamladıktan sonra dilediğiniz gibi hızlı ve güvenilir bir şekilde Para Ticaretinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Binance Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

Binance Borsasına ilk olarak üye olmalısınız, üye olduktan sonra kripto para alımı veya satımı yapabilmeniz için ilk olarak Binance hesabınıza dilediğiniz miktarda para transferi yapmaktır. Bu işlem için iki yol vardır; Günlük zamanda kullandığımız kredi veya banka kartları ile anında güvenilir bir şekilde bitcoin alımı veya satımı yapmak mümkündür. Bir diğer yol ise Paparadır. Kayıtlı papara hesabınızdan banka aracılığıyla hızlı bir şekilde Binance hesabınıza paranızı aktarabilir ve yatırımınızı veya alım satım işlemine başlayabilirsiniz.

Binance Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Öncelikle Binance web sayfasındaki üye girişi kısmındaki parolamı unuttum (forgot password?) butonuna tıklayın. Üye girişi yapacak kişiye e-posta yoluyla mı, telefon numarası ile mi şifre sıfırlama konusunda yardımcı olacağını soracaktır. Eğer ki e-posta yoluyla devam edeceksiniz size ait e-postayı gelen kutucuğa tıklayarak kod gönder kısmına tıkladığınızda e-postanıza kod gelmiş olacaktır. Gelen doğrulama kodunu giriniz ve kodu gönder butonuna tıklayınız. Aynı işlem telefon numarası ile yapıldığında da işleme sms yoluyla gelen doğrulama kodunu girerek devam edebilirsiniz,  ardından yeni şifre belirleme paneli karşınıza çıkacaktır. Yeni şifrenizi doğru bir şekilde yazdığınızda işlemden sonraki girişinizde yeni belirlediğiniz şifre ile hızlı ve güvenilir bir şekilde giriş yapabileceksiniz.

Binance Destek Ekibi ile Nasıl İletişime Geçilir?

Dünyanın en büyük ve güvenilir Kripto borsası olan Binance borsasının iletişim ekibiyle iletişime geçmek için web sayfasına girmeniz gerekmektedir. Bir ticaret hesabınız mevcutsa sağ alt kısımda bulunan direkt sohbet yoluyla iletişim kurabilirsiniz. Üye değilseniz eğer sizden e-posta veya telefon numarası istenmektedir. Eğer ki üyeliğiniz mevcutsa üye girişini tamamladığınız takdirde direkt iletişime geçmeniz mümkündür.

PC için Binance Uygulamasını İndirme ve Yükleme Nasıl Yapılır?

Gelişen dünyamızla birlikte büyüyen kripto para ticaretinin en büyük merkezi olan Binance’in PC’de de uygulaması mevcuttur. Uygulamayı yüklemeniz çok kısa bir sürenizi alacaktır, Binance-setup.exe adında indirilenler dosyasına gelen uygulamaya tıklayarak programı yönetici olarak çalıştırın. Sonrasında kurulum paneli geldiğinde (install) kur butonuna tıklayın. Kısa bir süre içinde yükleme tamamlanacak ve (finish) butonuna tıklayarak işlem tamamlanacaktır.

İOS ve Android’te Binance Nasıl Yüklenir?

İOS:

Telefonunuz İOS yazılıma sahip ise App Store’a giriş yapıp arama kısmına “Binance: Bitcoin'i Güvenle Satın Alın”yazdıktan sonra karşımıza çıkan uygulamanın üstüne tıklayarak (insatall) yükle butonuna bastığınızda kurulum başlamış olacaktır.Uygulama telefonunuza indikten sonra üye girişinizi yapıp güvenli ve hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

 Android:

Android uygulamaları arasında çevrimiçi ticaret uygulamaları arasında en hızlı ve güvenilir uygulama diyebiliriz. Cihazınız Android yazılımla kullanılıyorsa Google Play Store’a giriş yapıp arama kısmına ‘’Binance: Bitcoin Marketplace Crypto Wallet’’ yazdığınızda çıkan uygulamayı indirin. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra üyelik bilgilerinizi girerek anında işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. 

Binance Ülkemizde Yasal Mı?

Ülkemiz sınırları içerisindeki kripto borsaları içinde yasal bir sorunu olmayan borsalar arasında en güvenilir olan kripto para borsasıdır .Türkiye’ de devlet Binance TR adında TL ile kripto para ticareti yapmaya onay verir ve günün her saati Ziraat Bankası ve Vakıf Bank gibi devlet bankalarından yatırım yapılması insanlara daha kolay, hızlı, ve güvenli olduğunu kanıtlamış durumdadır. Binance borsasında yapacağınız hiçbir işlem yasal sorun teşkil etmemektedir. 

Binance Global ve Binance TR’nin Farkı Nedir?

Binance TR :

Aralarındaki farklardan en önemlileri para yatırma seçenekleri ve içerikleridir. Binance TR’ de ve Binance Globalda aynı bilgilerle hesap açabilirsiniz, yani bununla ilgili bir sorun olmayacaktır. Binance TR bu siteyi 2020 Eylül ayında hizmete sunmuştur. Binance TR yerli müşterilerine daha dikkat çekici ve daha hızlı hizmet sunmayı amaç edinmişlerdir. Daha da fazlasını söylemek gerekirse EFT ve Havale yoluyla Bitcoin veya kripto para satın alma fırsatını üyelerine vermektedir . Binance TR’de 20-25 arasında kripto para bulunmaktadır. Devlet bankası olan Ziraat Bankası ve Vakıf Bank bankalarla çalışmakla kalmamış, İş bankası, Garanti, Akbank ve Yapı Kredi bankalarıyla da çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedirler.

Binance Global :

Elektronik ve Global bir yaşamda karşımıza çıkan Binance , coin borsaları olarak baktığımızda Dünyada ilk sırada yerini almaktadır. Binance Global’de ininal, papara, ve günlük yaşamda kullanılan kredi kartları ile para yatırılabilir. Müşterilerini en çok memnun eden durum ise anında alım satım ve coin faizleri gibi avantajlı durumlar karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle Binance Gloabala üye olan kişiler Binance TR’de de hesap açma imkanları vardır bunun en olumlu sebebi ise iki borsa arasındaki coin transferlerinden ücret alınmamakla birlikte hızlı ve güvenli bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Binance Borsasına Güvenilir diyebilir miyiz?

Hızla büyüyen ve elektronikleşen yaşamımızda uzun zamandan beri milyonlarca müşterisine para ticareti ve yatırım hizmetini veren Binance’ a baktığımızda güvenli bir borsa olduğunu açıkça belirtebiliriz. 2019 senesinde Binance borsası hackerlar tarafından 7bin Bitcoin’in hacklendiğini hepimiz biliyoruz. Bu durumda yetkililer borsaya 7 gün içerisinde üye olan insanların bakiyelerindeki paraları çekmelerine müsaade etmemişlerdir , bunun sebebi ise ne kadarlık bir kısmın hacklendiği ve o duruma göre hareket etmekti. Bu olaydan sonraki zamanda ise mağdur olan üyelerin mağduriyetlerini gidererek verdiği kaliteli hizmete kaldığı yerden devam etti. Hacklenme işlemleri her tür elektronik mekanizmalarda meydana gelebilecek bir olay olsa da bu durumu kurtarmak zaman zaman zor olabiliyor, Binance borsası bunu atlatabilmiş ve ne kadar güvenli, sistemli ve mağduriyeti giderebileceklerini çok net bir şekilde üyelerin ve üye olacak kişilere ispat niteliğinde göstermişlerdir.

Binance’de Hesap Silme

Borsaların ve kripto piyasasının en büyük organı olan Binance üzerinde bir hesap açtığınızda, bu hesabın neden silindiği konusunda nedenini bilmek de önemli bir husustur. Eğer hesabınızı silme ya da iptal etme hakkında bir karara varmış iseniz ve silme işlemini gerçekleştirmenizin nedeni referans kimliği ile alakalı bir sorun ise, bu işe girmenizin oldukça yanlış bir karar olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Bunun nedeni aynı bilgilerle yeni bir hesap açmak istediğinizde eski hesabınızın bilgileriyle benzer olması durumunda size sorunlar yaratabilir.

Binance mi BTCTürk mü?

İnsanlar her ne kadar kazançlara önem verseler de karlarına ve güvenli yatırım yapmaya da bir o kadar önem verirler. Bunun en baştaki maddelerinden birisi de Kripto para borsalarının aldığı komisyon oranıdır, Binance borsası komisyon oranı minimum seviyede olan bir borsadır, diğer nedenlere baktığımızda Binance borsasının Türkçe dil seçeneğini üyelerine sunabilmesidir ve BTCTürk’ e göre daha fazla coin listesi yapmaktadır, bu da insanların seçimini Binance’den yana kullanmasını sağlamaktadır.

Binance mi Paribu mu?

Bu iki borsa arasında işlem gerçekleştirme fırsatlarına baktığımızda gerçekten ciddi oranda bir farklar oldğunu görebiliriz. Binance borsası ile kripto paranızı faiz olarak değiştirebilir ve hodl etme imkanınız vardır. Komisyon oranlarına baktığımızda da Binance borsası Paribu borsasına göre daha az komisyon almaktadır. Düşük bütçeli hesaplarınızı BNB convert yapabilir fee‘ yi BNB ile minimum düzeyde, Binance’in üyelerine sunduğu indirimleri rahatça kullanabilirsiniz. Yatırım ve para ticareti yapacak insanların seçimlerinin haliyle Binance’yi seçeceğini söyleyebiliriz. Kaliteli ve hızlı bir hizmet olması sebebiyle aralarında uçurum olan bu iki borsanın bir diğer farkı ise maksimum düzeyde güvenli hizmet veriyor oluşudur.

Binance mi Coinbase mi?

Bu iki kripto para borsalarına baktığımızda farklılıklar görebilmekteyiz. Binance borsasında işlemde kesilen ücretler çok cüzzi miktardayken, coin base’de ödeme türlerindeki fiyat oldukça yüksektir ve yapılan işlemler çok daha kısıtlıdır. Binance’ de 500’ den fazla kripto para birimi bulunmaktadır ve bu rakam bir yatırımcıya göre oldukça göz açıcı ve yatırımı mantıklı yere yapabilmesini kolaylaştıran bir etkendir diyebiliriz. Binance borsasıyla birlikte yatırım ve alım satım yapan üyeler banka havalesi seçeneği ile günde tamı tamına 250 bin dolara kadar para çekme imkanını yatırımcılarına sunmaktadır bu da yüksek yatırım veya alım satım yapacak üyelerini Binance’yi kullanmaya yönlendirmektedir ve teşvik etme olanağı çok yüksektir  Apı key ile üyelerine kolaylık sağlamakla kalmamış, düşük işlem ücreti ile yatırımcıların kayıplarını minimum seviyeye indirmiştir. Kimlik onayı gerekmeksizin 2 Bitcoin’ e kadar işlem yapma imkanını üyelerine sunmuştur. Üyeler arasında yüksek değerlerde sonucu ödüllerle dolu olan deposit yarışmalarını düzenleyerek yatırımcıları ve alım satım yapan üyelerini de kazanç elde ettirmekten kaçınmamışlardır. Bu yazılanlara bakıldığında her gün daha fazla dijitalleşen dünyamızda en çok ziyaret edilen ve yatırım yapılan Binance’ yi söyleyebiliriz.


Binance Hesap Açma yayınımızın sonuna geldik. Binance Hesap Açma yayınımızı okuduğunuz için teşekkürler! Binance Hesap Açma yayınımızdan verim aldıysanız Binance Hesap Açma başlığımızı paylaşabilirsiniz. Binance Hesap Açma yayınımızı paylaşmak için Sevdiklerinle Paylaş bölümünü kullanmanız dileğiyle. Binance Hesap Açma yazımızı paylaşan herkese sevgiler, selamlar! :)

Sevdiklerinle Paylaş