Binance Alım Satım Komisyonu (Al-Sat Komisyon Oranları)

Binance Alım Satım Komisyonu (Al-Sat Komisyon Oranları) başlığımızdasınız. Binance Alım Satım Komisyonu (Al-Sat Komisyon Oranları) Mart 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


Son zamanlarda kripto para birimlerinin dünya çapında popüler olması ile birçok kripto para birimi çıkmaya başlamıştır. Kripto para birimlerinin aksine birçok kripto para borsası bulunmaktadır. Son zamanlarda ortaya çıkan kripto para birimleri bireysel yatırımcıları kripto paralar üzerinde yatırım yapmaya itmiştir. Binance kripto para borsası en çok yatırımcıya sahip kripto para borsaları arasındadır. Binance kripto para borsası dünyanın en büyük kripto para borsası olarak kabul edilmektedir. 

Kripto para yatırımlarınız için inceleyiniz : Bitcoin nasıl alınır.

Binance kripto para borsası 2018 yılında kurulmuş kripto para borsasıdır. Binance kripto para borsası 201 yılından itibaren hizmet veren kripto para borsasıdır. Binance borsası uzun yıllardan itibaren boyunca tamamen kesintisiz bir şekilde kripto para ticaretine resmi olarak devam etmektedir. Uzun yıllardan itibaren kripto para borsalarında hizmet vermesi Binance kripto para borsası güvenli kılmaktadır. Binance borsası 2019 yılında platform saldırıya uğramıştır. Binance 2019 yılında hacker’lar tarafından saldırıya uğramıştır. Binance kripto para borsası saldırıdan sonra çalınan kripto paraların telafisini yaparak kullanıcılarına güven vermiştir. Binance kripto para borsasının en çok dikkat çeken özelliği ise düşük komisyon oranlarıdır. 

Binance Güvenilir mi?

Binance kripto para borsası 2017 yılının son aylarında kurulmuş 2018 yılında hizmet vermeye başlamıştır. 2018 yılında kurulan kripto para borsası aktif olarak kripto para alım ve satım işlemlerine devam etmektedir. Borsanın dünyanın en büyük aktif olarak hizmet veren kripto para borsasıdır. Binance kripto para borsasında 395 adet kripto para birimine sahip nadir borsalardan bir tanesi. Bireysel yatırımcılar Binance kripto para borsasına üye olarak 395 adet kripto para biriminden herhangi bir tanesi ile alım satım işlemi yapma hakkına sahiptirler. Binance borsasında yatırım yapmak için borsaya sadece kaydolmak yeterlidir. Bunların yanına 1486 işlem çifti bulunmaktadır. Borsa birçok kripto para yatırımı yapma şansını platformunda sunmaktadır. 

Kripto para denildiğinde yatırımcıların aklına ilk gelen soru borsanın güvenilir olup olmadığı sorusudur. Binance kripto para borsasında saniyede 1,4 milyon alım ve satım işlemi yapmaktadır. Binance kripto para borsasının dünya üzerinden farklı ülkeler arasından birçok bireysel yatırımcıya sahip kripto para borsasıdır. Güvenilir kaynaklara bakıldığında borsanın güvenli kripto para borsaları arasında ilk sırada olduğu görülmektedir. İşlem hacmi bakımından bakıldığı zamanda diğer kripto para borsalarının üstüne çıkmaktadır. Dünya üzerinde yapılan tüm alım ve satım işlemlerinin büyük bir çoğunluğunun Binance kripto para borsası üzerinden yapıldığı bilinmektedir. Bu sonuçlara bakıldığında binance kripto para borsasının güvenilir kripto para borsaları arasında ilk sırayı aldığını görülmektedir. 

Binance Nedir?

Günümüzde kripto para piyasasında 6000 üzerinde altcoin yer almaktadır. Bu altcoinlere yatırım yapmamızı sağlayan da birçok kripto para borsası bulunmaktadır. Ancak tüm bu kripto para borsaları arasından bir borsa fazlası ile dikkat çekmektedir. Binance kripto para borsası 2017 yılında Çin merkezli olarak kurulan kripto para borsasıdır. Kurucusu Changpeng Zhao aracılığı ile kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren aktif olarak hizmet vermektedir. Borsanın kuruluşundan itibaren artan ticaret hacmi ile Dünyanın en çok kullanılan kripto para borsaları arasındadır. Binance kripto para borsasının sahibi Çin asıllı bir Kanada vatandaşı olan Zhao finansal piyasalarla ilgilenen ve bu finansal piyasalar üzerinden programlar geliştiren bir yatırımcıdır. Binance kripto para borsasının aktif olarak hizmet veren uygulamasıda bulunmaktadır. Borsasının uygulaması bireysel yatırımcılarına hizmet vermektedir. Binance kripto para borsasının uygulamasını telefonuna indiren kullanıcı gün içinde birçok faaliyetten yararlanma imkanına sahiptir. Borsanın uygulaması birçok özelliği bulunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar uygulama üzerindende rahat bir şekilde yatırım yapmaktadırlar. Binance kripto para borsasının uygulamasından kripto para ticaretinin haricinde birçok işlem yapılabilmektedir. Kaldıraçlı işlem kripto para transferlerinin haricinde birçok özelliği bulunmaktadır. 

Binance kripto para borsasının güncel tablolara bakıldığında 25 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahiptir. Bu rakamlara bakıldığında borsanın en çok kullanıcı sayısına sahip kripto para borsası olduğu görülmektedir.  Binance kripto para borsasına üye olmak yatırımcılar için fazlası ile kolaydır. Binance borsasına üye olmak için Binance borsasına tüm kripto para borsalarında kayıt işlemi sırasında istenen birkaç bilgi istenmektedir. Bu işlemlerin yapılması ile borsa üzerinden işlem yapılabilmektedir. 

Binance Komisyon Oranları 

Binance kripto para borsası diğer borsaların aksine en düşük komisyon oranlarına sahip kripto para borsasıdır. Binance kripto para borsası kripto para alım ve satım işlemi yapan bireysel yatırımcı işlem yaptıktan sonra borsaya belirli tutarda komisyon oranı ödemek zorundadır. Binance borsasının komisyonları düşük komisyon oranlarına sahip olması birçok yatırımcıyı Binance kripto para borsası üzerinden alım ve satım işlemi yapmaya çekmektedir. 

Birçok kripto para borsasının komisyon oranları değişkenlik göstermektedir. Binance kripto para borsasında komisyon oranları değişkenlik göstermektedir. Borsada komisyon oranları üyelik tiplerine göre de değişim göstermektedir. Ancak Binance kripto para borsasının komisyon oranlarının diğer borsalara nazaran daha az olduğu olduğu piyasada bilinmektedir. Komisyon oranları 30 günlük kümülatif işlem hacmi 24 saatlik ortalama bakiyeler her gün 3.00 itibari ile otomatik olarak hesaplanmaktadır. Kullanıcıların platformdaki üyelik seviyesi ile birlikte kripto para borsasında yapılan alım ve satım işlemlerinde yapılan komisyon oranları değişkenlik göstermektedir. 

Binance kripto para borsasında alım ve satım yapmaya yeni başlayan bir yatırımcı son 30 gündeki işlem hacmi 50 BTC altında ise %0.1 komisyon oranı ödemektedir. Binance kripto para borsası kullanıcılarına komisyon oranlarını düşürme imkanıda sunmaktadır. Binance kripto para borsasında kullanıcıların daha komisyon oranı ödemesi için komisyon indirimli bir Binance hesabı açması gerekmektedir. Binance kripto para borsasında birçok şekilde komisyon oranlarında indirim yapılması mümkün. Binance kripto para borsasının düşük komisyon oranlarına sahip olması bireysel yatırımcıları platforma çekmektedir. Borsanın fazla kullanıcıya sahip olmasının nedeni düşük komisyon oranlarına sahip kripto para borsası olmasıdır. 

Binance kripto para borsasının birçok avantajı bulunmaktadır. Binance kripto para borsasının diğer borsalardan ayıran özelliği diğer borsaların aksine en uygun komisyon oranlarına sahip olan kripto para borsasıdır. Binance kripo para borsasının en çok tercih edilmesinin sebebi de Binance borsasının düşük komisyon oranlarına sahip olmasıdır. Binance kripto para borsasının 4 sene içerisinde diğer borsaların üzerine çıkmasının sebebi düşük komisyon oranına sahip olmasıdır. 

Binance kripto para borsasının çok katmanlı bir güvenlik duvarına sahiptir. Borsasının kullanıcıların varlıklarını korumak için birçok güvenlik önlemlerine başvurmaktadır. Binance borsası güvenlik önlemlerine fazlası ile dikkat etmektedir. Binance dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Milyonlarca kullanıcıya sahip kripto para borsasıdır. Binance borsasının en çok trafik aldığı ülkelerden bir tanesi ise Türkiye’dir. Binance borsasında hızlı para çekme ve yatırma özelliği kullanıcılarını fazlası ile menün etmektedir. Borsasının hızlı bir arayüze sahip olması kullanıcıları için fazlası ile rahat kullanım sağlamaktadır. Binance kripto para borsasında kredi kartı ile kripto para alım imkanıda bulunmaktadır. Binance kripto para borsası dünyada en çok ziyaret edilen kripto para borsasıdır. En büyük yatırımcı kitlesine sahip kripto para borsasıdır. 


Binance Alım Satım Komisyonu (Al-Sat Komisyon Oranları) yayınımızın sonuna geldik. Binance Alım Satım Komisyonu (Al-Sat Komisyon Oranları) yayınımızı okuduğunuz için teşekkürler! Binance Alım Satım Komisyonu (Al-Sat Komisyon Oranları) yayınımızdan verim aldıysanız Binance Alım Satım Komisyonu (Al-Sat Komisyon Oranları) başlığımızı paylaşabilirsiniz. Binance Alım Satım Komisyonu (Al-Sat Komisyon Oranları) yayınımızı paylaşmak için Sevdiklerinle Paylaş bölümünü kullanmanız dileğiyle. Binance Alım Satım Komisyonu (Al-Sat Komisyon Oranları) yazımızı paylaşan herkese sevgiler, selamlar! :)

Sevdiklerinle Paylaş