Okex mi Binance mı?

Okex mi Binance mı? başlığımızdasınız. Okex mi Binance mı? Şubat 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 Okex mi Binance mı?

Bu yazımızda günümüz Kripto para dünyasının iki dev borsası olan Okex ve Binance arasında adil, objektif ve sizlerin işine yarayacak faydalı bir kıyaslama yapacağız. Bu kıyaslamayı yapmamızın nedeni, doğru bir borsa seçimi yapmanın Kripto Para Evreni içerisinde büyük bir öneme sahip olması denilebilir. Özellikle de bu evrene ilk defa adım atacaksanız ve mümkün olan tüm tehlikelerden uzak durmak istiyorsanız doğru bir seçim yapmanız gerektiğini asla unutmamalısınız. Doğru bir seçim yapmanız sadece olası risklerden kaçınmanıza yol açmayacak, aynı zamanda uzun vade de daha fazla kazanmanıza ve daha çok yararlı tecrübe edinmenizi de sağlayacak.

Peki, Okex mi Yoksa Binance mı Daha İyidir, Hangisini Kullanmalısınız? Şimdi, bu soruyu soranlar genellikle güvenlik boyutunu dikkate alarak soruyorlar. Açıkçası ülkemizde yaşanan Thodex Vurgunu hadisesi nedeniyle parasını kaptırmak ve mağdur durumuna düşmek istemeyen birçok kişi güvenlik konusunda son derece tedbirli davranıyor. Büyük ya da küçük olsun, yatırımcıların bu konudaki tutumunun hiçte eleştirilecek bir yanı yok. Çünkü insanlar yıllar boyunca dişlerinden ve tırnaklarından arttırıp bir sermaye oluşturuyorlar ve bu sermaye ile de bir yatırım yapmak istiyorlar. Bu yatırımların bir dolandırıcı tarafından “hiç edilmesini” kimse istemez.

Güvenli bir şekilde yatırıp yapmak için inceleyiniz: Bitcoin nasıl alınır

Tüm bunlarla ilgili olarak okuyucularımıza sonuna kadar hak veriyoruz ancak bilmeniz gereken bir şey var. Hem Binance hem de Okex, Kripto Para Evreni içerisindeki belki de en güvenli iki borsa olabilir. Yani bu borsalardan birisinin batmasıyla Ziraat Bankasının batması arasında pek bir fark yok. Tamam, bu biraz iddialı oldu ancak Binance için değil. Okex için kimseye bir garanti veremeyiz ama söz konusu Binance ise gerçekten de güven problemi olamaz. Binance bugün itibariyle tamı tamına 30.000.000.000$ gibi bir işlem hacmine sahip ve böylesi hacme sahip olan bir kuruluşun başıboş bırakılması tam anlamıyla imkânsız. Dünyanın çok çeşitli yerlerinden hukuk örgütler ve devletler Binance isimli borsayı kontrol ediyorlar ve bu borsanın güvenilmeyecek tek bir tarafı bile yok.

Sonuç olarak buradan şu cevaba ulaşıyoruz: Eğer sizin için önemli olan şey güvenlik ise kesinlikle ve kesinlikle Binance tarafını seçmelisiniz. Aslına bakarsanız, diğer kıyaslamaları yaparken de göreceksiniz, Binance neredeyse her alanda Okex adlı borsaya kıyasla çok daha iyi bir durumda. Bu nedenle eğer Kripto Para Dünyasına ilk defa adım atıyorsanız ve herhangi bir soru işaretini dahi aklınızda bırakmak istemiyorsanız Binance tarafını seçmeniz, sizin için verilebilecek en iyi karar olabilir. Ancak şunu da peşin olarak söylemekte fayda var, Binance ekosistemine üye olmak diğer Borsalara üye olmaya kıyasla birazcık daha zahmetli. Ancak bunun altında yatan en önemli sebep sizlerin güvenliği, daha güvenli bir deneyim için mümkün olan tüm onaylamalar yapılıyor ve bu onaylamalar söz konusu olmadan herhangi bir işlem yapmak mümkün değil.

Tüm bu güvenlik önlemleri Binance ekosistemi içerisinde tek bir sahte hesap dahi olmamasını sağlıyor. Kimlik fotoğraflarınız, kimlik numaranız, yüzünüzün net bir şekilde göründüğü fotoğraflarınız gibi bazı ekstra detayları da Binance sizden isteyecektir. Bu ekstra istekler sizin için süreci birazcık daha uzun kılabilir ancak endişelenmeyin, bunları tamamladıktan sonra hesap güvenliğinizle ilgili aklınızda en ufak bir soru işareti dahi kalmayacak.

Binance ve Okex Borsalarının Komisyon Oranları: Hangi Borsa Daha Az Komisyon Alıyor?

Profesyonel yatırımcılar borsalar arasında seçim yaparken genellikle bu kritere çok dikkat ediyorlar: Komisyon Oranları. Peki, bu neden bu kadar önemli? Aslına bakarsanız amatör ve küçük yatırımcılar için komisyon oranı pek bir önem taşımaz. Çünkü bu kişiler oldukça düşük miktarlar ile yatırım yaparlar, daha doğrusu yapmalılar. Ancak söz konusu profesyonel yatırımcılar olduğu zaman gerçekten de büyük rakamlar konuşuluyor ve bu rakamlar için alınan komisyonlar da haliyle büyük oluyor. İşte tam da bu nedenden dolayı profesyonel bir yatırımcı için komisyon oranı büyük bir önem teşkil eder. Çok fazla komisyon ödeyip, sermayeniz ile kazandığınız kârınızı birde borsayla paylaşmak istemezsiniz. Bu yüzden hedefleriniz büyükse, ileride çok daha ciddi yatırımlar yapmak gibi bir niyetiniz varsa kesinlikle komisyon oranı konusunu ciddiye almalısınız.

Binance ve Okex Borsalarının Komisyon Oranları Nedir?

Öncelikle Binance ekosisteminden söz edelim, Binance sanıyoruz ki şu an dünya üzerindeki en az komisyon alan birkaç borsadan bir tanesi. Para yatırırken sizden komisyon almıyor ancak para çekerken ve kripto para varlığı alım – satımı yaparken %0,1 gibi bir oranda komisyon alıyor. Bu komisyon oranı gerçekten de son derece düşük diyebiliriz. Çünkü birçok borsa bu oranın çok daha üstüne çıkıyor ve müşterilerini bir ölçüde zor duruma düşürüyor. Ancak Binance müşteri memnuniyetine oldukça önem veren, müşteri deneyimini her şeyin ötesinde tutan özel bir kuruluş olduğu için bu tavrı son derece doğal.

Okex Komisyon Oranları da aslında çok yüksek değil. Ancak söz konusu Binance ile rekabet etmek olduğu zaman Okex için işler pek de iyi gitmiyor. Okex yaptığınız her alım – satım işlemi için sizden tam olarak %0,15 gibi bir komisyon alıyor. Aslında aradaki komisyon farkı çok küçük görünüyor, sadece %0,05 gibi bir fark söz konusu. Ancak bu küçük fark defalarca işlem yaptığınızı ve büyük bir cüzdan oluşturduğunuzu düşünürsek zamanla daha fazla komisyon ödemenize yol açacaktır. Bu nedenle Binance, Okex ekosistemine kıyasla çok daha avantajlı. Eğer büyük bir yatırımcıysanız ve büyük hamleler yapmak gibi bir hedefiniz de varsa kesinlikle Binance tarafını seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Ancak her şey bununla bitmiyor. Okex ve Binance komisyon oranları kıyaslandığında Binance gerçekten de bir adım daha önde. Bunun üzerine bir de son zamanlarda gelmiş olan Binance Referans Kimliği güncellemesi var. Peki, Binance Referans Kimliği (Kodu) Nedir? Aslında çok basit bir sistem ve tam anlamıyla kullanıcı faydası için oluşturulmuş durumda denilebilir. Hâlihazırda Binance kullanan bir kişinin sizin için referans kodu oluşturması ve sizin de bu kodu kayıt olurken ilgili bölüme eklemenizle beraber ödeyeceğiniz komisyonların çok daha düşük bir oranda olması olarak aktarılabilir. Bu referans kimliği ya da referans kodu olarak bilinen kampanya sayesinde Binance üzerinde yaptığınız alım – satımlar için çok daha az bir komisyon ödeyeceksiniz. Zaten Okex ekosistemine göre çok daha iyi bir durumda olan Binance bu kampanyayla beraber rakibine epey bir fark atmayı başardı.

Eğer Binance kullanan bir arkadaşınız yoksa endişe etmeyin. Biz sizlerin kullanabileceği birkaç adet Referans koduna sahibiz. Siz de daha düşük komisyonlar ödeyip tamamen ücretsiz bir şekilde Binance ekosisteminin bir parçası olmak istiyorsanız, sizinle paylaşacağımız kodu ilgili bölüme ekleyin. Böylece çok kısa bir süre sonra onay alacaksınız ve rahatlıkla işlemlerinizi yapmaya, yatırımlarınızı yönetmeye ve paranızdan para kazanmaya başlayabileceksiniz.

Okex ve Binance Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bir önceki başlıkta komisyon oranları konusunda Binance ekosisteminin çok daha avantajlı durumda olduğunu sizlere aktarmıştık. Ancak Binance ve Okex arasındaki farklara dair de bir şeyler eklemek önemli olacaktır. Çünkü bu iki borsadan hangisinin size daha uygun olduğunu anlamanız, yatırımlarınızı en doğru şekilde yönetebilmeniz için çok kritik. Şimdi bu iki borsanın birbirlerine olan farklılıklarına ve mevcut özelliklerine yakından bakalım.

Kripto Para Çeşitliliği: Bir borsayı yatırım yapmaya uygun yapan şeylerden bir tanesi de kripto para çeşitliliğidir. Örneğin ülkemizde hizmet veren BTCTürk, çok az sayıda kripto paraya ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle yatırımcılar tarafından çok da cazip bulunmuyor. Söz konusu Binance ve Okex gibi büyük borsalar ise tabi ki de çok fazla kripto paranın bu borsalarda varlıklarını sürdürdüklerini rahatlıkla görebiliyoruz. Ancak ikisini kıyaslamamız gerekirse Binance ekosistemi, Okex ekosistemine göre daha geniş ve daha fazla kripto paraya yer veriyor. Dürüst olmak gerekirse, Binance içerisinde bulunan kripto paraların potansiyel olarak daha çok gelecek vaat ettiklerini görmekte zor değil.

Toplam Hacim Kıyaslaması: Bir borsanın güvenilir olup olmadığıyla ilgili en önemli verilerden birisi de toplam hacimdir. Söz konusu borsaların toplam hacmi ne kadar büyükse o kadar güvenilir oldukları söylenebilir. Çünkü yüksek hacim borsanın batma riskini minimize eder. Kimi zamanlar bir kripto para biriminde çok fazla hacim birikir ve söz konusu kripto para biriminin oluşturduğu hacmi borsa kontrol edemez. Bu da borsanın batmasına neden olabilir. Yazının başında da söylediğimiz gibi Binance 30 Milyar $ gibi çok ciddi bir hacme sahip. Bu açıdan Okex ekosistemine göre çok daha avantajlı ve kullanıma uygun denilebilir. Binance böylesi büyük bir hacme sahip olduğu için de alım – satım işlemleri çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. 

Ödeme Yöntemleri: Ülkemizde Paypal gibi uluslararası kabul edilirliğe sahip önemli bir kuruluşun engellendiğini hepimiz biliyoruz, bu gerçekten de çok üzücü. Ancak gerçek şu ki alternatif yollar bulmak dışında bir seçeneğimiz de yok. Burada Türk yatırımcılar olarak bizlere en çok alternatif ödeme metodunu sunan borsayı seçmemiz gerektiğinin hepimiz farkındayız. Yine bu konuda da Binance rakibi olan Okex ekosistemine göre çok daha iyi bir iş çıkartıyor demek yanlış olmayacaktır. Birçok alternatif ödeme seçeneği Binance ekosisteminde yer alıyor. Aynı şeyi Okex için söylemek ne yazık ki mümkün değil. 

Türkiye Merkezli Yatırımlar: Okex ve Binance ekosistemlerinin her ikisi de ülkemizdeki potansiyelin farkında ve bu nedenle Türkiye merkezli yatırımlarını arttırıyorlar. Ancak iki ekosistemden bir tanesi diğerine göre çok daha fazla yatırım yapıyor. Sizlerin de bildiğiniz gibi Binance, Türkiye için epey bir yatırım yaptı. Bu açıdan müşteri hizmetleri, sorun çözüm hızı gibi konularda çok daha iyi bir durumda. 

Tüm bunların sonucunda görüyoruz ki Binance, rakibi olan Okex ekosistemine göre çok daha iyi bir pozisyona sahip. Yatırım yapmak ve yatırımlarınızı güvenli bir şekilde yönetmek sizler için çok önemli, bunun farkındayız. Bu nedenle olabilecek en iyi şekilde söz konusu iki borsayı kıyasladık ve sizin de görebileceğiniz gibi Binance rakibine göre çok daha iyi bir konuma sahip. Fark bu kadar bariz iken size başka bir borsa önermemiz olanaksız. Piyasada tecrübeli ya da tecrübesiz olmanız pek bir şey fark değiştirmeyecek, iki koşulda da Binance ekosistemini seçmek sizler için çok daha mantıklı bir karar olacaktır. 

Sizler için paylaştığımız referans kodunu kullanın ve Binance üyeliğinizi tamamlayın. Tamamen ücretsiz bir şekilde üyelik işlemlerinizi yaptıktan sonra, referans kodumuzun da aracılığıyla, çok daha düşük komisyonlarla alım – satım yapabileceksiniz. Paranızı katlayın ve kripto para dünyası için küçük ama sizin için büyük adımlar atmaya başlayın.Okex mi Binance mı? yayınımızın sonuna geldik. Okex mi Binance mı? yayınımızı okuduğunuz için teşekkürler! Okex mi Binance mı? yayınımızdan verim aldıysanız Okex mi Binance mı? başlığımızı paylaşabilirsiniz. Okex mi Binance mı? yayınımızı paylaşmak için Sevdiklerinle Paylaş bölümünü kullanmanız dileğiyle. Okex mi Binance mı? yazımızı paylaşan herkese sevgiler, selamlar! :)

Sevdiklerinle Paylaş