Raintürk Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Raintürk Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Raintürk Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 Raintürk Nedir?

Raintürk nedir sorusuna oldukça sık bir şekilde yanıt aranıyor. Bildiğiniz üzere kripto para sektörü büyük bir gelişme kaydediyor. Bu gelişim sırasında coinler çıktıkça yeni kripto işlem borsaları da çıkmaya devam ediyor. Raintürk de bu kripto para borsalarından yalnızca biridir. Özellikle de Türk yatırımcılar tarafından oldukça yoğun bir şekilde tercih ediliyor. BTC başta olmak üzere çok sayıda coin ve alt coin için bu platformda işlem yapabilirsiniz.

Güvenilir ve profesyonel bir alt yapıyla sunulduğu için bu platformu tercih edenlerin sayısı da her geçen gün artış gösteriyor. Bilhassa da kullanıcıların Türk kullanıcılardan oluşması dikkat çekiyor. Rain Türk tüm faaliyetlerini İstanbul’daki merkezinden sağlıyor. Diğer pek çok kripto borsalarına nazaran çok daha güvenilir olduğunu söylemek de mümkündür. Bunu belirtmemizin amacı ise ağ içerisinde kullanıcılara sunulan özelliklerdir. Bu özelliklerin yanı sıra sayfa yapısı anlamında kullanıcı deneyiminin de yüksek olması bir diğer olumlu özelliğidir.

İşlem yapma açısından da diğer borsalara göre daha yalın ve anlaşılırdır. Bu nedenle de özellikle ilk kez kripto para borsası kullanacak kişilere büyük kolaylık sağlıyor. İşlemlerin nereden ve nasıl yapılacağı son derece açık bir şekilde sayfalarda yer alıyor. Türkiye’nin lider yerli kripto para borsalarından biri olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Bireysel yatırım aracınız bitcoin nasıl alınır merak ettiklerinizi buradan inceleyebilirsiniz.

Raintürk borsası her ne kadar güvenilir olsa da hala çok sayıda kullanıcının ilk tercihi Binance olmaktadır. Bildiğiniz üzere Binance kripto sektörünün dev ve lider kripto borsalarındandır. Neredeyse tüm dünya ülkelerinde kesintisiz ve sorunsuz hizmet veriyor. Kullanıcılar Binance deneyimini sürekli olumlu aktardığı için yeni kripto para işlemcileri de tercihini Binance platformundan yana kullanıyor. Siz de ilk kez kripto para borsası kullanacaksanız ve en güvenilir borsayı arıyorsanız Binance sizin için en doğru seçim olacaktır. 

Hızlıca kayıt oluşturup Binance üzerinden işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Henüz kayıt aşamasında bile ne kadar güvenilir bir platform olduğunu ifade ediyor. Kesinlikle hesap onayı olmadan işlem yapılmasına izin veriyor. Eğer çok hızlı bir şekilde üye olmak istiyorsanız da içeriğimizin devamında yer alan Binance kayıt linkine tıklayarak üyeliğinizi dakikalar içerisinde oluşturabilirsiniz. Peki, Raintürk nedir ve tam olarak ne işe yarar?

Raintürk Ne İşe Yarar?

Kripto para borsalarının en temel hedefi yatırımlarınızı korumak olmalıdır. Bu durum Raintürk kripto borsası için de geçerlidir. Yani her kullanıcı yatırım ve işlemlerini en iyi şekilde muhafaza eden, güvenilir borsalarda işlem yapmayı tercih ediyor. Raintürk borsası yerli bir kripto borsası olarak kullanıcılar için güvenilir bir zemin sunuyor. Sadece bir borsadan çok daha fazlası olduğunu söylemek de mümkündür. 

İşlem yapmaya başlamadan önce coinlerin genel piyasasını analiz etmeniz gerekiyor. Analizlerinizi ise en yalın ve sade şekilde yapmanız yatırımlarınızı doğru yapmanıza destek olacaktır. Raintürk platformunda coinler için analizlerinizi ve grafik okumalarınızı güvenle yapabilirsiniz. Takipçisi olduğunuz coinlerin mevcut durumu hakkında detaylı bilgi almak üzere de bu platformu tercih edebilirsiniz.

Raintürk platformunda TL ile işlem yapma ayrıcalığı sunuluyor. Bu nedenle Türk kripto yatırımcıları bu borsada işlem yapmayı tercih ediyor. Diğer borsaların aksine Raintürk borsası hesabınızı açtıktan sonra TL bazlı banka hesabınızı kolayca bağlayabiliyorsunuz. Hesabınızı bağladıktan sonra tüm işlemlerinizde bu hesabınızdaki TL’lerle kolayca satın alma işlemine devam edebiliyorsunuz. Yani TL bakiyenizle sorunsuz bir şekilde kripto para seçeneklerini satın almanızı sağlıyor. Kendi sitesinde kripto para endüstrisinde yer alan tüm gelişmeleri de kullanıcılarına sunuyor. Bu endüstride yer alan her türlü bilgiye güvenilir ve kolay bir şekilde ulaşmanızı destekleyen bir platformdur.

Pek çok kullanıcı Raintürk ve Binance platformu arasında kararsız kalıyor. Sundukları işlem detaylarına göre analiz yapmak gerekirse elbette ki Binance çok daha avantajlıdır. İşlem bazlı baktığınız zaman spot işlemler (alım-satım), vadeli işlemler ve çok daha fazla alternatif sunduğunu görebilirsiniz. Öte yandan dünya çapında hizmet veren Binance Türkçe dil seçeneği de sunuyor. Geniş ve büyük ölçekli kripto pata yatırımlarının neredeyse birçoğu Binance platformu üzerinden yapılıyor. Çünkü kar ve zarar hiyerarşisinde dengeyi kurabilmeniz için gerekli her türlü hizmeti veriyor. Siz de tüm kripto para alım ve satım işlemleriniz için güvenle Binance platformunu tercih edebilirsiniz.

Binance üzerinden işlem yapmak istiyorsanız tek yapmanız gereken şey ise üyelik oluşturmanızdır. Ayrıca Binan ilk üyelikler için de farklı fırsatlar sunuyor. İçeriğimizde yer alan link üzerinden kolayca Binance kayıt ol sayfasına ulaşabilirsiniz. Bu sayfada talep edilen her bilgiyi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun. Ardından yeni hesap bilgileriniz ile giriş yaparak hemen kripto para işlemlerinize güvenle başlayabilirsiniz.

Raintürk Nasıl Kayıt Olunur? 

Raintürk kripto para borsasına üye olmak son derece basittir. Bildiğiniz üzere bu borsada işlem yapabilmeniz için sizden talep edilen ilk şey üyelik oluşturmanızdır. Eğer bir üyeliğiniz yoksa ne yazık ki platformda yer alan hiçbir hizmetten faydalanmanız da mümkün olmuyor. Hızlıca üye olmak istiyorsanız Raintürk ana web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Bu ziyaretinizde karşınıza ana sayfa çıkacaktır. Ana sayfasında Raintürk hakkında ayrıntılı bilgiler de veriliyor. 

Üyelik adımlarına başlamadan önce platformu daha yakından anlamak için bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Ardından yine ana sayfada yer alan ‘’Kişisel Hesap Oluştur’’ kısmına tıklayarak devam edin. Buraya tıkladıktan sonra karşınızdaki ekranda sizden istenen bazı bilgiler olacaktır. Adınız, soyadınız, mail adresiniz ve şifreniz talep edilecektir. Bu bilgileri girdikten sonra alt kısımda yer alan kutucuklara da tıklayıp hesap oluştur demeniz yeterli olacaktır. Hesap oluştura tıkladıktan sonra artık siz de bir Raintürk üyesi olursunuz. 

Yeni üyelik bilgileriniz ile hemen giriş yaparak kripto para işlemleri yapmaya güvenle başlayabilirsiniz. Üyelik adımlarınız bittikten sonra bağlı TL hesabınızı da ayarladıysanız artık kripto para varlık alım ve satım işlemlerine başlamanız için hiçbir engel kalmadığı anlamına gelir. Dilediğiniz zaman giriş yapabilir ve varlık alım satım işlemlerinize güvenle başlayabilirsiniz.

Binance platformuna üye olmak da sandığınızdan çok daha basittir. Bunun için tek yapmanız gereken şey hızlıca Binance sitesini ziyaret etmenizdir. Site yerine uygulamasını indirerek de hemen üyelik adımlarını takip edebilirsiniz. Üyelik işlemlerine sadece kısa birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Biancen gerekli hesap oluşturma adımlarından sonra sizden kimlik onayı talep eder. Bu işlem de hesabınızın güvence altında olması için talep ediliyor.

Kimlik onayı işlemleri için de birkaç dakikanızı ayırmanız kafi olacaktır. Eğer hesabınıza kimlik onayı vermezseniz sadece 2 BTC kadar kripto para alım işlemi yapmanıza izin veriliyor. Ancak kısa kimlik adımı işlemlerini tamamlarsanız daha fazla işlem yapma hakkına sahip olursunuz. Hesap oluşturma ve kimlik onayı işlemleriniz bittikten sonra giriş yaparak en hızlı şekilde kripto para varlık alım satım işlemlerine sorunsuz bir şekilde başlayabilirsiniz.

Raintürk Avantajları Nelerdir?

Raintürk kripto para borsasına üye olmadan evvel her kullanıcı ne gibi avantajları olduğunu merak eder. Özellikle de rakip kripto para borsalarından hangi özellik ve avantajlarıyla ayrıldığı merak edilir. Raintürk tamamen Türk kullanıcılara hizmet veriyor. Merkezi ise İstanbul’dur. Rakip olarak hizmet veren sayısız kripto para borsası bulunuyor. Yerli ya da yabancı kaynaklı olan bu borsalardan bazıları kullanıcıların istediğiniz tam anlamıyla vermiyor. Bu nedenle de kullanıcılar Raintürk gibi kaliteli ve güvenilir borsalardan faydalanmayı tercih ediyor.

Türkiye’de bir süredir hizmet veren Raintürk platformunun en büyük avantajı kolay bir şekilde TL ile kripto varlık alım satımı yapabilmenizdir. Üstelik bu işlemi yapabilmeniz için ekstra bir çaba harcamanıza da gerek yoktur. Sadece hesabınızı oluşturup bu hesabınıza bir TL banka hesabınızı kaydetmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra dilediğiniz kripto parayı satın almak için bağlı banka hesabınızdaki TL’leri kullanabiliyorsunuz.

Raintürk borsası genel anlamda kullanıcıların kazanmasını hedefliyor. Onların kazanç elde edebilmesi için kriptoya dair ihtiyaçları olan her türlü doneyi de veriyor. Kullanıcıların kazanç elde etmesini sağlarken yatırımlarının güvenliğini de büyük oranda sağlıyor. Bu konuda ciddi bir yatırım yaparak profesyonel bir alt yapıyla hizmet verdikleri görülüyor. En büyük bir diğer avantajı ise listelenecek olan kripto paralar için ön satış seçeneği sunmasıdır. Bu şekilde kullanıcılar henüz tam anlamıyla piyasaya arz edilmeyen coinleri ön satış ile alıp daha fazla kazanma olasılığı yakalayabiliyor.

Raintürk borsasında yer alan avantajlardan faydalanarak gelecek vaat eden yatırımlarınızı büyük oranda hacimlendirebilirsiniz. Çünkü bu noktada kazanmanız için ihtiyacınız olan her türlü hizmet platformda sunuluyor. Kolay bir ara yüzü olduğu için işlemleri de güvenle yapmanıza destek oluyor. Bunun gibi daha profesyonel bir adres istiyorsanız da tercihinizi Binance’den yana kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Binance daha geniş kapsamlı ve daha profesyonel bir platformdur. Çünkü global anlamda oldukça uzun bir sektör tecrübesi bulunuyor. Borsasını tüm yeniliklere entegreli olarak geliştirmeye devam ediyor. Bu da daha kaliteli bir kullanıcı deneyimi ve büyük avantaj sağlıyor. Örneğin işlem hızı açısından lider konumundadır. İşlemlerinizi saliseler içerisinde kesintisiz yapabilmenizi sağlıyor. Çünkü alt yapı anlamında diğer tüm borsalardan çok daha güvenilir ve kalitelidir.

Yine düşük işlem ücretleri de dikkat çeken avantajları arasında yer alıyor. Müşterilerine sunduğu daha pek çok avantajdan faydalanmak istiyorsanız hemen Binance platformuna üye olabilirsiniz. Yine basit üyelik adımları da avantajları arasında yer alıyor. Hızlı ve güvenilir bir şekilde üyeliğinizi oluşturarak anında kripto para işlemlerinize başlayabilirsiniz.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Raintürk Kullanıcı Yorumları?

Raintürk kullanıcı yorumları bu borsayı kullanan kişiler tarafından yapılıyor. Her kullanıcı kullandığı kripto para borsasında en iyi deneyimi elde etmek istiyor. Bu noktada Raintürk borsasında yer alan kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman hem olumlu hem de olumsuz sayısız yorum olduğunu söylemek de mümkün olacaktır. Bu borsasının en büyük avantajı TL cinsinden yatırım ve işlem yapabilmenizdir. Zaten kullanıcı yorumlarına bakıldığı zamanda bu özelliğinin olumlu şekilde ön plana çıkarıldığını görebilirsiniz.

Ancak yeni işlem yapmaya başlayan kullanıcıların Raintürk hakkındaki yorumları ise pek iç açıcı değildir. Bu kullanıcılar işlem yaparken oldukça karmaşık bir borsa olduğunu ifade ediyor. Gerçekten de Raintürk borsasına bakıldığında kaliteli ve profesyonel pek çok borsaya nazaran daha karmaşık bir yapıda olduğunu görmek mümkündür. Yine kullanıcı yorumları arasında olumlu olarak yer alan bir diğer detay ise borsanın Türkçe olmasıdır. 

Özellikle Türk kullanıcıların bu borsayı tercih etmesindeki en temel neden Türkçe işlem yapılabiliyor olmasıdır. Ödemelerin TL cinsinden yapılabilir olması da olumlu kullanıcı yorumları arasında yer alıyor. Ancak bazı kullanıcılar ise bu borsanın yetersiz olduğunu düşünüyor. Özellikle de coin seçeneklerinin az olduğunu ve işlem yapma hızının düşük olduğunu düşünen kullanıcılar da olabiliyor. Buna rağmen aksini iddia eden kullanıcı yorumlarını görmek de mümkündür.

Raintürk ve Binance kullanıcı yorumlarını karşılaştırdığımız zaman ise; Binance borsası hakkında neredeyse hiç olumsuz yorum olmadığını görüyoruz. Kullanıcı yorumlarının geneli Binance platformunda sunulan avantaj ve kolaylıkları içeriyor. Kullanıcılar özellikle de işlem hızı noktasında övgü dolu yorumlar yapmıştır. Ayrıca en güvenilir kripto para borsası olduğuna dair yapılan sayısız yorum da mevcuttur.

Yine Binance borsası hakkında yapılan diğer yorumlar ise işlem ücretleridir. İşlem ücretlerinin düşük olmasının büyük avantaj olduğu kullanıcı yorumlarında sıkça ifade ediliyor. Öte yandan borsada sunulan avantajlar ve alım satım işlemlerinin kolaylığı da vurgulanıyor. Doğru kripto para borsasına üye olmak isteyen kullanıcılar da Binance hakkında bu olumlu yorumları görünce hemen üye olmak isteyebilir.

Binance platformunun avantajlı dünyasından hızlıca faydalanmak üzere siz de hemen üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Üyeliğiniz ve üyelik kimlik onayınız olmadan yapacağınız işlemler son derece kısıtlıdır. Kaliteli ve profesyonel kripto para yatırımlarınız için en doğru adresin Binance olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Birkaç dakikanızı ayırdıktan sonra hemen üye olabilir ve giriş yaparak işlemlerinize güvenle başlayabilirsiniz.

Raintürk Nasıl Kullanılır?

Raintürk borsasını nasıl kullanacağını bilmeyen sayısız kullanıcı bulunuyor. Özellikle de üye olduktan sonra platformun karmaşık olduğunu düşünen kullanıcılar nereden nasıl başlayacaklarına dair bilgiye ihtiyaç duyuyorlar. Bu konuda hemen kullanım detaylarını vermek gerekirse yapmanız gereken ilk şeyin üyelik olduğunu söyleyebiliriz. Üyeliğinizi açmadan kesinlikle hiçbir işlem yapamıyorsunuz. İşlemlerinizi kolay ve güvenilir bir şekilde yapabilmek adına üyelik adımlarını tamamlamanız gerekiyor.

Raintürk sitesine ulaşarak ana sayfada yer alan kişisel hesap oluştur kısmına tıklayıp hızlıca üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Yeni üyelik bilgileriniz ile yine aynı sayda üzerinden platformdaki hesabınıza hızlıca giriş yapabiliyorsunuz. Ancak üyelik adımında yer verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan da emin olmanızı öneriyoruz. Aksi halde sonraki özellikle para işlemlerinizde kimlik doğrulama sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tüm bu adımlardan sonra sizden talep edilen bazı bilgileri de girmeniz gerekiyor. Örneğin oluşturduğunuz Raintürk hesabınıza bir TL banka hesabınızı bağlamanız gerekiyor. Kripto para alım işlemlerinizi bağlayacağınız bu TL hesabı ile yapıyorsunuz. Bağlı hiçbir banka hesabınız olmazsa coin satın almak işlemlerinizi kesinlikle yapamazsınız. Tüm belirtilen bu adımları tamamladıktan sonra yapmanız gereken pek bir şey kalmıyor. Artık geriye kalan tek şey kripto paraları takip etmeniz ve almak istediklerinizi satın alarak işlemlere başlamanız olacaktır.

Ancak sıklıkla Raintürk yerine Binance kripto para borsasının tercih edildiği gerçeğini de göz ardı etmek mümkün değildir. Bunun en temel nedenlerinden biri Binance üzerinden işlem yapma seçeneğinin daha fazla ve daha kolay olmasıdır. Ayrıca güvenlik anlamında da daha iyi olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Binance platformunda da ilk adımlar Raintürk’te attığınız adımlarla benzerlik gösteriyor. Yani ilk etapta üyelik adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Üyeliğinizden hemen sonra kimlik onayı yapmayı da ihmal etmemeniz gerekiyor.

Kimlik onayı ve üyelik işlemlerinizden sonra ise alım satım işlemlerine başlamanız için geriye hiçbir engel kalmıyor.  Bu işlemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde yapmanın tadını Binance borsasında çıkarmanız mümkün olacaktır. Özellikle de işlemlerin hızının yanı sıra işlem ücretlerinin düşük olması gibi pek çok avantajından da faydalanmanız mümkündür. Siz de hemen Binance platformuna belirttiğimiz üyelik linkine tıklayarak üye olabilirsiniz.Sevdiklerinle Paylaş