Paribu Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Paribu Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Paribu Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 Paribu Nedir?

Paribu kripto para borsası Türkiye’de 2017 yılında kullanıma sunulmuş kripto para alım ve satım işlemlerinin yapıldığı yerli bir kripto para borsasıdır. Paribu kripto para borsası için 2015 yılında ön hazırlık çalışmalarına başlanmıştır. 2016’da kurulmuş olan borsa 2017 yılının ortalarında kripto para borsası olarak halkın kullanımına sunulmuştur. Paribu kripto para borsası Türkiye’de birçok kripto para yatırımcısı tarafından kullanılmaktadır. Türkiye’de Paribu kripto para borsasını birçok kullanıcı gün içerisinde kullanmaktadır. 

Bireysel yatırımlarınız için bitcoin nasıl alınır inceleyiniz.

Bitcoin gibi büyük kripto paraların aksine Paribu kripto para borsası birçok altcoin hizmeti vermektedir. Paribu borsasının kripto para portföyü oldukça geniştir. Paribu borsasında birçok kripto para yatırımcısı site üzerinden işlemlerini gerçekleştirmektedir. Paribu borsası güvenilir borsalar arasındadır. Borsa düzenli olarak devlet tarafından gerekli kurumlarca denetlenmektedir. Paribu borsasında yalnızca Türk Lirası cinsinde kripto varlıkların alım ve satımı yapılmaktadır. Paribu borsasında güvenle alışveriş yapan birçok kullanıcı vardır. Paribu borsası Türkiye’de belli bir kitleye ulaşmış bir borsadır. Türkiye’de iyi işler yapan borsanın çok fazla yabancı kullanıcısının olduğu söylenilemez. Paribu borsası 7/24 hizmet veren ve işlem yapılmasına ortam hazırlayan kaliteli bir borsa olduğunu söylenilmektedir. Paribu kripto para borsası yurt dışında birçok platformdan ödül alan Türkiye’de fazlası ile dikkat çeken kripto para borsalarındandır. 

Paribu güvenilir birkaç sistemden birisidir. Çünkü yüksek bir sermayeyle piyasa üzerinden birçok yatırımcısı bulunmaktadır. İşlem hacmi bakımından Türkiye’de en büyük borsalar arasındadır. Türkiye’de önemli işler başarsada Paribu kripto para borsası yurtdışı kaynaklı kurulan diğer kripto para borsalarının gerisinde kalmaktadır. Sektörde birçok dev kripto para borsaları bulunmaktadır. Binance gibi borsaların arkasında kalmaktadır. Binance kripto para borsası en büyük kripto para borsasıdır. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Birçok ülkede hizmet vermekteler ve güvenli bir hizmet sunmaktalar. Binance borsası 2017 yılında kurulmuş önemli bir derecede kullanıcı sayısına sahip borsalardan bir tanesidir. Geniş kripto para yelpazesi ile yatırımcılarına birçok konuda yardımcı olan borsa son zamanlarda sık kullanılan kripto para borsalarından birisidir. Borsada para ticareti yapan milyonlarca kullanıcı birikimlerini kripto para birimlerinde değerlendirmeye çalışmaktadır. 

Paribu Ne İşe Yarar?

Paribu kripto para borsası 14 Şubat 2017 yılında Yasin Oral tarafından kurulan Türkiye’nin en yüksek kripto para borsalarından bir tanesidir. Paribu borsası Türkiye’nin en yüksek hacimli kripto para borsalarından birisidir. Paribu borsası dijital para yatırımcıları için kurulan alım ve satım işlemi kripto para borsalarından bir tanesidir. Paribu borsası üzerinden kullanıcılar günün her saatinde güvenli bir şekilde alım ve satım işlemi gerçekleştirebilirler. Parib borsası Türkiye sınırları içerisinde yasal olarak faaliyet göstermektedir borsanın otoritelerden elde ettikleri yasal belgelerde bulunmaktadır. 

Paribu borsası Türkiye’de birçok kullanıcısı bulunmaktadır. Paribu borsası diğer kripto para borsalarının yaptıkları gibi alım satım işlemleri yapılırken bazı komisyon oranlarını yatırımcılara yansıtmaktadır. Borsanın işlem hacmine göre değişen bu oranlarla birlikte bazı ücretlendirme sistemleri bulunmaktadır. Paribu kripto alım satım işlemlerinde komisyon tutarları 30 gün süreyle yapılan alışveriş veriş işlemlerinin hacmine göre değişim göstermektedir. Kripto para borsalarında ücretleri etkileyen başka faktörlerde bulunmaktadır. Özellikle kripto para platformlarında alıcı ya da satıcı olmanız yine ödeyeceğiniz komisyon oranlarını etkilemektedir. Kripto para borsalarında farklı komisyon ve ücretler uygulansa da borsalarda önemli olan alış satış işlemlerinde sırasında uygulanan makas farkıdır. Paribu borsası büyük bir borsadır Türkiye’de kripto varlıklarına sahip olan yatırımcıların genellikle 0 ile 100,000 arasında işlem yapmaktadır. 

Paribu borsası Türkiye’nin önemli kripto para borsalarından bir tanesidir. Paribu borsası büyük kripto para borsalarının arkasında kalmaktadır. Binance gibi dev borsalar birçok kripto para borsasını geride bırakmaktadır. Binance borsası güncel kripto para borsalarında günlük olarak en çok işlem yapılan borsadır. Binance dijital borsası yüksek frekanslı ticaret yazılımı geliştiren Changpeng Zhao tarafından kurulmuştur. Kripto para birimlerine güvenle yatırım yapabilen milyonlarca insanın tercih ettiği önde gelen kripto para borsalarından biridir. Binance kripto para borsası özellikle altcoinlerin kullanımına sunulmasından sonra kullanıcı sayısını hızla arttırmayı başarmıştır. Binance 2017 yılında Çin’de kurulmuş önemli kripto para borsasıdır. Binance kripto para borsası işlem hacmi başarısıyla dünyanın altıncı en büyük borsası olmuştur. Paribu kripto para borsası 51.sırada yer almaktadır. Binance kripto para borsasının en popüler borsa olmasının nedeni ise sunduğu hizmetin diğer kripto para borsalarına göre daha düşük komisyon oranlarına sahip kripto para borsasıdır. 

Paribu Nasıl Kayıt Olunur?

Paribu borsası Türkiye’nin yerli kripto para borsasıdır. Paribu kripto para borsasının Türkiye sınırları içerisinde birçok kripto para yatırımcısı bulunmaktadır. Paribu kripto para borsası 2017 yılında kullanıma sunulmuştur. Paribu kripto para alım ve satım platformudur. Paribu borsasına kayıt olmak kolay bir işlemdir. Paribu’ya sitesine girerek ilk önce giriş butonuna basarak daha sonra Paribu’da hesap oluştur alanına tıklayarak açılan formu yeni üye olmak isteyen kripto para yatırımcılarının açılan formu doldurmaları gerekmektedir. 

Paribu borsasında para atma işlemi biraz uzun ama kolay bir işlemdir. Paribu kripto para borsası hesaplarına Türk Lirası yatırmak için cüzdan menüsünde bulunan TL yatırma panelini kullanabilirler. Açılan ekranda TL yatır butonunu seçmeliler. Banka havale/EFT işlemlerinde kullanılacak bilgileri içeren ekran açılacaktır. Alıcı unvanı ve IBAN bilgileri internet bankacılığı üzerinden yapacağınız havale/EFT işleminde kullanılmaktadır. Kullanıcıların alıcı unvanına bildirim ekrenında görüntülendiği gibi Paribu Teknoloji Anonim Şirketi yazılmalıdır. Eğer harf limiti nedeniyle tamamını yazılmıyorsanız Paribu Teknoloji A.Ş yazabilirsiniz. Bu iki seçeneğin dışında farklı ya da hatalı ad yazılarak gönderilen transferler banka tarafından reddedilmektedir. Geri gönderim işlemi ücreti tahsil edilerek banka tarafından gönderici tarafına hesabına iade edilmektedir. Paribu kripto para borsasında kripto para alımı işlemi kolaydır. Paribu kripto para borsasında kripto para alım ve satım işlemi yapabilmek için yatırımcının ilk önce borsaya üye olması gerekmektedir. Paribu kripto para borsasında kolay al sat alanından istediğiniz kripto parayı satın alabilirsiniz. Aynı alanda cüzdandaki kripto paraları satın alıp TL’ye çevirebilirsiniz. 

Paribu gibi belli bir kitleye sahip kripto para borsalarında bilmeyen kullanıcılar bu işlemleri yapmakta zorluk çekebilirler. Binance gibi büyük kripto para borsaları bu işlemleri yapabilmesi kripto para yatırımcılarına yardımcı olmaktadır. Binance kripto para borsası kullanıcılarına borsalarına daha iyi anlamaları için eğitim vermekte ve yardımcı olmaktadır. Binance borsası en büyük borsalardan bir tanesidir. Binance borsası yüksek kullanıcı sayısına sahiptir. Yüksek likidite oranı ve geniş altcoin çeşitliliği ile kullanıcı dostu bir platformdur. Binance kripto para borsası kripto para yatırımcılığına yeni başlayan yatırımcılar için kullanıcı dostu bir platformdur. Binance borsası sektördeki önemli borsalar arasındadır. Binance borsası üyeleri iki aşamalı doğrulama ve kimlik doğrulama seçenekleri sunmaktadır. Bu iki güvenlik uygulaması sayesinde Binance oldukça güvenilir bir kripto para borsası olduğu söylenebilir. 

Paribu Avantajları Nelerdir?

Paribu kripto para borsası 120 bin aktif 600 bin kullanıcısı ile Türkiye’nin lider kripto para platformudur. Paribu kripto para borsası günlük ortalama 6.500 web sitesi tekil ziyaretçisi ve ayda yaklaşık 8.000 destek talebi ve çağrıya ortalama 7.3 dakikada çözüm sunuyor olması ile oldukça kripto para borsaları arasında popülerdir. Paribu kripto para borsası Türkiye’de tümüyle yasal olarak faaliyet göstermektedir. Yetkili mercilerden gerekli izinler alınarak açılmıştır. Paribu kripto para borsası sitenin SSL güvenlik sertifikası bulunmaktadır. Sahip olduğu güvenlik sertifikası sayesinde kullanıcıların kart bilgilerine kripto paralarınızın çalınma ihtimali son derece düşüktür. Borsa yetkili mercilerden tüm izinleri almıştır. Borsa üzerinden listelenen kripto paraların fiyatlarına anlık olarak takip edebilirler. Paribu kripto para borsası yetkili mercilerden gerekli izinler alınarak açılmış kripto para borsasıdır. Türkiye’de yüksek kullanıcı sayısına sahip borsanı birçok avantajı bulunmaktadır. Bu özelliklerden bazıları birçok altcoin paraya sahip olmaları gösterilebilir. Başta Bitcoin olmak üzere birçok altcoin için alım satım hizmeti sunan Paribu’nun marketinde şu anda 22 kripto para listelenmektedir. Borsanın marketinde birçok kripto para bulunmaktadır. 

Paribu kripto para borsası Türkiye’de ve yurtdışında birçok ödül almıştır. Türkiye’de popüler olan kripto para borsası kaliteli kripto para borsasıdır. Türkiye’de özellikle işlem hacmi bakımından birinci sıraya geçtiği kripto varlıkları bulunmaktadır. Masaüstü bilgisayar ortamında hizmet verdiği gibi akıllı cihazlara uyumlu Android ve İos uygulamalarıyla sıklıkla kullanılmaktadır. Paribu gibi kripto para borsaları kullanıcılarına iyi hizmet vermektedir. Ancak kripto para yatırımcıları daha çok güvenilir kripto para borsalarını tercih etmektedir. Bunun sebebi bazı Türkiye kuruluşlu kripto para borsalarının kapanması örnek olarak gösterilebilir. Binance gibi büyük kripto para borsaları daha çok dikkat çekmekte ve kullanıcıları kendisine çekmektedir. Binance kripto para borsasına dünyada milyonalarca kripto para yatırımcısı güvenmektedir. Binance kripto para borsası piyasadaki en rekabetçi kripto para borsasıdır. En komisyon oranlarını kripto para yatırımcılarına sunan borsa hem deneyimli yatırımcıları hem de yeni başlayan kripto para yatırımcıları için kurulan kolay kullanımı ile birçok kullanıcıyı kendisine çeken borsadır. 

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Paribu Kullanıcı Yorumları

Paribu kripto para borsası kripto para alış ve satış yapan bir kripto para borsasıdır. Kurucusu Yasin Oral’dır. Paribu kripto para borsası Yasin Oral ile bir yazılım ekibi tarafından kurulan ve 14 Şubat 2017 yılında kullanıma açılan kripto para borsasıdır. Paribu kripto para borsasının kullanıcı yorumları diğer borsalar gibi farklılık göstermektedir. Paribu kripto para borsası kullanıcıları bazı işlem hataları ile ilgili şikâyet konularında yorum yapmaktadır. Paribu borsasının alım ve satım işlemlerinde bazı problemlerin olduğunu söyleyen kullanıcılar bulunmaktadır. Paribu güvenlik konusunda bazı eksiklikler olduğunu söyleyen kripto para kullanıcıları bulunmaktadır. 

Birçok kripto para borsasının farklı çalışma prensipleri bulunmaktadır. Kripto para borsaları alıcılarla satıcıları birlikte işlem yapmalarına olanak sağlayan piyasa yapıcılardır. Kripto para borsalarında işlemler ilk olarak piyasa emri ya da limitli emirler üzerinden alım ve satım emirlerini gerçekleştiren borsalardır. Emir verildiği zaman yatırımcılar seçtikleri fiyattan alım ve satım gerçekleştirirler. Alım ve satım isteklere göre değişmektedir. Kripto para borsalarında kullanıcılar işlem yapmak önce kullanacakları borsa üzerinden hesap açmaları gerekmektedir. Kimlik doğrulama tamamlandıktan sonra kullanıcılar istedikleri işlemi yapmakta özgürlerdir. 

Bütün kripto para borsalarında ödeme işlemleri farklılık göstermektedir. Çoğu kripto para borsası EFT/Havale gibi ödeme yöntemlerini kullanmakta ve kabul etmektedir. Kripto para yatırımcıları paralarını çekmek isterlerse borsanın seçtiği yöntemlerden birinden faydalanabilirler. Türkiye’de EFT/Havale işlemleri mümkündür. Paribu kripto para borsası borsalar arasında 16. Sıraya kadar yükselmiş ancak zaman içerisinde Binance gibi kripto para borsaları olduğundan borsa 39. Sıraya gerilediğini söyleyebiliriz. Binance gibi kripto para borsaları yüksek işlem hacmi ve kullanıcı sayısı ile birçok kripto para borsasını geride bırakmaktadır. Binance kripto para borsası yüksek likidite oranı kullanıcı dostu olması ile birlikte birçok kullanıcıyı borsasına çekmektedir. Binance borsasının kripto para borsaları arasında en uygun komisyon oranlarına sahip olması gün içerisinde birçok kripto para alım satım yapan kullanıcıları kendisine çekmektedir. Binance kripto para borsası 7/24 canlı destek hattı olması borsanın bir diğer özelliklerinden bir tanesidir. Canlı destek hattından Türk kullanıcılar Türkçe destek almaları mümkündür. Binance kripto para borsasından para yatırmak isteyen kullanıcılar hesap açma işlemini tamamladıktan sonra Binance borsasında diledikleri zaman para yatırma imkanına sahip olacaklardır. Binance borsasına kullanıcıların para yatırmak için kullanıcılar önce paralarını Bitcoin’e çevirmek zorundadırlar. 

Paribu Nasıl Kullanılır?

Paribu kripto para borsası kullanımı oldukça basit olan borsadır. Paribu kripto para borsasını kullanmak için ilk önce kullanıcıların borsaya üye olması gerekmektedir. Paribu kripto para borsasına üye olmak isteyen kullanıcılar Paribu borsasının sitesine girerek üye olabilirler. Kullanıcılar iki taraflı olarak yapılan kimlik doğrulama işlemini yaptıktan sonra yatırım yapabilirler. Paribu borsasının Türkiye’de birçok kullanıcısı bulunmaktadır. 

Paribu kripto para borsası 2017 yılında kurulmuş Paribu Türk lirası ile Bitcoin alım satım yapılabilecek kripto para borsasıdır. İşlem hacmi ve kullanıcı sayısı bakımından Türkiye’deki en büyük kripto para borsalarından olan Paribu borsası kullanıcılarına hızlı ve güvenli bir şekilde kripto para alım ve satım yapma imkanını kullanıcılarına sağlamaktadır. Paribu kripto para borsasında işlem yaptıktan sonra hesap açtıktan sonra banka hesabından para yatırılabilir daha sonrasında kullanıcılar Bitcoin ve diğer kripto paraları alıp alım ve satım işlemi yapabilirler. Paribu borsası Türkiye’de faaliyet gösteren yasal bir kripto para borsası. Paribu Türkiye’de kurulu bir şirket ve Türkiye’de bankalar ile çalışmaktadır. Paribu kripto para borsası şu anda Türk vatandaşlarına hizmet vermektedir. Paribu kripto para borsasında günlük 1 milyon TL’ye kadar para yatırıp çekmek mümkün. Kullanıcıya ait banka hesaplarından Paribu hesaplarına yatırabilirler. Paribu kripto para borsası Türkiye’de kurulu vergi veren yasal bir kripto para borsasıdır. 

Binance gibi daha büyük kripto para borsaları güvenlik önlemlerinde daha öne çıkması ile iki aşamalı doğrulama ve kimlik doğrulama seçenekleri sunar. Bu iki güvenlik uygulaması ile Binance kripto para borsası oldukça güvenilir bir kripto para borsası olduğu söylenebilir. Binance kripto para borsası güncel verilen bilgilere göre en çok kullanıcıya sahip kripto para borsası olarak gözükmektedir. Binance kripto para borsasının çok sayıda altcoin ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Bu altcoinlerden ve kullanıcılardan kaynaklanan tüm güvenlik hataları kısa sürede içerinde düzetilmektedir. Bu nedenle Binance kripto para borsasını kullanan kullanıcıların kusursuz bir şekilde alım ve satım işlemi yapmaları sağlanmaktadır. Kripto para borsasında yeni giren bir kullanıcı için Binance kripto para borsasının iyi bir tercih olduğu söylenilebilir. Binance kripto borsası kullanıcılarına sundukları hizmet ile çok fazla kullanıcıdan övgü almaktadır. Düşük komisyon oranları ile birçok kullanıcıyı kendisine çeken borsa tüm dünyada hizmet vermektedir. Binance kripto para borsası 2017 yılında kurulmuş ancak sonrasında Çin’de kripto para borsalarına gelen yasak sonrasında Binacne borsası ofislerini Malta’ya taşımışlardır. Malta’ya taşınan şirket kripto para sektöründe kısa sürede dev bir borsa haline gelmiştir. Binance kripto para borsası yeni başlayan ya da üst düzey kullanıcılar için en iyi kripto para borsası duraklarından bir tanesidir. 


Sevdiklerinle Paylaş