Okex Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

 Okex Nedir?

Global anlamda kripto para alım ve satım hizmetleri sunmakta olan Okex, Çin merkezli olarak 2014 senesinde faaliyete geçen platformlar arasında yer almaktadır. 2017 senesinden sonra ise birçok kripto parası borsası gibi merkezini Malta’ya taşımıştır. Eğer kripto paraların yasak olmadığı bir hükümet içerisinde yaşıyor iseniz, platforma üyelik işlemi gerçekleştirerek Okex kripto para borsası üzerinden visa ve master kartlarınız ile beraber işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Listelediği kripto paralara bakacak olduğumuzda ise, 100’den fazla altcoinin yer almakta olduğunu görebilmekteyiz. Kullanıcıları adına spot, futures, marjin ve swap işlemleri yapma imkanı da sunabilmekte olan Okex kripto para borsasına oldukça kısa bir süre içerisinde üyelik işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ara yüz bakımından oldukça elverişli bir sisteme sahip olan bu borsa içerisinde işlemde bulunan binlerce yatırımcı yer almakta.

Her geçen gün gelişim göstermekte olan teknoloji ile bir blok zinciri mantığında çalışmakta olan sisteme sahiptir. Kripto paralar ile alakalı olarak gerçekleştirilen alım ve satım işlemlerinden meydana gelebilecek birçok engel ve botları hızlı bir şekilde ortadan kaldıracak özelliğe sahiptir. Bu şekilde müşteri memnuniyeti için özverili bir çalışma gösteren Okex kripto para borsası, güvenli ve kaliteli bir yatırım sağlamanıza imkan tanımaktadır.

Sektörde önde gelen kripto para borsaları arasında bulunan Okex, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak da hizmet sağlamaktadır. Bunun haricinde kişisel bilgi ve yatırımlarınızın güvenliği adına dünyaca ünlü banka güvenlik sistemlerini tercih etmektedir.

Sizde kripto para borsaları arasında bir seçim yaparak yatırım işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, bu alanda dünyanın en çok kullanılan borsası olan Binance platformunu tercih etmenizi önerebiliriz. Kullanım anlamında sağlanan oldukça kolay ara yüzü, komisyon oranlarının düşük olması ve türk lirası ile para çekme ya da yatırma işlemleri bulunmasından ötürü, ülkemizdeki kripto para yatırımcılarının oldukça severek kullandığı sistemler arasında yer almaktadır. Ayrıca sadece bununla sınırlı kalmayıp, piyasa içerisinde yer alan birçok kripto para birimini de barındırmasından ötürü ek bir kripto para borsası üzerinden üyelik açma işleminde bulunmanıza da gerek yok.

Okex Ne İşe Yarar?

Okex borsası, genel olarak bir kripto para alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmekte olduğu bir platform olarak bilinse de, bunun haricinde sunmuş olduğu bazı hizmetler de yer almaktadır. Okex kripto para borsasının genel olarak ne işe yaradığını, ne gibi hizmetler sunmakta olduğuna bakacak olduğumuzda;

Okex Earn olarak adlandırılan bir sistem ile beraber, elinizde yer alan kripto paranızı bir senelik faize yatırarak büyümesini sağlamakta olan bir araç olarak çalışmaktadır. Okex Earn uygulamasını kullanmak için ilk olarak borsa üzerinde bir hesap açmalı ve daha sonrasında ise bu hesap içerisinde bir miktar kripto paraya sahip olmalısınız. Daha sonrasında ise hangi kripto parayı ve miktarını seçerek faiz getirisi elde edebilirsiniz.

Okex borsası içerisinde verilmekte olan bir diğer işlem ise, bankalardan yatırım kredisi çekme gibi sizlere borç verme işlemleri sunabilmektedir. C2C Kredi olarak adlandırılan bu sistem içerisinde, Okex borsası üzerinden ne kadar borç alıp vereceğinizi, hangi kripto para içerisinde işlem yapacağınızı detaylı bir şekilde seçmelisiniz. Bu borç işlemler, 3 ila 182 gün arasında yer alır ve faiz oranları ise genel olarak 3 ila 15 arasında değişmektedir. Son olarak borç alımlarında ise bir teminat göstererek borcun son ödeme tarihine kadar ödemesini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 

Birçok kripto para borsası, kripto para yatırımlarınızı cüzdanınızda tutmanız adına sizde online cüzdan hizmet sağlamaktadır. Bu cüzdanlar ile hem bilgisayar, hem de mobil üzerinden borsada yer almadan özel bir sağ üzerinde stake işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu ve daha birçok avantajı beraberinde sunmakta olan bir diğer platform ise, Binance kripto para borsası olmaktadır. Sağlamış olduğu hizmet sayesinde insanların sadece spot cüzdanları üzerinde yatırımlar yapması yerine, yatırımlarını değerlendirebileceği birçok alan yaratmıştır. Böylece dilerseniz direkt olarak spot cüzdanlar üzerinde yatırım işlemi gerçekleştirebilir, dilerseniz de başka borsalar üzerinden sağlamış olduğunuz hizmetler neticesinde oldukça güzel bir gelir elde edebilirsiniz.  Sizde Binance kripto para borsasına üyelik işlemi gerçekleştirmek için yazı içerisinde yer alan kayıt formunu hemen doldurabilirsiniz.

Okex Nasıl Kayıt Olunur? 

Okex borsası, kripto para alım ve satım işlemleri için kullanılmakta olan, genel merkezi Malta’da yer alan bir dijital varlık platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak uluslararası yatırımcıların tercih etmekte olduğu, dünyanın en çok kullanılmakta olan borsaları arasında yer almaktadır. 2017 senesinde kurulan bu borsa, o zamandan beri yatırımcıları için kaliteli bir şekilde hizmet sunmaya devam etmiştir.

Sunmuş olduğu bu hizmetlerden faydalanmak için insanlar Okex borsasına kayıt işlemleri gerçekleştirmek istemekte. Bu işlemlerin doğru ve eksiksiz yapılabilmesi için de bazı adımları sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmek gerekiyor. Bizde bu yazımızda sizlere bundan bahsedecek olduğumuzda, Okex borsası için kayıt işlemleri adımlarına bakarsak;

İlk olarak Okex borsasına kayıt işlemi oluşturmak için web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden giriş yapmanız gerekiyor.

Bu çıkan ekran üzerinden kayıt ol sekmesi üzerine giriş sağladığınızda karşınıza bir kayıt formu çıkacaktır.

Üye olmak için mail adresi, adı soyadı ve şifre gibi birçok bilgiyi eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamaya özen gösterin.

Üyeliğinizin formunu doğru bir şekilde tamamladıktan sonrasında mail adresi ve telefonunuza gelen onay kodlarını doğrulayım.

Doğrulamaların yapılmasının ardından Okex borsasına kayıt işleminiz de başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır. 

Daha sonrasında ise işlemlerin limitsiz bir şekilde sürdürülmesi anlamında kimlik doğrulaması gerçekleştirmeniz gerekiyor: Bu yaptığınız işlem sonucunda da güvenliğinizi bir seviye daha yükseltmiş olacağınızın da altını çizmeliyiz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonrasında, yatırım yapmanız için borsa hesabınıza para yatırmanız gerekiyor. Para yatırma işlemi için ise Okex içerisinde yer alan para yatırma sekmesine geçiş sağlamalısınız. Daha sonrasında ise yatırmak istediğiniz para birimini seçin ve onay vererek yatırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Okex borsası içerisinde ülkemizden itibari para yatırımları için türk lirası seçeneği yer almamaktadır. Bu nedenle para yatırma işlemleri yerine borsayı kullanmak için kripto para göndererek bunu usdt ya da borsa içerisinde kullanılmakta olan başka para birimlerine döndürmeniz gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonrasında ise yatırımlarınız için Okex borsasını kullanabilirsiniz. 

Genel olarak bunlar ile uğraşmadan, direkt olarak türk lirası ile birçok kripto para alabileceğiniz Binance borsasına kayıt olmak sizin için daha mantıklı bir yatırım seçeneği olabilir. Siz de hemen Binance borsasına kayıt olmak için yazı içerisinde yer alan link üzerinden borsa kayıt işlemlerine başlayabilirsiniz.

Okex Avantajları Nelerdir?

Dünya içerisinde en çok kullanılan kripto para borsaları arasında yer almakta olan Okex markası, ara yüzü ile yeni yatırımcıların bile kolay bir şekilde dijital varlık alımı ve satımı yapmasına imkan tanımaktadır. Ayrıca sistem oldukça kolay bir şekilde işlenmesinin haricinde birçok detaylı uygulamayı da içerisinde barındırmaktadır. Spot, marjin ve de vadeli işlemler gibi birçok çeşitli işlemlerin yer alması ile bünyesinde bulundurmaktadır. Ancak tekrar belirtmek isteriz k, Okex borsası son zamanlar içerisinde bazı problemler yaşayarak kullanıcıların para çekmeleri konusunda bazı sıkıntılar ortaya çıkarmaktadır. Bu sebepten ötürü Okex borsası içerisinde kayıt işlemlerini gerçekleştirmeden öncesinde detaylı bir şekilde bilgi almayı ihmal etmemelisiniz. 

Okex borsası içerisinde birçok avantaj yer aldığı gibi, bazı sorun olarak görülebilecek dezavantajları da içerisinde barındırabilmektedir. Okex borsasının dezavantajları arasında yer alabilecek olaylardan birisi, son zamanlar içerisinde yaşamış olduğu sorunların yatırımcılara da yansıtılması olarak görülebilmektedir. Bu şekilde kullanıcıların para çekme konusunda problemler yaşaması ile güvensiz bir ortam ortaya çıkmakta, insanlar Okex borsası üzerinden kripto para yatırımı yapma konusunda endişe yaşamaktadır.

 Bu nedenle biz sizlere Okex borsası haricinde daha güvenli ve sorunsuz bir şekilde yatırım yapabileceğiniz kripto para borsası olan Binance borsasını önerebiliriz. Binance üzerinden türk lirası ile yatırma ve çekme işlemleri ile beraber birçok kripto paraya yatırım sağlayabilir, merak ettiğiniz birçok soruyu Türkçe müşteri hizmetlerine iletebilirsiniz. Ayrıca kolay ara yüzü sayesinde kripto para dünyasına yeni giriş sağlayacak insanlar bile kolay bir şekilde kripto para alımı ve satım işlemleri gerçekleştirebilir. Ülkemiz için özel olarak getirmiş olduğu Binance tr hizmetleri ile de türk lirası parametresinde anlık olarak birçok kripto para da alınabilmektedir. Sizde hemen yazımız içerisinde yer alan link ile Binance borsasına komisyon indirimli bir şekilde üyelik gerçekleştirebilirsiniz.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Okex Kullanıcı Yorumları?

Okex borsası içerisinde yatırım işlemi sağlamakta olan birçok kripto para yatırımcıları, bizlere o borsa hakkında tecrübelerini paylaşarak gerçekten kaliteli bir hizmet sunup sunmadıklarını daha net bir şekilde ortaya çıkarabilmektedir. Bu anlamda bilgiler arasında birçok olumlu ya da olumsuz yorumların yer almakta olduğunu söyleyebiliriz. Ancak genel olarak baktığımızda, yatırımcıların Okex borsası üzerine yapmış olduğu yatırımları geri çekme konusunda oldukça fazla problem yaşamakta olduğunu net bir şekilde görebilmekteyiz. Bir borsa içerisindeki genel amaç kripto para alım ve satımını güvenli bir şekilde sağlamak olduğunu düşündüğümüzde, bu alanda para çekme sorunları ile sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Ayrıca müşteri hizmetlerinin de aktif bir şekilde cevap vermemesi gibi yorumlar ile size karşı bir cevap veren yetkiliyi de bulmanız oldukça zor olabilecektir. 

Bu anlamda birçok kişinin görüş ve yorumlarında Okex borsasını silmek istediğini görebiliyoruz. Ancak Okex borsası üzerinden hesap silme işlemini otomatik olarak gerçekleştirmek mümkün değildir. Okex hep silimi için müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeli ve bunu mail yoluyla İngilizce dili ile belirtmelisiniz. Bu şekilde Okex borsası üzerinden yapmış olduğunuz bir silme talebinin de kaç gün içerisinde sonuçlanacağı hakkında bir bilgi yer almamaktadır.

Genel olarak özetle Okex ile alakalı olarak kullanıcı yorumlarını incelediğimizde, birçok kişi tarafından olumsuz yorumlar alınmakta olduğunu daha iyi bir şekilde görmekteyiz. Bu nedenle Sizde kripto para yatırımlarına ilk kez başlayacaksanız Okex borsası yerine Binance borsası içerisinde yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde binance üzerinde kayıt olarak gerçekleştirdiğiniz işlemlerde kripto para alım ve satımlarında oldukça düşük komisyon ücretleri ödeyebilecek, birçok kripto para çeşitliliğinden faydalanabilecek, türk lirası ile para yatırabilecek ya da çekebilecek, birçok avantajlı Binance özelliklerinden faydalanabileceksiniz. Sizde binance üzerinden hesap oluşturabilir ve yazı içerisinde yer alan link üzerinden de komisyon indirimi elde edebilirsiniz.

Okex Nasıl Kullanılır?

Okex kripto para borsası içerisinde aktif bir şekilde hizmet sağlamakta olduğu hizmetlere bakacak olduğumuzda, spot işlemler, vadeli işlemler, marjin işlemler ve daha birçok işlemler adına yatırımlarına yardım edebilecek birçok işlem çeşidini içerisinde barındırmaktadır. Bu tür özelliklere sahip olan işlemlerin, farklı tecrübeler de gerektirmesinin haricinde, kazançlarında da bazı değişiklikler yer alabilmektedir. Bunun haricinde sadece kripto para alım ya da satım işlemi yapmakta olan kullanıcılar ise, ilk anlamda site hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinebilir ve kullancıı görüşlerine forumlar üzerinden detaylı bir şekilde göz gezdirebilirler.

Okex kripto para borsasına üye olmaya karar verdiğinizde, ilk olarak web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden üye ol kısmından ilk adımınızı atabilmeniz mümkündür. Kayıt formu içerisinde yer alan bilgilerine eksiksiz ve doğru olarak girilmesi durumunda, üyelik işlemleriniz kısa bir zaman içerisinde tamamlanacak ve yatırım için belli bir işlemi tamamlamış olacaksınız. Bu işlemi tamamladıktan sonrasında ise menü üzerinde yer almakta olan al ve sat kısmı üzerinden yapmakta olduğunuz işlem türlerini seçerek kripto para birimlerinin yatırımları ile alakalı bir şekilde kazanç elde edebilmeniz mümkündür. Para yatırma işlemleri devam ediyor olsa da, son zamanlarda yaşanmış olan bazı olaylarda yatırımcılarını mağdur ederek para çekme işlemlerini pasif hale getirmiş olduğunu biliyoruz. Bu nedenle borsa ile alakalı detaylı bir şekilde bilgi edinerek daha sonrasında Okex borsası üzerinden yatırımlarınızı gerçekleştirmeniz sizin anlamınızda daha mantıklı olabilecektir. 

Genel olarak sorunların yaşanmayacağı ve kripto para alım ya da satım işlemlerinizi sorunsuz, güvenli olarak gerçekleştirebileceğiniz bir kripto para borsası arıyor iseniz, bu borsanın Binance olarak yer alabileceğini söyleyebiliriz. Şu anda dünyada en çok kullanıcıya sahip ve en çok kullanılmakta olan kripto para borsaları arasında yer almakta olan bu borsa, düşük komisyon oranları ile yatırımcıların daha çok kazanç elde etmesini sağlamaktadır. Ayrıca ülkemiz için bu sene faaliyete sokmuş olduğu Binance tr sistemi ile türk lirası ile para çekebilir, yatırabilir ya da birçok kripto parayı elde edebilirsiniz.

Siz de yazımız içerisinde yer alan Binance kayıt formu üzerinden komisyon indirimli bir şekilde üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sevdiklerinle Paylaş