Kraken Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Kraken Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Kraken Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 Kraken Nedir?

Kripto para yatırımı yapmakta olan kullanıcı ve traderler, dünyada artık sanal paraların oldukça popüler bir hal aldığını görüyor. Her geçen dönem içerisinde yeni bir kripto para tanıtımı gerçekleştirilirken, bu dijital varlıkların da işleme girmiş olduğu borsa sayıları da artış göstermeye başlıyor.

Geleneksel olarak finans sistemi içerisindeki kripto para borsalarına benzer olarak, kripto para borsaları da alım ve satım işlemlerine aracı bir hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Bu yazımızda ise kripto para borsaları arasında oldukça popüler olan ve bilinen Kraken platformu hakkında sizlere detaylı bir şekilde bilgi sunacağız.

Kraken borsası, San Francisco merkezli olarak kurulmuş olan, kripto para alım ve satım ticaretini kolaylaştırmayı amaçlayan bir dijital varlık platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Borsa içerisinde, kullanıcıların itibari para birimi olarak ABD doları, Euro, Kanada doları ya da Japon yeni gibi kullanacağı birçok para birimi bulunmaktadır.

2011 senesinde kurulmuş olan ve faaliyetlerine 2013 senesinde başlamış olan Kraken, Payward Inc. Kuruluşu altında faaliyetlerde bulunmaktadır. Borsanın CEO’su ve de kurucu ortağı pozisyonunda Jesse Powell yer almaktadır. Kripto para alım ve satım hizmetleri haricinde Kraken borsası, kripto paraların cüzdanlar arasında transfer edilebilmesine de olanak sağlamaktadır.

Kraken borsası, kripto para yatırımcıları ve büyük ticaret firmaları adına oldukça fazla özelliğe sahip bir dijital varlık ortamı sunmaktadır. Birçok trader ve de yatırımcının ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılamak için farklı hesap türleri yer almaktadır. 

Kraken  haricinde kripto para dünyası içerisinde alım ve satım işlemleri gerçekleştirebileceğiniz diğer bir borsa önerisi verecek olursak, Binance platformunu sizlere söyleyebiliriz. Kripto para borsaları arasından oldukça güvenilir ve kaliteli bir şekilde hizmet sağlamakta olan Binance borsası, düşük komisyon ve de hızlı işlem sağlaması ile birçok yatırımcı tarafından tercih edilerek kullanılmakta olan borsalar arasında yerini almıştır. Siz de Binance üzerinden üyelik açmak isterseniz, yazı içerisinde yer alan link üzerinden komisyon indirimli bir şekilde kripto para alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilir, hızlı bir şekilde üyelik oluşturabilirsiniz.

Ayrıca bitcoin nasıl alınır buradan tek tıkla bilgi edinip satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kraken Ne İşe Yarar?

Kraken, 10 seneden daha fazla bir geçmişe sahip olmasından ötürü, oldukça kaliteli ve güvenilir bir şekilde kripto para alım ve satım hizmetleri sağlamakta olan borsalar arasında yer almaktadır. Vermiş olduğu bu hizmet ile beraber insanların kripto paraları alması ve satımı konusunda aracı faaliyet göstermektedir. Genel olarak bu şekilde çalışmakta olan borsa, sunduğu birçok kripto para çeşidi ile beraber yatırımcılarının yatırımlarınızı dilediği seçim isteğine göre yapabilmesine imkan tanımaktadır. 

Kraken borsasının ne işe yaradığına gelecek olduğumuzda ise, bitcoin, ethereum, ripple, tether gibi birçok kripto parayı platform içerisinde barındırarak alım ve satım işlemleri sağlatmakta olan bir kripto para borsası olarak faaliyet göstermektedir. Bu borsa sayesinde, piyasa içerisinde yer almakta olan kripto para birimleri adına alım ya da satım emirleri verebilir, büyük ya da küçük fark etmeksizin yatırımlarınızı kullanabilirsiniz.

Kraken borsası içerisinde alım ya da satım işlemleri haricinde, oldukça gelişmiş olan ara yüzü ile kripto paralar hakkında oldukça detaylı bir bilgi birikimi de elde edilebilir. Zamana dayalı olan grafiklerden kripto para birimlerinin yükseliş ve düşüş analizlerini gerçekleştirebilir, yatırımlarınızda ise Kraken borsası üzerinden destek alabilirsiniz.

Kraken borsasına kayıt işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak Kraken web sitesine ya da mobil uygulamasına giriş yapmamız gerekiyor. Daha sonrasında ise üst kısımda yer almakta olan hesap oluştur sekmesine geçerek kayıt formuna ulaşmalısınız. Bu form üzerinde yer alan mail adresi, kullanıcı adı, şifre ve ikamet bilgisi gibi bilgiler ile kayıt işlemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde sonlandırma imkanına sahipsiniz. Bu işlemlerin ardından kimlik doğrulaması da gerçekleştirmeniz gerektiğinin altını çizelim.

Bu gibi kullanabileceğiniz Binance kripto para borsası da bulunmaktadır. Bu borsa üzerinde yaptığınız işlemler için oldukça düşük komisyon ücreti, birçok kripto para çeşitliliği ve güvenilir bir sisteminin yer alması ile birçok kişi tarafından kullanılmakta olan bir platform olarak yer alır. Zaten bu anlamda da dünyanın en çok kullanılan ve en büyük hacmi bulunan kripto para borsası olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de Binance borsası üzerinden yazımızda yer alan link üzerinden kayıt olabilir ve komisyon indirimli bir kullanıcı elde edebilirsiniz. Bu şekilde oluşturduğunuz üyeliklerde, komisyon indirimi kazanacağınızdan, normal bir üyeliğe göre daha az kesinti ödeme şansı yakalayacaksınız.

Kraken Nasıl Kayıt Olunur? 

Oldukça eski bir kripto para hizmeti sağlamakta olan borsalar arasında yer almakta olan Kraken, 2011 senesinde Jesse Powel tarafından ABD merkezli olarak faaliyete geçmiştir. Ticarete ilk olarak 2013 senesinde başlamış ve birçok kişi tarafından dijital varlık alımı ve satımı için oldukça fazla kullanılmıştır. 

Bunun haricinde günümüzde en çok ticaret hacmine sahip kripto para borsalarında yer alan Kraken platformu üzerinden kayıt işlemleri birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kraken üzerinden kayıt işlemlerinin nasıl yapıldığını anlatacak olduğumuzda;

İlk olarak Kraken borsasına web sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonrasında ise sağ üst kısımda yer alan hesap oluştur kısmından üyelik formunun yer alan bağlantıya giriş yapmış olacaksınız. Bu form üzerinde yer almakta olan mail adresi, kullanıcı adı, şifre, ve yaşadığınız ülke gibi birçok bilgiyi eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamalısınız. Bu bilgilerin girilmesinin ardından hizmet kullanım şartlarını ve gizlilik politikasını okuyup kabul ettikten sonrasında hesap oluştur butonuna basarak kayıt işleminizi tamamlayın. Bu işlemin ardından mail adresinize doğrulama amaçlı olarak bir posta gelecektir. Buradan onay işlemini gerçekleştirdikten sonra Kraken hesabınıza giriş sağlayabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında, yapacağınız yatırımları güvence altına almak için hesabınızı doğrulayabilir ve 2 faktörlü doğrulama yaparak paranızı koruyabilirsiniz. Doğrulama işlemlerini de bitirdikten sonrasında fonlama seçeneği üzerinden yer alan itibari para birimlerinden birine para yatırmalısınız. Türk lirası yatırma işlemi bulunmamasından ötürü, Binance tr üzerinden kripto para alımı gerçekleştirerek bu kripto parayı kraken borsası üzerinde transfer edebilirsiniz. Gelen bu kripto parayı ise usdt olarak bozabilirsiniz. Bozmuş olduğunuz bu para ile fiyatlar kısmı üzerinden dilediğiniz kripto parayı alabilir yatırımınızı tamamlayabilirsiniz.

Genel olarak baktığımızda, hem az kripto paranın yer almaması, hem de türk lirası ile para çekme ve yatırma işlemlerinin bulunmamasından ötürü çok fazla tercih edilmemektedir. Bunun yerine çok daha fazla kripto para seçeneği bulunan, türk lirası yatırıp çekebileceğiniz Binance tr uygulamasını tercih etmeniz, kripto para yatırımlarınız için sizin adınıza daha sağlıklı bir işlem olacaktır.

Kraken Avantajları Nelerdir?

Kraken kripto para borsası, genel olarak bazı özellikleri ile diğer kripto para borsalarına göre oldukça avantajlı fırsatlar sunabilmektedir. Bu nedenle insanlar bu edindiği bilgiler neticesinde kripto para yatırımlarını Kraken borsası üzerinden gerçekleştirebilirler. Genel olarak Kraken borsasının avantajlarını inceleyecek olduğumuzda ise, yedi itibari para desteği sunuyor olması, güvenlik sistemlerinin gelişmiş özellikler içermesi, düşük komisyon ücretleri talep etmesi, sınırlı kripto para listelemeleri ile kendi platformunu güvence altına alıyor olması, dünyanın en iyi kripto para borsaları arasında gösterilerek büyük bir itibar sahibi olması, destek biriminin İngilizce olsa da hızlı bir şekilde hizmet verebilmesi, mobil uygulamasının yer alması gibi birçok avantaj yazılabilmektedir. Genel olarak baktığımızda ise, kripto para alımı ve satımı gerçekleştirebilecek kişiler adına gerekli tüm özelliklerin yer almakta olduğu bir dijital varlık platformu olduğunu söyleyebiliriz. 

Ancak Kraken borsası içerisinde yer alan dezavantajlara bakacak olduğumuzda ise, 2017 senesinde yaşamış olduğu bazı problemler ile müşterilerinin yatırımlarının sıkıntıya sokulmakta olduğunu görmekteyiz. Bunun haricinde müşteri hizmetlerinin başarılı bir şekilde hizmet veriyor olsa da, genel olarak kapasite anlamında da yeterli bulunmuyor. Bu nedenle canlı desteklerin geri dönüşü bazen 48 saat süreyi bulabiliyor. Bunun haricinde birçok kripto paranın da yer almaması, insanları diğer kripto para borsalarına yönlendirmektedir. 

Kripto para dünyasına yeni girecek olan kişiler adına, hem güvenilir hem de birçok kripto paraya yatırım yapabilme imkanı sunan Binance, düşük komisyon oranları ile paranızın daha çok kazanç elde etmesini sağlamaktadır. Siz de komisyon indirimli bir şekilde Binance kripto para borsasına üyelik oluşturmak isterseniz, yazımız içerisinde yer alan link üzerinden kayıt formuna erişebilirsiniz. Böylece yatırımlarınızı hem daha güvenilir bir şekilde saklayabilir, hem de birçok kripto para arasında size en uygun olana yatırım sağlayarak başka bir borsa açmaya ihtiyaç duymazsınız. 

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Kraken Kullanıcı Yorumları?

Kraken borsası, geçmiş zamanlar içerisinde yaşamış olduğu bazı kötü olaylardan ötürü, bu hataları hızlı bir şekilde telafi ederek güçlü bir şekilde çıkabildi. Ayrıca Bloomberg terminali için fiyat sağlaması ile de birçok kişi tarafından oldukça sık kullanılan kripto para borsaları arasında yer almayı başarmıştır. Şu andaki analizlerimize göre 48 eyalette ve 176 ülkede hizmet gösteren Kraken, her geçen dönem içerisinde birçok ülke için hizmet açmaya devam etmektedir. Ancak para birimlerinde yaşanmakta olduğu bazı kısıtlamalar ve ödeme sistemlerinde yaşanabilecek yorucu süreçlerden ötürü ülkemizde çok fazla kullanımı tercih edilmemektedir.

Kraken kripto para borsası, genel olarak yabancı merkezli bir hizmet vermesinden ötürü Türkçe bir şekilde kaynak bulunması, Türkçe yorumların incelenmesi anlamında oldukça kısıtlı olmaktadır. Ancak genel olarak ülkemizde kripto para yatırımları adına Kraken borsasını tercih eden kullanıcılara bakacak olduğumuzda, verilen hizmetlerin oldukça kaliteli olduğunu söylemektedirler. Hem web sitesi üzerinden, hem de telefon uygulaması üzerinden ara yüzü hızlı bir şekilde açılmakta ve işlemlerin kolay bir şekilde halledilmesine imkan tanınmaktadır. Bu anlamda olumlu yorumlar bulunmaktadır. Ancak bazı olumsuz yorumlardan da bahsedecek olduğumuzda, komisyon oranlarının fazla olması ve türk lirası ile yatırım ve çekme işlemlerinin yer almıyor olması gibi durumlar, Kraken içerisinde yapılan olumsuz kullanıcı yorumları arasında yer almaktadır. Bu anlamda Kraken borsasına itibari para birimi olarak türk lirası ekleneceğine dair bir haber bulunmasa da, ülkemizde yer alan kripto para yatırımları için gelecekte bir güncelleme ile mümkün olabilecek bir durumdur.

Kullanıcı yorumlarında, kripto para borsaları arasında en az olumsuz yoruma rastladığımız platforma bakacak olursak, bu borsa genel anlamda Binance kripto para borsası olmaktadır. Çünkü, vermiş olduğu global hizmetler ile komisyon oranların düşük olması, Türkçe destek hattının yer alması ve de türk lirası ile para yatırma ve çekme gibi avantajlarının yer alıyor olması, bu borsayı kaliteli ve kullanılabilir kılan özellikler arasında bulundurmaktadır. 

Kraken Nasıl Kullanılır?

Kraken borsası, genel olarak kripto para alım ve satım işlemleri sağlanmakta olan dijital varlık platformu olarak hizmet sağlar. Bunun haricinde kripto para alanında daha deneyimli olan kullanıcıları adına ise, spor ve de marj ticaretlerini barındırmakta olan bir ticaret borsası olarak da faaliyet gösterir. Kraken borsası içerisinde yer alan ara yüzü üzerinden birçok alternatif yer alabilmektedir. Bu alternatifler genel olarak kripto para borsasına yeni girmiş olan kişiler için oldukça mantıklı bir durum olmamaktadır. Eğer sizde kripto para borsasına ilk kez giriş sağlıyorsanız, yalnızca kripto para alım ve satım işlemleri gerçekleştirmek daha sağlıklı bir karar olacaktır.

Kraken borsasının sunmuş olduğu diğer bir hizmet ise, yüksek hacme sahip alım ve satımlar adına bire bir hizmet sunarak tezgah üstü olarak adlandırılan bir hizmet sağlar. Buna ek bir şekilde, yüksek hacme sahip olan yatırımcılar, yatırımlarını karşılamak adına özel bir hesap yöneticiliğine sahip olabilecektir.

Ayrıca kör bir havuz ile pazarın geri kalanı içerisinde görünmez bir emir defteri de sağlar. Her yatırımcı, sadece kendi emirlerini görerek ilgilerini ise diğer yatırımcılara açıklama ihtiyacı duymadan büyük kripto para alım ve satım hizmetleri sağlayabilirler. 

Bu gibi birçok hizmet ile Kraken kripto para borsası kullanılabilmektedir. Genel olarak Kraken kripto para borsasını kullanmak için ilk olarak bir hesap oluşturmalı, ardından ise bu hesap üzerinde bir itibari para yatırmalısınız. İtibari para birimi haricinde ise başka kripto para borsasında yer alan kripto para varlıklarınızı da Kraken borsasına aktararak burada bozabilirsiniz. 

Genel olarak baktığımızda, hem hizmet hem de sunduğu güvenlik seçenekleri olarak en çok kullanılmakta olan kripto para borsası Binance olmaktadır. Bu kripto para dünyası içerisinde müşterilerine sunduğu düşük komisyon ücretleri, kaliteli müşteri destek hizmeti ve birçok kripto para seçeneği ile bir yatırımcının ihtiyacı olan her bilgi yer almaktadır. Siz de Binance üzerinden yatırımlarınızı gerçekleştirmek ve komisyon indirimli bir şekilde kayıt olmak isterseniz, aşağıda yer alan kripto para üye linki üzerinden gerekli tüm işlemleri uygulayabilirsiniz.


Sevdiklerinle Paylaş