Koinim Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Koinim Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Koinim Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 Koinim Nedir?

Kripto para da denilen dijital/ sanal paraların ortaya çıkışıyla çeşitli özelliklerde kripto para borsaları kurulmuştur. Koinim kripto para borsası bunlardan birisidir. Koinim kripto para borsası 2013 yılında Ali Çağatay Yüksel tarafından kurulmuştur. Veriyol aracılığıyla geliştirilmiştir bir platformdur. Koinim kripto para borsası Türkiye’de faaliyet göstermekte olan bir Bitcoin ve Litecoin kripto para borsasıdır. Koinim borsasının amacı Türkiye’deki insanların basit bir şekilde Bitcoin kullanabilmesine olanak tanımaktır. Bitcoin kripto para biriminin tanınırlığını arttırmaktır. Koinim kripto para borsasının işlem hacmi 1.15 milyon doların biraz üzerindedir. Bilindiği üzere Malta işlem hacmi en büyük ülkedir. En fazla borsa sayısı İngiltere’dedir. Buna rağmen kripto para piyasalarından en çok ve en büyük para Malta’da gerçekleştiriliyor. Bu gelişmenin en önemli ve dikkat çeken sebeplerinden biri de tabiki de milyarlarca dolarlık işlem hacmine sahip ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’nın merkezini bu küçük Avrupa adasına taşıyacağını duyurmasıydı. 

Binance’in Malta’ya taşınması Malta’da doping etkisi yapmıştır. Binance kripto para borsası kripto para alım-satımını daha az efor sarf ederek otomatikleştiren bir borsadır. Binance kripto para borsası devamlı geliştirdiği stratejilerle, sürekli oynayan piyasa şartlarını doğru bir şekilde yönetebilmek ve doğru anı kovalamakla uğraşmadan dengeli ve rutin bir şekilde kazanmanızı sağlar. Binance kullanıcıları borsasının işlevselliği ve hızlı olması bakımından memnun, her gün binlerce yatırımcı Binance’ye kayıt oluyor. Dünyanın en büyük tüccarları Binance’de. Koinim kripto para borsası da borsa alternatiflerinden bir tanesi fakat özelliklerini ve işlem hacmini hesaba kattığımızda Binance ile karşılaştırmak mümkün değildir. Binance dünyanın işlem hacmi en büyük olan kripto para borsasıdır. Başlangıç seviyesindeki kripto para tüccarları için kolay ve pratik bir düzeni vardır. Üçüncü bir kişiye ihtiyaç duymadan takas işlemlerini yapabileceğiniz bir platformdur. Yatırımcılarına birçok yönden fırsat sunmaktadır. Bir kripto para borsası olan Binance, piyasanın nabzını tutmaktadır ve ilk çıktığı zamanlardan bu yana güncelliğini ve değerini korumaya devam etmektedir. 

Güven veren bir profil çizmesi, pratik işlem yapabilmeye olanak sağlaması sebebiyle yatırımcılar Binance borsasından vazgeçmemektedir. Binance akıllı sözleşmeler iyi uyumludur bu sebeple hem güvenlik açısından sağlamlık arz etmekte hem de basit bir şekilde işlem yapabilmeyi sağlamaktadır. Koinim kripto para borsasında ise güvenlik problemleri yaşandığı gözlemlenmektedir. Kullanıcılar hesaplarına giriş yapamamakta ya da birtakım sorunlarla karşılaşmaktadırlar. Bu sorunlardan birkaçı otomatik çıkış yapılması, kullanıcıyı aktif göstermemesi, para transferinin geç yapılması gibi sorunlardır.

Güvenli bir şekilde bireysel yatırımlarınız için inceleyiniz: BİTCOİN NASIL ALINIR

Koinim Ne İşe Yarar? 

Kripto paralar dijital veya sanal diyebileceğimiz paralardır. Kripto paralar coin ve token olarak iki gruba ayrılır. Kripto para çeşidi olan her bir coinin kendi içinde altcoin de dediğimiz çeşitleri vardır ve her coinin kendine ait blockchain teknolojisi mevcuttur. Kripto paraların gerçekte kullandığımız paralardan tek farkı fiziksel olmayışıdır. Kripto paraların günümüzde yaygınlaşması ve tanınmasıyla beraber çeşitli kripto para birimleri ortaya çıkmıştır. İlk kripto para birimi veya dijital para diye de adlandırabiliriz, Bitcoin kripto para birimidir. Bitcoin’e mega coin de diyebiliriz. Bunlarla birlikte yine kripto paraların yayınlaşmasıyla birlikte çeşitli kripto para borsaları kurulmaktadır. Koinim kripto para borsası da bunlardan birisidir. Koinim kripto para borsasının amacı Bitcoin kripto para birimini kullanıcılara tanıtmaktır. Bitcoin dijital para birimi teknik anlamda çok önemli bir gelişmedir. Gerek problemlere getirdiği yeni bakış açılarıyla gerekse de sunduğu olanaklarla mega olmuş bir kripto para birimi, bir altcoindir. Koinim kripto para borsası işte bu bir tür altcoin olan Bitcoin’i dünyada yayılmasını düşünerek oluşturulmuş bir borsadır. 

Koinim borsasında Bitcoin ile birlikte Bitcoin Cash ve Litecoin kripto para değerleri ile işlem yapılmaktadır. Bitcoin, Bitcoin Cash ve Litecoin kripto para birimlerinin alım-satımı, yönetimi kısaca ticaretini yapabileceğiniz bir kripto para değişim borsasıdır. Veriyol tarafından geliştirilmiş olan Koinim kripto para borsası Ali Çağatay Yüksel tarafından 2013 yılında piyasaya sürülmüştür. Türkiye’de faaliyet göstermektedir. Koinim kripto para borsasıyla para birimlerini doğrudan olarak al/sat yapabilir ve talimat yolu ile istediğiniz bir değerde al/sat emri verebilirsiniz. Ama dünyada kripto para borsalarında en çok tercih edilen borsa Binance kripto para borsasıdır. Koinim kripto para borsası Bitcoin kripto para biriminin kullanımı arttırmak ve tanıtmak amacıyla işlevsellik kazanmış bir borsa olsa da regülasyon konusunda yaşanan sıkıntılar da büyük. Koinim borsasında alım-satım işlemi yapmak için işlem hacmi oldukça düşüktür. 

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance’dır. Binance kripto para borsasında Türk lirası yatırma çekme işlemi mevcuttur ve bu olanak diğer birçok kripto para borsasında yoktur. Koinim kripto para borsasında Türk lirası çekme ve yatırma işlemleri vardır fakat Binance kripto para borsasına göre çekim işlemleri çok fazladır. Sistem hataları oldukça fazla, site çökmeleri de sık sık görülmektedir. Binance kripto para borsasında ise müşteri memnuniyeti ön plandadır. Kullanıcı dostu bir şirkettir. Koinim kripto para borsasında işlem hızı aşırı yavaşken Binance kripto para borsasında işlem hızı oldukça fazladır. İşlem hızı ve işlem hacmi konusunda dünyanın en büyük borsasıdır. Dünyanın en profesyonel yatırımcıları Binance kripto para borsasını tercih etmektedir.

Koinim Nasıl Kullanılır?

Koinim bilindiği üzere Türkiye’de faaliyet gösteren bir Bitcoin ve Litecoin kripto para borsasıdır. Bu kripto para borsasındaki amaç insanlara Bitcoin kripto para birimini tanıtmaktır. Bitcoin kripto para biriminin bilinirliğini ve tanınırlığını arttırmaktır. Bitcoin teknik yönden çok önemli bir gelişmedir. Teknik altyapısı sağlamdır. Sunduğu olanaklar ve problemlere getirdiği yeni bakış açıları vardır. Koinim kripto para borsası 2013 yılında Veriyol tarafından geliştirilmiştir. Ali Çağatay Yüksel tarafından Veriyol aracılığıyla geliştirilerek kurulmuştur. 

Koinim kripto para borsasına kayıt olduktan sonra yüklemek istediğiniz para miktarını girerek onayla kutucuğuna basıyorsunuz. Koinim borsası size bir hesap numarası adı ve bir IBAN numarası bir de EFT açıklama kısmı için bir kod veriyor. EFT yaparak açıklama kısmına verilen kodu yazıyorsunuz. Böylelikle işleminiz gerçekleşmiş oluyor. Eğer eksik bilgi girerseniz para hesabınıza geri yatırılıyor. Koinim kripto para borsasından nasıl para çekildiğine gelince önce IBAN numarasını siteye giriyorsunuz. İşlem tamamlanıyor. Ve unutmayın ki sadece sizin adınıza olan hesaplara para gönderebilirsiniz. Bitcoin satarken kaç TL den satmak istediğinizi yazıyorsunuz. 

Koinim kripto para borsasından kripto para borsasına Bitcoin gönderebiliyorsunuz. Göndermek istediğiniz Bitcoin miktarını bu işlem için belirlenmiş alana yazıyorsunuz. Sonra Binance borsasından aldığınız cüzdan seri numarasını giriyorsunuz. Onaylıyorsunuz. Aynı şekilde Binance kripto para borsasından Koinim kripto para borsasına Bitcoin gönderebilirsiniz. Koinim kripto para borsasında komisyon oranları Binance kripto para borsasına oranla 5-10 kat fazladır. Bu sebepten dolayı kripto para alım-satım işlemleri için Binance borsasına üye olmanızı tavsiye ederiz. Binance kripto para borsası dünyanın en popüler, en sağlam ve güvenilir borsasıdır. Altyapısı diğer borsalara göre şu anda en iyi konumdadır. Her seviyedeki kullanıcı için çok kolay bir kullanıma sahip oluşuyla rakiplerini geride bırakmıştır. En az komisyon alan kripto para borsasıdır. 

Koinim kripto para borsası bir altcoin olarakta nitelendirilen Bitcoin kripto para birimini tanıtmak bilinirliğini arttırmak için kurulmuş bir borsadır. Eğer diğer kripto para birimlerini ve Bitcoin kripto para biriminin sürekli alım-satımını yapmak istiyorsanız kesinlikle dünyanın en güvenli ve en az komisyon alan Binance kripto para borsasına üye olmak daha mantıklı bir seçim olacaktır. Çünkü Koinim kripto para borsasının komisyonları Binance kripto para borsasından 10 kat fazladır. Binance kripto para borsasında olduğu gibi Koinim kripto para borsasında da Türk lirası ile para çekme ve yatırma işlemi vardır. Ama Binance borsasında daha fazla kripto para birimi seçenekleri olduğundan daha avantajlıdır. Yerli firmalardan Bitcoin alarak burada bekletebilirsiniz.

Koinim Nasıl Kayıt Olunur?

Koinim kripto para borsası 2013 yılında Ali Çağatay Yüksel tarafından kurulmuştur. Koinim kripto para borsası diğer borsalar gibi kripto para birimlerinin alım-satımını yani ticaretini ve yönetimini yapabildiğiniz bir kripto para değişim borsasıdır. Koinim kripto para değerlerini doğrudan al/sat yapabilir, talimat yolu ile istediğiniz bir değerde al/sat emri verebilirsiniz. Bu borsanın amacı insanların basit bir şekilde Bitcoin kripto para biriminin insanların kolayca kullanabilmesine olanak tanımak hem de Bitcoin kripto para birimini tanıtmaktır.  

Kripto para borsasına üye olabilmek için siteye giriyorsunuz. Birinci kısıma e-posta adresinizi yazıyorsunuz. İkinci kısıma belirlemek istediğiniz şifreyi sonrasında üçüncü kısıma tekrar şifrenizi yazıyorsunuz. Bunları yazdıktan sonra Kullanım Sözleşmesi ve Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politikası’nı okudum, kabul ediyorum diyorsunuz. Borsaya üye olduktan sonra girişinizi gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonra hesap ayarları kısmına gidip gerekli bilgileri dolduruyorsunuz. Hesabınız onaylanana kadar bekliyorsunuz. Sonrasında karşınıza çıkan ekrandan Authenticator kısmını seçiyorsunuz. Çıkan kısımda karekod ve seri numarasının fotoğrafını çekmeli ya da kopyasını alıp saklamanız öneriliyor. İleride programı tekrar yüklemeniz için gereklidir. 

Şimdi ise cep telefonunuza Google authenticor yükleyeceksiniz. Programı çalıştırıp kırmızı artı işaretine tıklayıp karekodu tarıyorsunuz. Bu saatten sonra artık size şifre üretecektir. Karşınıza çıkan sağ kısıma kendi şifrenizi ve google authenticator programının şifresini girdikten sonra Enabla FA butonunu tıklıyorsunuz. İşleminiz tamam oluyor. Koinim kripto para borsanız artık her girişinizde sizin için devamlı üretilecek olan yeni şifreyi kullanacaksınız. Kripto para ve Bitcoin kripto para biriminizin devamlı olarak alım-satımını yapmak istiyorsanız dünyanın işlem hacmi en büyük, en güvenilir ve en az komisyon alan Binance kripto para borsasına üye olmalısınız. Koinim kripto para borsasında komisyonlar Binance kripto para borsasına oranla kat ve kat fazladır. 

Koinim kripto para borsasına kullanıcılar giriş yaparken sorun yaşamaktadırlar. Binance kripto para borsasına giriş ve kullanılışı daha basittir. Kullanıcılar tarafından sık sık hesaba giriş sorunları yaşanmaktadır. Para transferleri ile ilgili kullanıcılara çözüm sunmamakta, çıkan sorunlara karşı yardım etmemektedir. Devamlı olarak mağduriyet yaşanmaktadır. Beraberinde şifre sorunları yaşanmakta, yatırılan kripto para birimlerine karşılık sistemde birimler çıkmamakta ve görünmemektedir. Binance kripto para borsasında teknik aksaklıklar daha az yaşanmakta ve kullanım çok rahattır. Kripto para alım-satım işlemlerini profesyonel bir şekilde yapan üst düzey yatırımcılar Binance borsasını tercih etmektedir. Çünkü dünyanın en güvenilir ve basit kullanıma sahip borsasıdır. Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip borsası Binance kripto para borsasıdır. 

Koinim Kullanım Avantajları Nelerdir?

Koinim bir kripto para borsasıdır. Koinim kripto para borsası kripto para birimlerinin alım-satımı ve yönetimini yapabileceğiniz bir kripto para değişim borsasıdır. Veriyol tarafından geliştirilmiş olan Koinim, Ali Çağatay Yüksel tarafından 2013 yılında kurulmuş bir kripto para borsasıdır. Türkiye’de faaliyetlerini sürdürmektedir. Bir Bitcoin ve Litecoin borsasıdır. Bitcoin adındaki kripto para birimi günümüzde geniş kitleler tarafından kullanılmaktadır. Koinim kripto para borsasının gayesi Bitcoin kripto para biriminin dünyadaki tanınırlığını arttırmaktır. Koinim kripto para biriminin katkılarıyla her geçen gün yaygınlık kazanan Bitcoin kripto para birimine talepte artmaktadır. Bir kripto para birimi olan Bitcoin’in transferi dünyada günlük ortalama 300 milyon Tl’nin üzerinde gerçekleşmektedir. 

Koinim borsasının gelecek planları arasında Litecoin gibi diğer dijital para birimlerine destek olmak ve satış yapan diğer sitelerin Bitcoin kripto para birimi entegrasyonunu sağlamaktır. Koinim kripto para borsasında coin alım-satımı yapmak için işlem hacmi oldukça düşüktür. Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Binance’dir. Sitesinin formatı ve düzeni itibariyle eskidir, işlem hızı yavaştır. Bir coini istenilen fiyatta alıp satışını yapmak oldukça zordur. Alım-satım fiyatları cazip değildir. Sistem hataları ve sistem çökmeleri sık sık yaşanır. Koinim kripto para borsasından Binance kripto para borsasına para yatırabilirsiniz fakat para yatırırken alınan komisyon oldukça fazladır. Dünyanın en güvenilir, işlem hızı bakımından en hızlı ve işlem hacmi en büyük Binance kripto para borsasında komisyonlar da çok düşüktür. 

Bu yüzden Binance kripto para borsasına üye olup kripto para alım-satım işlemlerini buradan yapmak daha mantıklıdır. Koinim kripto para borsasında sadece Bitcoin ve Litecoin para birimleri yer almaktadır. Dünyanın işlem hacmi en büyük kripto para borsası olan Binance’de ise kripto para birimleri daha fazla ve seçenekler geniştir. Türkiye’nin komisyonu en fazla alan sitesi Koinim kripto para borsasıdır. Kullanıcılar dolayısıyla ve mantık olarak komisyonu az alan kripto para borsalarını takip etmekte ve tercih etmektedirler. Dünyanın en az komisyon alan borsası Binance kripto para borsasıdır. İşlem hacmi en büyüktür. Türk lirası ile para yatırıp çekme işlemi mevcut ve bu işlemleri yaparken komisyonu en az aldığı için Binance kripto para borsası en üst düzey yatırımcıların tercihi olagelmiştir. İşlevselliği, üst düzeyde güvenlik önlemleri ve sistemin hızı konusunda rakiplerini geride bırakır. 

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Koinim Kullanıcı Yorumları

Koinim bir kripto para borsasıdır. Kripto paraların ortaya çıkışıyla ve tanınmasıyla birlikte çeşitli kripto para borsaları kurulmuştur. Koinim kripto para borsası 2013 yılında kurulmuştur. Koinim kripto para borsasının amacı Bitcoin’i dünya genelinde tanınırlığını arttırmaktır. Bitcoin ilk kripto para birimidir. Teknik açıdan çok geliştirilmiş bir kripto para birimidir. Bitcoin kripto para birimi transferleri mevzusunda Türk kullanıcılara bir alternatif sunan Kripto para borsası Türkiye merkezli bir platformdur. Kripto kripto para borsasına kayıt olmak kolay değildir. Kayıt olurken ve kripto para alım satım işlemlerinizi gerçekleştirirken birçok aşamadan geçersiniz ve oldukça karışıktır. Kullanıcılardan gelen yorumlara göre site formatı 90’lardan kalmadır. Site formatı ve basitliği açısından, başlangıç seviyesine uygun bir platform arıyorsanız Binance kripto para borsası daha uygundur ve daha çok tercih edilmektedir. 2017 yılında kurulmuştur ve kurulduğundan bu yana milyonlarca insan ve üst düzey yatırımcılar Binance kripto para borsasına üye olmuştur. 

Çünkü kullanımı basittir ve dünyanın işlem hacmi en büyük kripto para değişim platformudur. Koinim kripto para borsasında işlem ücretleri çok fazladır. Komisyonu en fazla olan Türkiye kökenli kripto para borsasıdır. Binance kripto para borsası komisyonu en az olan borsadır. Tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden birisi de komisyonunun düşük olmasıdır. Koinim kripto para borsasında kripto para alım satım fiyatlarının hiç cazip olmadığı, istenilen fiyattan alım satım yapmanın zor olduğu söyleniyor. Binance borsasında bu tarz problemler yaşanmıyor. Koinim sitesinde beklenmedik anlarda site çökmeleri yaşanıyor. Giriş problemleri de yaşanıyor ve sistem hatalarıyla sık karşılaşılıyor. Bu bakımlardan zayıf bir kripto para borsasıdır. 

Kullanıcılar Koinim borsasının cüzdanlarına gönderdikleri kripto paralarının sistemlerine geç geçiyor olmalarından şikayetçidir. Bu sürenin gereğinden uzun sürdüğünü söyleyenler de var. ETH çekme ve yatırma işlemlerinde sorun yaratmaktadır. Destek hizmeti düzenli ve kaliteli değildir. Bu bakımdan Binance kripto para borsası çalışanları müşterileriyle 7/24 irtibattadır. Kullanıcı dostudur. Koinim kripto para borsasının işlem hac çok düşüktür fakat  Binance borsasının işlem hacmi büyüktür. İşlem hacmi büyüklüğü konusunda dünyada 1. Sıradadır. Ve konumunu korumaktadır. 

Binance kripto para borsasında Türk lirası ile para çekme yatırma işlemleri yapılmaktadır. Koinim kripto para borsasında da bu özellik mevcuttur fakat alım satım yapmak için işlem hacmi oldukça düşüktür. Bunlarla birlikte işlem ücretleri de aşırı fazladır. Sistem hataları sık görülür. İşlem hızı çok düşüktür. Döviz cinsi para çekimi yoktur. İşlem bakımından en hızlı, güvenlik açısından en güvenli ve popüler; dünyanın en büyük işlem hacmine sahip Binance kripto para borsası üst düzey yatırımcılarla beraber milyonlarca insanın tercihidir. Tercihleri Binance’dan yana kullanmak her yönden daha avantajlı olacaktır.
Sevdiklerinle Paylaş