Houbi Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Houbi Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Houbi Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 Houbi Nedir?

Takas, depolama ve cüzdan hizmetler sunmakta olan küresel bir blockhain varlık hizmet sağlayıcısı olarak hizmet sağlayan Houbi, kurulduğu zaman olan 2013 senesinden bu yana ZhenFund ve Sequoia Capital tarafından finanse edilmekte olan kripto para alım ve satım hizmetleri sunan bir platformdur. Houbi Global kuruluşunun güncel olarak toplam cirosu, 1,2 trilyon doları aşmış ve bu da bir zamanların %60 oranındaki küresel payla dünya içerisindeki en büyük kripto para borsası olarak hizmet vermekteydi. Günümüze kadar 60’dan daha fazla işletme için yatırım yapmakta olan Houbi, oldukça fazla kullanılan kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Seyşeller merkezli olarak faaliyet gösteren borsa, 130’dan daha fazla ülke içerisinde milyonlarca kullanıcı için güvenli bir şekilde dijital varlık alım ve satım işlemleri, varlık yönetimleri gibi hizmetler sağlamaktadır. Singapur, Birleşik Krallık, Hong Kong, Türkiye ve Japonya gibi birçok merkezde de ofisleri bulunmaktadır. 

Günümüzde yer alan kripto para borsaları arasından en çok kullanılmakta olan üçüncü kripto para borsası olarak hizmet sağlamaktadır. Kuruluşundan bu yana en çok hacim ve üyeliklerini 2013 ile 2016 senesinde yaşamıştır. Bu zaman aralıkları içerisinde borsanın küresel anlamda %60 kullanıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Geçmiş dönemlere de baktığımızda, herhangi bir hack geçmişi de yaşamamış olduğunu görmekteyiz.

Genel olarak baktığımızda ise, şu anda Çin merkezli olarak yer alan Binance borsasının hem işlem hacmi, hem de kayıtlı kullanıcı anlamında en çok kullanılan kripto para borsası olduğunu görmekteyiz. 2017 senesinde kurulmuş Binance borsasının ise bu kadar kısa süre içerisinde oldukça fazla üye çekebilmesinin asıl sebebi, sunmuş olduğu güvenlik sistemi, birçok kripto para çeşidinin yer alması ve birçok avantajlı özelliği olarak söyleyebiliriz. Bu nedenle de oldukça fazla tercih edilerek şu anda Binance kripto parası üzerinde işlem sağlanmaktadır. Eğer sizde kripto para dünyası içerisine ilk kez adım atacaksanız, kayıt işlemi için yazı içerisinde yer alan kayıt linki ile komisyon indirimli olarak üye olma şansı yakalayabilirsiniz.

Bitcoin kayıt işlemleri be bilgi almak için Bitcoin nasıl alınır kısmına tılyın

Houbi Ne İşe Yarar?

Eğer kripto para dünyası içerisine yeni giriş yapıyorsanız, genel olarak duyacağınız borsalar arasında Houbi de olacaktır.  2013 senesi içerisinde Çin merkezli olarak kurulmuş olan Houbi platformu, kripto paranın değerlenip yükseliş sağlayacağını ilk öngören borsalar arasında yer almıştır. Birkaç sene öncesinde ülkemizde de bir ofis açan Houbi, şu anda kripto para dünyasında oldukça önemli payları bulunan borsalar arasında yer alıyor. Çin merkezli olarak kurulmuş olsa da, şu anda merkezini Singapur’a taşımıştır. 

2013 senesi ila 2016 seneleri arasında kripto para ticaretlerinin %60’lık kısmını yöneten Houbi borsası Çin hükümetinin kripto paralara yasak getirmesinin ardından taşıma işlemi gerçekleştirdi. Daha sonrasında ise yanına Global ismini de ekleyerek dünya çapında hizmet sağlamaya başlamıştır.

Houbi kripto para borsası, diğer borsalar gibi kripto para alım ve satım işlemleri sağlayabileceğiniz kripto para borsaları arasında yer alıyor. Bunun haricinde houbi pool olarak adlandırılan madencilik sisteminde de kendi madenciliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde kendi tokenleri olarak piyasa sürdükleri Houbi token coinine de sahiptir. Bu token ile yapmış olduğunuz işlemler adına komisyon indirimleri elde edebilirsiniz.  Ayrıca grubun kendi içerisinde Houbi Chain olarak adlandırılan bir blok zinciri altyapısına sahip olması ise finans sektörü adına bir düzenleyici ağ görevinde, zincir kullanıcılarının merkezsiz finans hizmetini özelleştirebilmesini sağlaması dışında varlıkların korunması, finansal anlamda verilerin hizmeti, yönetişim gibi ek özellikler de yer alabilmektedir 

Bu gibi birçok özelliğin yer aldığı diğer kripto borsasına Binance’yi örnek verebiliriz. Diğer tüm kripto para borsalarında daha gelişmiş olan bu borsa, piyasa içerisinde yer alan her özelliğe sahip olarak yatırımcıların gerekli tüm yatırımlarda bulunması adına gerekli her şeyin mevcut olduğu bir alana sahip olmaktadır. Ayrıca Binance tr olarak ayrı bir şekilde ülkemizdeki yatırımcılara açmış olduğu sistemi ile beraber türk lirası ile para yatırma ve çekme işleminin yapılabilmesinin yanı sıra, birçok kripto paranın da türk lirası parametresi ile alınabilmesine olanak sağlamıştır. Siz de kripto para borsası olarak Binance platformunu tercih etmek isterseniz, yazı içerisinde yer alan kayıt linki üzerinden üyeliklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Houbi Nasıl Kayıt Olunur? 

Houbi Global borsasına kayıt işlemi gerçekleştirmek için ilk olarak borsanın Türkçe olan sayfasına giriş sağlamanız gerekiyor. Çünkü Houbi borsasının farklı dili içerisinde üyelik açarsanız, türk kullanıcı olarak işlem yapılmasına izin verilmemektedir. 

Houbi global sayfasının Türkçe adresine gittikten sonra karşınıza çıkan ekran üzerinden kayıt ol kısmına geçmelisiniz. Kayıt formunu açtığınızda ise burada yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun. Şifrenizi, başka herhangi bir yerde kullanılmamakta olan bir şifre olduğundan, genel olarak ise 15 karakterden az bir uzunluğa sahip olmamasına dikkat edin. Mümkün ise, sadece harf ya da rakam haricinde karışık bir kombinasyonda bu sayıların kullanımını gerçekleştirin. 

Daha sonrasında ise, kayıt ol kısmına geçmeniz durumunda, Houbi borsasındaki hesabınızın başarılı bir şekilde oluşturulmakta olduğu bilgisi yer alacaktır. Ancak eğer tercih etme durumuna göre hesabınızı mail adresi yerine telefon numarası ile de açıp kullanım sağlayabilirsiniz. Hesabı oluşturduktan sonra 2 adımlı doğrulama ve de kimlik doğrulama işlemlerini de gerçekleştirmeniz, hesabınızın daha güvenli gelmesi için oldukça önemlidir.

Eğer kimlik doğrulama işlemlerinin nasıl gerçekleştirileceği hakkında bir bilgiye sahip değilseniz, ilk olarak doğrulama sayfası üzerinden sizden istenen kimlik, ehliyet ya da pasaport kısmından birini seçerek tc kimlik numaranızı girin. Daha sonrasında ise isim, soy isim gibi detay bilgileri doldurmanın ardından fotoğrafınızın istendiği alan içerisinde ehliyet, kimlik ya da pasaport arasından seçtiğini seçeneğe göre herhangi birisinin fotoğrafını yükleyin.

Bu işlemleri eğer doğru bir şekilde gerçekleştirmiş iseniz, hesabınız birkaç gün içerisinde doğrulanacak ve güvenli bir şekilde kripto para alım ve satım işlemlerine başlayabileceksiniz.

Dünyanın en çok kullanılan ve işlem yapılan kripto para borsalarından birisi de Binance platformu olmaktadır. Sağlamış olduğu birçok yenilik ile hızlı bir şekilde büyüyerek dünyanın en çok kullanılan kripto para borsası unvanını yakalamıştır. Sizde kripto para yatırımlarınız adına Binance borsasını tercih edebilirsiniz.

Houbi Avantajları Nelerdir?

Houbi Global borsası, eski bir geçmişe sahip platform olması sebebi ile oldukça fazla deneyimi ve özelliği içerisinde barındırmakta olan bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum ile beraber birçok avantaj da Houbi borsası tarafından yatırımcılarına sunulabiliyor. Örnek verecek olursak, Houbi borsasında birçok kullanışlı ticaret platformları yer almakta. Yani diğer borsalarda da yer aldığı gibi tek bir ticaret alternatifi ya da strateji ile uygulamaya gerek duymuyorsunuz. Ancak ülkemizde yer alan Houbi internet sitesinde bu özelliklerden bazıları pasif durumda yer alıyor. Bu sunulan araçlar arasında genel olarak marj ticaretleri ya da kredi verme gibi bazı imkanlar yer almakta. Sunulmakta olan bu araçlar, sizler için oldukça avantajlı ve faydalı olabilecektir. Bunun haricinde borsa içerisine minimum yatırım oranları da oldukça düşük olmakta.

Houbi borsasının güçlü olmasının nedenlerinden birisi ise, oldukça fazla eğitici materyali içerisinde barındırıyor olmasıdır. Kripto para dünyası içerisine ilk kez girip yatırım yapacak kişiler adına birçok bilgi birikimi ile açıklamalar yer almakta. Bunun haricinde bu derslerin Türkçe versiyonları da ülkemiz için de bulunmakta. Ayrıca haftanın her günü ve her saati müşteri hizmetleri sunmakta olan Houbi, bunun haricinde oldukça geniş bir kripto para yelpazeleri de desteklemekte. Bir diğer durum ise piyasa içerisinde oldukça köklü ve güvenilir bir firma olduğu da birçok kişi tarafından bilinen bir gerçektir.

Ülkemizdeki yatırımcıları için Houbi borsasının bir yasal şirketinin de bulunduğunu söyleyebiliriz. Yani ülkemiz içerisinde yasal olarak bir varlık barındırmakta. Bu varlıkları ile ülkemizde birçok yatırım imkanının bu borsa için devam edeceğini görebiliriz. Geçen dönemlerde bu imkanlardan birisi olan türk lirası ile para çekme ve yatırma işlemlerinin başladığını net bir şekilde görebilmekteyiz.

Genel olarak eski zamanlar içerisinde oldukça fazla kişinin kullandığı borsa olan Houbi’nin tahtini şu anda en çok kullanıcıya sahip olan Binance aldı. Sunduğu birçok yenilik ve kazanç imkanları ile yatırımcıların genel olarak dilediği tüm özellikleri karşılayabiliyor. Sizde bu anlamda Binance üzerinden yatırım sağlayabilir ve kripto para yatırımlarınızdan çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Houbi Kullanıcı Yorumları?

Genel olarak bakıldığı zaman, Houbi Global işletmesinin ülkemize yeni bir şekilde giriş yapmasından ötürü, çok fazla kullanıcı yorumlarının yer almamakta olduğunu görüyoruz. Bu nedenle kullanıcı yorumları ile bir yorumda bulunmak istersek, genel olarak borsa içerisinde ara yüzünün oldukça karışık olması, bu nedenle kripto para dünyası içerisine yeni giren kişilerin Houbi borsası üzerinde gerçekleştirmiş olduğu işlemlerde oldukça zorlanmış olması gibi durumları söylemek mümkün. Bunun haricinde birkaç kişinin ise Houbi borsasına göndermiş olduğu kripto paraların uzun süre geçmesine rağmen ulaşmadığını belirten şikayetler yer almakta. Genel olarak bu durumun borsadan mı yoksa kripto para adresi olarak yatırımcının yanlış bir adres mi girdiği belli olmamakla beraber ortalama olarak bir ön görüde bulunursak, ortalama bir dijital varlık alım ya da satım işlemlerinin gerçekleştirilmekte olduğu bir borsa olarak yer almakta olduğunu söylemek mümkün. Siz de kripto para borsaları içerisinde yatırım gerçekleştirmek istiyorsanız, bu amaçla kullanabileceğiniz çok daha kaliteli kripto para borsaları piyasa içerisinde yer alabilmektedir.

Örnek olarak bu borsalardan birisine bakacak olduğumuzda, Binance borsasının kripto para alanında oldukça yararlı hizmetler sunabilmektedir. Yatırımlarınızı hem güvenli bir şekilde Binance borsası üzerinden koruyabilir, bunun haricinde gerçekleştirdiğiniz tüm kripto para alım ve satım işlemlerinde oldukça düşük komisyonlar ödeyebilirsiniz. Ayrıca borsa içerisinde yer almakta olan birçok kripto para çeşidini, itibari para birimi olarak türk lirası kullanımı ile gerçekleştirmek de mümkün olabilmektedir. Sizde yazı içerisinde yer almakta olan Binance kayıt formu üzerinden kayıt işlemi gerçekleştirebilir ve daha çok komisyon indiriminden bu link üzerinden faydalanma şansı yakalayabilirsiniz.

Houbi Nasıl Kullanılır?

Houbi Global kripto para borsasını kullanmak için ilk olarak sisteme üye olmalı ve ardından bu borsaya para yatırmış olmanız gerekiyor. Bu işlemlerin nasıl yapılacağını sizlere bu başlık altında detaylı bir şekilde anlatacağız. O nedenle şu anda para yatırılmış olan hesapların nasıl kullanılabileceğini açıklayacağız.

İlk olarak Houbi üzerinden hesaplarınızda oturum açtıktan sonrasında yukarıda yer alan Spot işlemler kısmına giriş yapmanız gerekmekte. Bu ekran üzerinden karşımıza sıradan bir borsanın ara yüzü gösterilecektir. Bu ekran üzerinden grafiklerin yer aldığı orta kısmın yukarısında işlem yapmış olduğunuz kripto çifti yer almaktadır. Grafiğin hem sol tarafında ise alım ve satım emirlerinize dair bilgiler yer alacaktır. Bu ekran üzerinden kripto para listeleri arasından işlemde bulunmak istediğiniz parayı seçebilir, daha sonrasında ise piyasanın sağ kısmında yeşil ve kırmızı olarak gösterilmekte olan alım ve satım emirlerini verebilirsiniz. Bunun haricinde orta kısmın aşağısına doğru indiğimizde ise, bu kısım üzerinden alım ya da satım alanlarını detaylı bir şekilde görebiliriz. Bu alanda üzerinden alım yapmak istediğiniz ya da satışını gerçekleştireceğiniz kripto paraları, birim fiyatını kendiniz belirleyerek alabilir ya da satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı seçeneklerin yer aldığı kısmın hemen üst tarafında kolay bir şekilde kullanılmakta olan stop loss emirleri yer almaktadır. Eğer kripto paralarınız için bir limit emri koyacaksanız, alım ya da satım işlemlerinden önce bir kripto paranın düşmesini ya da yükselmesine dair hedeflerinizi buraya yazmanız gerekiyor. Siz bu değerleri ve alım ya da satım miktarını girmenizin sonrasında, limit emirleri hedefinizde yer almakta olan kripto paralar, sizin istediğiniz seviyeye düşüp ya da yükselmesi durumunda işlemin otomatik bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bunun haricinde bir piyasa emri vermeniz durumunda, sağ üstte yer alan işlemler arasında en ucuz miktar ne ise, istediğiniz miktarda otomatik olarak o değer üzerinden alım gerçekleştirmiş olacaktır.

Bu tür birçok emir işlemlerini, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için ilk olarak Houbi Global borsası yerine Binance borsasını tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Çünkü yapmış olduğunuz işlemlere bağlı olarak kolay bir şekilde kripto para alım ve satımlara izin verebilmekte olan bir borsa ile, daha sağlıklı bir kripto para yatırımı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yazımızın içerisinde yer alan Binance kripto para borsasına üyelik formu ile, komisyonlarınızda belli bir oranda indirim kazanma şansı da yakalayabileceksiniz. Sevdiklerinle Paylaş