Gate io Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Gate io Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Gate io Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 Gate io Nedir?

2013 senesi içerisinde Çin merkezli bir şekilde kurulmuş olan kripto para borsaları arasında yer alan Gate io, 2017 senesinde getirdiği birçok yenilik ile beraber sektör içerisinde bilinirliğini arttırmış, kullanıcılarına kaliteli bir şekilde hizmet sunmaya başlamıştır. Birçok kripto para için hizmet vermekte olan Gate io kripto para borsası, işlem hami olarak en çok kullanılan borsalar arasında yer almaya başladı. 

Güvenli bir sisteme sahip olan Gate io, getirdiği birçok üst katman güvenlik seçenekleri ile diğer kripto para borsalarına göre kendini ayırmıştır. Kripto para çeşitliliği haricinde kullanıcıların etkin bir deneyim yaşaması anlamında da çaba sarf etmekte olan b borsa, bu özellikleri ile kullanıcıların çok daha fazla tercih edebildiği borsalar arasında yer almaya başladı.

Güvenli bir yatırım için incelemenizi tavsiye ederiz: Bitcoin nasıl alınır.

Gate io borsasının diğer borsalara göre daha güvenli olduğunu söylememizin genel olarak amacı ise, Gate Chain ağı olarak getirdiği özelliği örnek verebiliriz. Bu ağ ile tamamen güvenliği sağlanması amacı ile oluşturulmakta olan benzersiz bir zincir üstü kasa özellikleri içermektedir. Ayrıca siber saldırılar ile alakalı olarak da oluşturulmuş olan bu ağ ile korsan kriptoculara karşı da güvenlik sağlama amaçlı olarak kullanılmaktadır. Bu şekilde de varlıkların genel anlamda koruma altına alınabilmesini sağlamaktadır.

Gate io borsasını, diğer kripto para borsalarından ayırmakta olan diğer bir özellik ise, alt hesap oluşturulmasına izin vermektedir. Yani bu da mevcut hesabınız dışında ek bir şekilde alt hesap oluşturulup varlıklarınızın farklı hesaplar üzerinden kontrol edilebilmesine izin verilmesi anlamına gelmektedir.

Genel olarak baktığımızda, dünyanın en çok kullanılan ve en çok işlem hacmine sahip borsa olan Binance, tüm kripto para borsalarından çok daha uygun bir komisyon oranı, güvenlik önlemi ve geniş bir kripto para seçeneği sunmaktadır. Tanıtımını yaptığımız birçok borsa yerine ilk olarak, eğer hesabınız bulunmuyor ise Binance üzerinden bir kayıt oluşturmanız sizin için çok daha mantıklı yatırım işlemleri arasında yer alacaktır. Sizde bu şekilde yapacağınız kripto para yatırımları için Binance borsası içerisinde üyelik oluşturabilirsiniz.

Gate io Ne İşe Yarar?

Bir borsanın genel olarak en önemli kriteri, yatırımlarınızın güvenli bir şekilde saklanıyor olabilmesidir. Ancak güvenlik, bir kripto para borsası için yeterli olan bir husus olarak tek bir şekilde söyleyebileceğimiz bir kısas olarak yer almaz. Bunun haricinde yatırımcıları için vaat ettikleri birçok özelliğin de sağlıklı bir şekilde çalışıyor olması, Gate io borsasının etkin bir şekilde kullanılması açısından oldukça önemlidir. Dünyanın güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan Gate io, bu konuda gerekli olan tüm nitelikleri taşımakta olduğunu söyleyebiliriz.

Gate io borsasının ne işe yaradığı, neler sunduğu ile alakalı bilgilere bakacak olduğumuzda;

Spot alım ve satım, genel olarak bir kripto para borsasının ana amacı olarak yer alan bir durumdur. Gate io borsası içerisinde de sunulmakta olan klasik ticaret tipleri arasında yer almaktadır. Limit, conditional ya da condition gibi birçok seçeneklerin yer aldığı spot piyasa içerisinde emir tipinize göre kripto para alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Vadeli işlemler, genel olarak Binance gibi güvenli kripto para borsalar içerisinde de sunulmakta olan hizmetler arasında yer almaktadır. Kullanıcıların daha fazla kazanç elde etmesi genel olarak sunulan bir avantajlar arasında yer almaktadır. Vadeli işlemlerin nasıl yapıldığı ile alakalı bilgi etmek istiyorsanız Gate io sitesi içerisinden bilgi erişimi sağlayabilirsiniz.

Binance içerisinde yer alan durumlara bakacak olduğumuzda ise, spot alım satım ya da vadeli işlemler gibi birçok işlemlerin en güvenilir bir şekilde gerçekleştiği kripto para borsası olarak bilinmektedir. Dünyanın en çok kullanılan borsası olarak piyasa içerisinde yer alıyor olması, spot alım ve satım işlemlerinizin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini de sağlamaktadır. Bu anlamda kar ve zararlarınızın da size uygun bir ortam içerisinde sağlanmasına fırsat verebilmektedir. Bu nedenle kripto para alım ve satım işlemleriniz için ilk olarak tercih edeceğiniz borsa, Binance olabilmektedir. Siz de Binance üzerinden üyelik işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, yazı içerisinde yer alan link üzerinden indirimli bir şekilde üyelik işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.

Gate io Nasıl Kayıt Olunur? 

Gate io kripto para borsası içerisine kayıt işleminin tam olarak nasıl yapıldığını bilmeyen kullanıcılarımız için, bu işlemleri nasıl uygulayacaklarını adım adım bu yazımız üzerinden anlatacağız. Bu sayede siz de Gate io borsası içerisinde kayıt işlemleri oluştururken herhangi bir sorun yaşamadan hızlı bir şekilde işlemlerinizi yapabileceksiniz.

Kayıt işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak Gate io borsası sitesine ya da telefon üzerinden uygulamasına giriş yapmamamız gerekiyor. Daha sonrasında ise Kaydol butonuna basarak bir kaydolma formunun ekrana gelmesini beklemelisiniz.

Kayıt formu içerisinde yer alan ülke, kullanıcı adı, mail adresi ve de şifre bilgilerinizin doğru bir şekilde doldurulması gerekiyor. Kullanıcı adınızın benzersiz, şifrenizin ise güçlü olmasına dikkat etmelisiniz.

Bilgilerin doldurulmasının ardından 18 yaşından daha büyük olduğunuzu ve gizlilik politikasını kabul etmeli ve sonraki kısıma geçmelisiniz.

Sonraki adım içerisinde ise sizden Gate io için fon şifresi belirlenmesi isteniyor. Fon şifresi, diğer şifrenizden farklı bir şekilde belirlenmeli ve ek güvenlik önlemi olarak kullanılmaktadır. Bu şifre, para çekme ya da kripto para transferleri gibi işlemler için sizlere sorulduğundan, kaybetmemelisiniz.

Daha sonrasında ise Captcha doğrulaması ekranı karşımıza gelecektir. Robot olmadığınızı belirtmek adına bu doğrulamayı da başarılı bir şekilde gerçekleştirmelisiniz.

En son işlem olarak ise malinize gelmiş olan postayı kontrol etmeli ve doğrulamak için linke giriş yapmalısınız. 

Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde tamamlamanızın ardından hesabınız başarılı bir şekilde oluşturulmuş olacaktır. Bundan sonrasında ise kripto para alım ve satım işlemlerini gerçekleştirmek için ise kimlik doğrulaması gerçekleştirmelisiniz. Kimlik doğrulamasının onaylanması yaklaşık olarak 48 saat sürebilmektedir.

Binance üzerinden gerçekleştireceğiz üyelik işlemleri, oldukça kısa içerisinde gerçekleştirilmesine olanak sağlanmaktadır. Ayrıca gerçekleştireceğiniz bu işlemler dışında, kimlik onayının gerçekleşmesi de sadece birkaç dakika sürecektir. Kimlik onayı da vermeden toplamda 2 BTC kadar kripto para alım ve satım işlemlerinin sağlanmasına izin verilmektedir. Bu nedenle kolay bir şekilde kayıt işlemi gerçekleştirip sizde direk olarak Binance kripto para sitesi üzerinden dijtal varlık alımlarınızı yapabilirsiniz.

Gate io Avantajları Nelerdir?

Günümüzde kripto para alımı için piyasa içerisinde yer alan birçok borsa seçeneği bulunmaktadır. Ancak bu kripto para borsaları, genel olarak müşterilerin beklemiş olduğu istekleri yerine getirmediğinden ötürü çok fazla tercih edilmemektedir. Gate io, şy anda Hong Kong merkezli olarak işlemlerde bulunan kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Ülkemize de kısa süre önce faaliyetlerini açan bu borsanın müşterileri için sağlamış olduğu avantajlara bakacak olduğumuzda;

Gate io borsası genel olarak yatırımcıları için birçok avantaj kazandırmaktadır ve böylece kullanıcıların daha çok kazanç elde etmesini hedeflemektedir.

Borsa içerisinde yer alan en büyük avantajlardan birisi, listelenmemiş olan kripto paraların ön satışını yapan ender borsalar arasında yer alıyor olmasıdır. Bu şekilde insanlar ön satıştan almış olduğu kripto paraları, piyasada yer almasından sonra oldukça büyük bir kazançla geri satabilmektedir.

Borsa içerisinde yer alan birçok kripto paranın yer alması, Gate io kripto para borsasının tercih edilmesinde oldukça etkili olan borsalar olarak yer alır. Böylece birçok borsa içerisinde listelenmemiş olan kripto paraları, Gate io sayesinde alarak geleceğe yatırım olarak bekletebilirsiniz.

Düşük ücretler ile işlem yapabilme gibi avantaj sunan bu borsa, yatırımcıların genel olarak aradığı en büyük özelliklerden birisini karşılamış olmakta. Yani yapmış olduğunuz kripto para alım ve satım hizmetlerinde, daha düşük komisyon oranları ödeyerek kazancınızın erimesinin önüne geçilmekte. 

Bunun haricinde genel olarak bakacak olduğumuzda, Gate io borsası haricinde bu denli avantajları bulunan bir diğer kripto para borsası ise Binance olmaktadır. Piyasa içerisinde güvenilir ve kaliteli hizmeti ile kısa süre içerisinde en büyük borsa ünvanını elde eden Binance borsası, müşterilerine sunmuş olduğu birçok cazip avantaj ile kazançların daha çok büyümesi konusunda insanlara yardım sağlamaktadır. Sizde kazançlarınızın büyük oranda artış göstermesini, yatırımlarınızın daha çok değerlenmesi için yazı içerisinde yer alan Binance kayıt kısmına erişebilir ve üye olarak borsanın avantajlı dünyası içerisinde yerinizi alma şansına erişebilirsiniz.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Gate io Kullanıcı Yorumları?

Gate io alakalı kullanıcılar ile alakalı olarak birçok öneri ve yorum bulunmaktadır. Bu yorumlara bakacak olduğumuzda ise, genel olarak olumlu görüşlerin bulunmakta olduğu söylenebilir. Zaten genel olarak bir kripto para borsasına üye olmadan önceki en önemli kısaslardan birisinin güvenilir olması olduğunu söylemiştir. Bunun için ise genel olarak kriterlerimizi karşılaması için referans alacağımız yerlerden birisi ise kullanıcı yorumları olmaktadır. Kullanıcı yorumlarına bakarak bir borsanın kaliteli ve güvenilir bir hizmet verip vermediğini, ne tür sorunlarının bulunduğu gibi birçok kriter yer almaktadır. Gate io ile alakalı olarak genel bir şekilde yorumları inceleyecek olursak, hesap girişlerinde şifrelerin unutulması ya da uygulamanın biraz karmaşık olduğu gibi bazı olumsuz yorumların yer almakta olduğunu görmekteyiz.  Bu yorumlar için ise, genel olarak Gate io borsasının, ilk kez yatırım yapacak kripto para kullanıcıları için oldukça karmaşık olduğunun doğru olduğunu söyleyebiliriz. Birçok seçenek ve alternatifin uygulamada karmaşık bir şekilde yer almasından ötürü insanlar burada yer alan yatırımlarında işlem yapma konusunda oldukça büyük sorunlar yaşamış olduğunu  görüyoruz.

Ayrıca site içerisinde Türkçe dil desteğinin yer alıyor olmasının haricinde, müşteri hizmetleri adına Türkçe dil destekleri bulunmamakta. Yani herhangi bir destek talebiniz için derdinizi İngilizce bir şekilde belirtmeniz gerekiyor.

Genel olarak kullanıcı yorumlarını Binance ile kıyaslayacak olduğumuzda ise, Binance borsasının kullanıcı yorumları anlamında çok daha kaliteli bir şekilde hizmet sunmakta olduğunu söyleyebiliriz. Yorumların içerisinde Binance borsası adına hep olumlu yorumların yer alıyor olması, bu borsanın da kripto para alımları ve satımları ile alakalı kullanıcılar adına olumlu bir şekilde izlenim bırakmakta olduğunu daha net bir şekilde açıklamaktadır. Sizde Binance borsasına indirimli bir şekilde üyelik oluşturmak isterseniz, yazımız üzerinde yer almakta olan link üzerinden hızlı bir şekilde kayıt işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Gate io Nasıl Kullanılır?

Gate io borsası ile alakalı olarak nasıl kullanılacağını sizlere açıklayacak olduğumuzda, ilk olarak Gate io üzerinden bir üyelik açma işlemi ile başlamanız gerekiyor. Siteye giriş yaptıktan sonrasında ise kayıt ol kısmına giriş sağlayarak formu istenilen bilgiler doğrultusunda doğru bir şekilde doldurmalıyız.

Form içerisinde ise sizden genel olarak ülkeniz, kullanıcı adı, şifre ve mail adresi gibi bilgiler talep ediliyor. Daha sonrasında eğer varsa referans numarası girişi de yapabilir ve daha sonrasında kullanıcı sözleşmesini de onaylayarak sonraki alana geçebilirsiniz.

Bundan sonrasında talep edilmekte olan fon şifresinin ardından kimlik doğrulaması gibi bazı adımları da yerine getirmeniz gerekiyor. Bu fon şifresi, normal şifrenizden farklı olmak üzere, unutmamanız gereken bir şifre olması gerekiyor. Çünkü ileri zamanlar içerisinde kripto para gönderme ya da para çekme gibi talimatlarınız için fon şifresi sizden talep edilecektir.

Gerekli tüm kayıt talimatlarını yerine getirdikten sonrasında, kripto para alım ve satım işlemleri adına piyasalar kısmına giriş sağlayabilirsiniz. Bu kısım biraz karışık olmasından ötürü işlem yapma konusunda oldukça zorlanabilirsiniz. Ancak bunun için internet üzerinden yer alan videolar ile doğru bir şekilde talimatları uygulayabilirsiniz. Daha sonrasında ise kripto para yatırımlarınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

Genel olarak kripto para mecrası içerisine ilk kez giren bir kişinin Gate io borsası yerine, Binance borsasını kullanması çok daha mantıklı olacaktır. Çünkü kullanıcı ara yüzü bakımından Gate io borsasının oldukça zor ve karmaşık bir sisteminin bulunduğunu söyleyebiliriz. Ancak Binance üzerinden yapılan işlemler için oldukça sade ve hızlı bir şekilde kripto para alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilir. Ayrıca yapılan işlemlerinizde ödediğiniz düşük komisyon ücretleri ve güvenilir olması gibi birçok seçeneği ile de Binance borsasının oldukça cazip bir kripto para platformu olarak yer aldığını belirtebiliriz. 

Sizde kripto para dünyası içerisindeki avantajlı dünyadan faydalanmak ve elde edeceğiniz kazancın daha çok artış göstermesi için Binance kripto parasına hemen yazımız içerisinde yer alan link üzerinden üye olabilir, kripto para yatırımlarınıza başlayabilirsiniz.


Sevdiklerinle Paylaş