Felixo Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Felixo Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Felixo Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 Felixo Nedir?

Bir çeşit sanal döviz olarak da anılan kripto paraların ortaya çıkması ve beraberinde yürütülen çalışmalarla kripto para alım-satım işlemleri için türlü uygulamalar piyasaya sürülmüştür. Bu uygulamalardan biri de Felixo’dur. Kripto para ticareti amacı ile kullanılan Felixo uygulaması yeni Türk kripto para borsasıdır. İlk profesyonel kripto varlık işlem platformu olan Felixo’nun kurucuları Sefer Algan ve Oğuz Yağmur’dur.Bu finansal teknoloji şirketi 2018 yılında kurulmuştur. Kabiliyetli ve tecrübeli yazılımcılar olan Sefer Algan ve Oğuz Yağmur, BT Akademi ve Cronom yazılım şirketlerinin kurucusudur. 200.000’den fazla üyesiyle gelişmiş hizmetler ve ticaret yöntemleri sunan, kripto para alım-satımına duyulan alaka ile ve teknolojinin hızla ilerlemesiyle beraber yeni nesil ödeme sistemlerini de bünyesinde bulunduran profesyonel bir zemindir. Birçok gelişmiş seçenekleriyle beraber olumsuz özellikleri de olan Felixo uygulamasından yararlanan kullanıcılar; programın karışık olması, giriş için referans istenmesi, gönderilen paranın cüzdana geri aktarılırken daha fazla coinbase istemesi gibi çeşitli sebeplerle sorun yaşamaktadır ve yardım ve destek mesajlarına cevap alamamaktadırlar. Ocak 2018 itibari ile işlem hızı, kalitesiyle ve 1,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance kullanımı kolay, yaygın kripto para seçenekleriyle en çok tercih edilen platformlardan birisi olagelmiştir. Diğer kripto para borsalarına oranla komisyonu az, en yüksek likidite düzeyine sahip, yenilikçi bir borsadır. Binance 2017 yılında kurulmuştur. Merkezi Malta’dadır. Daha öncesinde yazılım geliştiren bir geliştirici ve yazılımcı olan Changpeng Zhao tarafından kurulmuştur. Binance Coin 2017 yılında piyasaya sürülmüş, yeni nesil Blockchain modelidir. BNB (Binance Coin) birim fiyatı yüksek ve altcoin listelerinde yüksek seviyelerde yer alan diğerlerine oranla kısa vadede yüksek kar getiren altcoinlerden bir tanesidir. Bahsettiğimiz üzere Felixo yeni Türk kripto para borsasıdır.Binance kripto para borsası kadar rağbet görmemiştir. Binance dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük kripto alım satım platformu olması, kullanıcı sayısının milyonlara ulaşması bakımından birçok rakibini geride bırakmış bir borsadır. Binance ile Filexo arasındaki farkları saymakla bitiremeyiz. Binance’i kullanmak üst düzey yatırımcılar için daha mantıklı. En önemli farklardan bir Binance’de yer alan birçok kripto para birimi Filexo ve diğer birçok para borsalarından yer almamasıdır. Global bir borsa olmasına nazaran çeşitli ülkelerde farklı adlara sahiptir. Dikkati çeken diğer ilerlemelerden birisi kurumsal üye girişi sayısının artması olmuştur. Hızlı, güvenilir, kullanışlı ve dünyanın en büyük kripto para borsası olarak güncelliğini korumakta ve ilerlemeye devam etmektedir.

Kripto yatırım aracı bitcoin nasıl alınır inceleyiniz.

Felixo Ne İşe Yarar?

Felixo 2018 yılında kurulmuş bir şirkettir. Kripto para birimi ile kripto para ticareti yapılan bir platformdur. Kripto para alım ve satımında geniş bir perspektife ve tecrübeye sahip kurucu ortaklarına sahiptir. Ortakları Blockchain geliştiricilerinden oluşmakta ve yazılım alanında ustalaşmış kişilerdir. Yeni nesil ödeme sistemlerini de bünyesinde bulunduran kripto para borsası olan Felixo diğer borsalar gibi bir değişim sitesidir. Reel paranızı bu platformlar ve siteler üzerinden dilediğiniz kripto para birimine dönüştürebilir, kripto paranızı farklı bir kripto para birimine veya reel paraya çevirebilirsiniz. Kısa bir sürede kar edebileceğiniz bir altcoin arıyor iseniz ve yatırım yapacağınız bakiye yüksek bir ücret ise bu anlamda birim fiyatı yüksek olan ve listelerde yüksek seviyelerde yer alan BNB (Binance Coin) sizin için iyi bir alternatif olabilir. Çünkü yüksek birim fiyatlı coinlerde aynı şekilde yükselişler de aynı ivmede gerçekleşir. Bunun için tercihleri de akıllıca yapmak gerekiyor, bu sebeple BNB yine altcoinler arasında en çok tercih edilen bir modeldir.

Bilindiği üzere kripto para birimleri sanal para birimleridir ve fiziksel bir karşılıkları yoktur. Kripto para alım-satım işlemleri de bu sebeple sadece internet üzerinden yapılabilmektedir. Bundan dolayıdır ki kripto paranın ortaya çıkmasıyla kripto para borsaları piyasaya sürülmüştür. Kripto para borsalarında işlem yapabilmek için öncelikle belli bir miktar bakiyeniz bulunmalıdır. Kripto para borsaları senelerden beri birçok kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. 200.000’den fazla üyeye sahip kripto para borsası olan Felixo Türklerin kripto para borsasıdır. Uygulaması geniş bir kitleye sahip olmakla beraber kullanıcıları tarafından diğer kripto para borsaları gibi sorun yaşanılan bir platformdur. Güvenlik, erişilebilirlik açısından Binance, Felixo ve diğer borsalara göre en büyük ve en güvenli borsa olarak halen yerini korumaktadır. Binance şirketi oldukça düşük işlemlerle çalışmakta ve komisyonu diğer para borsalarına oranla daha düşüktür. Bunlarla birlikte en yüksek likidite oranına sahip, lider kripto para borsasıdır. Lider olmasının sebeplerinden biri de altcoinleri sıralamadan çok çeşitli aşamalardan geçirmeleri ve güvenli projeleri liste haline getirmeleridir. 

Felixo Nasıl Kayıt Olunur?

Kripto para ticareti yapanlar ve küresel likidite sağlayıcıları için ileri düzeyde hizmetler sunan ve kripto varlık işlem platform olan Felixo’ya hesap onayı için öncelikle ana sayfasında kaydol butonuna tıklamalısınız. Önünüze gelen sayfada birinci satıra mail adresinizi, ikinci satıra şifrenizi, üçüncü satıra ise tekrar şifrenizi girmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra ise Felixo hesabına bir tanıdığınızın yani size referans olacak şahsın aracılığıyla geldiyseniz referans numarasını girmelisiniz. Referans kodu ile giriş yapmanız yani üye olmanız size avantaj sağlayacaktır. Referans kodu sayesinde başlangıçta hediye parası kazanabilirsiniz. Bu kodun olmaması sizi hediyelerden mahrum bırakabilir. Onun dışında referans ile giriş yaptığınızda site size belli başlı görevler veriyor. Bu görevler ana görevler ile sosyal medya görevlerinden oluşuyor. Bu görevlerle beraber 1000 liradan fazla para kazanma şansınız mevcut. İşte böylelikle pratik bir şekilde kayıt olarak hemen para kazanma imkanına sahip olabiliyorsunuz fakat tüm bu olumlu özellikleri ve olanaklarının yanı sıra belli başlı olumsuz özelliklerinden birisi de ne yazık ki sık yaşanılan giriş problemleridir. Sade ve kullanışlı gözükse de karmaşık bir sisteme sahip olduğu da biliniyor. Binance kripto para borsası baktığımızda ise kaliteli arayüzü ile arayüzü iyileştirmesi yapmak mecburiyetinde kalan Filexo uygulamasına/siteye oranla daha gelişmiş olduğu gözlemlenmiştir. Binance kripto para borsası isim, kimlik numarası, TC kimlik bilgilerini, cep telefonunuzu zorunlu olarak istemekte fakat bu bilgilerinizi üçüncü tarafla paylaşmamaktadır. Güvenlik olanakları itibari ile güçlü, Filexo’ya göre hızlı işleme sahip oluşu, başlangıç seviyesindeki yatırımcılar için kolay ve hatasız kullanım imkanı sunuşu ile daima öncü olmaya ve yerini korumaya devam etmiştir. Filexo’ya kayıt olduğunuzda ve kullanmaya başladığınızda ise kira fiyatlarının çok düşük, komisyonun yüksek olduğunu farkediyorsunuz. Bunlarla beraber malesef ki çekim ücretleri de fazladır. Dünyaca bilinen ve dünyanın en hızlı işletim hızına ve düşük komisyona sahip Binance ise bu konuda da rakiplerini geride bırakıyor. Binance borsasına tanıdığınız bir kişinin referans aracılığı ile referans kodu girerek kayıt olduğunuzda alım satımlarınızda indirim sağlıyor. Kampanya linki ile üye olduğunuzda ise 600.000$’lık hediye havuzundan şansınıza bağlı olarak hediye kazanabiliyorsunuz. Kampanya linki ile üye olmadığınızda ise bu hakkınız elinizden alınıyor. Daha sonrasında ise kendi para birimi olduğu için alım satım işlemlerinizde komisyon kesilmiyor. Malesef ki Felixo Binance kadar basit ve kullanışlı uygulamaya sahip değildir. Geniş kripto para seçenekleri vardır. Binance en yüksek likidite oranına sahiptir. Kendini hızlı ve güvenli bir şekilde yenilemektedir.

Felixo Avantajları Nelerdir?

Felixo kripto para borsasına tanıdığınız bir kişinin referansını kullanarak, referans kodu ile giriş yaptığınızda hediyeler kazanabilirsiniz. Referans ile girdiğinizde site size görevler verir bunlar; ana görev ile sosyal medya görevlerinden oluşur. Felixo giriş problemlerinin çok sık yaşandığı bir platformdur. Binance platformunda bu tarz sorunlar daha az yaşanmaktadır. Komisyonu yüksektir ve çekim ücreti fazladır. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan ve Felixo’ya göre daha çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için elverişli bir konumda olan Biance sitesi komisyon olarakta azdır. Arayüz şartları Biance’ye göre zayıftır. Biance daha kullanışlıyken Felixo zaman zaman uygulamadan atmaktadır. Kira gelirleri düşük olması da bir diğer olumsuz özelliklerindendir. Felixo’ya kayıt olduğunuzda hesabı doğrulayarak ve basit görevleri yaparak 7-100 dolar arası FLX verilir. FLX değeri arttıkça hesabınızdaki bakiye de artar. Binance uygulamasında diğer borsalarda olmayan para birimleri vardır. 

Menşei Çin’dir ve en geniş çaplı kripto para birim borsasıdır. Öncüldür. Öncül olmasındaki ana sebep coinleri listelemeye geçmeden önce birçok kez deneme ve aşamalardan geçirerek güvenli proje listelemeleridir. Felixo’nun kiralama, komisyon indirimi, platform avantajları, kripto para dönüşümleri, ucuz transfer gibi çeşitli avantajları vardır. Fakat vaat ettiği birçok özelliği yerine getirmemektedir. Sorun yaşayan birçok kullanıcının sorularına ve destek arayışlarına karşılık vermedikleri gözlemlenir. Buradan Binance uygulamasına;  örnek olarak 2020 yılında rekor kırarak milyonlarca kripto para yatırımcısının kayıt olması, Bitcoin ve kripto para alım-satımı yapmak isteyen şirketlerin birçoğunun Binance kripto para borsasına güvenerek üye girişi yapması gibi gelişmelerle Binance’nın kullanıcılarıyla daha alakalı olduğunu anlıyoruz. Binance, güven aşılayan profili sayesinde ve yatırımlarına birçok fırsatı sunmasıyla piyasanın lideridir. Binance kripto para borsasında yatırımcılar mekanizma üzerinde şahsi anahtarları ve cüzdanları ile muamele yapabilirler. Beraberinde büyük şirketlerin ve tüccarların olması sayesinde gelecek vaat eden kripto para birimlerini bünyesinde barındırır. Binance kripto para borsası her yönden Felixo kripto para borsasından öndedir. Felixo’da olmayan birçok avantajlar, hız ve işlevsellik Binance’de fazlasıyla mevcuttur. Ortaya çıktığı günden beri seri bir şekilde ilerlemesi de değerini koruyacak olduğunun göstergesidir.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Felixo Kullanıcı Yorumları 

Kripto para borsalarının alternatif bir üyesi olan Felixo kullanıcıları giriş problemlerinde sorunlar yaşamaktadırlar. Satış emrinin karşı taraf tarafından onaylanmamasından , alt limitlerin fazlalığına, iletişime geçememelerinden, komisyon fazlalılığına kadar kullanıcılar çeşitli konularda adeta isyan etmektedirler. Kullanım amaçları olarak; değer saklama aracı, kiralama işlemleri, komisyon indirimleri, platform avantajları, kripto para dönüşümleri ve ucuz transfer avantajları sağladıklarını iddia eden ve vaat eden Felixo kurucuları görülüyor ki beklentileri karşılamamaktadırlar. Dünyanın en geniş çaplı işlem büyüklüğüne sahip olan Binance kripto para borsası kullanıcı yorumlarına bakarak beklentinin ve vaat edilenlerin karşılandığını daha net görebiliyoruz. Komisyonun Felixo platformuna göre daha az alınması, giriş problemlerinde sorunların Felixo platformuna oranla neredeyse yaşanmıyor olması dikkati çekmiştir. Üst düzey yatırımcıların ve milyonlarca kripto para alım-satım ticareti yapan tüccarların Binance’yi diğer sitelere oranla daha fazla seçmesi tabiki de Binance borsasını daha ileri atıyor. Bu sebeple Binance ile Felixo arasındaki farkları saymakla bitiremeyiz. Çok iyi ve güvenilir bir site olduğunu iddia edenlerin aksine parmak izi korumasının bile olmamasından dolayı mustarip olan kullanıcılar da var. Uygulama ara yüzünün kalitesi ve kullanışlılığı bakımından Felixo kripto para borsası diğer bir kripto para borsası olan Binance’den gerilerde kalıyor.

Bilindiği üzere Binance, işlem hacmi ve en büyük kripto para ticareti platformudur. Kullanan kişi sayısının fazlaca olması, özellikle işlem hacmi bakımından birçok rakibini geride bırakmasını sağlamıştır. 2020 yılında milyonlarca kripto para yatırımcısı rekor kırarak Binance kripto para borsasına kayıt olmuştur. Dikkati çeken bir diğer gelişim de kurumsal üye sayısının artması olmuştur. 

Binance kullanıcılarına Felixo platformuna göre daha kolay ve pratik kullanım şansı verir. Bu platformu kullananlar şahsi cüzdanları ve kişisel anahtarlarıyla işlem gerçekleştirebilmektedirler. Üstelik takas işlemleri gerçekleştirilirken üçüncü bir kişiye yani aracıya ihtiyaç duyulmaz, kolayca halledilir. Bununla birlikte yatırımcılarına da her yönden çeşitli fırsat sunan, vaat ettiklerini fazlasıyla yerine getirmiş bir kripto para borsasıdır. Güven vermesi, güvenlik önlemlerinin sağlam olması, gelecek vaat eden bir platform olması sebebiyle değerini korumaktadır. Felixo şirketine oranla oldukça düşük işlem şartlarına sahiptir. Diğer kripto para borsalarına kıyasla ise en yüksek likidite oranına sahiptir. En yenilikçi ve en gelişmiş kripto para borsası olarak ilk sıralarda yer almaktadır. Bilindiği üzere kripto para birimleri fiziksel olarak karşılığı olmayan alternatif/sanal para birimleridir. Kripto para ticareti işlemleri ise bu nedenle internet siteleri üzerinden yapılmaktadır. 

Felixo Nasıl Kullanılır?

Felixo kripto para alım-satım işlemini yapan yatırımcılar ve küresel likidite sağlayıcıları için geliştirilmiş bir varlık işlem platformudur. Gelişmiş seçenekler sunan, stratejileri ile dünya çapındaki işini profesyonelce yapan yatırımcılar tarafından benzersiz destek ve yenilikler sunmakta olan bir projedir. Yeni Türk kripto para borsasıdır. 200.000’den fazla üyeye sahiptir. 2018 yılında Blockchain geliştiricileri tarafından kurulmuştur. Uygulamaya sahip olabilmek için Felixo ana sayfasında kaydol butonuna tıklanmalı, açılan sayfada birinci satıra mail adresinizi ikinci satıra şifrenizi , üçüncü satıra ise tekrar şifrenizi girmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra ise hesabınıza eğer referans yönlendirmesi ile kaydolduysanız referans kodu istenir. Daha sonrasında ise çeşitli hediyeler ya da bakiyenizle piyasayı takip ederek kazanç elde edersiniz. Felixo kullanımı için giriş yaparken problemlerin çok fazla olduğu dile getiriliyor oysaki Binance kripto para borsasında giriş problemleri daha az yaşanıyor çünkü bu uygulamanın kullanımı çok pratik ve işlevsellik açısından Felixo platformunu geride bırakıyor. Felixo vaat etmiş olduğu birçok özelliği maalesef karşılamadığı tartışılıyor ve kullanıcılar tarafından çekim ücretini fazla aldığı iddia ediliyor. Bütün bu değerlendirmelerle birlikte güncel istatistiklerden anlaşılacağı üzere Binance kripto para borsası rakibi olduğu Felixo ve diğer kripto para borsalarını geride bırakarak güncelliğini ve değerini koyuyor. Milyonlarca kullanıcı Binance’ye hala akın etmektedir ve Binance beraberinde uzun süredir kesintisiz bir şekilde kripto para alım-satım işlemine izin vermiştir. Flexo platformjnda ve diğer platformlarda olmayan birçok pozitif işleme izin vermekte, kaldıraçlı işlemlere izin vermektedir. Belirttiğimiz gibi dünyanın işlem hacmi açısından en büyük kripto para alım satım platformu olması dolayısıyla kripto para birimleri çeşitlidir. Diğer platformlarda çoğu para birimi yoktur. Bu sebeple daha çok tercih edilmektedir. Ve bir borsa olmasına karşılık çeşitli ülkelerde çeşitli unvanlara sahiptir.

Kökeni Çin’dir. Daha önce “high frequency trading” yazılımı geliştiren bir geliştirici ve yazılımcı olan Changpeng Zhao tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Lider kripto para borsasıdır. Çünkü coinleri daha önceden çeşitli aşamalardan ve güvenlik önlemlerinden geçirerek listelemektedirler. Felixo kripto para borsasına oranla daha avantajlı, kullanıcı dostu, pratik, hızlı ve büyük bir şirkettir.


Sevdiklerinle Paylaş