Crypto.com Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Crypto.com Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Crypto.com Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


  

Crypto.com Nedir?

Değişen dünya ile birlikte insanların hayatına kripto paralar girmeye başlamıştır. Kripto paraların çıkması ile kripto para borsaları çıkmaya başlamıştır. Dünyada birçok kripto para borsası kurulmuştur. Crypto.com kripto para borsası en popüler kripto para platformlarından birisi olan Crypto.com kuruldukları günden itibaren kullanıcılara sundukları hizmet ile müşterilerini birçok avantaj sunmaktadır. Kurulan birçok kripto para borsası bulunmaktadır. Sektörde dev borsalarda bulunmakta. Crypto.com kripto para borsası sektördeki dev borsalardan bir tanesidir. Crypto.com kripto para borsası 2016 yılında kurulmuştur. 2016 yılında kurulan borsa kripto para hizmeti vermektedir. Crypto.com genel merkezi Hong Kong’da yer almaktadır. Crypto.com borsasının yönetici Kris Marszalek tarafından yönetilmektedir. Kris Marszalek haricinde borsasının 3 ortağı daha bulunmaktadır. Kurulduğu yıldan itibaren hızlı bir yükseliş yapan kripto para borsası dünya çapında birçok kullanıcıya hizmet vermektedir. Crypto.com dünyanın her yerindeki hizmet verdiği devletlerdeki düzenleyici kurumlarla birlikte çalışmaktadır. Crypto.com piyasadaki en güvenilir kripto para borsalarında birisidir. 

Bireysel yatırım aracı bitkoin hakkında bilgi alınız: Bitcoin nasıl alınır.

Popüler kripto para borsalarından borsa birçok dilde kullanıcılarına hizmet vermektedir. Borsa son aylarda birçok dille birlikte kripto para yatırımcılarına hizmet vermektedir. Türkiye birçok insan kripto para yatırımı yapmaktadır. Türkiye’de kullanıcı sayısı yüksek olan kripto para borsası hedeflerinin 5 yılda 100 milyon kullanıcıya ulaşmak olduğunu söylemişlerdir. Crypto.com kripto para borsasının 80’den fazla kripto para birimi mevcuttur. Tüm bu kripto paralar ile kullanıcılar alım ve satım işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirler. Crypto.com borsası Visa desteğine sahip borsadır. Böylece kullanıcılar banka kartı ya da kredi kartı ile ödeme imkânı da sunmaktadır. 

Kripto para sektöründe birçok kripto para borsası bulunmaktadır. Crypto.com bazı konularda rakiplerinin gerisinde kalmaktadır. Binance gibi kripto para borsaları birçok borsası gerisinde bırakmaktadır. Binance kripto para borsası şu anda güncel verilere bakıldığında 3 milyar dolarlık işlem hacmi ile dünyanın en büyük 6. Borsası olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Türkiye’de bulunan kullanıcıların birçoğu Binance kripto para borsası üzerinden alım ve satım işlemi yapmaktadır. Binance kripto para borsası komisyon oranlarının diğer borsalara göre çok düşük komisyon oranları almaktadır. Binance kripto para borsasının kullanımı oldukça kolay ve hızlıdır. Çok kısa sürede kullanıcılar hesap açma işlemini yapabilirler. Binance kripto para borsası Çin’de kurulmuştur. Çin borsası olarak karşımıza çıkan Binance borsası Hong Kong merkezli bir borsadır. Binance kripto borsası kripto para portföyü en geniş kripto para borsasıdır. Kripto para yatırımcıları daha fazla kar getirebilecek altcoinlerde fırsat kollamaktadırlar. Bu yüzden kullanıcılar genel olarak kripto para borsalarının en çok bu özelliğine dikkat çekmektedir. Binance kripto para borsası bu konuda en iyi borsalar arasındadır. Binance borsası yeni nesil kullanıcılar yeni başlayan kripto yatırımcıları için daha uygun bir borsa olduğunu söylemek daha doğru olur. 

Crypto.com Ne İşe Yarar?

Crypto.com kripto para borsası 2016 yılında kurulan kripto para platformu. Crypto.com kripto para borsası güncel olarak 3 milyon aktif kullanıcı sayısı ile kripto para sektöründe hizmet vermektedir. Crypto.com kripto para borsasının amacı kripto para kullanımını daha çok kullanıcıya yayarak bu platformda kusursuz bir ödeme sistemi oluşturmaktır. Crypto.com kripto para yatırımcılarının kripto para alım ve satım işlemlerini yapılamasını sağlayan kripto para borsasıdır. Cypto.com borsasının birkaç eksik noktaları bulunmaktadır. Borsa dünya üzerinde bazı coğrafyalar içerisinde hizmet vermemektedir. Borsanın bazı coğrafyalar üzerinde hizmet vermemesi kullanımı olmayan ülkelerdeki kullanıcıları diğer borsalara sürüklemektedir. Crypto.com kripto para borsası uygulamasını merkezileştirmiştir. Kripto para sektöründe diğer borsalara bakıldığında bu gibi uygulamaların fazla olmadığı görülmektedir. Crypto.com kripto borsası 3 isim tarafından yönetilmektedir. Borsanın merkezi Hong Kong’da bulunmaktadır. Borsanın üç ortak tarafından yönetilmektedir. Yönetici kadrosu şu şekildedir. Kris Marszalek, Rafael Melo Gary Or ve Bobby Bao’dur. Crypto.com kripto para borsasının yüksek kullanıcı sayısına sahip borsalar arasında borsa dev borsalara kafa tutmaktadır. Borsanın genel amacı kripto paraların daha fazla kullanılması ve kripto paraları dünyaya tanıtmaktır. Borsanın birçok kullanıcısı bulunmaktadır. Kurulduğu yıldan itibaren hızlı bir şekilde yükselişe geçen borsasın işlem hacmi yüksek borsalar arasında yerini korumaktadır. Crypto.com borsasında 100.’den fazla kripto para birimini gerçek maliyeti ile kullanıcılar satın alabilirler. Kullanıcıların günlük alım ve satım işlemlerini kripto para ile ödemelerine olanak sağlayan borsa Visa kartı ile de kullanıcıların işlem yapmasına izin vermektedir. 

Crypto.com sadece kripto para alım ve satım hizmeti dışında birçok yatırımdan kullanıcıların yararlanmasını sağlamaktadır. Kullanıcılar Crypto.com NFT kayıt yaparak üst düzey sanatçılar sporcular müzisyenler ve birçok markaların özel NFT koleksiyonlarına erişim sağlayabilirler. Kullanıcı dostu platform kullanıcılarına fazlası ile iyi hizmet vermektedir. Crypto.com kullanıcıları kredi ya da banka kartları ile birlikte NFT satın almalarına ev teklif verme imkânı sunmaktadır. Crypto.com kullanıcılarına Marketplace üzerinden koleksiyon ürünlerini satmalarına olanak tanımaktadır. 

Borsa sektörde birçok borsa ile rekabet halindedir. Ancak Binance kripto para borsası sektördeki birçok borsayı arkasında bırakmaktadır. Binance kripto para borsası kullanıcıların kripto para ticareti yapabileceği bir borsadır. Binance kripto para borsası sektörde bulunan ve destek gören bütün ve en çok işlem gören kripto para birimlerini çoğunu desteklemektedir. Binance borsası yatırımcılarını fazlası ile ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır. Binance borsası yatırımcılarına elektronik fonlarını saklayabilecekleri bir kripto cüzdanı sunmaktadır. Binance kripto para borsasının kendisine ait Coini bulunmaktadır. Bu coin Binance Coin’dir. Binance kripto para borsasının yatırımcılarına yatırım kararları almalarında yardımcı olan destek programları bulunmaktadır. Sektördeki birçok kripto para borsasında böyle bir özellik bulunmamaktadır. Binance kripto borsasının kendisine ait kripto parası bulunmaktadır. Binance Coin kripto para birimi Binance tarafından verilen dijital para birimidir. Kripto para birimini BNB sembolü ile gösterilmektedir. Binance kripto para borsası 150’den fazla dijital para ticaretini sunun popüler kripto para borsasıdır. 

Crypto.com Nasıl Kayıt Olunur?

Crypto.com kripto para borsası üye olma kolay bir işlemdir. Crypto.com kripto para borsası 2016 yılında kurulmuştur. Borsanın temel amacı tüm dünyada uygun komisyon fiyatları ile kullanıcılarına hizmet vermektir. Kullanımı kolay olan borsanın üye olma işlemi kolaydır. Borsaya üye olmak için ilk olarak kripto para yatırımcısının Crypto.com uygulamasını yükleyerek ya da borsanın sitesine girerek Sing Up seçeneğine tıklayarak borsanın üyelik formuna girerek kullanıcı bilgilerini girmek zorundadır. Tüm borsalarda olduğu borsa kullanıcılardan kimlik bilgilerini istemektedir. Kullanıcılar mail bilgilerini vererek şartları kabul etmek zorundadır. Daha sonrasında kullanıcılar mail adreslerine gelen bildirime girerek üyeliklerini onaylamaları gerekmektedir. 

Kullanıcıların Mail adreslerine gelen işlemi onayladıktan sonra Crypto.com kripto para borsası kullanıcılardan Telefon numaralarını talep etmektedir. Telefon numarasını giren kullanıcı otomatik olarak mobil onay talebini ise kabul etmiş olacaktır. Sonrasında Crypto.com borsasının kullanıcılardan talep ettiği diğer bilgileri ise kullanıcılar doldurmak zorundadır. Kullanıcılar borsanın talep ettiği bilgileri doldurduktan sonra hesaplarının kullanılabilirlik durumu aktif hale gelecektir. Bu durumda kullanıcılar istedikleri gibi yatırım yapabilirler. Crypto.com sektördeki öncü kripto para borsalarından birisidir. Gün içerisinde kullanımı ve işlem sayısı yüksek borsalardan bir tanesidir. Crypto.com kullanıcılarından 18 yaşından büyük olduğunu kanıtlaması için büyük olduğunu kanıtlamak için bu hizmet için kullanıcılarından Kimlik belgesi ya da kullanıcının geçerli belge sunmasını talep edecektir. Crypto.com kripto para borsası 2019 yılından itibaren kripto para sektöründe hizmet vermektedir. Crypto.com kripto para borsasının piyasadaki diğer dev borsalara karşı çok fazla avantajı bulunmamaktadır. Crypto.com kripto para borsasını kullanıcılar hem IOS ya da Androıd işletim sistemleri için uygulaması bulunmaktadır. Kullanıcılar bu uygulamalar aracılığı ile Crypto.com tarafından sunulmakta olan tüm hizmetlere ulaşım ve erişimi mümkündür. Resmî web sitesinden elde edilen verilere göre uygulama ile 7 farklı fiat para birimi ve 80 kripto para ile kripto para alım ve satımı yapmak mümkündür. Crypto.com kullanıcıları istedikleri yerden istedikleri zaman işlem yapma ayrıcalığına sahip bir borsadır. Birçok borsa küçük çaplı ya da büyük borsalar kendi arasında rekabet içerisindedir. Bunun sebebi kripto para borsalarının kullanıcıları sitelerine çekmek için birçok fırsatı onlara sunmasıdır. Kripto para borsaları arasında bakıldığında en çok popüler olan borsasının Binance kripto para borsasının olduğu dikkat çekmektedir. Binance kripto para borsası 2017 yılında kurulmuş. Çin merkezli kripto para borsasıdır. Çin’de kurulan borsa sonrasında ofislerini Çin’den Malta’ya taşımaya karar vermiştir. Borsasının genel amacı en az komisyon oranları ile kullanıcılarına gün içerisinde birçok coin üzerinde para kazanmalarını sağlamak. Binance kripto para borsası güncel verilere bakıldığında en az komisyon oranına sahip kripto para borsadır. Binance kripto para borsasında hesap açma işlemi oldukça kolay bir işlemdir. Çok kısa sürede hesap açarak kullanıcılar yatırımlarına başlayabilirler. Binance kripto para borsasını web sayfasına girerek kullanıcıların Register tuşuna tıklamaları gerekmektedir. Bu tuşa tıkladıktan sonra kullanıcıların Binance borsası kullanıcılardan e-mail adreslerini istemektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra borsa kullanıcıdan güvenlik onayı istemektedir. Bu işlem yapılmak zorundadır. Sonrasında kullanıcıların mail adreslerine gelerek aktivasyon işlemini yaparak kullanıcılar kripto para borsasında yatırım yapamaya başlayabilirler. Görüldüğü üzere Binance kripto para borsasına üye olmak diğer borsaların aksine daha kolaydır. 

Crypto.com Avantajları Nelerdir?

Crypto.com borsasının birçok avantajı bulunmaktadır. Crypto.com kısa süre içerisinde yakaladığı başarı ile kripto para borsaları arasında popüler olan kripto para borsasıdır. Kullanımı kolay Crypto.com kategorize edilmiş kolay arayüze ile birlikte kullanıcılarına hizmet vermektedir. Kullanıcıların fazlası ile memnun kaldığı borsa hizmet verdiği coğrafyalarda birçok kullanıcıyı kendisine çekmektedir. Crypto.com kullanıcılarına birçok avantajlı hizmet vermektedir. Coin gösterimlerinde en çok kazandıranlar en kaybedenler gibi birçok sıralama ile kullanıcılarına bilgi vermektedir. Şirket aynı zamanda NFT koleksiyonları seçeneğini ’de kullanıcılarına sunmaktadır. 2016 yılında kripto para borsası güncel verilere göre 2 milyondan fazla kullanıcı sayısına sahiptir. 2016 yılında itibaren kullanıcılarına sektörde hizmet veren kripto para borsası mobil uygulaması ile dünya çapında kullanıcılarına müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hizmet vermeyi sürdürmektedir. 

Crypto.com borsasının birçok özelliği bulunmaktadır. Kripto para sektöründe olan diğer borsalar gibi bu borsada birçok avantajı kullanıcılarına sunmaktadır. Crypto.com borsasında NFT balina takibi kullanılarak Ethereum blok zincirindeki en değerli NFT sahibi olan kişiler tarafından satın alınarak ya da mint edilen NFT ‘leri Crypto.com kripto para borsası kullanıcılarına sunmaktadır. Firmanın kripto para portföyü olduköa geniştir. 80’den fazla kripto para ile kullanıcılarına birçok kripto para fırsatı sunmaktadır. Crypto.com kullanıcılarına referans programı hizmeti sunmaktadır. Sektördeki popüler kullanıcı platformlarından olan borsa birçok coğrafyada hizmet vermektedir. Crypto.com yüksek işlem hacmi ve likidite oranı ile birçok kripto para borsasına meydan okumaktadır. Crypto.com kripto para borsasının uygulamasında birçok kripto para fırsatları sunulmaktadır. Uygulamanın yeni kullanıcıları ilk 30 gün mahsus olmak üzere %0’lık bir kredi kartı ücreti ile kripto para satın alma imkânı bulunmaktadır. Crypto.com kripto para borsası Visa kartı ile hizmet sunmaktadır. Bu gibi özellikler Crypto.com borsasını sıradan kripto para borsalarının önüne geçirmektedir. Crypto.com borsasının sektörde birçok rakibi bulunmaktadır. Binance kripto para borsasının kullanıcıları için birçok avantajları bulunmaktadır. 

Binance kripto para borsası yeni başlayan kullanıcılar için ilk durak olarak kullanılması için hazırlanmış kripto para borsasıdır. Binance kripto borsası birçok dijital para ile kullanıcılarına hizmet vermektedir. Binance borsasının sektördeki en çok altcoin sahibi borsa olduğunu söylemekte fayda var. Binance hem yeni başlayan kullanıcılar için hem de üst düzey kullanıcılar için en uygun kripto para borsası olduğu söylenilmektedir. Borsanın dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip kripto para borsası olduğu bilinmektedir. Borsa kullanıcı sayısı ve işlem hacmine göre dünyadaki en büyük kripto para borsasıdır. Binance borsası Türkiye’de açık ara en çok kullanıcıya sahip borsadır. Türkiye’de birçok kullanıcının Binance kripto para borsasını kullandığını söylemek doğru olur. Binance kripto para borsası güvenlik araştırmaları yapan CER Binance kripto para borsasına 10 üzerinden kullanıcı güvenliği için Binance kripto para borsasına 9,47 puan vermiştir. Bu puanlar sektördeki en çok puan alan kripto para borsasının Binance kripto para borsasının olduğunu göstermektedir. 

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Crypto.com Kullanıcı Yorumları 

Crypto.com borsasının kullanıcı yorumları değişiklik göstermektedir. Crypto.com kripto para borsasının kullanıcıların bazılarına ödüllerini vermediği söylenmektedir. Çekiliş yapılan bazı ödüllü yarışmalarda kazanılan bazı ödüller kullanıcıların hesaplarına yatmadığı söylenilmektedir. Birçok kullanıcıda Crypto.com borsasına gün içerinde bazı giriş sorunları yaşadığını söylemekteler. Bazı kripto para borsalarının fazla kullanıcı sayısı olması ve kullanıcıların bazı zamanlarda birçok kullanıcının hesaplarına girmeye çalışması borsaları bazı zamanlarda işlevsel olarak zor duruma düşürebilir. Birçok borsada böyle sorunlar yaşanmaktadır. Crypto.com kripto para borsasının para transferleri sırasında bazı sorunlar yaşadığı gözükmektedir. Piyasanın bazı anlarda hareketlilik göstermesi borsalara birçok kullanıcının girmesini sağlamaktadır. Bunun sonucunda borsalar birçok sorun yaşamaktadır. Bunun sonucunda kullanıcılar zamanında alım ve satım işlemi yapamadıkları için sorunlar yaşamaktadır. 

Birçok kripto para borsası böyle sorunlar yaşamaktadır. Bunun sonucunda kullanıcılar diğer kripto para borsalarına yönelmektedirler. Crypto.com kripto borsası 2017 yılından itibaren aralıksız hizmet vermektedir. Crypto.com rakiplerinin bazı konularda önünde geçmektedir. Crypto.com borsasının ünlü olmasının sebebi rakiplerine kart kullanımı konusunda kullanıcılarına yardımcı olması ve kolaylık sağlamasıdır. Crypto.com borsasını kullanan kullanıcılar kripto para borsasından ücretsiz olarak kart talep edebilmektedir. Fakat kullanıcılara bazı yatırım koşulları sunulmaktadır. Kullanıcılar kendilerine ait özel kart talebinde bulunabilirler. 

Crypto.com sunmuş olduğu bu fırsatların yanında birçok daha fırsat sunmaktadır. Bu hizmetlerin yanı sıra kripto para fiyatlarını detaylı bir şekilde sunulduğu verilere ulaşma şansları bulunmaktadır. Crypro.com borsasına yeni eklenen bu özellik sayesinde kripto para ticaret verileri ayrı bir web sitesini kullanıcıların kullanmasına gerek kalmamıştır. Crypto.com birçok bölgede hizmetlerine günümüzde devam etmektedir. Kullanıcı yorumları değişiklik göstermektedir. Birçok kripto para borsasının kullanıcı yorumları değişkenlik göstermektedir. Binance gibi dev kripto para borsalarının kullanıcıların yorumları değişiklik göstermektedir. Binance borsası en popüler borsadır. Çin merkezli olan kripto para borsası 24 saatlik işlem hacmi ile en çok işlem yapan kripto para borsasıdır. Binance sadece bu konu haricinde ticaret hacmi olarak dünyanın en kripto para borsasıdır. Bütün bu etkenler göz önünde bulunduğunda Binance kripto para borsasının hem ticaret hacmi hem de birçok kripto para alım satımını desteklemesi Binance kripto para borsasını dünyanın en popüler kripto para borsaları arasında en üst sıralara çıkmasını sağlamıştır. Binance kripto para borsası 2017 yılında ilk kez Çin’de ortaya çıkan kripto para borsasıdır. Çinli iş adamı Changpeng Zhao ve ekibi tarafından geliştirilmiştir. Başlangıç yıllarında Çin’de çıkan kripto para borsası Çin’de kripto para birimlerine gelen yasak sonrasında Malta’ya taşınmak zorunda kalmıştır. Günümüzde Binance kripto para borsasının birçok bölgede ve coğrafyada hizmet verdiği bilinmektedir. 

Crypto.com Nasıl Kullanılır?

Cypto.com kullanımı kolay olan kripto para borsasıdır. Crypto.com borsasının kurulum sebebi kripto paraların rahat ve kolay bir şekilde kullanımı için geliştirilen kripto para borsasıdır. Crypto.com kripto para borsasını kullanmak için kullanıcıların ilk önce borsaya üye olması gerekmektedir. Gelişmiş kullanıcı dostu arayüzü ile mobil uygulaması dahil kullanıcılarına hizmet vermektedir. Yeni kaydolan birçok kullanıcıya Crypto.com kripto para borsası birçok ödül vermektedir. Çeşitli debit kart seçenekleri sunmaktadır. Kullanıcılar kripto para birikimlerine faiz getirisi sağlamaktadır. Kullanıcılar hiçbir kefil ihtiyacı olmadan masrafsız bir şekilde ve vakit kaybetmeden kredi çekme imkanına sahiptirler. 

Crypto.com kripto para borsasında kullanıcılara kripto para birimleri hakkında detaylı bir veri analizi sunulmaktadır. Yüksek güvenlik önlemleri ile kullanıcı dostu hizmet verilmektedir. Kullanıcılar ödeme sistemi entegresi ile e-ticaretlerinde kripto para ile ödeme yapma şanslarına sahiptirler. Crypto.com kullanıcılarına ücretsiz olarak kripto para birimlerini harcayabilecekleri debit kart sağlamaktadır. Çeşitli debit kart seçenekleri ile yüzlerce avantaj sağlamaktadır. Kısacası Crypto.com kullanıcı dostu ve güvenlik önlemleri yüksek bir şekilde kullanıcılarına hizmet vermektedir. Borsasının anlık olarak kullanıcı sayısı 2 milyon kullanıcıyı geçmektedir. Borsanın açılışından hedeflerinin kurulduğu yıldan itibaren 5 yıl içerisinde 100 milyon kullanıcıya sahip olmaktır. 

Crypto.com yazım sırasında dünya çapında 10 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir borsadır. Birçok ülkede borsanın ofisleri bulunmaktadır. Bütün bölgelerde olan ofisleri ile birlikte borsasının küresel kripto para borsası devi haline gelmiştir. Crypto.com kripto para borsası tamamen düzenlenmiş bir dijital para borsasıdır. Crypto.com gerekli tüm finansal düzenlemelere uymakta ve tamamen yasal bir hizmet vermektedir. Crypto.com şu anda birçok ülke tarafından desteklenen kripto para borsadır. Crypto.com komisyon ücretlerinde bazı borsaların arkasında kalmaktadır. Borsanın komisyon oranları dev kripto para borsalarının arkasında kalmaktadır. Binance gibi kripto para borsaları sundukları komisyon oranları birçok borsanın önüne geçmektedir. Binance kripto para borsasının Türkiye’de birçok kullanıcısı bulunmaktadır. Binance kripto para borsası Türkiye’de kullanıcıları için Binance TR kurmuştur. Borsa tamamen Türkçe desteklidir. Binance TR ana şirketi olan Binance’e bağlı olark hizmet vermektedir. Binance TR kripto borsası Ziraat Bankası gibi devletin sahibi olduğu kripto para borsaları ile birlikte çalışmaktadır. Bu sayede Binance TR kullanıcıları para çekme ve yatırma işlemlerini daha hızlı bir şekilde yapabilirler. Binance kripto para borsası en güvenilir kripto para borsaları arasındadır. Binance kripto para borsası müşterilerinin güvenliği birçok kattan oluşan güvenlik katmaları ile kurulmuş olan kripto para borsasıdır. 

Günümüzde Binance kripto para borsası üst düzey ve yeni başlayan kullanıcılara uygun olan borsası ile birçok kıtada birçok kullanıcıya hızlı güvenli ve kolay olan hizmet vermektedir. Birçok kripto para yatırımcısının Binance kripto para borsasının kullanıcılara tavsiye ettiğini söylemekte yarar vardır. 


Sevdiklerinle Paylaş