Coingecko Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Coingecko Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Coingecko Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 Coingecko Nedir?

Coingecko Nedir? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Coingecko Dünya'da var olan bütün kripto para birimlerini ve bunların ait olduğu alt ve üst segmentlerdeki kripto para borsalarını inceleyen, onları geliştiren ve onlarla birlikte yatırımcılarına katma değer yaratan bir genç girişim projesidir. Binance Borsası ile en verimli şekilde çalışan bu platforma üye olan herkes yayınları, haftalık bültenleri ve yayınlanan yatırım analizlerini takip ederek kazanmanın çok daha kolay yolunu öğrenmiş oluyorlar. Ve böylece ufak ya da büyük yatırımcılar, mining yapmaktan tutun da en etkin yatırım kanallarını interaktif bir şekilde öğrenmeye başlıyorlar. Piyasaların sürekli dalgalanmasının başlıca sebebi olarak görülen sektör bilgisizliği bu sayede aşılıyor. Ayrıca tam tamına 11.794 adet coinin güncel piyasa değerlerini, 24 saatlik aktif hacim raporlarını ve hakimiyet oranlarını anlık olarak takip edebileceğiniz bir aracı da bulunmakta. 

Küçük veya büyük, her ne şekilde olursa olsun bu alana yatırım yapmak isteyen herkesin belirli bir portfolyosu olmak zorundadır. Bu portfolyonun ise en güvenilir kripto borsası Binance üzerinden hazırlanması gerektiğini herkes bilir. Ve Binance ortaklığı yapan, kripto piyasaların  geliştirilmesine katkı sağlayan coingecko her daim sahip olduğu üyelerine en güvenli yatırım imkanlarını sunmaktadır. Hali hazırda bildiğiniz bütün kripto paraların listelendiği ve bir gün içerisinde milyarlarca dolarlık işlem hacmi taşıyan Binance borsalarının tamamına erişim ve ortak çalışma kabiliyetine sahiptir. Dünya'nın en güvenilir kripto para borsası unvanını taşıyan Binance'a en güvenli şekilde üye olup ve yine en güvenli ve hızlı şekilde işlemlerinizi yapmaya başlamanız için bir wallet görevi de üstlenmekte. 

Ayrıca coingecko nedir tarzı sorular soran yeni veya eski yatırımcıların bu alanda paylaşılan yayımlara güvenmesinin çok önemli bir sebebi de bulunmakta. 2014 Yılında TM Lee ve Bobby Ong tarafından kurulduğu andan itibaren bu platform kripto para analizleri ve raporlarını düzenli olarak yayımlayarak müşterilerini ve üyelerinin tamamını nasıl daha fazla kazanacakları hakkında bilgilendirme görevini üstleniyor. 

Üstlendiği görevi layığıyla yerine getirebilmek adına da Dünya'daki en güvenli kripto para borsası olan Binance ile ortaklaşa yaptıkları bütün çalışmaları anında paylaşma gayreti içerisinde çalışmaktalar. Bu ekip oldukça sıkı ve güvenilir çalışıyor. Aralarındaki sinerji ve çalışma dinamiği ile en güvenilir kripto para analistleri ile ortak bir çalışma güderek binance coingecko ortaklığı her daim en yukarılara taşımak için çabalıyorlar. 2017 Ekim ayında da ilk üç aylık raporlarını paylaştılar. Ve paylaştıkları bu analizler de binance grafikleri tarafından doğrulandı. Aynı yılın Nisan ayına girdiklerinde günlük bültenlerine başlamışlardı. 

Bitcoin nasıl alınır öğrenmenin en kolay yolu mavi alana tıklamak.

Binance ile en hızlı exchange yani en hızlı çevirme işlemlerini yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bizler, Binance üzerinden yapılan bütün işlemlerin güvenliğini ve hızını bizzat test etmiş bir ekip olarak daha iyisini bulamadık. Dünya'daki bütün otoriteler tarafından benimsenen ve en çok tercih edilen borsa unvanına sahip olan Binance ile en hızlı ve güvenli  yatırım yaparak katlayabilirsiniz. Peki bu Binance nasıl kayıt olunur?


Coingecko Nasıl Kayıt Olunur?

Daha önce de söylemiş olduğumuz gibi Dünya'daki en güvenli kripto para borsası olma unvanına sahip olan Binance kayıt olmak aslında çok kolaydır. Sadece tek bir kuralı vardır. O da, verdiğiniz bütün bilgilerin bizzat şahsınıza ait olması gerekliliğidir. Bu kural sayesinde veri hırsızlığı, kripto hırsızlıklar ve bilgilerinizin güvenliği konularında üstün bir güvenlik önlemi yaratmak amacıyla gereklidir. Banka hesabınızın TC kimlik numaranıza kayıtlı olması gibi düşünebilirsiniz. Kayıt ol butonuna tıkladığınızda karşınıza gelen formu eksiksiz doldurursanız henüz aktifleşmemiş de olsa başarı ile ön kaydınızı tamamlamış olursunuz.

Ayrıca mail adresinize gelen doğrulama emailini kontrol ettiğinizde e posta doğrulamasını da tamamlayarak hesabınızı daha güvenli hale getirmiş olursunuz. Buna ek olarak da telefon doğrulaması, cihaz kayıtları ve IP kaydının tamamlanması ( IP Kaydı otomatik gerçekleşir. ) sayesinde en güvenli şekilde para yatırıp çekmeye başlayacaksınız. Binance kayıt ekranı üzerinden verdiğiniz hiçbir özel bilginin herhangi bir üçüncü kişi veya firmalarla paylaşılmayacağını bilmenizi isteriz. Sadece alım ve satım işlemleriniz, exchange işlemleriniz ve yatırım sıklığınızı gösteren, alışkanlıklarınıza göre piyasaların korunması amacıyla demografiniz oluşturulur. Böylece sizinle aynı bölgede ve size yakın özelliklere sahip olan diğer herkesin nasıl ve ne sıklıkla yatırımlar yaptığı öğrenilir. Aslında günün her saatinde bizzat Google ve Facebook'un bizlere yaptığı bu dinleme ve alışkanlıkları tespit etme izlemelerinin birebir aynısıdır ve özel hayatınızla hiçbir alakası yoktur. Bu sebeple bu konudan korkmanıza gerek yoktur. 

Binance referansla kayıt olmak ise normal kayıt işlemine ek olarak herhangi bir arkadaşınızın veya bulduğunuz çekiliş referans kodlarının kullanılmasını da içermektedir. Bu kodları referans ve promo sayfasından eklediğinizde karşılıklı olarak çeşitli ödülleri kazanma şansınız olmaktadır. Veya kendi aranızda bir sepet oluşturabilme ve yatırım araçlarının incelenmesi konusunda gruplar oluşturmak için, daha doğrusu bir birlik olup emin adımlarla ilerlemek için tercih edebileceğiniz bir seçenek olabilir. 

Fakat bunu yapmak zorunda değilsiniz. Çünkü makasların %0,0012 kadar az olduğu bu kripto para borsası binance ile para kazanmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gerekense incelemelerinizi Coingecko veri merkezi veya benzer bir data kullanarak yaptığınız incelemeler doğrultusunda yatırımlarınızı gerçekleştirmenizdir. 

Sizlere şimdi ise Coingecko nasıl kayıt olunur ondan bahsedeceğiz. Binance'nin en güvenilir veri toplama ortağı olan coingeckoya üye olmak aslında sanıldığı kadar zor değildir. Sizlere verdiğimiz linkten coingecko orijinal sitesi bağlantısına gidiniz. Daha sonra da sağ üst kısımda, giriş yap butonunun hemen yanındaki Kayıt Ol! butonunu göreceksiniz. O butona tıkladığınız anda karşınıza aynı pencere içerisinde hemen kayıt olabileceğiniz bir form pop-up sekmesi açılacak. Açılan bu sekmede orijinal e posta adresinizi ve özgün ve güvenilir bir şifre girerek hizmet koşullarını da kabul ettikten sonra ön kayıt ekranını tamamlamış oluyorsunuz.

Bu kısma aktif şekilde kullanmaya devam ettiğiniz mail adresinizi girmeniz çok önemlidir. Çünkü Coingecko sistemi sizlerden mail adresinizi onaylamanızı istemekte. Aksi taktirde siteye giriş yapmanız imkansızdır. Mail adresinize göndermiş oldukları aktivasyon mailini açtığınızda karşınıza çok farklı bir ekran daha gelecek. Bu ekranda güvenlik seçeneklerinizin doğrulanması ve İP adresinizin doğru kaydedilmesi adına sizlere bir adet Google Captcha doğrulaması gösterilmektedir. Bu robot olmadığınızı doğruladığınız ekranı doğru bir şekilde doldurun. Çünkü her an Coingecko kayıt ekranı kapanabilir ve kaydetmiş olduğunuz cihazın IP'si ile birlikte mail adresiniz de kayıtlara spam şeklinde düşebilir. 

Fazla ve farklı cihazlardan dahi deneseniz sonrasında gerekli güvenlik önlemleri en üst düzeyde saklandığı için asla üye olamayabilirsiniz. Bu ekranı doğruladıktan sonra doğrudan sizleri "Your email address has been successfully confirmed" cümlesi ile doldurulmuş yeşil bir duyuru karşılamakta. Bütün işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız eğer bu işlemlerin doğrulandığını anlatan bir yazı ile giriş sayfası otomatik olarak yükleniyor. O cümlenin anlamı ise, "Email adresiniz başarıyla onaylandı." anlamını taşımakta. Bu sebeple artık herhangi farklı bir şey ile uğraşmanız gerekmiyor. Tebrikler, Coingecko nasıl kayıt olunur? sorusunun cevabını uygulamalı bir şekilde görmüş oldunuz. Bu kayıt ekranı rehberini doğru bir şekilde takip ettiyseniz eğer, artık kendi portfolyonuzu oluşturup, araştırmalarınıza en baştan başlayabilirsiniz.

Peki coingecko kayıt olma işlemini yaptıktan sonra neler yapacaksınız? Site içerisindeki 7 / 24 canlı bir şekilde ve en doğru verileri gösteren grafikleri hemen takip etmeye başlayabilirsiniz. Aslında bu konuda en detaylı bilgileri verdiğimiz coingecko nasıl kullanılır? yazımızda bulacaksınız. Bu sebeple kafanızı karıştırmaya gerek duymuyoruz. 

Bunun yerine sizleri, kayıt olduğunuz bu platform hakkında vereceğimiz eğitimlerde görmeyi tercih ediyoruz. Bizleri takip etmeye devam edin.

Coingecko Avantajları Nelerdir?

Sıkı bir Bitcoin ve Altcoin yatırımcısıysanız veya bu işlere yeni girmek istiyor ve kripto para borsalarını sıkıca takip etmek istiyorsanız ihtiyacınız olan ilk şey güvenli bir veri izleme aracı olacaktır. Binance dahil bütün kripto para borsalarının en doğru veri paylaşımını yapabilmesi için en çok tercih ettiği veri işleme ve paylaşma platformu olan coingecko avantajları nelerdir sorusunu cevaplayacağımız bu yazımızda neden bu uygulamayı kullanmanız gerektiğine de değineceğiz. 

Kripto paraların başlı başına bugünlere gelebilmesinin ve hala daha değerlerinin artış içerisinde oluşunun en temel sebebi en avantajlı para birimleri oluşlarıdır. Şöyle ki, Bitcoin dahil herhangi bir alt koinin hiçbir şekilde politikalardan, faizlerden, savaşlardan veya herhangi bir şeyden merkezi olarak etkilenmediğini biliyorsunuzdur. Yani evet, psikolojik ve demografik öykü olarak bu tarz ağır trajediler ve dram yaratan şeyler direkt olarak olmasa da, dolaylı yoldan cebinizdeki miktarın değerini etkileyebilir. Ancak herhangi bir müdahalede bulunamayacağı gibi direkt olarak kimse kimsede ne kadar mal varlığı olduğunu dahil hiçbir yöntemle öğrenememekte. Ve ayrıca tıpkı coingecko avantajları nelerdir sorusunun cevabında olduğu gibi, bu tarz kripto dünyasının kıymetli madenleri asla yok edilememektedir. 

Öyleyse, bu paralara yatırım yapabilmek için ihtiyacımız olan her türlü bilgiyi birinci elden alacağımız bir platformun da, özündeki kaynak kadar güvenilir olması gerekir. Şöyle ki, Coingecko girişimi 2014 yılında TM Lee ve arkadaşları tarafından geliştirilmeye başladığı andan itibaren en doğru verileri toplayabilmek adına bütün fırsatları değerlendirmiştir. Hatta Binance gibi Dünyaca ünlü ve en çok tercih edilen, en güvenilen kripto para borsalarındaki grafiklerde bile kendine kalıcı bir yer edinebilecek kadar sağlam ilerlemektedir. Bu şirketin Türkiye'deki limit ve kısıtlamaların tamamına karşı bir avantajı olduğunu söylersek yanılmayız. 

Çünkü ülkemizde en iyi hesapta bile günlük maksimum 3500 TL ve aylık ise bu rakam sadece 80.000 TL ile sınırlandırılmış durumda. Üstelik, yüksek rakamlara ulaştıkça ödeyeceğiniz komisyon ve vergiler de tıpkı bu oranda olduğu gibi yükselmektedir. Makasın çok olduğu işlemler yapmak zorunda kalarak paranız durduğu yerde değer kaybetmeye başlamaktadır. Halbuki coingecko avantajları nelerdir sorusunun cevabına istinaden bu platformun verdiği bilgilerin yanında üst limitlerin oldukça çatıda tutulduğu, inanılmaz düşük makasların 24 saat boyunca alım satıma izin verdiği bu platformu kullanmanız daha mantıklıdır. Öyle ya da böyle, Coingecko Avantajları ile güven vermeye devam ediyor.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Coingecko Kullanıcı Yorumları?

Coingecko kullanıcı yorumları arasında ülkemizdeki sözlük sitelerinden ve kendi resmi sitesindeki canlı yorumları da anlık olarak takip edebilirsiniz. Bizler Coingecko hakkında yazılmış olan bazı yorumları sizler için açıklama ve özetleme ihtiyacı güttük. Öncelikle söylemek isteriz ki, Coingecko gibi platformların hiçbirisi sizlere doğrudan yatırım tavsiyesi veremez. Dünya'nın neresine giderseniz gidin, yatırım tavsiyesi vermek bir tür dolandırıcılık olarak sınıflandırılmaktadır. Ve ağır cezalarla sınırlı kalmayıp sınırsız internet erişimi yasağı gibi sonuçlara kadar çıkabilmektedir. Bu sebeple öncelikli olarak sizlerin, gerçek kullanıcılar tarafından yazılmış olan yorumların tamamını okurken dikkatli olmanızı ve kimseye kendi bilgilerinizden daha fazla güvenmemenizi öneriyoruz. 

Tam da bu sebeple ortaya atılmış bir girişim olan coingecko kullanıcı yorumları ile en doğru kullanım şeklini, alınan verimin nasıl daha da artırılacağını bizlere göstermektedir. 

"Merhabalar, benim ismim Jean Peterson. İngiltere'den yazıyorum ve aman tanrım. Bu uygulama sayesinde inanıyorum ki bir gün gerçek bir bitcoin milyoneri olabileceğim. Aslında bunu anlatması çok basit. Gördüğüm en basit mobil uygulama bu olabilir. Çünkü tam anlamıyla bütün kripto paraları anında izleyip, hangi alt coinleri neden takip etmem gerektiğini tıpkı bir çocuğa anlatır şekilde anlatmış olmaları harika ötesi! Henüz 2019 yılının Mart ayından beridir kripto paralara karşı ilgi besliyorum. Ve şu anda yaklaşık 45 bin Pound kadarlık bir yatırımım var. Bunu coingecko girişimi sayesinde bugüne kadar 356 bin Pound seviyelerine kadar ulaştırdım. Ancak dürüst olmam gerekirse, Binance ile al sat yapmasaydım ve binance kaldıraç sistemini doğru anlamasaydım bu kadar bile kazanamazdım. Oğlumu koleje göndermek istediğimi bütün komşularım biliyor. Eski bir mühendis olmamdan dolayı sayılarla aram iyidir. Bu yüzden oğlumun bu sayıları düşünmeden rahat bir eğitim almasını istiyorum. Ömrüm yettiğince Coingecko uygulamasını kullanmaya devam edeceğim. Aman tanrım 5 Yıldız!!!"

Yukarıda görmüş olduğunuz örnek bir yorumda olduğu gibi bizler Türkiye'deki kur farklılıkları ile uğraşırken İngiltere'de oturan bir adam coingecko girişimi hakkında güncel bir yorum yaparak doğru bir strateji belirlemenin ne kadar da çok kazandırdığını kanıtlamış durumda. Aslında çok uzaklara gitmeye gerek de yok. Özellikle borsa ile ilgilenen herkesin en iyi tanıdığı isimlerden olan Ali Koç da FB Token için Ar-Ge ekiplerine Coingecko ile daha aktif araştırmalar yapabileceklerinin eğitimini vermiş durumdadır. Fenerbahçe, Galatasaray gibi ülkemizin en büyük kulüplerinin dahil tokenlerini ve bunların satışlarının yapıldığı borsalarını bile listelerinde gösteren coingecko kullanıcı yorumları sıralamasında ülkemizde en çok puan alan veri tasarlayıcılarından başta gelmektedir.

Coingecko Nasıl Kullanılır?

Biliyoruz, biliyoruz. Sizler de coingecko nasıl kullanılır merak ediyosunuz. Ancak endişelenmeyin. Çünkü bu yazımızda sizlere en hızlı şekilde bir kullanım kılavuzu hazırladık. Öncelikle bu uygulama hakkında bilmeniz gereken birkaç detaydan bahsedelim. Sonrasında ise sizlere tam anlamıyla nasıl kullanacağınızı anlatacağız. 

Çünkü coingecko girişimi sizlere çözüm ortaklığı yaptığı firmalar ( başta Binance olmak üzere ) aracılığı ile üst düzey limitler ve vergilendirmede inanılmaz avantajlar sağlamaktadır. Ayrıca yatırım yapmak zorunda bile değilsiniz. Çünkü Coingecko bir kripto para borsası bile değil. Bu girişim sadece bütün borsaları aynı anda inceleyen ve buna göre standartları, al ve üst sıçrama tepelerini belirleyen ve yatırımcıların tümüne en doğru veriyi sağlayan bir platformdur. Bu platformu kullanma amacınıza yönelik olarak öğreneceğiniz bilgiler sayesinde asla eskisi kadar acemi hatalar yüzünden para kaybetmeyeceksiniz. Peki bu coingecko binance ile nasıl kullanılır ve püf noktaları neler?

Bir diğer avantajı ise kendi portfolyonuzu oluşturup, binance güvenli yatırım seçenekleri ile dilediğiniz kripto parayı veya borsayı favorilerinize ekleyebiliyor olmanızdır. Tam 11.795 adet olan bu kripto paraların ve tam sayısı 536 olan kripto para borsalarının tamamını anında inceleme fırsatınızın olmasıdır. Piyasa değerlerini, 24 saatlik hacimleri, hakimiyet üstünlüğünü ve direkt Etherscan üzerinden alınan bilgi ile ETH gas birimlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca binance yatırım ve çekim şartlarını da sağlıyorsanız anında ve en güvenli şekilde yüksek kazançlar elde edebilmek için yatırımınızı yapabilirsiniz ve kazançlarınızı anında hesaplarınıza çekebilirsiniz. İşlem limitleri açısından en büyük özgürlüğü sağlayan binance işlem limiti sorununu ortadan kaldırıyor. Bu sayede artık sizler de yaptığınız al sat işlemlerinde Binance sayesinde limit korkunuz olmadan kazançlarınızı katlayabileceksiniz. Ülkemizdeki yasal çekim sınırlarına uygun olması dahilinde istediğiniz miktarı anında hesaplarınızda görmenin kolaylığı, binance ile dolar kazanma ihtiyacınıza iyi gelecek.

Kendinize ait portföyünüzü çeşitlendirmek istiyorsanız ve daha detaylı bir araştırma ile satın aldığınız cüzdan tutarını riske atmak istemiyorsanız ne yapmalısınız? İşte bu soru coingecko nasıl kullanılır sorusundan çok daha basit bir cevaba sahiptir. Kendi adınıza oluşturmuş olduğunuz portföyünüzü çeşitlendirmek için ekle kısmından bir hayali stok ekleyebilirsiniz. İşte bu kadar basit. Eklediğiniz örneğin 0.5 BTC tutarındaki hayali stoğun favori ve portföy hacimlerinde anlık takiplerini yaparak buradaki birim fiyatlardan herhangi istediğiniz tutara alarm ekleyebilirsiniz. Dilerseniz bu hayali stoklarınızın gerçekten varlığını en güvenli kripto para borsası Binance sayesinde gerçeğe çevirebilirsiniz. Eklediğiniz alarmlar sayesinde anında cüzdanınıza geçiş yapıp bozdurmak için vaktiniz olacaktır.

Hayali sepet oluşturmak dışında gerçek zamanlı irdeleme ve analiz programı olan bu uygulamayı ister bilgisayarınızda kullanın, isterseniz de hem Android, hem de IOS cihazlarınıza indirip kullanın. Bütün bilgiler, bütün cihazlarda paralel bir şekilde ilerlemekle birlikte her üç cihazdaki uygulama da stabil şekilde çalışmaktadır. Üstelik, güncel kripto haber, analiz, video ve yatırım tavsiyelerini Dünya'nın her yerinden naklen takip edebileceğiniz blog alanı sayesinde de Dünya'dan asla kopmayacaksınız. Başta Binance olmak üzere bütün borsaların bilgilerini de kolay bir şekilde takip edebileceksiniz.

Siz de şimdi Binance ile dolar kazanmak için daha fazla beklemeyin. Günümüzde kendini geliştirmiş olan bütün kripto para milyarderlerinin gittiği yolu izleyip Binance üye ol ekranını kullanmak için bıraktığımız bağlantıyı kullanın. Sevdiklerinle Paylaş