Cex.io Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Cex.io Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Cex.io Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 Cex.io Nedir?

Kripto paralar dijital paralar olarak da bilinir. Dijital platformlarda çevrimiçi ödemeler gerçekleştirmek için bu sanal paralar olan kripto paralar kullanılır. Kripto paralar günden güne popülerliğini arttırmışlardır. Her geçen gün teknolojinin ilerlemesi ve yeni birtakım ticari sistemlerin ve finansal anlamda yapıların ortaya çıkmasıyla beraber gelişimini devam ettiren kripto paraların ticaretini yapmak amacıyla çeşitli kripto para borsaları kurulmuştur. Bu dijital paralar kullanılırken ve ticareti yapılırken hiçbir merkezi otorite müdahalede bulunamaz. Kripto paralarla beraber gelişen kripto para borsalarında kripto paraların alım ve satımı yapılır. 

Kripto paranın en iyi yatırım arası olan bitcoin hakkında herşeyi öğrenmek için aşağıdaki mavi bağlantıya tıklayabilirsiniz.                                                                                                                           BİTCOİN NASIL ALINIR

Cex.io yurt dışı kaynaklı bir kripto para borsasıdır. 2013 yılında kurulmuştur. Cex, bir şirketin adıdır ve kripto para borsası Cex şirketinin CEO’su konumunda olan Oleksandr Lutskeyvh tarafından kurulmuştur. Cex şirketi İngiltere’nin başkenti olan Londra’da yer almaktadır. Cex şirketi diğer kripto para borsalarından farklı olarak kullanıcılarına kredi kartı ile işlem yapabilme seçeneği sunmaktadır.

Büyük kripto para birimlerinin çeşitliliği bakımından zengin bir içeriğe sahiptir. Alt coin bakımından zayıf bir kripto para borsasıdır. Cex.io kripto para borsası birçok çeşitli para yatırma şekillerini bünyesinde bulundurur. Üst düzeydeki yatırımcılar için Marj ticareti seçenekleri mevcuttur. Marj ticaretinde risk faktörü fazla olduğundan başlangıç seviyesindeki kullanıcılara tavsiye edilmez. Cex.io kripto para borsasında Türk lirası ile para yatırıp çekme işlemi mevcut değildir. Türkçe dil seçenekleri de yoktur.

Dünyanın en büyük işlem hacmi büyüklüğüne sahip Binance kripto para borsasında Türk lirası ile para yatırıp çekme işlemi mevcuttur. Bu avantajı Türk kullanıcılar arasında da yaygınlaşmış bir kripto para borsası olmasındaki büyük etkenlerden birisidir. Ayrıca Binance kripto para borsasında Türkçe dil seçenekleri de vardır. Binance kripto para borsasında 30 ve üzeri dil seçeneği vardır. Binance kripto para borsası dünyanın en büyük Bitcoin borsası şirketidir. Bitcoin ilk kripto para olması bakımından önem taşır. Binance kripto para borsası aynı zamanda dünyanın en sağlam alt yapısına sahip borsasıdır. Gelişmiş sistemi ve alt yapısıyla rakiplerini geride bırakan Binance, kullanıcılarına kullanışlı ve pratik bir platform sunar. Sitesi ve mobil uygulamasının kullanımı kolaydır. Başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için özellikle tavsiye edilen yurt dışı kaynaklı bir şirkettir. Başlangıç aşamasındaki yatırıcılar sisteminin basitliği sayesinde hızlı bir şekilde kripto para alım ve satım işlemlerini gerçekleştirmeyi öğrenirler. Sisteminin basit oluşu, para transferlerinin veya para akışının seri bir şekilde yapılması dolayısıyla Binance kripto para borsası dünyanın en işlem hızı bakımından da öneme sahip borsaları arasında ilk sıralarda yer alır. 

Cex.io Ne İşe Yarar?

Günümüz dünyasında hızla yaygınlaşan ve popüler hale gelen kripto paraları satın alma ya da ticaretini yapma amacıyla borsalar kullanılmaktadır. Kripto paraların ortaya çıkışıyla çeşitli borsalar kurulmakta her geçen gün borsaların sayısı artmaktadır. Bu borsalar geleneksel yöntemlerin kullanıldığı borsalar değildir. Blok zinciri ağıyla oluşturulmuştur. Kripto para madeni işlemeciliği ile yeni kripto para birimleri ortaya çıkmaktadır. Kripto para madenciliği demek bilgiyi işlemek anlamına gelir. Bilgiyi işlemek için de güçlü bir alt yapıya ihtiyaç vardır. 

Zaman geçtikçe çoğalan kripto para borsaları, kripto paralarınızın alım satımını yapabileceğiniz değişim platformları olarak geçer. Kripto para borsaları yurt dışı kaynaklı ve Türkiye merkezli olmak üzere iki gruba ayrılır. Kripto para borsalarında ticaret yapmak amacıyla kullanıcılar tercihlerine göre bu borsalara kayıt olurlar. Cex.io borsası da bu işlevle kurulmuş borsalardan bir tanesidir. Yurt dışı kaynaklı bir borsadır ve Türkçe dili seçeneği yoktur. Yurt dışı kaynaklı borsalarda genellikle Türkçe dil seçeneği yoktur fakat dünyanın en büyük işlem hacmi büyüklüğüne sahip Binance kripto para borsası Türk asıllı kullanıcıları Türkçe dil seçeneği sunmaktadır. Dünyanın çeşitli ülkelerinde bayiliği ve şirketleri bulunan Binance kripto para borsasının 30 ve üstünde farklı dil seçeneği vardır. Küresel bir borsa olması sebebiyle dünyanın türlü bölgelerinde yer alan yatırımcılar hem birçok farklı dil seçeneği bulunması hem de işlem hacminin büyüklüğü sebebiyle kullanıcılar gönül rahatlığıyla Binance kripto borsasını tercih etmektedir.

Binance kripto para borsasında diğer borsalara ve Türk borsalarına oranla 10 kat daha az komisyon alınır. Binance kripto para borsasında sistem hataları, çökme, donma ve duraklama yoktur. Sistem hızlı bir şekilde çalışır. Binance 2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulmuş yurt dışı kaynaklı bir platformdur. 2018 yılının Ocak ayında 1,3 milyar dolarlık piyasasıyla dünyanın en büyük işlem hacmine ve hızına sahip kripto para borsası olmuştur. Binance kripto borsasına başvururken kimlik bilgilerinizle fotoğrafınızı sisteme kaydetmek mecburiyetindesiniz. Böylelikle hesap size ait olmuş oluyor ve şifrenizi kaybetmeniz ya da unutmanız durumunda şifre yenilemesi yapabiliyorsunuz. 

Binance kripto para borsasında çokca kripto para birimi bulunur. Bu da Binance’nin tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden birisidir. Kolay bir kullanımı vardır ve güvenlidir. Dünyanın en güvenli borsalarından birisidir, para akışı hızlı bir şekilde gerçekleştirilir.

Cex.io Nasıl Kayıt Olunur?

Cex.io dünya çapında kurulmuş olan bir kripto para borsasıdır. 2013 yılında kurulmuştur. İngiltere’nin başkenti olan Londra’da Cex.io şirketinin CEO’su tarafından kurulmuştur. Türk lirası ile para yatırıp çekme işlemi yoktur fakat Euro, Dolar, Ruble ve Sterlin ile dünyanın ilk kripto parası olan Bitcoin işlemi yapmanız mümkündür. Büyük kripto para birimleri bakımından zengin bir içerik sunmasına rağmen alt kripto paralar bakımından zayıf bir platformdur. Dünya çapında ve yurt dışı kaynaklı olan Cex.io borsasının işlem hacmi büyüklüğü 18 milyon doların üzerindedir.

Cex.io yurt dışı kaynaklı kripto para borsasını diğer borsalardan ayıran en önemli özelliği kredi kartı seçeneğiyle Bitcoin satın alınabilmesidir. Cex.io kripto para borsasına kayıt olmak için öncelikle sitesine giriyorsunuz ya da mobil uygulamasını indiriyorsunuz. Önce e-postanızı daha sonra şifrenizi girerek üye olma aşamanızı tamamlıyorsunuz. Üye olduktan sonra sisteme giriş yapıyorsunuz. Kaydınızı gerçekleştirdikten sonra profilinizin üst kısmındaki deposit butonuna tıklayarak çıkan ödeme yöntemlerinden birini seçiyorsunuz. Kredi kartını seçerek “add a new card” kutucuğuna tıklayıp kredi kartı numaranızı giriyorsunuz. Sayfanın sağ bölümünden bakiye miktarınızı işaretliyorsunuz. Sağ alt kutucuktaki Buy butonuna basarak işleminizi tamamlamış oluyorsunuz. Bakiyenizi yükledikten sonra sitenin sağ tarafındaki Buy/Sell linkine tıklayarak almak istediğiniz kripto para birimini seçiyorsunuz. Böylelikle kripto para sahibi olmuş oluyorsunuz. 

Dünyanın en büyük işlem hacmi büyüklüğündeki Binance kripto para borsası kullanışlı olması bakımından her seviyedeki kullanıcıya hitap etmektedir. Dünyanın en güvenilir borsalarından Binance, Cex.io kripto para borsasından daha avantajlı olarak Türkçe dil seçeneği sunmaktadır. Türk asıllı kullanıcılar Türk kripto para borsalarında sıklıkla donmalar ve sistem hataları yaşandığından Binance kripto para borsasına yönelmekte ve kayıt oluşturmak için tercihlerini Binance’den yana kullanmaktadır.

Dünyadaki kripto para borsalarında en düşük komisyona sahip olan borsası Binance tüm dünyaya hizmet etmektedir. Kimlik bilgileri onaylanmadan işlem yapabilme seçeneği yatırımcıların kripto para alım ve satım işlerini kolaylaştırabilmek amacıyla devamlı alt yapısını sağlamlaştırmaları sebebiyle yatırımcıların büyük bir çoğunluğu tercihini Binance kripto borsasından yana kullanmaktadır.

Binance kripto para borsası uygulama ara yüzünün kalitesi ve alt limitlerinin az oluşu sebebiyle Cex.io kripto para borsasını geride bırakmıştır. Dünyanın en yüksek işlem hızına sahip olan Binance kripto para borsası aynı zamanda düşük komisyonlarıyla da bilinmekte ve bu sebeple kullanılmaktadır. Cex.io kripto para borsasında komisyonlar Binance borsasına oranla daha yüksektir. 

Cex.io Borsasının Avantajları Nelerdir?

Bir kripto para borsası olan Cex.io yurt dışı kaynaklıdır. 2013 yılının Kasım ayında faaliyete geçmiştir. İngiltere’nin başkenti olan Londra’da Cex şirketi tarafından kurulmuş ve çalışmalarına başlamıştır. Cex.io dijital varlık platformunun en baştaki hedefi bulut sistemi aracılığıyla kripto para madenciliği yapmaktır. Daha sonra çalışmalarını devam ettirerek ve büyüyerek dünya çapında bir kripto para borsası haline gelmiştir. Avantajları arasında kredi kartı ile ödeme seçeneği en başta gelir. Kredi kartı ve diğer ödeme seçenekleriyle kullanıcılar kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirirler. 

Cex.io kripto para borsasından Binance kripto para borsası başta olmak üzere diğer kripto para borsalarına para transferleri yapılabilir. Diğer platformlarda var olan kripto para cüzdanlarına para akışı yapılabilir. Cex.io borsası Türk vatandaşlarının da yararlanması için kullanıma açıktır. Türkçe dili ile işlem yapma seçeneği yoktur. Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip olan ve dünya genelinde isminden sıkça söz ettiren Binance kripto para borsasında Türkçe dil seçeneği mevcuttur. Binance kripto para borsası Türk vatandaşlar için kullanıma açıktır ve Türkçe dili ile işlem yapılabildiğinden Türkiye’de kripto para borsaları tercihleri arasında ilk sıralarda yer alır. Cex.io platformu Türk asıllı kullanıcılara sınırlı derecede kripto para alım satımı için imkan sunmaktadır. Binance borsası her yönden Türk kullanıcılara açıktır. Sitesinin ve mobil uygulamasının ilk etapta anlaşılmasının kolay oluşu, giriş sorunlarının diğer platformlara göre daha az yaşanması Binance borsasını daima lider konuma getirmiştir.

Cex.io kripto para borsasında istenilen saatte ve zamanda kripto para alım ve satımları gerçekleştirilmektedir. Alt yapı bakımından Binance kripto para borsası daha sağlamdır ve daha güvenlidir. Cex.io kripto para borsasının da işlem hacmi büyüktür. Cex.io borsasında iki farklı şekilde hesap açabilir ve kullanabilirsiniz. Bu yönden avantajlıdır. Binance kripto para borsası dünyada en çok kripto para alım satımı yapılan borsalardandır. Bunun sebebi aynı anda milyarlarca işlemi gerçekleştirebilmesi, kullanıcılar arasında veya kullanıcı ile borsa arasındaki para transflerinin hızlı bir şekilde yapılmasıdır.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Cex.io Borsası Nasıl Kullanılır?

Kripto para borsaları, kripto para ticareti yapmak isteyen kullanıcıları bir araya getiren bir platformdur. Kripto para borsaları çeşitli kripto para birimlerinin alım satım işini merkeziyetsiz bir yönetimle yapılmasını sağlayan sanal borsalardır. 

Kullanıcıların veya yatırımcıların başta ilk kripto para olan Bitcoin olmak üzere diğer kripto para birimlerinin alış ve satışını yapabilmesi için bu görev için kurulmuş çeşitli borsalara kayıt olmalıdır. Kullanıcıların borsalarda dikkat ettikleri en önemli etken kullanılacak olan borsanın güvenli olması ve uygulamasının hızlı olmasıdır. Bu borsalara kayıt olan yatırımcılar kimlik bilgilerini, adres bilgilerini zaman zaman ehliyet bilgilerini borsa hesaplarına vererek bu borsalardan onay almalıdırlar. Bu işlem hem borsaların kendi güvenlik önlemlerini alması hem de yatırımcılarına güvenli bir ortam sunabilmeleri açısından önemlidir. Önemli bilgilerini bu platformlara verip onaylatan yatırımcılar şifrelerini kaybetmeleri veyahut unutmaları takdirinde bilgilerini kullanarak tekrar şifre alabilirler. 

Cex.io bu platformlardan birisidir. Yurt dışı kaynaklıdır. İngiltere şehrinin Londra başkentinde 2013 yılında Cex şirketinin yazılımcıları tarafından oluşturulmuş ve kullanıcılara sunulmuştur. Birbirini birebir tanımayan yatırımcılar birbirleriyle ticaret yaparlar. Cex.io kullanıcıların güvenli bir şekilde kripto para alım satım işlemini yapabilmeleri için kullanıcıların hesaplarını güvencede tutar. Kripto para borsalarında başlangıç seviyesindeki ya da üst seviyedeki yatırımcılar kripto para alış verişi yapabilmek amacıyla önce cüzdanlarına bakiye yükler. Yükledikleri bakiye ile çeşitli kripto para birimlerini satın alabilirler. Cex.io kripto para borsasında Türk lirası ile alım satım işlemi yapılamamaktadır.

Kaynağı yurt dışı olan birçok borsada Türk lirası ile alım satım işlemi yapılamamaktadır. Dünya çapında tanınmış ve en büyük işlem hacmine sahip olan Binance kripto para borsası Türk lirası ile para yatırıp çekebilme avantajına sahip olması amacıyla diğer borsalardan ayrılır. Üst düzeye gelmiş Türk yatırımcıların çoğu Binance kripto para borsasını kullanmaktadır. Türk kökenli kullanıcılarına Türkçe dil seçeneği de sunan Binance kripto para borsası dünyanın farklı bölgelerinden kullanıcıları bünyesinde toplamıştır. Neredeyse birçok milletten yatırımcılarına sunduğu birçok fırsat sayesinde kendisiyle aynı amaçtaki diğer borsaları bir adım gerisinde bırakır. Lider niteliğinde bir borsa haline gelmiştir. Yüksek derecede ve sayıda kullanıcısı vardır. Güvenli bir sitesi ve mobil uygulaması vardır.

Cex.io adıyla anılan dijital varlık platformunun komisyon oranları Binance kripto para borsasına oranla daha yüksektir. Binance borsasının komisyonları Türkiye merkezli birçok kripto para borsasındaki komisyon oranlarından 10 kat daha azdır. Dünya çapında komisyon oranı en düşük olan kripto para borsalarından bir tanesidir. Bu özelliği bakımından da liderliğini korumaktadır. Yenilikçi ve öncü bir borsadır. Teknolojinin ilerlemesiyle Binance borsası da teknolojiye ayak uydurarak kendini yenilemekte ve değerini korumaktadır.

Cex.io Borsasının Kullanıcı Yorumları

Cex.io kripto para borsası 2013 yılının Kasım ayında kurulmuştur. İngiltere’nin başkenti konumunda olan Londra’da kurulmuştur. Cex.io kripto para borsası yurt dışı kaynaklı ve dünya genelinde tanınmış bir borsadır. Kullanıcılarına sunduğu çeşitli olanaklar vardır. Bunlardan en önemlisi ve Cex.io kripto para borsasını öne çıkaran etken kredi kartı ile para yatırıp çekebilme avantajıdır. Cex.io kripto para borsasında dünyanın ilk kripto parası olan Bitcoin başta olmak üzere büyük coinler yer almaktadır fakat alt coinler bakımından zayıf kalmış bir borsadır. Bu yüzden kullanıcılar daha fazla kripto para birimi seçeneği olan diğer borsaları tercih etmektedirler. 

Kullanıcıların yorumlarına bakıldığında Cex.io kripto para borsasında para transferlerinin geç gerçekleştiği gözlemleniyor. Kripto para alım satımı yapabilmek amacıyla bu platforma kayıt olan yatırımcılar yaptıklarına para transferlerinin şirket tarafından onaylanmasını gerektiği süreden fazla beklemekte bu da ticaretlerinin aksamasına sebep olmaktadır. Dünyada en fazla kripto para alım satım faaliyetlerinin gerçekleştiği kripto para borsası Binance borsasıdır. Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip oluşu bakımından öncü bir borsadır. Cex.io kripto para borsası dijital varlık çeşitliliği bakımından Binance kripto para borsasından geri kalmaktadır. 

Cex.io kripto para borsasında Türkiye merkezli kullanıcılar için Türk lirası ile para çekip yatırma imkanı yoktur. Platform böyle bir imkan sunmadığı için Türk kullanıcılar tarafından kullanılamamaktadır. Binance kripto para borsası bu problemin de önüne geçerek Türk asıllı kullanıcılara Türk lirası ile para yatırıp çekebilme imkanı sunuyor. Aynı zamanda Binance kripto para borsasının dil seçeneklerinde Türkçe alternatifi de mevcuttur. Türkiye kaynaklı kripto para borsalarında donmalar ve sistem hataları çok yaşanmakta, kopmalar meydana gelmektedir. Türk yatırımcılar da zamandan kazanmak ve zararına yatırım yapmamak amacıyla doğal olarak seçimlerini Binance kripto para borsasından yana kullanmaktadır.

Cex.io kripto para borsasına kayıt olan kullanıcılar tarafından sistemi karışık bulunmaktadır ve giriş yaparken sistem hataları, piyasayı takip ederken piyasa iniş çıkışlarında sistem hataları gözlenmektedir. Kullanıcılar gönderdikleri mesajlara geç cevap almaktadır. Bu sebeple 7/24 destek hizmeti ve kullanıcı dostu olması ile Binance borsası yüksek kullanıcıya sahiptir. 

Binance kripto para borsasında komisyon oranları aşırı düşüktür. Cex.io kripto para borsasında komisyonlar Binance kripto para borsasından daha yüksek olduğu için Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da Binance borsası kullanıcıların önceliğidir. 
Sevdiklerinle Paylaş