BitTurk Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

BitTurk Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. BitTurk Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


 BitTurk Nedir?

Teknolojinin, ekonominin ve ticaret faaliyetlerinin her geçen gün kendini yenileyerek ilerlediği günümüz dünyasında bundan 9-10 sene önce ortaya çıkmış olan kripto paralar dijital varlıklardır. Sanal ortamda kullanılan ve gelişimini sürdüren kripto paralar gerçek hayattaki paralardan farklı olarak fiziksel olmayan paralardır. Kripto paraların oluşumu ve daha sonrasında yaygınlık kazanmasıyla çeşitli kripto para birimleri üretilmeye başlanmıştır. Kripto paraların ve kripto para birimlerinin alım ve satım işlemlerini yapabilmek amacıyla da birçok kripto para borsası kurulmuştur. BitTurk kripto para borsası da bunlardan birisidir. 

Kolayca alım satım yapabileceğiniz bitcoin nasıl alınır sayfamızıda ziyaret etmenizde fayda var.

BitTurk kripto para borsası Türk kökenli bir borsadır. Türk lirası ile kripto paraların hızlı ve güvenli bir biçimde alış ve satışını yapmak için oluşturulan BitTurk, kullanıcılarına çeşit çeşit kripto para birimleri sunar. Bu bakımdan Türkiye’deki ilk borsadır. BitTurk kripto para borsası 2017 yılının Ekim ayında kurulmuştur. BitTurk Türkiye’deki diğer kripto para borsalarına göre daha yenilikçi bir borsadır. Türkiye’de ilk defa XRP, DASH, XMR, NEO, GAS, WAVES, DCR, PPC, STRAT, NANO gibi tanınmış kripto para birimlerini kullanıcılarına bu para birimleri üzerinden işlem yapabilmeleri için sunmuştur. 

BitTurk kripto para borsasında kullanıcılar tarafından altyapısal anlamda sorun yaşanıldığı gözlemleniyor. Altyapı olarak en kaliteli altyapıya sahip olan kripto para borsası dünya şartlarında Binance kripto para borsasıdır. Yurt dışı kaynaklı Binance kripto para borsası bütün dünyaya aynı anda ve hızlı bir şekilde hizmet gerçekleştiren bir borsadır. Türkiye’deki kripto para borsalarında sistem hataları ve kopmalar çok yaşandığından Türkiye vatandaşları başta olmak üzere tüm dünyadaki birçok yatırımcı Binance kripto para borsasını tercih etmektedir. Binance borsası aynı anda milyarlarca işlemi gerçekleştirebilme hızına sahip, kapasite bakımından büyük bir borsadır. Türk asıllı vatandaşların Binance’i tercih etmesindeki bir diğer etken de Binance borsasında Türkçe diliyle işlem yapılabilmesidir. Dünyanın dört bir yanından kullanıcıya sahip olan bu borsa 30 ve üzerinde farklı dil seçenekleri sunmaktadır. 

Henüz başlangıç seviyesinde olan yatırımcılarla birlikte üst seviyedeki birçok yatırımcı, yatırımlarını Binance üzerinden gerçekleştirmektedir. Binance kripto para borsası yatırımcılarının dijital varlıkların alımı ve satımını kolaylaştırmak amacıyla kurulmuş bir borsadır. Bünyesinde birçok kripto para birimini barındırır. Zaman geçtikçe gelişen Binance kripto para borsası dünyanın en büyük işlem hacmine sahip borsası olmuştur. İşlem hızı bakımından diğer rakiplerini geride bırakmıştır. Güvenli ve basit bir sisteme sahiptir. Başlangıç seviyesindeki yatırımcılar sisteminin ve düzeneğinin kolay ve hızlı kavranır oluşundan dolayı önceliği Binance borsasına vermektedir.

BitTurk Ne İşe Yarar?

Kripto para borsaları, kripto para borsaların alım ve satımını yani ticaretini gerçekleştirmek amacıyla oluşturulmuş olan sanal varlık platformlarıdır. Kripto paraların tüccarlığını yapan yatırımcılar günümüzde kurulmuş ve hala kurulmakta olan çeşitli kripto para borsalarını tercih etmektedirler. İlk kripto para olan Bitcoin’in üretilmesiyle beraber hızlı bir şekilde popülerliğini arttırmış olan kripto paralar günümüzde birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Hatta çeşitli ülkelerin otel, bar ve restoranlarında müşteriler ödemelerini dijital paralarla gerçekleştirmektedir. Kripto paraların madenciliği hızlı bir şekilde devam etmektedir ve her geçen zaman içerisinde yeni kripto para birimleri oluşturulmaktadır. Kripto para madenciliği veya üretimi bilginin işlenmesi tabirine karşılık gelir. Bilgileri iyi bir şekilde işlemek ve kaliteli sistemler kurmak önem arz etmektedir. Bu kripto paraların insanlar tarafından dijital ortamda alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi adına çeşitli kripto para borsaları kurulmaktadır ve BitTurk kullanıcılarına kripto para alım satım yapma olanağı sağlayan platformlardan bir tanesidir.

BitTurk diğer Türk kripto borsalarından farklı olarak yatırımcılarına abonelik sistemi avantajı sunar. Türkiye’de kripto para borsacılığı tarihinde kullanıcılarına abonelik sistemi takdim eden ilk kripto para borsasıdır. Bu sayede özellikle kripto para alış ve satış işlemlerini sürekli bir şekilde gerçekleştiren kullanıcılar ödeyecekleri komisyondan istifade ederler. Bu kullanıcılar yönünden bir avantajdır. Dünyanın en düşük komisyonuna sahip olan kripto para borsası Binance’dir. Binance kripto borsasının komisyonları Türk kripto borsasının komisyonlarından 10 kat daha azdır. Bu bakımdan avantajlı olması sebebiyle Türk kullanıcılarının büyük bir kısmı Binance kripto borsasını tercih etmektedir. Binance borsası dünyadaki en yüksek işlem hızına sahip borsalardan birisidir. Bu borsada aynı anda 1 milyondan fazla işlem gerçekleşmektedir. 

Binance dünyadaki ilk kripto para birimi olan Bitcoin’in dünya üzerindeki en büyük temsilcisidir. Diğer kripto borsalarına göre dünyadaki en iyi alt yapıya sahiptir. Sistemlerinin alt yapısı gayet güçlüdür. Kayıt olmak zor değildir, bu borsanın sistemi karmaşık değildir. Kimlik kartınızla beraber fotoğrafınızı da sisteme kaydettiklerinden şifrenizi unutmanız veya kaybetmeniz durumunda size hesabınızı açmanız için ulaşılır. Dünyanın en güvenilir borsası olma niteliği taşır. Milyarlarca insanın bu borsaya kayıt olmayı tercih etmesi, gelişmiş düzeydeki yatırımcıların bile önceliğinin Binance olması önemlidir. Başlangıç seviyesindeki yatırımcılar için de kolay kullanıma sahip oluşu, yeni başlayanların da Binance kripto para borsasına kayıt olmalarına davetiye çıkarmaktadır. 

Binance dijital varlık platformu; kendini her yönden geliştirmiş ve geliştirmeye devam eden bir borsadır. 

BitTurk Borsasına Nasıl Kayıt Olunur?

BitTurk kripto para borsası 2017 yılında faaliyetine başlamış bir Türk kripto para borsasıdır. Türkiye’de alt yapısı güçlü olan dijital para varlık platformlarından birisidir. Türkiye’de öncüdür. 20’den fazla kripto para birimi çeşitliliği sunması bakımından Türk kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. BitTurk kripto para borsasında hesap oluşturmak ücretsiz bir işlemdir. Siteye giriş yaptıktan ya da borsanın mobil uygulamasını edindikten sonra ilk iki kutucuğa isim ve soy isminizi girdikten sonra alttaki kutucuğa mail adresinizi giriyorsunuz. Bir sonraki kutucuğa ise istediğiniz şifreyi yazarak belirliyorsunuz. Bu borsaya kayıt olabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gereklidir. 18 yaşından büyük olduğunuzu içeren Kullanım Sözleşmesini içerikli kutucuğu işaretleyerek hesabını onaylıyorsunuz.

Bu şekilde kayıt olduktan sonra oturumunu açarak giriş yapıyorsunuz. BitTurk kripto para borsası aynı zamanda Twitter, Facebook, İnstagram, Linkedin ve Blog gibi çeşitli sitelerde de kendisini tanıtmış bir Türk kripto borsasıdır. 

Daha sonrasında kimlik bilgilerinizi onaylatarak yapacağınız kripto para alım satım işlem limitlerinizi arttırabilme avantajınız da vardır. Sisteme kayıt olduktan sonra dilediğiniz kadar Türk lirası yatırarak bu paraları kripto paraya dönüştürebilir daha sonra isterseniz kripto paralarını çeşitli kripto para birimlerine çevirebilirsiniz. BitTurk kripto para borsası içeriğinde birden çok kripto para birimini barındırması nedeniyle önem taşır. 

Türk kripto para borsalarında sistem açısından alt yapı kuvvetli değildir. Donmalar, kopmalar, sistem hataları ve çökmeleri sık sık yaşanır ve bu sebeplerden ötürü yatırımcılar sıkıntı yaşamaktadır. Bu durumlar yatırımcıları başka kripto para borsalarına yönlendirmektedir. Dünyanın en büyük işlem hacmi büyüklüğüne sahip olan Binance kripto para borsasında teknik düzensizlikler daha az yaşanır. Sistem, içerisinde kripto para alım satım işlemleri çok fazla yapıldığından ve çok fazla kullanıcıyı bünyesinde barındırdığından hızlı çalışır. Para transferleri çok hızlı bir şekilde gerçekleşir. Türkçe dil seçenekleri de olduğundan Türk kökenli yatırımcılar da Binance kripto para borsasını öncelikli olarak tercih etmektedir. Binance kripto para borsasında diğer yurt dışı kaynaklı borsalarda olmayan bir özellik olarak Türk Lirası ile para yatırıp çekme işlemleri de yapılabildiğinden bu borsaya katılım her geçen gün artmaktadır.

Binance öncü bir kripto para borsadır. Zaman geçtikçe değerlendirmekte ve yerini korumaktadır. Binance kripto para borsasında aynı zamanda komisyon yüzdeleri alt seviyededir. Bu durum yine milyarlarca yatırımcının Binance kripto para borsasına üye olmasındaki en büyük etkenlerden birisidir.

BitTurk Borsasının Avantajları Nelerdir?

BitTurk merkezi Türkiye olan kripto para borsalarından bir tanesidir. Kripto paraların yaygınlık kazanması ve beraberinde kripto para borsalarının oluşumuyla tüm dünyada yatırımcılık faaliyetleri artmıştır. Kripto para borsalarına ilgi günden güne artmaktadır. Her gün milyonlarca insan kripto para borsalarına kayıt olmakta kendine uygun borsayı bulabilmek adına araştırmalar yapmaktadır. Türkiye kökenli olan BitTurk kripto para borsası Türkiye’de kendini tanıtmayı başarmış önde gelen borsalardan biridir. 

BitTurk kripto para borsası 2017 yılında kurulmuştur. Türkiye’de abonelik sistemini başlatan ilk kripto para borsalarından birisidir. Abone işleminizi gerçekleştirdikten sonra bir ay boyunca sıfır komisyon ile kripto para alım ve satım işlemleri yapılabilir. BitTurk kripto para platformu çalışanları 7/24 hizmet vermektedir. Mesai saatleri dışında da kullanıcılarıyla ilgilenmektedir. BitTurk kripto para borsası çeşitli kripto para birimlerini içeriğinde barındırır. Bu borsada yapmak istediğiniz kripto para alım satım işlemlerinizi bekletmeden 7/24 güvenli bir şekilde gerçekleştirmeniz için çalışır. Kullanıcıların açtığı hesapları güvende tutabilmek amacıyla tek kullanımlık şifreler belirler. Güvenlik için Google Authenticator’u destekler biçimdedir. 

Kullanıcılardan gelen yorumlara göre BitTurk hesabına yapılan girişlerde aksaklık yaşanmakta, para transferleri geç yapılmaktadır. Dünyada kripto para borsalarına mobil olarak kullanan işinin ehli yatırımcılar Binance kripto para borsasını tercih etmektedir. Binance kripto para borsası işlem hacmi büyüklüğü bakımından dünyada birinci sırada yer almaktadır. Binance borsasında kripto para alım ve satım işlemleri çok hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Gün içerisinde yaklaşık 1 milyondan fazla işlemi aynı anda gerçekleştirebilecek kapasiteye ve güçlü bir alt yapıya sahiptir. Kripto paraların ticareti sırasında yapılan alımlar ve satımlar hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Piyasa yükseldiği takdirde bile donmalar ve kopmalar seyrek yaşanır bu sebeple yatırımcılar tarafından rağbet görmektedir. Kullanışı kolaydır ve çalışanları müşterilerinin problemleriyle ilgilenmeye her an hazır konumdadır. Görüldüğü üzere diğer birçok kripto para borsalarında müşteriler yaşadıkları sorun nedeniyle gönderdikleri e-postalara cevap alamamaktadır. Bu da yapacakları yatırımlara engel teşkil etmektedir. Bu yüzden Binance ekibi sıkı çalışır, sistemin alt yapısı sağlamdır. Komisyon ücretleri çok düşüktür. 

Türk lirası ile alım satım işlemleri de yapılabildiğinden Türk asıllı kullanıcılar da Binance’i tercih etmektedir. Binance kripto para borsasında Türkçe dil seçeneği de mevcuttur. Her bakımdan avantajlı bir konumda olan yurt dışı kaynaklı kripto para borsası olan Binance her düzeyde kullanıcıya hitap etmektedir. Her geçen zaman içinde kendini yenilemekte ve müşterilerine yeni fırsatlar sunabilmek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

BitTurk Borsası Nasıl Çalışır?

Kripto paralar gündelik hayatta kullanmakta olduğumuz paralardan farklı olarak dijital alanda vücut bulmuş paralardır. Kripto kavramından türemiş olan kriptografi metodu ile üretilen sanal paralardır. Bu kripto paralar üzerinde hiçbir şekilde siyasi veya iktidar gücün müdahalesi yoktur. Kripto paraların ortaya çıkışıyla bu paraların ticaretini yapabilmek amacıyla çeşitli borsalar teşkil etmeye başlamıştır. Kripto paralar bu kripto para borsaları üzerinden işleme geçirilir. 

Kripto paraların madenciliği ile beraber bu paralar git gide gelişerek türlü kripto para birimleri meydana getirilmiştir. Kripto para madenciliği yapmak demek bilginin işlenmesi demektir. Bilginin işlenmesi için iyi bir alt yapıya ihtiyaç vardır. Kripto para borsalarında sanal anlamda cüzdanlar bulunur. Bu platformlarda işlem gerçekleştirebilmek için öncelikle bu sanal cüzdanlara para transferi yapılır. Sanal cüzdanı meydana getirdikten sonra müşteriler kripto para birimleriyle alım ve satım yapmaya başlarlar.

Bu borsalarda kullanıcılar tarafından aranan bazı özellikler vardır. Öncelikle kullanıcının risk altına girmemesi adına güvenlik önlemleri sağlam alınmış olmalıdır. Borsalar teknolojiyle beraber ilerlemeli , site formatı kendini sürekli yenilemelidir. Yenilikçi olması hızı bakımından önem taşır. Komisyon ücretleri aşırı olmamalıdır. Yüksek işlem gücüne sahip olmalıdır. Dünyada en yüksek işlem hacmi büyüklüğüne sahip borsa Binance kripto para borsasıdır. Gerek mobil uygulamasının gerekse sitesinin hızı fazladır ve kullanıcılarına güven veren bir borsadır. Deneyimli kullanıcılar yani yatırımcılar Binance’i önermektedirler. Bir kripto para borsasında en önemli niteliklerden birisi de komisyonların az olmasıdır. Binance yurt dışı kaynaklı bir borsa olmasına rağmen Türk kullanıcılar tarafından da rağbet görmekte, BitTurk kripto para borsasını geride bırakmaktadır. Binance kripto para borsasında Türk lirası ile para yatırıp çekebilme özelliği vardır ve Türk yatırımcılari için Türkçe dil seçeneğini de içerisinde barındırır.

BitTurk kripto para borsası Türk yatırımcılara hizmet ederken Binance kripto para borsası tüm dünyaya hizmet eden bir konumdadır. Dünya genelindeki başlangıç seviyesi ya da üst seviyedeki birçok yatırımcı Binance’i tercih etmekte ve önermektedirler. Diğer birçok konuda olduğu gibi işlemlerin hızlı yapılması bakımından da rakiplerini geride bırakır. Kullanıcıların önem verdiği etkenlerden ilki uygulamanın hızı olduğu için de Binance dünya çapında en çok tercih edilen borsalardan birisi olagelmiştir.

BitTurk Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

BitTurk 2017 yılında kurulmuştur. Türkiye’de faaliyet gösteren bir Türk kripto para borsasıdır. Getirdiği yenilikler arasında abonelik sistemini başlatması önemli bir yeniliktir. Bünyesinde 20’den fazla kripto para birimi ve birçok tokenleri barındırır. Bu özelliği de daha çok kullanıcı tarafından tercih edilmesine zemin oluşturmuştur.

BitTurk kullanıcı yorumlarını gözlemlediğimizde bu kripto para borsasına kayıt olan yatırımcılar sisteme giriş yaparken birtakım sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Kripto para alım faaliyetlerinin gerçekleştirildiği bu platforma kullanıcıların günlerce giriş yapamadığı da oluyor. Sistem hataları, ticaret esnasında yaşanan kopmalar ve donmalar bu borsanın az tercih edilmesine sebep olmaktadır. Türk yatırımcıları başta olmak üzere dünya genelindeki yatırımcıların büyük bir çoğunluğu Binance’i tercih etmektedir. Nedenlerine gelirsek Binance kripto para borsası gün içinde ve aynı anda gerçekleştirilen ve istatistiklere göre 1 milyon üzerinde gerçekleşen kripto para alım ve satım işlemi yapılmasına rağmen işlem hızından ödün vermemektedir. Kullanıcıların borsaya ya da diğer kullanıcılara yapmış olduğu para transferleri hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu sebeple kullanıcılar hız kaynaklı sorunlar yaşamamaktadır. Aynı zamanda siteye giriş yapamamak gibi ufak pürüzler de sistem hızından ve güvenirliğinden dolayı diğer borsalara göre daha az karşılaşılan problemlerdendir.

Binance kripto para borsası dünya çapında hem en hızlı hem en güvenilir borsası olarak üst sıralarda yer alır. Dünyanın en yüksek işlem hacmi büyüklüğüne sahiptir. Bu büyüklüğünün sebebini sisteminin hızlı oluşuna da bağlayabiliriz. Türk parası ile para yatırıp çekilebilmesi ve Türkçe dil seçeneği olması bakımından da Türk kullanıcıların çoğunluğu tarafından tercih edilmektedir.

Binance kripto para borsası dünya çapında kendini tanıtmayı başarmış bir borsadır. Bu tanınırlığını kullanıcılarının güvenilir ve hızlı bir şekilde işlem yapabilmesine borçludur diyebiliriz. Teknolojinin hızla ilerlemesiyle ve her geçen gün yeni olanaklar ve şartlar oluşmasıyla beraber kripto para borsaları da gelişimini sürdürmektedir. Dünya genelinde kripto para alım ve satım işlemlerinin çoğunluğu Binance kripto para borsasında yapılmaktadır. Binance borsası bünyesindeki yatırımcılar az miktarda paralarla büyük yatırımlar yapabilirler. Büyük yatırımlar yapılabilmesi için Binance’in sunduğu türlü olanaklar ve fırsatlar vardır. Her seviyedeki tüccarlar bu olanaklardan faydalanabilmek adına Binance kripto para borsasını tercih etmektedir. Dünya çapında gelişmiş ve kendini geliştirmiş olan platform 30’dan fazla dil seçeneğiyle kullanımdadır ve piyasada baskın durumda olan borsadır. Global anlamda tanınmış ve büyüktür. Birçok ülkede şirketleri vardır.Sevdiklerinle Paylaş