Bitfinex Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Bitfinex Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Bitfinex Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


Bitfinex Nedir?

Kripto paraların yatırımcıların hayatlarına girmesi ile birçok yatırımcı kripto para borsalarında yatırım yapmaktadır. Birçok yatırımcı kripto para alıp kolay yoldan zengin olma hayalleri kurmaktadır. Bitfinex kripto para borsası yurtdışı kuruluşlu kripto para borsasıdır. Bitfinex borsası yurtdışında faaliyet gösteren kripto para borsasıdır. Türk yatırımcılar yurtdışı kaynaklı kripto para borsalarında yatırım yapmak için ilk önce Türk lirasını kripto paraya çevirmeleri gerekmektedir. Bitfinex kripto para borsası kullanıcı sayısı olarak belli bir kitleye sahip kripto para borsasıdır. 

Bitfinex kripto para borsası Hong Kong merkezli olarak kurulmuş kripto para borsasıdır. Bitfinex kripto para borsasının kurucusu Raphelle Nicole isimli iş adamıdır. Bitfinex kripto para borsası geçtiğimiz yıllarda en çok kullanılan ve en iyi kripto para platformlarından bir tanesi idi. Bitfinex kripto para borsası en çok kullanılan kripto para borsalarından bir tanesidir. Ancak birçok dev kripto para borsalarının sektöre adım atması ile birlikte Bitfinex kripto para borsası geride kalmıştır. Bitfinex kurulduğu yıldan itibaren kullanıcılarına kaliteli bir hizmet vermektedir. Bitfinex kripto para borsası 2012 yılında sektöre adım atmıştır. 2012 yılından itibaren kripto para yatırımcılarının ihtiyaçarını karşılamaktadır. Bitfinex dijital para borsası 2012 yılında kurulduğunda borsa İngiliz Virgin Adalarına kayıtlı olarak kurulmuştur. Ancak borsa Hong Kong’da faaliyet göstermektedir. Bitfinex borsası borsalar arasında en usta kripto para borsalarından bir tanesidir. Borsa bir zamanlar en iyi borsalar arasındadır. Borsa 2015 yılında uğradığı siber saldırının sonucunda 40 bin dolar değerinde Bitcoin kripto parasının çalındığı öğrenilmiştir. Borsa 2015 yılından itibaren sektördeki yerinden düşüşe geçmiştir. Binance gibi büyük kripto para borsalarının çıkması ile borsa sıralamalarda iyice geriye düşmüştür. Binance gibi büyük borsalar kullanıcıların yeni kripto para borsası tercihleri olmuştur.

Bitcoin nasıl alınır inceleyiniz.

Binance kripto para borsası 2017 yılında kurulan güncel olarak en çok kullanıcı sayısına sahip kripto para borsasıdır. Binacne kripto para borsası kullanıcılardan aldığı uygun komisyon ücretleri ile birlikte kullanıcılarına gün içerisinde birçok işlem yapma şansı sunmaktadır. Binance kripto para borsasının popüler olmasının sebebi birçok bölgede kripto para borsası hizmeti vermektedir. Dünya üzerinde birçok coğrafyada Binance kripto para borsasının kullanıcısı bulunmaktadır. 

Bitfinex Ne İşe Yarar?

Bitfinex kripto para borsası 2012 yılında kurulan kripto para borsasıdır. Bitfinex kripto para borsası kripto para yatırımcıların güvenli bir şekilde alım ve satım işlemlerini yapmasına yarayan kripto para borsasıdır. Günümüzde birçok kripto para borsalarının çıkması ile birlikte bazı borsalar dev kripto para borsalarının arkasında kalmaktadır. Kripto paraların popülaritesinin artması ile birçok kripto para borsası kurulmuş bazıları batmıştır. Sektörde yükselen kripto para birimleri ile kullanıcılara kripto hizmeti veren birçok borsa bulunmaktadır. 

Bitfinex borsası 2012 yılında kurulmuş önemli borsalardan bir tanesi. Kurulduğu yıllarda popüler olan borsa son yıllarda sektörde geri sayan kripto para borsalarından bir tanesi olmuştur. Bitfinex borsası 2012 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulan dijital para borsasıdır. Borsanın kurucusu Raphael Nicolle tarafından kurulan Hong Kong merkezli ödemli kripto para borsasıdır. Bitfinex borsası kullanıcılarına 160’tan fazla varlığı ile kolayca ticaret yapma seçeneği sunmaktadır. Bitfinex dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olma özelliğine ulaşmış ender kripto para borsalarından bir tanesidir. Bitfinex dijital para borsası derin likidite oranı ve birden fazla alt coin’e erişim gibi özellikler ile kullanıcılarına kaliteli bir hizmet vermektedir. 

Borsanın genel olarak geçmiş yıllarda iyi borsalar arasındaydı. Ancak gelişen kripto para borsaları sektörde üst sıralara çıkması ile kripto para borsaları rekabet içerisine girmiştir. Birçok kripto paranın çıkması buna ön ayak olmuştur. Binance gibi kripto para borsalarının sektöre girmesi ile bazı borsalar sıralamada aşağılara inmiştir. Binance kripto para borsası birçok kullanıcıyı kendisine çekmektedir. Binance borsanın hem üst düzey kullanıcılar hem de yeni başlayan kripto para borsası yatırımcıları için en uygun borsalardan bir tanesidir. Kullanıcılar kullandıkları kripto para borsalarının güvenlikleri ilk baktıkları özelliktir. Kripto para borsalarının güvenliği çoğu trader için büyük önem taşımaktadır. Binance kripto para borsası güvenlik önlemlerini çok sıkı bir şekilde almaktadır. Binance kripto para borsası fonlarının büyük çoğunluğunu soğuk cüzdanda saklamaktadır. Binance dijital para borsası bir dizi güvenlik protokolü ve yedekleme sistemi bulunmaktadır. Binance borsası kullanıcılarını kendi tarafında korumak için güvenlik protokollerine sahiptir. 

Bitfinex Nasıl Kayıt Olunur?

Bitfinex kripto para borsasına üye olmak kolaydır. Ancak kullanıcıların kripto para borsasına tüm borsalarda olduğu gibi kullanıcılar kimlik ya da geçerli bir belgeyi borsaya vermesi gerekmektedir. Böylece borsalar verilen hesabın gerçek bir kullanıcı tarafından bilmektedir. İlk önce borsanın ana sayfasına giderek kullanıcılar kullanıcıların Kaydol tıklayarak ve ardından onaylaması gereken birkaç e-posta adresine gelen bildirimleri kabul etmektedir. 

Kullanıcıların daha sonrasında kimlik doğrulamasının gerçekleştirmesi gerekmektedir. Birkaç tane kişisel bilgi girmesi gerekmektedir. Ardından devlet tarafından verilmiş bir kimliğin bir kopyasını yüklemeleri gerekmektedir. Daha kullanıcıların Bitfinex hesaplarını doğruladıktan sonra ekranlarının sağ üst tarafında bulacakları Depozit düğmesine tıklamaları gerekmektedir. 

Kullanıcıların hesaplarına para yatırdıktan sonra ise Bitfinex kripto para hesaplarında Ticarete başlayabilirler. Ticaret yapmak için kullanıcıların Ticaret düğmesine basarak ana ticaret alanına yöneleceklerdir. Bitfinex kripto para borsası 2012 yılında kurulduğundan itibaren borsaya yön veren kripto para borsalarından bir tanesidir. Bitfinex kripto borsasına para yatırma işlemi kolaydır. Bitfinex kripto para borsasına kullanıcılar para yatırmak için borsasının uygulamasında cüzdan sekmesine girerek Para yatırma menüsünü ziyaret etmelidirler. 

Birçok kripto para borsasında bu işlemler bunun gibi aşamalar ile sürdürülmektedir. Birçok kripto para borsasının üyelik ve para yatırma işlemleri farklılıkta göstermektedir. Binance kripto para borsasında kullanıcıların bu işlem birkaç dakikasını almaktadır. Binance kripto para borsası 2017 yılının haziran ayında piyasaya sürülmüştür. Borsa Çin’de kurulmuştur. Çimn hükümetinin kripto paralar ile ilgili getirdiği düzenlemeler ile Hong Kong’dan Malta’ya taşınmıştır. Binance borsasının dünyanın farklı noktalarında ve iş gücünün büyük bir kısmı Asya’da olmak üzere dünyanın farklı ülkelerinde ofisleri bulunmaktadır. Binance kripto para borsasının dünyanın birçok yerinde kullanıcıları bulunmaktadır. Türkiye’de bu ülkelere dahildir. Türkiye’de birçok kripto para borsası Binance kripto para borsasını kullanmaktadır. Binance borsası rakipsiz kripto para borsaları arasında 1 numaradadır. İşlem hacmi yüksek likidite oranı ve 107 milyona yakın kullanıcı sayısı ile birçok klasmanda rakiplerini geride bırakmaktadır. Binance kripto para borsasının bünyesinde birçok kripto para bulunmaktadır. Borsalar arasında kripto para portföyü en geniş olan borsalar arasındadır. Borsa kolay arayüzü olmasıda kullanıcıları kendisine çekmektedir. 

Bitfinex Avantajları Nelerdir?

Bitfinex borsası 2012 yılında piyasaya sürülen kripto para borsasıdır. Bitfinex borsadaki en köklü kripto para borsalarından birisidir. Şirket Hong Kong menşeili olmakla birlikte daha sonra İngiltere’nin Virgin Adalarına kayıtlı bir şirket olan iFinex Ind. Himayesine geçmektedir. Bitfinex kripto para borsası 197 ülkede hizmet vermektedir. Kripto para borsasının 4 temel para birimine dayanan 232’ye yakın piyasa çifti bulunmaktadır. Bitfinex kripto para borsası Türkiye’de hizmet vermektedir. Bitfinex Türkiye’de kullanıcılara birçok bilgi verilmesi için birçok bilgi verilmektedir. 

Bitfinex kripto para borsası bilindiği üzere dünyanın en çok işlem hacmine sahip kripto para borsalarından bir tanesidir. Türkiye’de Bitfinex kripto para borsası oldukça ilgi görmüş kripto para borsasıdır. Bitfinex kripto para borsasını kullanan Türk yatırımcılar hesabı nasıl açılacağına kadar birçok işlem bilgisini kripto para borsasında almaktadır. Borsayı kullanan kripto para borsası yatırımcıları bunun gibi birçok bilgiye anında ulaşma imkanına sahiptirler. 

Bitfinex kripto para borsası her kripto para borsası gibi kullanıcılarını hesap açmadan birkaç bilgi ile birlikte hesap açmalarına izin vermektedir. Büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası kullanıcılarına birçok konuda güven vermektedir. Ancak yaşanan hacklenme durumu kullanıcıların Bitfinex kripto para borsasına olan güvenini azaltmıştır. Bitfinex kripto para borsası 2016 yılı içerisinde bir siber saldırıya uğramıştır. Yaşanan hırsızlık olayında 120 bine yakın Bitcoin’i borsa içerisinden çalınmıştır. Ne yazık ki çalınan Bitcoin’lere ulaşamayan platform o olaydan sonra kullanıcıların üstünde güven kazanması hiç zor olmamıştır. Kripto para borsalarında hırsızlık olayları yaşanmaktadır. Ancak bazı borsalar bunları telafi etmekte ve kullanıcılarına memnun etmektedir. Binance kripto para borsası güvenli borsalara örnek olarak verilebilir. Binance kripto para borsası kullanıcılarına sağladığı kripto para güvenliği ile birlikte birçok kullanıcıyı Binance kripto para borsası kullanıcısı yapmıştır. Binance dijital para borsası aldığı önlemler ile sağlam bir güvenlik duvarı kurmuştur. Binance borsasının borsadaki Bitcoin fonlarının 24 saat gözetim altında ve soğuk depolarda tutulması en üst düzey güvenlik önlemlerini aldıklarını göstermektedir. Borsasının dünyanın birçok yerinde farklı milletlerden kullanıcısı bulunmaktadır. Binance borsası güncel verilere bakıldığında 107 milyon kullanıcı sayısına sahip dev bir kripto para borsasıdır. 

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Bitfinex Kullanıcı Yorumları

Bitfinex kripto para borsasının kullanıcı yorumları oldukça değişkenlik göstermektedir. Birçok kripto para yatırımcısı kripto para borsaları ile bazı sorunlar yaşamaktadır. Bitfinex kripto para borsası 2012 yılında piyasaya sunulmuş önemli kripto para borsalarından bir tanesidir. Borsasının geçmiş yıllarda birçok kripto para alım ve satım işlemi yapan kullanıcısı mevcuttu. Borsasının 2012 yılında kurulduğu zamanlarda sektördeki en önemli kripto para borsalarından bir tanesi idi. Ancak sonrasında birçok kripto para borsasının çıkması ile borsanın güvenlik açıkların olması gibi durumlar borsasının birçok yatırımcısını kaybetmesine sebep olmuştur. Borsanın temel amacı güvenli bir şekilde kullanıcıların kripto para yatırımı yapmasını sağlamak olarak kripto para yatırımcılarının karşına çıkmıştır. 

Bitfinex borsasının getirdiği bazı yenilikler ile belli bir kitleye sahip borsası bulunmaktadır. Bitfinex kripto para borsasının eksik noktaları bulunmaktadır. Borsasının yüksek ticaret ücretleri bulunması borsasının birçok kullanıcısını kaybetmesine neden olmaktadır. Borsasının en büyük eksiklerinden bir tanesi ise borsanın üye olarak ABD vatandaşlarını kabul etmemesidir. Bitfinex kripto para borsasının en eksik yönlerinden bir tanesi ise borsanın hesap doğrulama süresinin çok uzun günlere dayanmasıdır. Borsanın en çok güven kaybettiği nokta ise birden fazla saldırıya uğramış olmasıdır. Kullanıcılar herhangi bir sorun yaşaması halinde destek ekiplerine sadece e-posta yolu ile ulaşabilmektedir. Yüksek komisyon oranları diğer borsaları Bitfinex kripto para borsasının önüne geçirmektedir. Bitfinex kripto para borsasının kullanıcıları banka ya da kredi kartını e-cüzdan mevduatında olması diğer eksik yönlerinde bir tanesidir. Borsasının bazı borsalarla arasında rekabetçi komisyon oranları bulunmaktadır. Borsanın mobil uygulamayı desteklemesi diğer iyi özelliklerden bir tanesidir. Borsanın dev borsalarla rekabet etmesi için birçok yenilik getirmesi gerektiği gözükmektedir. Binance gibi kripto para devlerinde kullanıcılara birçok avantaj sağlayan özellikler bulunmaktadır. Bitcoin piyasalarının en büyük borsası olan Binance kripto para borsası en geniş kripto para portföyüne sahip borsalardandır. 

Binance kripto borsası 2017 yılında kurulmuş en önemli borsadır. Borsanın kısa sürede yakaladığı başarı ile en popüler kripto para borsası olmuştur. 2017 yılında birçok altcoin’in değerinin artması ile birçok kripto para borsası işlemlere yetişememektedir. Binance kripto para borsası piyasanın hareketlenmesini çok rahat bir şekilde atlatan kripto para borsası olmuştur. Binance kripto para borsasının Türkiye’de birçok kullanıcısı bulunmaktadır. 

Bitfinex Nasıl Kullanılır?

Bitfinex kripto para borsası kullanımı kolay bir kripto para borsasıdır. 2012 yılında kripto para borsalarının öncüsü olarak kurulan borsa günümüzde hizmetlerine devam etmektedir. Bitfinex yaşadığı yüksek yükseliş ile birlikte popüler kripto para borsaları arasına girmiştir. Bitfinex kripto para borsası platformdaki işlem hacmi ve kullanıcı etkinliği açısından listelerin en üstünde çıkmayı başarmıştır. Bitfinex kripto para borsası 160’tan fazla varlığı kullanıcılarına ticaret yapma imkanını sunmaktadır. 

Bitfinex kripto para borsanın ücretleri değişkenlik göstermektedir. Borsaya banka havalesi yolu ile para yatırmayı seçen kripto para yatırımcıları %0,1’lik sabit bir ücret ödemek zorundadır. 10.000 yatıran kullanıcının 10 ücret ödemesi gerekmektedir. Bitfinex kripto para borsasının mobil uygulaması bulunmaktadır. Hem Google Play’de hem de İOS store’da ücretsiz olarak yerel bir mobil uygulama sunmaktadır. Uygulama kullanıcıların işlem yapmalarına cüzdanında erişimine hesaplarına para yatırmalarına bildirim almalarına ve işlem geçmişlerini kontrol etmelerine uygulama üzerinden bu imkânı sunmaktadır. Bitfinex kripto para borsası borsada bulunan en köklü kripto para borsalarında birisidir. Borsada kullanıcılar kripto para alım ve satım işlemlerini günümüzde kolaylıkla yapmaktalar. Borsa şu anda yüksek likidite oranına sahip ve işlem gören kripto para borsasıdır. Günümzde aktif olarak hizmet veren birçok kripto para borsası bulunmaktadır. Binance kripto para borsası yüzlerce kripto parayı kullanıcıların alım ve satım yapabileceği kripto para borsasıdır. Binance borsası kullanıcılarına hızlıcı işlem yapabileceği bir hizmet vermektedir. Binance kripto para borsası dünyanın en büyük kripto para borsalarında bir tanesidir. 

Binance kripto para borsası Çin borsası olarak karşımıza çıkmaktadır. Borsa Hong Kong merkezli kripto para borsasıdır. Binance kripto para borsası 3 milyar dolar işlem hacmi le dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Binance kripto para borsasını kullanmak için kullanıcıların ilk önce borsaya üye olması gerekmektedir. Borsaya üye olmak fazlası ile kolaydır. Binance borsasına girerek Register tuşuna tıklayarak kullanıcılar hızlı bir şekilde borsaya üye olabilirler. Binance kripto para borsası güvenlik için birkaç işlem talep etmektedir. Borsa kullanıcılarından kimlik doğrulama talebinde bulunmaktadır. Borsanın güçlü bir güvenlik duvarı bulunmaktadır. Borsa yeni ya da üst düzey kullanıcılar için en iyi kripto para borsalarında bir tanesidir. 


Sevdiklerinle Paylaş