Bitexen Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Bitexen Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Bitexen Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


Bitexen Nedir?

Ülkemizde genel olarak hizmet vermekte olan birçok dijtal varlık (kripto para) alım ve satım borsası bulunmaktadır. Bu borsalar arasında yer almakta olan Bitexen, coin alım ve satım için geliştirilen bir ticaret platformu olarak yer almıştır. Ülkemizde kurulması ile beraber ülkemizde de oldukça fazla ismini duyuran, birçok Türk kullanıcıya hizmet vermekte olan Bitexen, tamamen yerli mühendislerin girişimleri ile geliştirilmiş olan bir sistem olarak faaliyet göstermektedir. İstanbul Ticaret Odası’na da kaydı bulunan bu platform, yeni özellikleri ile beraber birçok imkan ve fırsatlar yaratmaktadır. 

Bitexen borsası, Bitcoin, Ethereum, Stellar, XRP, gibi yaygın kullanılan kripto paraların ve de daha birçok sanal paranın altcoinlerini güvenli bir şekilde alım satılabilmesine imkan tanımakta olan bir kripto para borsası olarak hizmet sağlar. İtibari para birimleri olarak türk lirasını ya da usdt olarak adlandırılan tether kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Bunları yapmak için Bitexen kripto para borsası üzerinden hesap oluşturabilir, piyasa içerisinde üç farklı emir tipi ile işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin nedir bitcoin nasıl alınır sorularınıza buradan ulaşabilirsiniz.

Borsa içerisinde yer alan kripto birimi Exen Coin ile beraber haftalık bazı dönemler içerisinde komisyon iadesi alabilirsiniz. Hesabınızdaki Exen coin varlıkları ile oldukça düşük komisyon oranları ile işlem gerçekleştirme imkanı da yakalamış olacaksınız. Bunun haricinde spor kulüpleri, DeFİ  ve NFT gibi birçok farklı kripto para birimlerini de cüzdanınıza ekleyebilme şansınız bulunuyor.

Genel olarak bakacak olduğumuzda, Bitexen platformu yerel olarak kurulan ve kripto para işlemlerine izin veren bir borsa olarak yer almaktadır. Ancak oldukça büyük yatırımlarınız adına, yatırımlarınızın güvenli bir şekilde korunabilmesi adına Bitexen borsası yerine Binance borsasını seçmek daha sağlıklı olacaktır. Çünkü dünyada en çok kullanıcısı bulunan ve en çok işlem hacmine sahip olan kripto para borsası Binance, birçok fırsatı sunması haricinde oldukça iyi bir şekilde korunabilen borsalar arasında yerini almıştır. Bu nedenle yatırımlarınızın büyük bir kısmını Binance borsası üzerinden işleme koymalısınız. Binance üyeliği açmak için ise yazı içerisinde yer alan link üzerinden komisyon indirimli bir şekilde kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Bitexen Ne İşe Yarar?

Bixen üzerinden girişinizi yapıp, üyelik işlemlerinizi başarılı bir şekilde tamamlamanızın ardından tam olarak ne işe yaradığından sizlere bahsedebiliriz. Bitexen borsası, kripto paraların alım ve satım işlemleri yapabilmenizi sağlayan bir aracı firma olarak görev sağlamaktadır. Üye olan kişiler, hangi para birimi üzerinden alım ya da satım yapacaksa bunları belirleterek yatırım tutarı girmelidir. Daha sonrasında yapılan bu işlem sonucunda belli bir sıraya alınacak ve işlemleriniz kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu sırada sizin yapacağını herhangi bir ek işlem olmaması haricinde, yatırım ile alakalı diğer işlemleriniz varsa, bunları yapmaya devam edebilirsiniz. Kişiler, emir verdiğiniz değerin aşılması durumunda otomatik bir şekilde satılacak olarak emir de verebilme durumları bulunmaktadır. Bunun haricinde en uygun bir şekilde alım sağlamak için ise, belli bir alt tutara ulaşması koşulunda alım gibi bir emir de verilebilmesi mümkündür.

Alım ve satım işlemleri adına kullanıcılar belli emirler ile de büyük fırsatlar elde edebilmektedir. Bu emirler ile beraber kullanıcılar tarafından oluşturulmakta olan alış ve satış işlemleri adına kripto para birimlerine göre bazı farklılıklar yer alabilmektedir. Bu anlamda sektörün iyi bir şekilde takibinin gerçekleştirilmesi, bununla beraber daha iyi bir kazanç sağlanabilmesi mümkündür. 

Bitexen genel olarak ülkemiz çapında hizmet sağlamakta olan kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Ancak siz de eğer kripto para yatırımlarınıza yeni başlıyorsanız, bu anlamda yatırımlarınızın daha doğru ve güvenli bir şekilde değerlenmesi anlamında Binance kripto parasını tercih edebilirsiniz. Dünyada kullanılmakta olan en büyük kullanıcı ve hacme sahip olan bu borsa, üyelerinin kripto para alım ve satım işlemleri sağlaması adına en kaliteli borsa olarak yer almaktadır. Hem mobil uygulama, hem de web sitesi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde işlem sağlayabilirsiniz. Bunun haricinde yüzbinlerce kullanıcıya sahip olması ile de, alım ve satım emirlerinizin daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilecektir. Sizde yazı içerisinde yer alan link üzerinden hemen Binance borsasına kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitexen Nasıl Kayıt Olunur? 

Biexen borsasına üye olmak için, oldukça kolay bir işlem yapmanız gerekiyor. İlk olarak web sitesi üzerinden ya da mobil uygulamadan Bitexen borsasına giriş yapmalısınız. Daha sonrasında hesap oluşturma adımlarını doğru bir şekilde tamamlamalı, kayıt formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Kripto para alım ve satım işlemleri gerçekleştirmek için ilk olarak bu adımları doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekiyor. Kayıt işlemlerinizi doğru bir şekilde yaptığınızda kripto para işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Bitexen kayıt aşamalarını daha detaylı bir şekilde anlatacak olduğumuzda;

Bitexen resmi internet sitesi üzerine giriş sağlamanızın ardından giriş kısmından hesap oluşturma sekmesine giriş yapmalısınız. 

Daha sonrasında açılan sayfa üzerinden yer alan mail adresi kısmını doldurmalısınız.

Mail adresi girişinin ardından gelen form üzerinden Adı Soyadı, Şifresi, ve yer alan politika ve gizlilik şartlarına kabul ederek onaylamanız gerekiyor.

Bu işlemlerinizin ardından üyelik işlemlerinizi tamamlamış oluyorsunuz. Üyelik işlemlerinin tamamlanmasından sonrasında ise mail adresinize gelecek olan onay kodunuzu girmeniz ya da onay linki ile giriş yapmalısınız.

Üyelik onayının ardından sistem içerisinde istediğiniz zamanda oturuma açabilir ve bu kullanıcılar ile işlem yapabilirsiniz. 

Tüm bunların haricinde, üyelik işlemlerinizin tamamlanmasından sonrasında da kimlik ve adres doğrulaması yapmanız gerekiyor. Bunların, hesaplarınızda herhangi bir sınırlama olmadan işlem yapılabilmesi adına istenilen bazı belgeler olarak yer alıyor. Sadece bu borsa ile geçerli olmamakla beraber, ülkemizde yer alan dijital varlık kanunları çerçevesinde hizmet vermekte olan her borsanın kimlik isteme zorunluluğu yer almaktadır. Bu nedenle tüm kripto para borsalarına üyelik işlemlerinde kimlik vereceğinizi söyleyebiliriz.

Genel olarak  kolay bir şekilde kayıt olarak işlem yapabileceğiniz diğer bir kripto para borsası ise Binance’dir. Hızlı bir şekilde işlem yapılabilme imkanının haricinde, güvenilir bir şekilde yatırımlarınızı saklayabileceğiniz borsalar arasında yerini almaktadır. Bu anlamda hızlı bir şekilde üye olup siz de birçok kripto paraya güvenilir bir şekilde yatırımda bulunmak istiyorsanız, Binance borsasını tercih edebilirsiniz. Üyelik işlemleri için yazımızda da yer alan link üzerinden direkt olarak komisyon indirimli giriş sağlayabilirsiniz.

Bitexen Avantajları Nelerdir?

Bitexen kripto para borsası içerisinde birçok avantaj örnek olarak gösterilebilir. Bunlardan biri genel olarak güvenlik amaçlı olarak kullanılmakta olan uygulamalar ve kripto para varlıklarınızın güvence altına alınması olarak söylenebilir. Bunun haricinde sistemin kolay ve erişebilir bir ara yüzü olması da, sunulan bir diğer avantaj olarak gösterilebilir. Piyada içerisinde yazılmış olan algoritmalar ya da kendi algoritmalarınız için kullanılması adına API destekleri ve çok daha fazlasının yer almakta olduğu hizmeti ile birçok avantajı sunmaktadır.

Borsanın kendine ait olan kripto parası Exen coin ile ödenmekte olan komisyon ücretlerinde indirim sağlama gibi fırsatlar da sunabilmektedir. 10 exen ve daha fazlasını cüzdanınızda barındırdığınız takdirde, komisyon oranının %10’u, 20 exen ve daha fazlasını cüzdanında barındıran kullanıcılar %20, 100 exen ve daha fazlasını cüzdanında barındıranlar ise %50 oranlarında haftalık ödemiş olduğu komisyon ücretlerini geri iade edilmektedir.

Hızlı ve basit bir yapısının bulunması ile oldukça kolay bir şekilde anlaşılabilen Bitexen, mobil uygulaması ile de her zaman kripto para analizlerinizi gerçekleştirmenize imkan tanımaktadır. Bunun haricinde verdiğiniz alış ya da satış emirleri ile beraber direkt olarak mobil uygulamalardan bildirim de alabilme şansına erişebiliyorsunuz. Bu şekilde belirttiğimiz Bitexen avantajlarından daha fazlasına erişmek için sizde üye olabilir ve kendiniz daha iyi bir şekilde kripto para ticareti gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak genel olarak baktığımızda, birçok kripto paradan daha çok avantaj barındırmakta olan Binance, şu an diğer kripto para borsalarına göre en düşük komisyon ücreti alan platform olarak yer almaktadır. Bunun haricinde yüzlerce kaliteli kripto parayı listelemesi, güvenlik sistemlerinin oldukça gelişmiş olması gibi sunduğu avantajları ile diğer tüm kripto para borsalarına göre daha etkili bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. Eğer siz de kripto para dünyasına ilk kez adım atacaksanız, güvenilir ve kolay bir şekilde kripto para alım satım işlemleri gerçekleştirmek için Binance borsasını tercih edebilirsiniz. Yazı içerisinde yer alan kayıt kısmı üzerinden komisyon indirimli bir şekilde üye olma şansı yakalayabilir, sağlanan hizmetler ile yaptığınız yatırımlarda kazanç sağlayabilirsiniz.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Bitexen Kullanıcı Yorumları?

Ülkemizde yer alan online varlık alım ve satım borsaları arasında yer almakta olan Bitexen, sosyal medyada oldukça fazla konuşular platformlar arasında yer almaya başladı. Ayrıca borsanın kendi kripto parası olan Exen coin de üretmekte olan Bitexen borsasının, kripto paralara yatırım yapmak isteyen vatandaşlar tarafından oldukça merak edilmekte olan borsalar arasında yer aldı.

Mevcut olan bir yerel ve de global olarak kripto para alım ya da satım hizmetleri sağlayan borsaları analiz etme ilkesi ile, yenilikçi bir şekilde, dijital varlıklara yatırım sağlamakta olan kişilerin ihtiyaçlarını belirleyerek bu anlamda iyi bir şekilde cevap sağlayarak bir platform oluşturma amacı ile kurulmakta olan Bitexen, İstanbul merkezli olarak hizmet sağlayan bir borsa olmaktadır. 

Bitexen borsasına üye olan ve hizmet almakta olan üyeler, genel olarak yorumlar bırakarak olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş bırakmakta. Bu geri dönüşler sonucunda borsasının verdiği hizmet hakkında az çok bir ön bilgi sahibi olabiliyoruz. 

Bitexen hakkında gelen yorumlara genel olarak göz attığımızda ise, oldukça güvenilir ve işlemlerin hızlı, sağlıklı olarak yürütülmekte olduğu söylenmekte. Bazı kişiler tarafından ise alınan komisyon oranlarının oldukça fazla olduğunu söylenerek bazı olumsuz yorumlar bırakılmış. Bunun haricinde kripto paraların az olduğu, bazı kişiler ise hizmetlerinden çok fazla memnun olmadığı gibi bazı olumsuz görüşler bırakmış. Bu anlamda Bitexen borsasını kullanmanız, tamamen sizin inisiyatifinize bağlı olarak şekilleniyor. Dilerseniz üye olarak kendiniz deneyebilir, dilerseniz de, başka kripto para borsalarına bakabilirsiniz.

Bu anlamda size başka bir kripto para borsası önerecek olduğumuzda, bu borsanın kesinlikle Binance borsası olabileceğini söyleyebiliriz. Sunmuş olduğu kaliteli hizmeti, düşük komisyon oranları ve birçok kripto parayı listelemesi gibi birçok avantajı ile insanların oldukça fazla beğenerek kullandığı platformlar arasında yer alıyor. Ayrıca genel olarak kullanıcı yorumlarını da incelediğimizde, bu borsadan oldukça memnun kalınarak hizmet aldıklarını, Türkçe destekleri sayesinde hızlı bir şekilde iletişi kurdukları gibi oldukça avantajlı durumlarının olduğu da dile getirilmekte. Sizde yazı içerisinde yer alan link üzerinden binance üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitexen Nasıl Kullanılır?

2018 senesinde kripto para alım ve satım faaliyetlerine başlamış olan Bitexen, Türkiye merkezli olarak ,işlemleri sağlamaktadır. Bu alanda dijital varlıkların alımında yardımcı olan Bitexen, yatırımların korunması alanında oldukça kaliteli hizmet sağlamaktadır. Tamamen Türk mühendislerin geliştirdiği bir sistem olarak ülkemizin oldukça geniş bir kripto para çeşitliliğine sahip olan kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Genel olarak Bitexen borsasının güvenilirlik konusuna bakacak olduğumuzda ise, dünyaca ünlü olan Kaspersky denetiminden geçmiş olan bir borsa olarak güvenli bir hizmet sağladığını söyleyebiliriz.

Bitexen kullanımı için ilk olarak bir hesap açmanız gerekmektedir. Bunun için ise mobil uygulama ya da web sitesine giriş sağlamalı ve kayıt ol kısmından gelen formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız. Doldurduğunuz bu form ile beraber üyeliğiniz onaylanacaktır. Üyeliğin onaylanmasının ardından konum ve kimlik doğrulaması yapmalısınız.

Daha sonrasında bunların onaylanmasından sonra hesabınızın sınırsız bir şekilde kullanımına hazır olacaktır. İlk olarak banka üzerinden sistem içerisine türk lirası yükleyebilir ya da başka bir borsada yer alan kripto paralarınızı Bitexen’e transfer edebilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız işlemler sonucunda kripto para yatırımlarınızı başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız. Dilerseniz uzun vadeli olarak bekletebilir, dilerseniz de al sat yaparak borsa üzerinden kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulamasını indirerek hızlı bir şekilde borsa takibini de gerçekleştirebilirsiniz. 

Genel olarak baktığımızda, kripto para borsasında yatırım yapacak kişiler için en çok kullanılan kripto para borsası olan Binance sistemini önermekteyiz. Bu anlamda sizde Binance kripto para borsasına üyelik işlemi gerçekleştirebilir ve birçok kripto para arasından en uygun gördüğünüz paraya yatırım sağlayabilirsiniz. Ayrıca Türkçe destekleri sayesinde hızlı bir şekilde iletişim kurdukları gibi oldukça avantajlı durumlarının olduğu da dile getirebilir Sizde yazı içerisinde yer alan link üzerinden binance üyelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece kripto para alımlarınızda daha hızlı bir şekilde işlem sağlayabilir, yatırımlarınızın daha çok değerlenmesini sağlayabilirsiniz.


Sevdiklerinle Paylaş