Binance Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Binance Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları başlığımızdasınız. Binance Nedir? Nasıl Kayıt Olunur? Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları Ocak 03, 2022 tarihinde yayınlandı.


Binance Nedir?

Kripto paraların her geçen gün popülerliğini arttırması ile beraber, dünyanın en çok kullancısına sahip ve en çok işlem hacmine sahip olan Binance coin borsası ile alakalı oldukça fazla soru sorulmakta. Oldukça kullanışlı ve işlemlerinin oldukça hızlı bir şekilde sağlanması ile sunmuş olduğu birçok yatırım çözümleri ile bilinen bir platformdur. 

Adını özellikle ülkemizde faaliyete geçmesi ile beraber sıkça duyduğumuz Binance, birçok kripto parayı listeleyen ve yüksek işlem hacmi ile hızlı bir kripto para alım ve satım hizmeti sunmakta olan bir borsa olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dünyada oldukça popüler hala gelmiş, yüksek hacimleri bulunan, kripto paraların alım ve satı işlemlerinin yürütülmekte olduğu bir kripto para ticaret borsası olarak karşımıza çıkmaktadır. Hem güvenilir bir sisteminin yer alıyor olması, birçok ticaret seçeneğinin yer oluyor olması ve oldukça fazla kripto parayı içerisinde barındırıyor olması ile birçok kişi tarafından bilinen bir marka haline gelmiştir. Bu nedenle kripto para dünyası içerisine ilk kez girmekte olan bir yatırımcının ilk kayıt olacağı borsalar arasında Binance platformunun yer almakta olduğunu söyleyebiliriz.

Kısaca anlatmak gerekirse, bitcoin ya da diğer altcoinlerin alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirildiği, oldukça basit ve gelişmiş olan işlem alternatiflerinin bulunduğu bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Binance kripto para borsası üzerinden yapmış olacağınız yatırımlar ile beraber, kazanç elde edebilir, birçok kripto para seçeneğine göz atabilir ya da doğru bir şekilde analiz yapmak için kullanabilirsiniz. 

bitcoin hakkında bilgi almanızda fayda var: BİTCOİN NASIL ALINIR tıklayınız.

Binance dijital varlık platformu, kısaca CZ olarak bilinen ve asıl adı Changpeng Zhao tarafından 2017 senesinde kurulmuş olan bir borsadır. Sektöre oldukça yeni bir zaman dilimi içerisinde girmiş olsa da, ticaret hacmi ve aktif kullanıcı olarak kısa süre içerisinde dünyanın en iyi olmasını başarmıştır. Sunduğu birçok özellik ve yatırımcılarına sağlamış olduğu kolaylıklar ile adından oldukça fazla söz ettirmekte olan borsalar arasında yer almaktadır. Siz de Binance üzerinden, aşağıda yer alan kayıt linki üzerinden kayıt işlemi gerçekleştirebilir ve kripto paranın ayrıcalıklı dünyası içerisine en iyi borsa ile giriş yapabilirsiniz.

Binance Ne İşe Yarar?

Genel olarak baktığımızda, ülkemizdeki insanlar geçmiş zamanlar içerisinde yatırım için altın ya da hisse senetlerine yatırım yapmaktaydı. Ancak teknolojinin hızlı bir şekilde gelişimi ile ortaya çıkmış olan bu sanal paralar, diğer yatırım araçlarına göre çok daha fazla kar elde ettirmesinden ötürü kripto paralara yatırım oldukça fazla artış göstermiştir. Bu anlamda kripto paralara yatırım yapmak için bir borsaya ihtiyaç duyulur. Bu borsalar arasından en çok kullanılan ve en çok işlem hacmine sahip borsa olarak nitelendirilen Binance, genel olarak kripto para alım ve satım işlemleri için kullanılan güvenilir borsalar arasında yer almaktadır. Ancak bu Binance olarak adlandırılmakta olan kripto para borsası tam olarak ne işe yarar? Gelin beraber bakalım.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Binance, kripto para alım ve satım işlemleri yapmanızı sağlayacak bir borsadır. Yani detaylı olarak belirtmek istersek, kripto para alacak ve satacak kişileri bir arada buluşturmakta olan aracı bir kurumdur. Bu aracılık işlemini başarılı ve güvenli bir şekilde sağlar, bu işlemlerden düşük miktarda komisyon ücretleri keser. Ayrıca oldukça fazla kullanıcıya sahip olması ile çok daha hızlı bir şekilde kripto para işlemleri yapabilmenizi sağlar. Bitcoin ve diğer yüzlerce kripto paranın alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilir, birçok ticaret araçlarına da erişim sağlayabilirsiniz. Kripto para alım ve satım işlemleri haricinde, futures ya da stake gibi birçok özelliği de sizler için sunmaktadır. Böylece gelirinizi belli oranda katlamanıza ve kripto paraları sadece yatırım için kullanmanıza gerek yoktur. Sizde Binance kripto para borsasının tam olarak ne işe yaradığını bilmiyorsanız, ilk olarak yazımız içerisinde yer alan kayıt linki üzerinden siteye erişim sağlayabilir, daha sonrasında üye olarak kripto para alımı gerçekleştirebilirsiniz. Böylece belli yatırım alternatifleri ile elinizdeki parayı değerlendirerek kazanç elde edebilirsiniz.

Binance Nasıl Kayıt Olunur? 

Sanal paraların dünyamıza hızlı bir şekilde giriş yapması ile beraber, insanlar bu terimler hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinmek ve bu alanlarda yatırımda bulunmak istiyorlar. Ancak bu yatırımlar için belli bir bilgi birikiminin haricinde, bir kripto para borsasına üye olmak gerekiyor. Piyasa içerisinde yer alan birçok kripto para borsası bulunmaktadır. Bu borsalardan bazıları güvenilir bir şekilde hizmet sağlamamasından ötürü dikkat edilmesi gerekiyor. Ancak dünyanın ne çok kullanıcısına sahip, en çok işlem hacmi bulunan borsası olarak faaliyet gösteren Binance borsası, yatırımlarınızı yapmak için alternatif borsalar arasında yer almakta olduğunu söyleyelim. Ancak bu borsaya da kayıt olmak için belli adımları başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekiyor. Bu adımlara bakacak olduğumuzda;

İlk olarak binance borsasına üye olmak için web sitesi ya da mobil uygulamasına giriş sağlamalısınız. Açmış olduğunuz hesabı iki farklı alternatif üzerinden de kullanabilirsiniz. Üyelik işlemleri için ilk olarak açılan sayfa içerisinde kayıt ol sekmesine geçmeli, daha sonra burada yer alan bilgileri doğru bir şekilde doldurmalısınız. Bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasından sonra sizden telefon ya da mailinize onay kodu talep edebilmektedir. Kayıt olurken kullanmış olduğunuz telefon numarası ve mail adresinizi aktif bir şekilde kullanmalısınız. Bunu söylememizin sebebi ise, para çekme ya da kripto para transfer işlemlerinde hem mail üzerinden hem de telefondan onay kodu talep edilmektedir. 

Üyelik açma işleminizin ardından gerçekleştirmeniz gereken diğer bir işlem ise, kimlik onayıdır. Kimlik onay işlemlerinizde güven konusunda sorun yaşamanıza gerek yoktur. Çünkü ülkemizde yer alan dijital para düzenlemelerine göre, borsaya üye olacak kişilerin kimlik ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Kimlik onayı verebileceğiniz en güvenilir yerlerden birisi de Binance kripto parası olduğunu söyleyebiliriz. Siz de üyelik işlemlerinin tamamlanmasından sonrasında, kimlik onayınızı gerçekleştirebilir, daha sonrasında kripto para alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmek için ilk olarak bankalardan para yatırarak kripto para alımı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ise türk bankaları üzerinden transfer komisyonu ödemeden para gönderimi sağlayabilirsiniz. Ayrıca ziraat ve Akbank üzerinden havale işlemi gerçekleştirerek haftanın her günü ve her saati para gönderimi gerçekleştirmesi mümkündür. 

Binance Avantajları Nelerdir?

Binanca kripto para borsası, sanal paraların alım ve satımları konusunda dünyaca tanınmakta olan borsalar arasında yerini almaktadır. 2017 senesi içerisinde Hong Kong merkezi üzerinden kurulmuş olan bu platform, kısa süre içerisinde oldukça büyük büyümeler ile dünyanın en iyi kripto para borsası olmayı başarmıştır. Bunun haricinde ülkemizde de en çok kullanılan bir yabancı kripto para borsası olduğunu da söylemek mümkün. Binance borsası,  yüzlerce kripto para ve farklı pariteler ile kullanıcıların kullandığı borsalardandır. Bu başlık altında da Binance borsasının sizlere sunmuş olduğu avantajlardan bahsedeceğiz.

Binance kripto para borsasının sizlere sunmuş olduğu avantajlara bakacak olduğumuzda;

Binance, yüksek güvenlik önlemlerinin bulunduğu ve hack gibi olaylara karşı ayırmış olduğu fonu ile müşterilerin mağdur olmasının önüne geçmektedir.

API key ile işlem seçeneği sunarak müşterilerin kolay bir işlem yapma seçeneğini sunabilmektedir.

Ara yüzü oldukça kolay ve işlevsel olarak anlaşılabilmektedir. Fiyat ve hacim grafikleri de, kullanım anlamında oldukça basit sistemler arasında yer almaktadır.

Oldukça yüksek bir hacme sahip olmasından ötürü herhangi bir bekleme süresi olmadan direkt olarak market içerisinde order emirler verebilirsiniz.

Düşük işlem ücretleri sayesinde kripto para alım ve satım işlemlerinde yüksek komisyon oranları ödemeyerek kazanç sağlayabilirsiniz.

Cüzdan içerisinde yer alan düşük bakiyelerinizi BNB coine çevirebilir ve bu para ile indirimli bir şekilde komisyon ücreti ödeyebilirsiniz.

Yapmış olduğunuz hacimlere göre belli bir vip seviyesi belirlenmekte ve buna göre ödemiş olduğunuz komisyon ücretleri de aynı oranda azalacaktır.

BTC, BNB, ETH ve USDT gibi birçok paritenin yer alması dışında türk lirası paritesinin de yer aldığı ender kripto para borsaları arasında yer almaktadır. 

Hesap açmanın ve üye olmanın kolay olması haricinde tamamen ücretsiz bir işlemdir.

Kimlik onayı da gerçekleştirmeden 2 BTC işlem hacmine kadar alım ve satım yapabilmenize imkan verebilmektedir.

Belli dönemler içerisinde oldukça yüksek ödüller ile hacim deposit yarışmaları ile düzenleyip kullanıcılara birçok avantaj kazandırmaktadır.

Güçlü bir Binance referans kodu sistemi ile, üye ettiğiniz her üyenin işlemlerinden belli oranlarda kazanç elde edebilirsiniz. 

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Binance Kullanıcı Yorumları?

Genel olarak Binance kripto para borsası içerisinde yer alan birçok müşteri, yapmış olduğu işlemler ile alakalı olarak kullanıcı yorumlarında bulunmaktadır. Bu kullanıcı yorumlarına, internet üzerinden yapacağınız araştırmalar ile erişme şansı elde edebilirsiniz. Ancak kullanıcı yorumları ile alakalı olarak genel bir ön görüde bulunacak olduğumuzda, birçok kullanan müşterinin bu borsa ile alakalı olarak olumlu görüş belirtmekte olduğunu görmekteyiz. Çünkü borsa içerisinde hem güvenlik hem de işlemlerin kolaylığı açısından olumsuz bir durum yer almamaktadır. 

Yorumlara genel olarak baktığımızda, insanların kripto para alanına girişlerinde ilk olarak tercih etmiş olduğu borsa Binance olduğunu söylenmektedir. Bunun haricinde kripto paranın ülkemizde popüler bir hal alması ile borsaya da girişlerin artması ile birçok kişi sorunsuz bir şekilde işlem sağlayarak yatırımlarını oldukça büyük miktarlarda kar elde etmiş olduğunu da söylemekteler.

Genel olarak bazı kripto para borsaları büyük yükseliş ve düşüş zamanlarında işlemlerin oldukça yavaş çalışmasından ötürü yatırımcılarının da büyük zarara uğramasına sebebiyet vermektedir. Ancak şu anda baktığımızda ise, genel olarak insanların Binance üzerinden yapmış olduğu kripto para alım ve satım işlemlerinde oldukça memnun olduğu gözükmektedir.

Ayrıca sadece kripto para alım ve satım işlemleri için değil, vadeli ve futures işlemleri gibi birçok işlem için de Binance borsası kullanılmaktadır. Bu borsa üzerinden yorumlara da baktığımızda olumsuz yorumların oldukça az olduğu gözükmektedir.

Genel olarak olumsuz yorumlara göz attığımızda ise, insanların kimlik onayı ile alakalı olarak bazı sorunlar yaşamakta olduğunu görüyoruz. Ancak destek hatları üzerinden iletişime geçilerek bu sorun hızlı bir şekilde çözüm bulmaya yardım edebiliyor. Siz de genel olarak Binance kripto para borsası içerisinde üyelik işlemleri gerçekleştirip işlem yapabilir ve yatırımlarınız hakkında bizlere detaylı olarak bir yorumda bulunabilirsiniz. Genel olarak kripto para borsaları arasında Binance borsasını seçtiğinizde oldukça memnun bir şekilde hizmet alabileceğinizi sizlere söyleyebiliriz. 

Binance Nasıl Kullanılır?

Binance borsası, genel olarak bitcoin ya da benzeri kripto para birimlerinin alım ya da satım işlemlerini gerçekleştirmeniz için ortaya çıkmış olan bir borsa sistemidir. Bu borsa sisteminin kullanımı oldukça kolaydır. Kullanmaya başlamadan öncesinde bir Binance hesabı açmanız gerekir. Bu hesabı açmak için adımlara bakacak olduğumuzda;

İlk olarak Binance uygulaması, web sitesi ya da masaüstü uygulaması üzerinden siteye giriş yapın.

Daha sonrasında hesap açmak için kaydol alanına girin

Bu alanda yer alan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlayın

Hesabın başarılı bir şekilde açılmasının ardından kimlik doğrulaması işlemini gerçekleştirin

Bu işlemin gerçekleştirilmesinden sonrasında, bankalar üzerinden para yükleyerek kripto para alımı yapın

Aslında yukarıda anlattığımız gibi birkaç dakika içerisinde Binance kripto para borsasına üyelik işlemleri gerçekleştirebilir ve direkt olarak kripto para alımlarına başlayabilirsiniz. Kripto para alım ve satım işlemleri haricinde Binance üzerinde yer alan birçok ürünleri de keşfedebilirsiniz.

İtibari para birimi yatırım ya da çekme işlemlerinizin etkin olması için ilk olarak doğrulama işlemi yapmanız gerektiğini unutmayalım. Bu işlem genel olarak birkaç dakika içerisinde tamamlanmakta ve içerisinde hesap bilgilerinin doğrulanması, kimlik belgesi ve selfie fotoğraf talepleri içermektedir.

Binance hesabınızı güvene almış olduğunuzdan da emin olmalısınız. Hesabınızın güvene alınması için borsa oldukça dikkat etmektedir ancak kullanıcı olarak sizin de güvenlik anlamında yapmanız gereken oldukça fazla alternatif yer almakta.

İtibari para birimi yatırmak yerine başka cüzdanınız içerisinde kripto paralarınızı da Binance borsası üzerine aktarabilirsiniz. Bunun için cüzdan kodu yeterli olacaktır.

Genel olarak baktığımızda Binance kripto para borsasının kullanımı bu denli kolay olmaktadır. Bunun haricinde birçok seçenek ve yapacağınız işlem borsa üzerinde yer almaktadır. Siz de bu işlemler ile beraber yatırımlarınızı gerçekleştirebilir ya da kripto para alım ve satım işlemleri yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Ek gelir elde etmenin en güzel yöntemlerinden birisi olan kripto paralara güvenli bir şekilde erişmek için hemen Binance’ye üye olabilirsiniz.Sevdiklerinle Paylaş