Stormgain Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Stormgain Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Stormgain Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 29, 2021 tarihinde yayınlandı.


Son zamanlarda insanlar, yatırım yaparak kazanç elde etmek amacı ile bazı girişimler gerçekleştirmektedir. Bu girişimleri ile beraber, hem yeni çağa ayak uydurmakta, hem de elinde yer alan varlığı da belli oranlarda büyütmeye çalışmaktadır.

Bu alanda en çok kullanılan yatırım araçlarından birisi kripto paralardır. Hem kolay bir şekilde kullanım imkanının tanınması, hem de büyük gelirlerin elde edilme potansiyeli gibi birçok imkan ile oldukça fazla kazandıran yatırımlar arasında yerini aldı.

Ancak bu kripto para olarak adlandırdığımız dijital varlıklara yatırım yapmak için ilk olarak bir kripto para borsasına üye olmak gerekmektedir. Bu kripto para borsaları arasında yer alan Stormgain, yatırımcıların dijital varlık alım ve satım işlemleri arasında aracı bir sistem olarak hizmet sağlamaktadır. 

Avantajlı yatırımlar için bitcoin nasıl alınır inceleyiniz.

Stormgain Güvenilir mi?

Genel olarak bir kripto para borsası içerisinde yatırım işlemi gerçekleştirecek olduğumuzda, bizim için en önemli kriterler arasında güvenilir olma durumlar gelmektedir. Bu alanda Stormgain borsasına bakacak olduğumuzda ise, oldukça güvenilir bir şekilde hizmet veren borsalar arasında yer almakta olduğunu görebiliriz. Bunun haricinde yatırımcıların varlıklarını güvenli bir şekilde koruması için iki faktörlü doğrulama, sms ya da Google Authenticator gibi birçok uygulama ile sistemlerini geliştirmişlerdir. Bu adından bahsetmiş olduğumuz sistemler sayesinde, yabancı bir kişi tarafından hesabınıza giriş yapıldığında, giriş öncesinde hesabın doğru kişiye ait olduğunu doğrulama amacı ile telefon ya da mail yolu ile doğrulama istemektedir.

Stormgain Komisyon Oranları

Stormgain adlı kripto para borsasının komisyon oranlarına bakacak olduğumuzda, diğer borsalara göre oldukça yüksek oranlar almakta olduğunu söylemek mümkün. Kripto para alım ve satım işlemleri için %0,25 komisyon ücreti ile genel olarak yatırımcıların elde ettikleri kazançtan büyük bir miktar almaktadır. Binance borsasının komisyon oranlarına baktığımızda ise bu oran sadece %0,075 olmaktadır. Bu şekilde bir kıyaslamada Binance borsasını tercih etmek daha mantıklı olacaktır.

Komisyon oranlarını bir örnek ile açıklamak gerekirse, 1000 dolarlık bir kripto para alım ve satım işlemleri için Stormgain borsası 2,5 dolar bir komisyon ücreti alırken, Binance borsası için bu işlemlerde sadece 75 cent bir komisyon ücreti talep edilmektedir.

Stormgain mi Binance mi?

Genel olarak dünyanın en çok kullanılan ve en çok işlem hacmine sahip olan kripto para borası Binance ile Stormgain borsasını kıyaslayacak olursak, birçok anlamda Binance platformunun yatırımcılar için daha avantajlı bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Komisyon oranlarının oldukça uygun olması, birçok kripto paranın ilk bu borsa içerisinde listelenmesi ve birçok kişi tarafından kullanılıyor olması, Binance borsasını diğer borsalardan çok daha kaliteli bir hale getiriyor. Ayrıca yatırımcıların varlıklarını korumak için almış olduğu güvenlik önlemleri ile de kullanıcıları kendisine çekmeyi başarıyor. Binance borsasına Binance referans kodu ile üye olabilmeniz mümkündür.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %10 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

Stormgain Hangi Ülkenin?

Stormgain kripto para borsası, merkezi İngiltere ülkesinin Londra ilinde yer almakta olan bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak şirketin şu anda güncel olarak Saint Vincent ve Grenadinler isimlerinde yer alan Karayip ülkelerine kayıtlı olduğu biliniyor. Premier Lig takımlarından olan Newcastle United takımının resmi sponsoru olan Stormgain, kısa süre içerisinde birçok yatırımcı tarafından bilinen ve kullanılan bir borsa olarak yer almaya başladı. Daha sonrasında ise İtalya futbol takımlarından olan Lazio ile anlaşarak Avrupa bölgesinde kripto para alım ve satım ile alakalı bilinirliğini arttırmaya başladı. 

Stormgain Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Stormgain dijital varlık platformu, Alex Althausen tarafından kurulan bir sistem olarak karşımıza çıkar. Bunun haricinde alanında uzman bir ekip tarafından kurulan bu borsa, güvenlik hususunda oldukça gelişmiş bir altyapı kurmuşlardır. 

Stormgain Ne Zaman Kuruldu?

Stormgain borsası oldukça yeni olarak 2019 senesi içerisinde kurulmuştur. İki sene içerisinde oldukça hızlı bir şekilde büyüyüp 100’den daha fazla ülkede kripto para alım ve satım hizmetleri vermeye başlamıştır. Her geçen zaman içerisinde artmakta olan yatırımcıları ve futbol alanında yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile adından kısa süre içerisinde oldukça fazla bahsettirmeyi başardı. 

Stormgain Yasal mı?

Genel olarak insanlar kripto paralara yatırım yapmadan öncesinde kripto para borsalarının yasal bir şekilde işlem yapıp yapmadıklarını merak etmekte, bu alanda internet üzerinden oldukça sık araştırma yapmaktadırlar. Ancak genel olarak bakacak olduğumuzda, kripto para borsaları arasında yer alan Stormgain kuruluşunun tamamen yasal bir şekilde alım ve satım işlemleri gerçekleştirmekte olduğunu söyleyebiliriz. Böylece herhangi bir sorun olmadan Stormgain borsası üzerinden kripto para alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Stormgain Batar mı?

Yatırımcıların kripto para işlemleri yapmadan öncesinde başka bir sorduğu soru ise borsanın batma ihtimalidir. Genel olarak bir borsanın batıp batmayacağı ile alakalı olarak kimse net bir şekilde bilgi verememektedir. Ancak genel olarak bir ön görüde bulunacak olursak, birçok futbol takımı ile büyük sponsorluk anlaşmaları yapmakta olan bir kripto para borsasının batma ihtimalinin oldukça düşük bir ihtimal olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle kendinizi güvene alarak Stormgain borsası üzerinden kripto para işlemleri yapmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. 

Stormgain Ne Kadar Güvenli?

Stormgain borsası yeni olmasından ötürü genel olarak insanlar güvenilir mi gibi birçok soru sormaktadır. Ancak bir borsanın güvenirlik durumu eski ya da yeni olması ile kıyas yapılmamalıdır. Çünkü yer alan haberlerde de gördüğümüz gibi oldukça eski borsalarda da güvenilirlik ile alakalı bazı sorunlar yer alabilmektedir. Genele olarak baktığımızda hiçbir sistem tam olarak güvenilir olmamakla beraber, Stormgain borsasının geçmişte güvenlik sistemi ile alakalı bir sorunu yer almamaktadır. Bu şekilde baktığımızda güvenli ve kaliteli bir sistemi ile yatırımlarına iyi bir kripto para alım ve satım hizmetleri sunmakta olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulama ve soğuk cüzdanda varlıkların depolanması gibi kendi içerisinde almış olduğu güvenlik önlemleri ile de yatırımcıların yatırmış olduğu paraların korunması hususunda dikkat etmektedir.

Stormgain En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Stormgain borsasına para yatırma ile alakalı bir alt limit söz konusu değildir. Ancak para yatırma tutarları haricinde borsada eksik olan bir konudan bahsedecek olursak, türk lirası ile para yatırma ve çekme seçenekleri bulunmamasını söyleyebiliriz. Bu nedenle bu borsa içerisine para aktarımı gerçekleştirmek için kripto para transferi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun için ise ilk olarak Binance tr üzerinden türk lirası yatırmalı ve bir kripto para satın almalısınız. Daha sonrasında ise bu kripto parayı Stormgain borsasına transfer etmeli ve orada usdt itibari para birimine çevirerek dilediğiniz kripto parayı satın alabilirsiniz.

Bu şekilde oldukça zahmetli ve uğraştırıcı bir hal alması nedeni ile, direkt olarak türk lirası ile kesintisiz para çekme ve yatırma işlemleri sunmakta olan kripto para borsası Binance’yi kullanabilir ve sizde kripto paranın avantajlı yatırım dünyası içerisinde yer alabilirsiniz.

Etiketler: bitstamp güvenilir mi, bitstamp komisyon oranları, bitstamp mi binance mi, bitstamp hangi ülkenin, bitstamp sahibi kim, bitstamp ne zaman kuruldu, bitstamp yasal mı, bitstamp batar mı, bitstamp ne kadar güvenli, bitstamp en az ne kadar para yatırılırSevdiklerinle Paylaş