Okex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Okex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Okex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 12, 2021 tarihinde yayınlandı.

Ülkemizdeki birçok insanın dilinde son zamanlarda kripto para kelimelerini duymaya başlıyoruz. Son dönemler içerisinde oldukça hızlı bir yükseliş gösteren ve birçok kişi tarafından merak edilen bir teknoloji olarak karşımıza çıkan bitcoin ve diğer kripto paralar, insanların yatırım yaparak kazanç sağlayabileceği bir yatırım aracı haline dönüştü. Kar oranlarının oldukça fazla olmasından ötürü birçok insanın bu mecra içerisinde yer alarak bazı coinlere yatırım yapmak istediğini görebilmekteyiz. Bu amaçla sizlere hazırlamış olduğumuz bu yazı içerisinde, güvenilir ve adı çokça bilinmekte olan Okex kripto para borsasını tanıtacağız. Böylece sizde yatırım yapmak için borsa arayışlarınız ile alakalı size daha uygun platformu bulabilir ve yatırımlarınızı buraya yapabilirsiniz.

Okex mi Binance mi?

Piyasa hacmi en yüksek olan borsa Binance olduğundan ve geçmişte Binance hacklenmiş olsa da insanların parasını dağıttığından en çok tercih edilen borsa Binance olmayı başarıyor.

Aynı zamanda Binance'deki alım - satım komisyon oranları daha düşük olduğundan Binance'ye üyelik alınıp alım - satım işleri burada gerçekleştiriliyor. Genel olarak komisyon oranlarının düşük olması kullanıcıları Binance'ye yönlendiriyor.

Bu nedenle Okex'ten daha çok Binance tercih ediliyor diyebiliriz. Binance referans kodu ile kayıt yaptırarak daha iyi avantajlara sahip olmak önemlidir.

 %20 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: DCFNBFB1

Kodu yazdıktan sonra alt kısımda %20 indirim olduğu belirir. %20 maximum indirim kodudur. Daha fazlası yoktur.

Okex Güvenilir mi?

Müşterilerinin dijital varlıklarının alım ve satım işlemleri ile ticarette bulunmalarını ve yatırımlarını saklamasını oldukça kolay bir ara yüz yardımı ile sunabilmektedir. Bu şekilde kullanıcılar, hem al sat işlemleri ile kazanç sağlayabilir ya da uzun vadeli olarak yatırımlarını bekletebilir. Ayrıca kullanıcılar için oldukça yüksek düzeyde ticaret deneyimleri ve çeşitli birçok özelliği de beraberinde sunmaktadır.

Yine de hiçbir borsanın kesin olarak güvenilir olduğunu söylemek zor. Gelecekte borsalar ile alakalı olumsuz bir durum ile karşılaşılması ile güvenilirliğini kaybedebilir. Yatırımlarınızı da buna yönelik olarak dikkatli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Okex Komisyon Oranları

Okex borsası üzerinden kripto para alım ve satım işlemleri adına komisyon kesintiler %0,10 olmaktadır. Bu da diğer sektörlere göre ortalama bir oran olduğunu söyleyebiliriz. Sektörün en iyi borsası olan Okex üzerinden yapmış olduğunuz komisyon oranlarının %0,10 olduğunu göz önüne alırsak, yatırımlarınızın bu kripto para platformu üzerinden sağlamanız sizin için çok daha mantıklı bir tercih olarak yer alabilir. 

Binance komisyon oranı: %0.075 (BNB indirimi açılarak daha da düşürülüyor.)

Okex komisyon oranı: %0.10

Avantajları kaçırmayın daha fazla bilgi sahibi olun BİTCOİN NASIL ALINIR hemen üzerine tıklayıp öğrenin.

Okex Hangi Ülkenin?

Okex borsasının hangi ülkeye ait olduğuna baktığımızda Hong Kong merkezli olan bir dijital para platformu olduğunu söyleyebiliriz. Bunun haricinde borsa tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda, merkezinin şu anda Malta’da yer almakta olduğunu söyleyebiliriz.

Okex Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Dünyada tanınmış ve başarılı olarak nitelendirilmekte olan Okex kripto para platformunun kurucusu Star Xu olarak adlandırılır. Geçmiş dönemler içerisinde yaşamış olduğu bazı olaylar ile gündeme gelmiş ve polis ile yaşamış olduğu olaylar ile de yatırımcıların kafasında bazı endişeler yaratmıştır. Kurucu kişinin polisin gözaltına alması ile beraber para çekme işlemleri Okex borsası için durmuştur. Daha sonrasında yapılan açıklamalar ile soruşturmanın tamamen kişisel bir şekilde yürütüldüğünü, yatırımcıların varlıkları ile alakalı herhangi bir problemin yaşanmayacağını söyledi. 

Okex Ne Zaman Kuruldu?

Okex kripto para borsası, 2017 senesi içerisinde Star XU adındakı şahıs tarafından kurulmuştur. Borsa içerisinde bitcoin, ethereum, litecoin gibi birçok kripto para alım satımlarına izin verilmektedir. Şu anda yer alan merkezi ise, birçok kripto para borsasının merkezi olarak yer aldığı Malta ülkesidir. 

Okex Yasal mı?

Okex kripto para borsasıi yapılan tüm dijital varlık alım ve satım işlemlerinin yasal bir şekilde yürütüldüğü, merkezi olduğu ülke tarafından vergilendirilerek işlemler sağlanmaktadır. Ülkemizde yer alan dijital varlık kanunlarına da baktığımızda, kripto para alım ve satım işlemleriniz adına herhangi bir yasal sorun yer almamaktadır. Yani ülkemizde yapacağınız kripto para işlemleri adına yasla sorun yaşamadan alım ve satım işlemlerinizi gönül rahatlığı ile sağlayabilirsiniz. 

Okex Batar mı?

Genel olarak bazı kripto para borsalarının batarak yatırımcılarını mağdur etmesinin ardından, internet üzerinden borsa araştırmaları sağlamakta olan insanlar da, üye olacağı borsaların batma ihtimallerini değerlendirmek için çeşitli araştırmalar sağlamaktadır. Bu araştırmaların yapılarak batma ihtimalini belirlemek zor olsa da, borsanın genel olarak geçmişindeki olaylarına bakarak az çok çıkarımlar yapılabilmektedir. Okex borsasının geçmişine bakarak bir batma olasılığı incelemesi yapacak olduğumuzda ise, genel olarak hack girişimine maruz kalmadığını ancak zamanında Okex borsasının sahibinin polis tarafından göz altına alınarak borsa üzerinden para çekme işlemlerinin bir süre durduğunu biliyoruz. Bu nedenle her ne kadar büyük bir kripto para borsası olsa da, batmasına yönelik bir tahmin ve olasılık söylemek oldukça zor olacaktır. Siz kendi yatırımlarınızı güvene almak için Okex borsasını tercih edebilir ya da yatırımlarınızı soğuk cüzdanlara aktararak koruma altına alabilirsiniz.

Okex Ne Kadar Güvenli?

Kripto para borsalarının genel olarak güvenilirliğinin kanıtlanabileceği herhangi bir unsur bulunmamakta. Bu nedenle hangi kripto para borsası olursa olsun, kesin bir şekilde güvenilir olduğunu söylemek de oldukça zor. Ancak şu zamana kadar Okex borsasının genel ticaret geçmişine göz attığımızda, herhangi bir sorun olmadığını ve müşterilerini mağdur edecek sorunların yer almamakta olduğunu söyleyebiliriz. Tam olarak güvenilir olduğunu belirtsek de, kripto para borsaları arasında yatırım yapılabilecek alternatif borsalar arasında yer almakta olduğunu söyleyebiliriz. 

Okex En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Okex borsası üzerine minimum yatırım ücreti ile alakalı herhangi bir alt sınır yer almamaktadır. 

Etiketler: okex güvenilir mi, okex komisyon oranları, okex hangi ülkenin, okex sahibi kim, okex ne zaman kuruldu, okex yasal mı, okex batar mı, okex ne kadar güvenli, coinbase en az ne kadar para yatırılır

Sevdiklerinle Paylaş