Okex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Ülkemizdeki birçok insanın dilinde son zamanlarda kripto para kelimelerini duymaya başlıyoruz. Son dönemler içerisinde oldukça hızlı bir yükseliş gösteren ve birçok kişi tarafından merak edilen bir teknoloji olarak karşımıza çıkan bitcoin ve diğer kripto paralar, insanların yatırım yaparak kazanç sağlayabileceği bir yatırım aracı haline dönüştü. Kar oranlarının oldukça fazla olmasından ötürü birçok insanın bu mecra içerisinde yer alarak bazı kripto paralara yatırım yapmak istediğini görebilmekteyiz. Bu amaçla sizlere hazırlamış olduğumuz bu yazı içerisinde, güvenilir ve adı çokça bilinmekte olan Okex kripto para borsasını tanıtacağız. Böylece sizde yatırım yapmak için borsa arayışlarınız ile alakalı size daha uygun platformu bulabilir ve yatırımlarınızı buraya yapabilirsiniz.

Okex Güvenilir mi?

Müşterilerinin dijital varlıklarının alım ve satım işlemleri ile ticarette bulunmalarını ve yatırımlarını saklamasını oldukça kolay bir ara yüz yardımı ile sunabilmektedir. Bu şekilde kullanıcılar, hem al sat işlemleri ile kazanç sağlayabilir ya da uzun vadeli olarak yatırımlarını bekletebilir. Ayrıca kullanıcılar için oldukça yüksek düzeyde ticaret deneyimleri ve çeşitli birçok özelliği de beraberinde sunmaktadır.

Yine de hiçbir borsanın kesin olarak güvenilir olduğunu söylemek zor. Gelecekte borsalar ile alakalı olumsuz bir durum ile karşılaşılması ile güvenilirliğini kaybedebilir. Yatırımlarınızı da buna yönelik olarak dikkatli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Önemli: Okex kayıt ekranında referans kimliği bölümüne 57506658 yazmayı unutmayın. %10 komisyon indirimi sağlamaktadır. 

Ya da direkt alttaki bağlantıya tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Böylece %10 alım satım komisyon indirimi kazanmış olursunuz ve bu indirim kayıt ekranınızda yazar.

TIKLA VE OKEX'E KAYIT OL.

Okex Komisyon Oranları

Okex borsası üzerinden kripto para alım ve satım işlemleri adına komisyon kesintiler %0,15 olmaktadır. Bu da diğer sektörlere göre ortalama bir oran olduğunu söyleyebiliriz. Sektörün en iyi borsası olan Binance üzerinden yapmış olduğunuz komisyon oranlarının %0,075 olduğunu göz önüne alırsak, yatırımlarınızın bu kripto para platformu üzerinden sağlamanız sizin için çok daha mantıklı bir tercih olarak yer alabilir. 

Okex komisyon oranı: %0.15

Binance komisyon oranı: %0,075

Diyelim ki 1000 dolarlık bir alım yaptınız, bu durumda Okex borsası sizden 1,5 dolar komisyon ücreti alırken, Binance borsası ise 0,075 cent komisyon ücreti talep edecektir.

Okex mi Binance mi?

Okex ve Binance gibi iki büyük kripto para borsasını kıyasladığımızda, Binance borsasının sunmuş olduğu imkanlar ile çok daha avantajlı ve cazip olarak yer aldığını söyleyebiliriz. Düşük komisyon oranları ile yatırımcılarına daha çok kazandırıyor olması. Çok daha fazla kripto para seçeneğinin yer alıyor olması ve güvenlik anlamında alanında en iyi olması gibi birçok seçeneğinin yer alıyor olması, Okex yerine Binance borsasının tercih edilmesi anlamında çok daha mantıklı olacaktır. Sizde düşük komisyon oranları ile yatırımlarınızı hem daha kazançlı, hem de daha çok kripto para pazarının yer aldığı bir platform üzerinde sağlamak isterseniz, Binance borsasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. 

 %20 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: DCFNBFB1

Kodu yazdığınızda ya da bağlantıya tıkladığınızda kayıt formu ekranında %20 indirim yazar. Bunu görürsünüz. %20 maximum indirimdir. Daha fazlası yoktur.

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %20 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

Okex Hangi Ülkenin?

Okex borsasının hangi ülkeye ait olduğuna baktığımızda Hong Kong merkezli olan bir dijital para platformu olduğunu söyleyebiliriz. Bunun haricinde borsa tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda, merkezinin şu anda Malta’da yer almakta olduğunu söyleyebiliriz.

Okex Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Dünyada tanınmış ve başarılı olarak nitelendirilmekte olan Okex kripto para platformunun kurucusu Star Xu olarak adlandırılır. Geçmiş dönemler içerisinde yaşamış olduğu bazı olaylar ile gündeme gelmiş ve polis ile yaşamış olduğu olaylar ile de yatırımcıların kafasında bazı endişeler yaratmıştır. Kurucu kişinin polisin gözaltına alması ile beraber para çekme işlemleri Okex borsası için durmuştur. Daha sonrasında yapılan açıklamalar ile soruşturmanın tamamen kişisel bir şekilde yürütüldüğünü, yatırımcıların varlıkları ile alakalı herhangi bir problemin yaşanmayacağını söyledi. 

Okex Ne Zaman Kuruldu?

Okex kripto para borsası, 2017 senesi içerisinde Star XU adındakı şahıs tarafından kurulmuştur. Borsa içerisinde bitcoin, ethereum, litecoin gibi birçok kripto para alım satımlarına izin verilmektedir. Şu anda yer alan merkezi ise, birçok kripto para borsasının merkezi olarak yer aldığı Malta ülkesidir. 

Okex Yasal mı?

Okex kripto para borsasıi yapılan tüm dijital varlık alım ve satım işlemlerinin yasal bir şekilde yürütüldüğü, merkezi olduğu ülke tarafından vergilendirilerek işlemler sağlanmaktadır. Ülkemizde yer alan dijital varlık kanunlarına da baktığımızda, kripto para alım ve satım işlemleriniz adına herhangi bir yasal sorun yer almamaktadır. Yani ülkemizde yapacağınız kripto para işlemleri adına yasla sorun yaşamadan alım ve satım işlemlerinizi gönül rahatlığı ile sağlayabilirsiniz. 

Okex Batar mı?

Genel olarak bazı kripto para borsalarının batarak yatırımcılarını mağdur etmesinin ardından, internet üzerinden borsa araştırmaları sağlamakta olan insanlar da, kayıt olacağı borsaların batma ihtimallerini değerlendirmek için çeşitli araştırmalar sağlamaktadır. Bu araştırmaların yapılarak batma ihtimalini belirlemek zor olsa da, borsanın genel olarak geçmişindeki olaylarına bakarak az çok çıkarımlar yapılabilmektedir. Okex borsasının geçmişine bakarak bir batma olasılığı incelemesi yapacak olduğumuzda ise, genel olarak hack girişimine maruz kalmadığını ancak zamanında Okex borsasının sahibinin polis tarafından göz altına alınarak borsa üzerinden para çekme işlemlerinin bir süre durduğunu biliyoruz. Bu nedenle her ne kadar büyük bir kripto para borsası olsa da, batmasına yönelik bir tahmin ve olasılık söylemek oldukça zor olacaktır. Siz kendi yatırımlarınızı güvene almak için Binance borsasını tercih edebilir ya da yatırımlarınızı soğuk cüzdanlara aktararak koruma altına alabilirsiniz.

Okex Ne Kadar Güvenli?

Kripto para borsalarının genel olarak güvenilirliğinin kanıtlanabileceği herhangi bir unsur bulunmamakta. Bu nedenle hangi kripto para borsası olursa olsun, kesin bir şekilde güvenilir olduğunu söylemek de oldukça zor. Ancak şu zamana kadar Okex borsasının genel ticaret geçmişine göz attığımızda, herhangi bir sorun olmadığını ve müşterilerini mağdur edecek sorunların yer almamakta olduğunu söyleyebiliriz. Tam olarak güvenilir olduğunu belirtsek de, kripto para borsaları arasında yatırım yapılabilecek alternatif borsalar arasında yer almakta olduğunu söyleyebiliriz. 

Bu bağlantıya tıklayarak bilgisayar ya da telefon tarayıcınız üzerinden Okex'e kayıt olabilirsiniz. Bu bağlantı %10 alım - satım komisyon indirimi sağlamaktadır ve bu bağlantıdan üye olursanız kayıt sayfanızda %10 komisyon indirimi yazısını göreceksiniz.

TIKLA VE OKEX'E KAYIT OL.

Uygulama üzerinden kayıt oluyorsanız ya da Okex kayıt sayfanız açıksa referans kimliği bölümüne 57506658 yazmanız yeterlidir. Böylece hesabınıza her alım satım yaptığınızda %10 komisyon indirimi tanımlamış olursunuz ve bu kodu yazdığınızda kayıt ekranınızda %10 indirim yazısını görürsünüz. Sahte kodlara itibar etmeyiniz.

Sahte kodlarda kayıt ekranınızda %10 şeklinde indirim tanımlaması göremezsiniz.

%10 komisyon indirimi Okex referans kimliği kodudur: 57506658 

Okex En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Okex borsası üzerine minimum yatırım ücreti ile alakalı herhangi bir alt sınır yer almamaktadır. Ancak borsa içerisinde para yatırma ve çekme işlemleri için türk lirası kabul edilmemektedir. Bu nedenle bir yatırım işlemi yapmak için ilk olarak türk lirası kabul etmekte olan Binance borsası üzerinden nakit bir şekilde kripto para alımı gerçekleştirmeli, daha sonrasında ise bu kripto parayı Okex borsasına transfer ederek orada usdt olarak çevirip dilediğiniz kripto para alım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Paranızı tekrar türk lirasına çevirmek için de aynı işlemleri yapacağınızdan ötürü oldukça zahmetli bir iş olacaktır. Bu nedenle Binance üzerinden birçok kripto parayı hem türk lirası ile alabilir, hem de uygun komisyon ücretleri ödeyerek kazancınızın çok daha fazla oranda yer almasını sağlayabilirsiniz.

Sizde kripto para alımlarınızda güvenli ve kaliteli bir yatırım hizmeti almak isterseniz yazımız içerisinde yer alan Binance referanslı link üzerinden üyelik açabilir ve yaptığınız her alım ve satım işlemlerinde belirli oranda indirim kazanabilirsiniz.

Etiketler: okex güvenilir mi, okex komisyon oranları, okex mi binance mi, okex hangi ülkenin, okex sahibi kim, okex ne zaman kuruldu, okex yasal mı, okex batar mı, okex ne kadar güvenli, coinbase en az ne kadar para yatırılır

Sevdiklerinle Paylaş