Kucoin Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Kucoin Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Kucoin Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 12, 2021 tarihinde yayınlandı.


Son zamanlarda en çok kazanç getirmekte olan yatırım araçları arasında yer almaya başlayan kripto paralar, insanlar tarafından oldukça fazla merak edilerek araştırılmakta olan konular arasında yer almaya başladı. Durumun bu hale gelmesi ile beraber, kripto para yatırımı ile alakalı borsa tercihleri için de oldukça fazla sorular sorulmaya başlandı. Piyasa içerisinde oldukça fazla kripto para borsasının yer alıyor olması ile beraber, insanlar hangi platform üzerinden yatırım yapacağı konusunda oldukça kararsız olabilmekte. Bizde bu yazımızda sizlere kripto para borsaları arasında yer alan ve kısa süre içerisinde oldukça büyük bir yükseliş ile dünyanın en çok kullanılan kripto para borsaları arasında yer almayı başaran kucoin hakkında detaylı bilgi sunacağız. Kucoin üzerinden alınan kripto paralardaki komisyon oranları, güvenilirlik durumları ve kime ait olduğu gibi birçok konuda bilgi sahibi olmak için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Güvenli yatırım araçlarını kolayca kullanın: Bitcoin nasıl alınır hemen tıklayarak görebilirsiniz.

Kucoin Güvenilir mi?

Kucoin kripto para borsasının güvenilirlik durumu ile alakalı sorulara cevap verecek olursak, kullanıcı sayısı ve işlem hacmine göre bakacak olduğumuza oldukça güvenilir bir borsa olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz seneler içerisinde bir hack olayı yaşanmış olduğunu da söylemeliyiz. Bilgisayar korsanları tarafından bir hedef olarak görülerek başarılı bir şekilde hack işlemi gerçekleştirdiler. 

Bu nedenle bu alanda kripto para yatırımlarınızı güvenli bir şekilde korumak için dikkat etmeniz gereken bazı konular yer almaktadır. Genel olarak bir borsanın hack olayı yaşamasından daha çok, bu hack olayından tam olarak ne şekilde çıktığı da oldukça fazla önem kazanmaktadır. Çünkü bir kripto para borsasının hacklenme durumundan sonrasında ödeme yapma konusunda da sıkıntı yaratması ile güvenilir olmadığı görülebilir.

Ancak kucoin borsası, bu yaşanmış olan hack olayından sonrasında hiçbir kullanıcısını mağdur etmeyerek ödemelerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi. Kurtulamayan fonların sigorta tarafından karşılanmasından ötürü de Kucoin kullanıcıları için herhangi bir olumsuz durum yaşanmadı. 

Kucoin Komisyon Oranları

Kucoin kripto para borsasının komisyon oranlarına göz attığımızda, makul fiyatlarda ücretlendirme politikaların yer almakta olduğunu söyleyebiliriz. Ancak çok daha uygun ve profesyonel bir şekilde hizmet vermekte olan kripto para borsaları da bulunmaktadır. Bu borsalar arasında yer alan Binance, %0,07 gibi bir komisyon kesintisi sağlarken, kucoin borsası için bu oran %0,10 olmaktadır. Bu nedenle yatırımlarınız ile alakalı kazançlarınızın daha fazla olması için Binance borsası tercih edilebilir. 

Kucoin mi Binance mi?

Kucoin ve Binance gibi iki büyük borsayı kıyasladığımızda, Binance borsasının birçok alanda çok daha avantajlı fırsatlar sunmakta olduğunu görmekteyiz. Bu fırsatlara örnek verecek olduğumuzda, hızlı bir şekilde işlem yapmanıza imkan vermesi, düşük komisyon oranları ve ülkemizdeki kripto para yatırımcıları için en önemli hususlardan birisi olan türk lirası ile yatırma ya da çekme işlemleri sağlaması olarak sıralayabiliriz. Bu nedenle bir tercih yapılacak olursa, mantıklı bir tercih olarak Binance borsasının tercih edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Sizde yazımızda yer alan link üzerinden Binance kayıt işleminizi gerçekleştirerek büyük bir oranda komisyon indiriminden de faydalanma şansı yakalayabilirsiniz. Binance referans kodu kullanmayı unutmamanız önemlidir.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %10 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

Kucoin Hangi Ülkenin?

Kucoin, global bir kripto para borsası olmasına rağmen, genel merkezi Singapur’da yer almaktadır. Ancak borsanın Singapur hükümetine bağlı olmadığını söyleyelim. Tamamen hiçbir hükümete bağlı olmadan kripto para alım ve satım faaliyetlerini yürütmektedir.

Kucoin Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

COO pozisyonunda yer alan Eric Don Kucoin şirketi, ekibinde pazarlama direktörü olarak Jack Zhu, ticari operasyonlar başkanı John Lee, baş hukuk danışmanı Linda Lin, operasyon ve teknik bakım direktörü Kent Li gibi birçok tecrübeli kişiyi barındırmaktadır. CEO Michael Gan ve de CTO Top Lan tarafından ortak bir girişim olarak Kucoin kripto para borsası faaliyete geçmiştir. 

Kucoin Ne Zaman Kuruldu?

Kucoin kripto para borsası ilk olarak Kong Kong merkezli olarak 2017 senesinde kurulmuş olan bir kripto para borsası olarak karşımıza çıkmaktadır. Halkın borsası olarak kendilerini tanıtmakta olan bu platform, şu anda işlem hacmi bakımından dünyada en çok kullanılan 5. Kripto para borsası olarak yer almaktadır. 

Kucoin Yasal mı?

Kucoin, faaliyetlerini tamamen yasal ve gerekli tüm önlemlerin alınarak oluşturulmuş olduğu bir kripto para platformudur. Bu anlamda gönül rahatlığı ile kripto para alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemiz içerisinde yer alan kanunlara göre de kripto para ile alakalı olarak alım ve satım işlemlerinde bulunmanın herhangi bir yasal sorunu olmamasından ötürü yatırımlarınız adına bir sorun olmayacaktır. 

Kucoin Batar mı?

Bir kripto para borsasının ileride yer alacak durumu ve geleceği hakkında tahmin yapmak oldukça zor olan bir durumdur. Bu anlamda batar ya da batmaz gibi bir tahmin de bulunmak da çok mantıklı olmayacaktır. Ancak daha önceki zamanlar içerisinde yaşamış olduğu hack girişiminden sonrasında, müşterilerini hiçbir şekilde mağdur etmeden faaliyetlerine sorunsuz bir şekilde devam etmiş ve herkesin mağduriyetini karşılamıştır. Yani oldukça büyük işlemli bir kripto para borsasının batma ihtimalinin oldukça zor olduğunu söylesek de, imkansız olmadığını belirtebiliriz. Bu nedenle sizde kripto para borsaları içerisinde gerekli yatırım işlemlerini gerçekleştirirken, güvenlik önlemlerinizi almalı ve soğuk cüzdan gibi alternatifleri kullanmalısınız. Bunun haricinde oldukça güvenlik önlemleri yer alan bir borsa olarak karşımıza çıkan Binance borsası üzerinden kayıt işlemleri gerçekleştirerek gönül rahatlığı ile  kripto para yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Kucoin Ne Kadar Güvenli?

Genel olarak yatırımcıların en çok sorduğu sorular arasında yer alan güvenilir mi soruları olmaktadır. Çünkü insanlar yapmış oldukları yatırımın güvenli bir şekilde borsalar üzerinde yer almasını ve değerlenmesini isterler. Kucoin borsası ile, gerekli tüm güvenlik önlemlerini kullanmakta olan, bankaların yer aldığı bir seviyede güvenliğe sahip olan kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Bu anlamda insanların geçmişte neden hack olayı yaşamış olduğunu merak edebilmekte. Ne kadar güvenlik önlemleri alınıyor olursa olsun, hack olayları da oldukça kapsamlı ve ciddi bir işlem olmasından ötürü çeşitli sorunları beraberinde getirebilmekte. 

2020 haziran ayı içerisinde saldırıya uğramış olan Kucoin, bu olayların ardından güvenlik önlemlerini daha fazla arttırarak sonrası için hack girişimi ile alakalı bir sorunu bulunmadı. Bu anlamda karar size kalmakla beraber kucoin borsasının güvenlik anlamında şu anda yeterli bir borsa olduğunu söyleyebiliriz.

Kucoin En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Kucoin kripto para borsasına üzerine türk lirası ile para yatırma ve para çekme işlemleri gerçekleştirilmemektedir. Bu nedenle yapacağını işlemler için ilk olarak Binance borsası üzerinden türk lirası yatırımı gerçekleştirip, bunu bir kripto paraya çevirmeli, daha sonrasında ise kucoin borsası içerisine aktarımını gerçekleştirmelisiniz. Bu işlerin de oldukça zahmetli olmasından ötürü, türk lirası ile işlemlere izin veren ve oldukça gelişmiş olan kripto para borsası olan Binance ile beraber çalışabilirsiniz.

Etiketler: kucoin güvenilir mi, kucoin komisyon oranları, kucoin mi binance mi, kucoin hangi ülkenin, kucoin sahibi kim, kucoin ne zaman kuruldu, kucoin yasal mı, kucoin batar mı, coinbase ne kadar güvenli, kucoin en az ne kadar para yatırılır


Sevdiklerinle Paylaş