Gemini Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Gemini Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Gemini Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 12, 2021 tarihinde yayınlandı.

Bitcoin ve ethereum gibi kripto paraların alım ve satım işlemleri ilginizi çekiyor, ancak tam olarak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Piyasa içerisinde birçok coin borsası yer almaktadır. Bu borsaların her birinin, kendine göre farklı özellikleri ve fırsatları mevcuttur. Bazıları birçok kripto parayı borsa içerisinde yayımlarken, bazıları da güvenlik bakımından çeşitli sorunlar yaşatmaktadır. Bazı borsalar ise, oldukça az kripto para listelemekte olsa da, muhteşem bir güvenlik sistemi sunabilmekte. Bizde bu alanda adı son zamanlarda çok fazla duyulan ve alternatif kripto para borsaları arasında yer almakta olan Gemini borsası hakkında sizlere detaylı bir bilgi sunmaya çalışacağız. Sunmakta olduğumuz bu bilgiler ile beraber sizde borsaları tanıyarak kendinize en uygun yatırım kanalını tercih edebileceksiniz.

Gemini Güvenilir mi?

Genel olarak baktığımızda, Gemini kripto para borsasının geçmişte sistemsel olarak herhangi bir şekilde güvenlik açığı ya daha hack girişimi gibi bir sorununun yer almamakta olduğunu net bir şekilde görebilmekteyiz. Bu alanda güvenilir ve güzel bir hizmet sağlamakta olan kripto para borsaları arasında yer almakta olduğunu da görüyoruz. Ancak her ne kadar şu zamana kadar güvenlik anlamında bir sorunu bulunmuyor olsa da, ilerde güvenlik açıklarının olması durumu ile beraber bazı problemler ile karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle dikkatli bir şekilde davranmalı ve kripto para yatırımlarınızda, hesabınızın tüm güvenlik sistemlerini aktif ederek kendi yatırımınızı korumaya dikkat etmelisiniz. Bunun haricinde Gemini borsası da, sizin yatırımlarınızı en iyi şekilde korumak için soğuk depolar, 2FA hesap doğrulamaları ve sigortalanmış olan yatırımlar gibi birçok çeşitli güvenlik önlemlerini almaktadır. Diğer birçok kripto para borsası ile kıyasladığımızda, güvenli sayılabilecek derecede bir sisteminin yer almakta olduğunu söylemek mümkündür.

Burayada göz atın bitcoin nasıl alınır


Gemini Komisyon Oranları

Gemini kripto para borsasının komisyon oranlarına göz atacak olduğumuzda, diğer borsalara göre çok daha fazla komisyon kesintileri yaptığını görmekteyiz. Her kripto para alım ve satım işleminiz adına %0,50 ve sabit USD olarak adlandırılmakta olan kesintileri ödemeniz geekiyor. Bu anlamda da 200 USD bir işleminiz için %1,99 oranında bir kesinti yapmaktadır. Binance ile kıyaslayacak olduğumuzda, kesinti oranları sadece %0.075 olmaktadır. Bu nedenle kripto para yatırımlarınız için daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız, Binance borsasını seçmek sizin için çok daha mantıklı bir karar olacaktır. 

Gemini mi Binance mi?

Gemini ve Binance kripto para borsalarını kıyasladığımızda ise, Binance borsasının genel olarak çok daha fazla avantaja sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bu alanda hem kullanıcı, hem de işlem hacmi bakımından dünyada lider konumdadır. Ayrıca güvenlik önlemleri, diğer birçok kripto para borsasına göre çok daha fazla gelişmiştir. Tüm bunların haricinde, düşük komisyon oranlarına sahip olması, birçok kripto parayı listelemesi gibi daha sayamadığımız özellikleri barındırmaktadır. Sizde kripto para yatırımlarınız için Binance kripto para borsasını tercih edebilir ve güvenli bir şekilde yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. En iyi avantajlara Binance referans kodu kullanarak sahip olursunuz.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %10 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

Gemini Hangi Ülkenin?

Gemini borsası, Amerika Birleşik Devletleri merkezli olarak kurulan ve global anlamda kripto para alım ve satım hizmetleri sunan bir kripto para borsası olarak yer almaktadır. Bu anlamda 2016 yılında başlamış olduğu dijital varlık işlemlerine, günümüze kadar herhangi bir sorun yaşamadan sorunsuz bir şekilde devam etmiştir.

Gemini Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Gemini kripto para borsası, yatırımcıların dijital varlık alım ve satımı amacı ile 2015 senesinde Tyler Winklevoss ve Cameron Winklevoss tarafından kurulmuş bir platformdur. Bu platformda CEO pozisyonunda Tyler Winklevoss yer almaktadır. 

Gemini Ne Zaman Kuruldu?

En iki kripto para borsaları listesinde ilk 20 arasında yer almakta olan Gemini borsası, genel olarak bitcoin ve ether işlemlerinde bulunan ve diğer bazı kripto paralarında yer aldığı bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak güvenlik hususunda oldukça fazla önem vermektedir. 2015 senesinde kurulmuş olan bu borsa, 2016 senesinde de New York valisi olan Andrew Cuomo tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde yer almakta olan ilk ve de tek lisanslı ethereum borsası olduğunu açıklamıştır. Böylece müşterilerin de güvenini kazanarak faaliyetlerine de resmiyet katmış olan bir kripto para borsası olduğunu söyleyebiliriz.

Gemini Yasal mı?

Gemini borsası, yukarıda da açıkladığımız üzere, New York valisinin de resmi anlamda lisans sağlamış olduğu dijital varlık platformu olarak yer alır. Bu anlamda tamamen işlemlerinin yasal olarak yürütüldüğü, bunun haricinde herhangi bir illegal durumun bulunmadığını net bir şekilde söyleyebiliriz. Ülkemizdeki kanun ve açıklamalara göre de, kripto para alım ya da satım ile alakalı yasal bir sorun olmamasından ötürü de Gemini ve diğer kripto paralarından yatırım yapmanız mümkündür. Gemini ya da Binance gibi borsalar üzerinden siz de kripto para yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Gemini Batar mı?

Gemini batar mı gibi bir soru, genel olarak her borsa için genel olarak sorulan ve karşımıza çıkan sorular arasında yer alır. Bu gibi durumlar, kimsenin öngöremediği ve batma ihtimalinin de ölçülemediği olaylardır. Bu nedenle Gemini ya da diğer borsaların batma gibi durumları ile alakalı net bir şeyler söylemek mümkün değildir. Geçmiş faaliyetlerine baktığımızda Gemini kripto para borsasının şu ana kadar güven sarsıcı ya daha hack girişimleri gibi herhangi bir sorunu bulunmamaktadır. Bu nedenle batma ihtimalinin düşük bir olasılık olarak yer alan kripto para borsaları arasında yer almakta olduğunu belirtebiliriz.

Gemini Ne Kadar Güvenli?

Gemini borsasının uygulamış olduğu çok katmanlı güvenlik sistemleri sayesinde kullanıcılar, kripto paralarını güvenli bir şekilde koruyabilmekte. Genel olarak yapılan yatırımların Gemini borsasının açıklamalarında göre soğuk cüzdanlar içerisinde depolanmakta olduğu belirtilmekte. Bunun haricinde iki faktörlü kimlik doğrulama gibi güvenlik önlemleri sayesinde yatırım yapmış olduğunuz Gemini hesabınızı daha güvenilir bir hale getirerek kötü amaçlı kişiler tarafından hesabınızın ele geçirilmesinin önüne geçebilirsiniz. 

Gemini En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Gemini kripto para borsası üzerinden para yatırmak için herhangi bir minimum tutar yer almamaktadır. Bu anlamda dilediğiniz kadar miktar, Gemini borsası üzerinden aktarım işlemleri ile yatırıma imkan verilmektedir. Bunun haricinde ülkemiz için türk lirası olarak Gemini üzerinden para yatırma ya da çekme işlemleri bulunmamaktadır. Bu nedenle Gemini borsasına para aktarmak için ilk olarak türk lirası yatırılabilen Binance borsasına gitmeli, buradan türk lirası ile bir kripto para satın alarak bunu Gemini borsasına transfer edip usdt olarak bozmalısınız. Yatırımların bu denli zor olduğu koşullar içerisinde Gemini borsası yerine Binance borsasını seçmek çok daha mantıklı bir tercih olabileceğinin altını çizelim.

Etiketler: gemini güvenilir mi, gemini komisyon oranları, gemini mi binance mi, gemini hangi ülkenin, gemini sahibi kim, gemini ne zaman kuruldu, gemini yasal mı, gemini batar mı, gemini ne kadar güvenli, gemini en az ne kadar para yatırılır

Sevdiklerinle Paylaş