FTX Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

FTX Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. FTX Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 12, 2021 tarihinde yayınlandı.


Kripto para yatırımları yaparken, dikkat edilmesi gereken en büyük noktalardan birisi, yatırım yapmış olduğunuz kripto para borsalarıdır. Yatırımcılar genel olarak birçok kripto para borsasına üye olmakta olsa da, birçok kişi için büyük yatırımları için kullanmış olduğu bazı borsalar yer almaktadır. Ayrıca her kripto para borsasının kendine özel olarak yer alan bazı özellikleri de yer almaktadır. Bu anlamda bizde sizlere adını sıkça duyduğumuz ve global anlamda hizmet vermekte olan kripto para borsalarından olan FTX ile alakalı detaylı bilgi sunacağız. FTX borsasının güvenilirlik durumu, komisyon oranları, Binance borsası ile kıyaslanması ya da yasallık durumu gibi birçok sorunun cevabını ayrıntılı bir şekilde almak için makalemizi okuyabilirsiniz. 

Yatırım aracınız bitcoin nasıl alınır öğrenmenin en doğru yolu.

FTX Güvenilir mi?

FTX kripto para borsası, genel olarak dünyada yer alan en büyük hedge fonları içerisinde yönetici pozisyonunda çalışmakta olan büyük bir ekip ve güçlü bir sermaye ile kurulmuş olan bir sistem olarak karşımıza çıkmıştır. Genel olarak en çok kullanılan kripto para borsaları verilerine baktığımızda, FTX borsasının da bu liste içerisinde aktif bir şekilde yer almakta olduğunu görmekteyiz. 

Kullanıcıların güvenliklerinin sağlanması amaçlı olarak çifte kimlik doğrulama işlemler, 2FA gibi oldukça gelişmiş teknolojik güvenlik önlemleri ile korunmakta olan sistemler arasındadır. Ayrıca daha önceden bilinmekte olan bir hack olayı girişimi de borsa üzerinde yaşanmamıştır. Güvenlik endişelerini olan kullanıcıların ise kripto para cüzdanında yer alan varlıklarını soğuk cüzdanlarına çekerek bu endişelerini en az düzeye indirebilme gibi bir şansları da bulunmaktadır. 

FTX Komisyon Oranları

FTX kripto para borsasının komisyon oranlarına bakacak olursak, diğer borsalara göre çok daha uygun komisyon fırsatları sunmakta olduğunu görmekteyiz. Ancak bu işlemler genel olarak işlem hacimlerinize göre değişiklik gösterebilmektedir.

FTX kripto parasının genel olarak komisyon oranlarının %0,07 olduğunu söyleyebiliriz. Bu orana da bir örnek verecek olduğumuzda, 1000 dolarlık bir kripto para alım ya da satım işlemlerinizde toplamda 70 cent tutarında bir komisyon ücreti ödemektesiniz. Ancak bu komisyon oranlarından daha düşük bir ücretlendirme yapan borsalar var mı diye soracak olduğunuzda, Binance borsasının çok daha düşük komisyon oranları sunmakta olduğunu söyleyebiliriz.

FTX mi Binance mi?

Genel olarak oldukça büyük iki kripto para borsasını kıyasladığımızda, Binance borsasının biraz daha avantajlı ve cazip fırsatlarının yer almakta olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak komisyonlarının yok denecek kadar az olması Binance adındaki kripto para borsasının vazgeçilmez özelliklerde yer almakta olduğunu bizlere net bir şekilde anlatabiliyor. Bunun haricinde yüzlerce kripto paranın ilk olarak Binance üzerinde listelenmesi gibi durumlar da oldukça önemli. Her şeyden öncesinde ise Binance borsasına kayıt esnasında Binance referans kodu üzerinden kayıt olarak da oldukça düşük miktarlarda ödeyeceğiniz komisyon ücretleri haricinde paranızın bir kısmını da geri iade olarak alabilmektesiniz. Bu şekilde genel bir kıyaslamanın yapılması durumunda Binance borsasının genel olarak bir tık üstte olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü en çok kullanıcısı ve en çok işlem hacmi bulunan Binance, şu anda kripto para borsaları arasında lider konumda yer almaktadır. Sizde Binance borsasına kayıt işlemi gerçekleştirerek borsanın cazip birçok fırsatına çok daha kaliteli bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. 

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %10 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

FTX Hangi Ülkenin?

FTX kripto para borsası, genel olarak dünya çapında hizmet vermekte olan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bunun haricinde Hong Kong’ta kurulmuş olan ve bunun haricinde Antigua , Barbuda gibi bazı bölgeler içerisinde de hizmet vermekte olan merkezlerinin yer almakta olduğu bilinmektedir. Ancak genel olarak bakıldığında FTX borsasının herhangi bir ülkeye bağlı olmamakta olduğunu söyleyebiliriz.

FTX Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

FTX kripto para borsası, Sam Bankman Fried adındaki bir şahıs tarafından kuruldu. Bu kişinin geçmişine baktığımızda, daha öncesinde Research CEO’su ve kurucu ortağı olduğunu bilmekteyiz. Research adındaki kuruluşun ne tür hizmet vermekte olduğunu sorarsanız, 100 milyon dolardan fazla dijital varlığın yönetimimi ile alakalı yönetimi sağlayan bir işletmedir. 

FTX Ne Zaman Kuruldu?

FTX borsasının kim tarafından kurulduğuna baktıktan sonra, kaç yılından beri hizmet vermekte olduğuna bakalım. Sam Bankman Friend adındaki şahıs, FTX kripto para borsasını kurmadan öncesinde 2017 senesinde, bahsetmiş olduğumuz Alameda Research adındaki kuruluşu kurmuştur. Tam olarak bu tarihlerin de, FTX borsasının kuruluş adımlarının yer aldığı zamanlar olduğunu söyleyebiliriz. Daha sonrasnda ise 2019 senesinin Nisan ayına geldiğimizde FTX borsası faaliyete geçmiştir. O zamandan bugüne kadar sorunsuz bir şekilde hizmetlerini sürdürmektedir. 

FTX Yasal mı?

FTX borsası haricinde, genel olarak kripto paraların gerekli mevzuatları yerine getirdiği takdirde illegal herhangi bir hizmet durumu bulunmamaktadır. Yani kısaca ülkemizde faaliyetleri ile alakalı olarak vergisini vermekte olan her kripto para borsasından yasal bir şekilde kripto para alım ve satım işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu anlamda FTX kripto para borsasının da yasal anlamda kripto para alım ya da satım ile alakalı herhangi bir illegal durumu bulunmamaktadır. Yani gönül rahatlığı ile kripto para alım ve satımları adına FTX borsasını tercih edebilirsiniz.

FTX Batar mı?

Genel olarak baktığımızda, oldukça büyük işlem hacimlerinin yer aldığı ve binlerce kullanıcısı bulunan FTX borsasının kolay bir şekilde batma ihtimalinin olmadığını söylemek isteriz. Ancak ileriki zaman için batar ya da batmaz gibi bir ihtimalde bulunmak oldukça zor bir olasılık olmasından ötürü pek bir şey söylemek mümkün değil. Genel olarak bakıldığında büyük bir borsa olarak yer almasından ötürü müşterilerini mağdur etmemeye yönelik bir hizmet sunacağını düşünerek batma gibi bir ihtimalinin zor olduğunu söyleyebiliriz. 

FTX Ne Kadar Güvenli?

FTX borsasına güvenlik anlamında baktığımızda, kullanıcıların güvenlik anlamında yer alan birçok yapması gereken işlem seçeneği yer almaktadır. Çift adımlı doğrulama gibi birçok sunmuş olduğu hizmet ile kripto para yatırımlarınızın sağlıklı bir şekilde korunması adına gerekli önlemlerin alınmasına yönelik birçok adım atılmaktadır. Bunun haricinde bazı zamanlar içerisinde bazı kripto para borsaları içerisinde yer alan hacklenme gibi bir durum da, şu ana kadar FTX borsası içerisinde yer almamaktadır. Yani gönül rahatlığı ile güvenli bir şekilde FTX borsası kullanılabilir. Bunun haricinde güvenlik ile alakalı bir endişe duymanız durumunda, güvenli borsalardan olan Binance borsasına kripto paralarınızı transfer edebilir ya da soğuk cüzdanınıza koyarak yine sağlıklı bir yatırım işlemi gerçekleştirmiş olursunuz.

FTX En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

FTX borsası üzerinden yatırabileceğiniz para birimi işlemleriniz için herhangi bir alt sınır yer almaktadır. Ancak kimlik doğrulama işlemlerini başarılı bir şekilde yaparak günlük 2000 dolar olan para çekme limitinizi 9000 dolara kadar çekme şansı bulabilirsiniz. Bu anlamda siz de FTX borsasını kullanabilirsiniz. 

Etiketler: ftx güvenilir mi, ftx komisyon oranları, ftx mi binance mi, ftx hangi ülkenin, ftx sahibi kim, ftx ne zaman kuruldu, ftx yasal mı, ftx batar mı, ftx ne kadar güvenli, ftx en az ne kadar para yatırılır


Sevdiklerinle Paylaş