Coinex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Coinex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Coinex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 12, 2021 tarihinde yayınlandı.


Coinex kripto para borsası, 2017 yılından bu zamana kadar faaliyet göstermekte olan platformlar arasında yer almaktadır. İşlem hacmi bakımından oldukça yüksek ve potansiyeli bulunan kripto paraların yer aldığı sistemi ile işlemlerin sağlanmasını sağlayan borsa olarak karşımıza çıkmaktadır. Coinex borsası, kripto para dünyası içerisinde yeni girecek olan kişiler adına oldukça kullanışlı olmasının yanı sıra, ileri düzeyde işlem yapmak olan kullanıcılar adına da uygun bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Üst düzey güvenlik sisteminin yer alması ile kullanıcıların yatırımlarını sigortalamakta ve güvence altına almaktadır. Masaüstü cihazlar üzerinden Coinex borsasına giriş sağlanabilmesinin dışında, mobil uygulamaların indirilerek anında işlemlerin sağlanabildiği avantajları barındırır. Borsa içerisine karşılaşabilen tüm problem için ise haftanın her günü ve her saati hizmet vermekte olan destek hizmetleri sunmaktadır. Bizde bu yazımızda sizlere Coinex borsası ile alakalı olarak güvenilir olup olmadığı, komisyon oranlarını, Binance ile kıyaslamasını, kurucusu ve para yatırma limitleri gibi birçok bilgiyi detaylı bir şekilde sunmaya çalışacağız. 

Güvenli yatırım aracı bitcoin nasıl alınır tıklayıp hemen öğreniniz.

Coinex Güvenilir mi?

Coinex borsası ile alakalı olarak en çok sorulan sorulardan birisi Coinex borsasının güvenilir bir şekilde hizmet verip vermediğidir. Bu anlamda Coinex borsasının güvenilir bir şekilde yer alan sistemi, stabil ve de etkili bir şekilde işleyen kripto para borsası olarak yer aldığını söyleyebiliriz. Tescilli olarak işlem eşleştirme sistemleri ile üst düzey kullanım deneyimlerinizi sizde sağlayabilirsiniz. 100’den daha fazla ülke içerisinde sağlamış olduğu hizmet ile yatırımları kabul etmektedir. Yatırımların çevrimdışı olarak soğuk cüzdanlarda saklanarak güvenli bir sistemde olduğunu açıklamıştır. Böylece herhangi bir hack saldırına karşı en az zararla telafi ederek hizmetine devam edebilecek bir sistemi bulunur.

Coinex Komisyon Oranları

Coinex kripto para borsasının komisyon oranlarına baktığımızda, genel olarak ortalama düzeyde kesintiler sağlamış olduğunu görebilmekteyiz. Bu anlamda kripto para alım ve satım işlemleri için %0,1 kesinti sağlanmaktadır.  Ayrıca bazı kripto para birimleri için belli bir miktar para çekme limitleri de bulunmaktadır. Binance borsasına bakacak olduğumuzda ise, sadece %0,075 komisyon kesintisi yapmakta ve para çekme ya da yatırma işlemleri için ek olarak kesinti istememektedir.

Kısaca örnek ile bir hesap yapacak olduğumuzda, 1000 dolarlık bir kripto para alım ya da satım işlemleri gerçekleştirdiğinizde, Coinex borsası üzerinden 1 dolar komisyon kesintisi ve bunun haricinde ek olarak para çekmek için belli bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ancak Binance borsası üzerinden 1000 dolarlık bir alım ya da satım işlemi için ise sadece 75 cent bir kesinti sağlanmakta ve bunun haricinde herhangi bir para çekme ya da yatırma için ek olarak ücret ödemenize gerek bulunmuyor. 

Coinex mi Binance mi?

Coinex ve Binance borsalarını genel olarak bir kıyas içerisine soktuğumuzda, Binance borsasının sağlamış olduğu hizmetler ile çok daha avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. Bu anlamda düşük komisyon ücretlerinin bulunması, çok daha fazla kripto para çeşitliliğinin yer alması ya da türk lirası ile para yatırma ya da çekme gibi işlemlerinin bulunuyor olması, Binance borsasını yatırımlar için çok daha elverişli bir borsa olarak göstermektedir. Bu anlamda dünyanın en büyük hacmine ve kullanıcısına sahip olan kripto para borsasına sizde altta yer alan link üzerinden komisyon indirimli bir şekilde sahip olabilirsiniz. Binance referans kod kullanarak üyelik almak güzel avantajlar sağlamaktadır.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %10 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

Coinex Hangi Ülkenin?

Coinex, global olarak hizmet vermekte olan bir kripto para alım ve satım borsası olsa da merkez olarak Çin ülkesinde yer almaktadır. Bunun haricinde dijital varlıklar için işlemlerin açılmasına izin verilen 100’ü aşkın ülkeye hizmet sağlamaktadır. 

Coinex Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Coinex borsası, Çin asıllı olan Haipo Yang tarafından kurulmuştur. Bu anlamda ekipte hem kurucu hem de CEO konumunda bulunmaktadır. Geçmiş zamanlar içerisinde Çin polisi ve hükümeti tarafından tutuklandığı iddiaları ortaya atılmıştı. Bu haberin ne kadar doğru olduğu bilinmese de Çin hükümetinin kripto paralar hakkında çok olumlu yaklaşmadığını biliyoruz. Bu nedenle yatırımlarınızı yaparken, borsanın merkezinin yer aldığı ülkenin kripto paralar ile alakalı görüşlerini de dikkate almak oldukça önemli hususların başında geliyor. 

Coinex Ne Zaman Kuruldu?

Coinex borsasının kuruluş tarihi 2017 olarak söylenebilir. İngiltere merkezli olarak yer alan bu kripto para borsası, kullanışlı bir arayüzü ile müşterilerine yatırım hizmeti sağlamaktadır. Kripto para borsası içerisinde ilk kez işlemde bulunacak kişiler için kolay bir kullanımı ile yatırımların değerlenmesini sağlanır. Oldukça fazla kripto paraya ev sahipliği yapan bu borsa içerisinde yeni ve potansiyeli bulunan yatırımları bulmak mümkündür. Kullanıcılar adına hesap açmak için herhangi bir kimlik ya da pasaport bilgisi sunmaz. 

Coinex Yasal mı?

Coinex, İngiltere içerisinde merkezi bulunan ve her işlemini tamamen yasal bir şekilde gerçekleştirilmekte olan kripto para borsası arasında yer almaktadır. Ülkemizde yer alan kirpto para kanunları çerçevesinde, Coinex ya da başka bir kripto para borsası üzerinden alım ya da satım işlemlerinde herhangi bir yasal sorun yer almamaktadır. Bu nedenle sizde Coinex ya da başka bir kripto para borsasına ülkemizden yatırım gerçekleştirebilirsiniz.

Coinex Batar mı?

Genel anlamda birçok borsa için batar mı gibi sorular oldukça fazla sorulmaktadır. Bu sorular arasında da sürekli olarak yer alan Coinex batar mı gibi durumlara cevap verecek olduğumuzda, buna net bir şekilde cevap vermenin oldukça zor olduğunu söyleyebiliriz. Her kripto para borsasında olduğu gibi Coinex borsasının da ihtimaller dahilinde batma olasılığı bulunmaktadır. 

Coinex Ne Kadar Güvenli?

Coinex kripto para borsası, güvenlik anlamında üst düzey bir şekilde çalışma göstermektedir. Hesapların koruması bakımından iki adımlı doğrulama işlemleri gibi birçok güvenlik seçeneği sunar. Bunun haricinde yatırımlarınızın herhangi bir hack girişiminde kaybolmasını önlemek için soğuk cüzdan içerisinde çevrimdışı bir şekilde varlıkları depolandırılır. Genel olarak özetleyecek olursak, Coinex borsası içerisindeki yatırımlarınız genel anlamda güvenli bir şekilde korunabilmesi öngörülmektedir. Ancak yine de bilgisayar üzerinde yer alan sistemlerin hiçbiri tam anlamıyla kusursuz olmamasından ötürü ileri zamanlar içerisinde ne gibi bir durum ile karşılaşılacağı bilinmemektedir.

Coinex En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Coinex borsasına para yatırım ya da çekme işlemleri için herhangi bir alt limit belirlenmemiştir. Bu anlamda dilediğiniz kadar para yatırım işlemlerini borsa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde türk lirası para çekme ve yatırma işlemleri Coinex borsası için yer almamaktadır. İlk olarak Binance tr gibi bir borsaya üyelik gerçekleştirmeli, daha sonrasında ise bu borsadan türk lirası yatırma işleminiz ile bir kripto para satın alımı gerçekleştirmeli ve onu da Coinex borsasına transfer etmelisiniz. Bu şekilde yapacağınız işlemler sonucunda coinex borsasına gelen kripto parayı usdt itibari para birimine çevirebilir ve dilediğiniz kripto para alımı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler: Coinex güvenilir mi, Coinex komisyon oranları, Coinex mi binance mi, Coinex hangi ülkenin, Coinex sahibi kim, Coinex ne zaman kuruldu, Coinex yasal mı, Coinex batar mı, Coinex ne kadar güvenli, Coinex en az ne kadar para yatırılırSevdiklerinle Paylaş