Coinbase Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Coinbase Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Coinbase Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 05, 2021 tarihinde yayınlandı.

Dünya’da kripto paraların son yıllarda dikkat çekmesi ile birlikte birçok kripto para borsası kurulmuştur. Bitcoin bir kripto para birimidir. Kripto para birimi olarak ilk 2008 yılında ortaya çıkmıştır. 2008 yılından itibaren insanların hayatında olan Bitcoin en kısa haliyle dijital bir para birimidir. Coinbase Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ve dikkat çeken kripto para borsalarından bir tanesidir. Coinbase kripto para borsası yeni başlayan kripto para yatırımcıları için güzel bir duraktır. Coinbase sadece yeni başlayanlar için değil hem de kripto para borsasına tecrübeli olan ve deneyimli yatırımcılar için de harika bir tercih gibi gözükmektedir. 

2012 yılında Coinbase Fred Ehrsam ve Brian Armstrong tarafından kripto para borsasına sunulmuştur. Günümüzde Amerika’da en çok alım satım işlemlerinin yapıldığı büyük kripto para borsalarından bir tanesidir. Coinbase kripto para borsasının bünyesinde bulundurduğu 47 dijital para birimi yer almaktadır. 

Bitcoin nasıl alınır öğrenmek için tıklayınız.

Coinbase Güvenilir mi?

Coinbase büyük kripto para borsalarından bir tanesidir. Amerika Birleşik Devletleri’de en çok kripto para alım satım işlemleri yapılan kripto para borsalarından bir tanesidir. Coinbase kripto para borsaları arasında güvenilir denilebilecek seçenekler arasında. 

Coinbase kripto para borsasında kripto para varlıklarının yüzde 98’lik kısmı çevrimdışı olarak depolanmaktadır. Coinbase kripto para borsası tarafından yatırımcılarına sigorta hizmetleri sunulmaktadır. Coinbase Borsasında 250 bin dolara kadar olan bütün yatırımcı hesaplarının sigortalanmış olduğu bilinmektedir. Coinbase kripto para borsasında yatırımcıların çalınan varlıkları hemen şirket tarafından iade edilmektedir. 

Coinbase coin borsası kripto paraların günümüze kadar gelindiği zamana kadar hiç saldırıya uğramamıştır. Coinbase kripto para borsasında bir hesap oluştururken öncelikle bir KYC doğrulamasından yatırımcının geçmesi gerekmektedir. Ayrıca Coinbase hesabınızı kimlik pasaport ya da ehliyet gibi geçerli belgeler ile Coinbase kripto para borsasına üye olmak isteyen yatırımcı tarafından doğrulanması gerekmektedir. 

Bu etkenlere bakıldığında Coinbase kripto para borsasının kripto para yatırımcılarına güvenilir bir hizmet sunduğu söylenilebilir. 

Coinbase Komisyon Oranları 

Coinbase borsasında yatırım yapmak isteyen kripto para yatırımcısı yaptığı her işlem için 1,49 oranında işlem ücreti ödemektedir. 1000 dolar değerinde bir BTC alım yapan yatırımcı komisyon ücreti olarak yüzde 1,49 oranında ücret ödemeniz gerekmektedir. 

Coinbase yatırım komisyonu olarak yüzde 1,49 olarak ücret alımı yapmaktadır. Para kartı ile apra çekme işleminde ise yatırımcıdan yüzde 2 oranında komisyon ücreti alımı yapılmaktadır. Para kartı ile satın alım işlemi ile yüzde 3,99 oranında yüksek oranda komisyon ücreti ödenmektedir. 

İşlem tutarı 50 dolar ile 200 dolar arasında olan yatırımcıdan ise işlem ücreti olarak coinbase 2,99 dolar komisyon ücreti alınmaktadır. 

Toplam ücret tutarının 10 dolardan az olması durumunda işlem ücreti 0,99 oranında işlem ücreti coinbase kripto para borsası kullanıcısından alınmaktadır.

Coinbase Komisyon Oranı: 3,99 

Binance Komisyon Oranı: 0,075 

1000 dolarlık bir işlem yapan coinbase kullanıcısından coinbase 3,99 oranında yüksek bir oran komisyon alacaktır. Binance kullanan bir yatırımcıdan ise Binance kripto para borsası 0,075 oranında az oranda komisyon ücreti alınmaktadır. 

Coinbase mi Binance mi?

Güvenilirlik konusunda Binance kripto para borsasının daha rahat bir şekilde kullanıcılarına hizmet ettiği görülmektedir. Yatırımcıların kimlik onay işlemi olmadan yapabileceği nadir borsalardan bir tanesi. Coinbase ise kullanımı kolay olmayan siteler arasında üst sıralarda. Coinbase kripto para borsası üst düzey kullanıcılar için daha uygun bir ortam sunmaktadır. Coinbase kripto para borsası ileri düzey kullanıcıları destekler. Coinbase kripto para borsası ileri düzey yatırımcılar için yüzlerce döviz alım satım seçeneği sunmaktadır. 

Coinbase kullanıcılarından işlemler ve ödeme yöntemleri için pahalı komisyon oranları ve yüksek ücretler talep etmektedir. 

Binance kripto para borsasını kullanan yatırımcılar çok sayıda işlem türü yapabilirler. 500’den fazla kripto para birimi ile kullanıcılarına hizmet etmektedir. 

Binance Kripto para borsası kullanıcılarında en düşük seviyelerde işlem komisyon oranı almaktadır. Binance kripto para borsasını kullanmak diğer borsalara göre daha elverişli olduğunu söylemek doğru olabilir. 

Kesinlikle Binance referans kodu ile üyelik almalısınız.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Coinbase Hangi Ülkenin?

Coinbase kripto para borsası ABD merkezli bir platformdur. Coinbase platformu 100’den fazla ülkeden aktif olarak faaliyet sürmektedir. Son ulaşılan ve araştırılan rakamlara göre coinbase kripto para borsası 30 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. 2012 yılında Coinbase Global Şirketi adı altında kurulmuştur. 2021 yılında günümüzde ABD’de en çok alım satım işlemi yapan platformlar arasındadır. 

Coinbase Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi? 

Coinbase 2012 yılında kripto para yatırımcılarına alım satım yapan trader’lara kripto para alım satım imkanı sunmak için kuruldu. Coinbase varlık yöneten kurumların kripto paralarını depolama gibi hizmetleri de bulunaktadır. Şirket 2012 yılında Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kurulmuştur.

Coinbase Ne Zaman Kuruldu?

Coinabase kripto para borsası 2012 yılında kurulmuştur. Coinbase kripto para borsası işlem hacmi bakımından dünyanın en yüksek işlem hacmi bakımından üçüncü sırada gözüken platformdur. ABD merkezli olarak kripto para hizmeti veren alım satım işlemi yapılan platformdur. 

Coinbase Yasal mı?

Coinbase kripto para borsasının yasal olduğu söylenir. Coinbase firmasının 30 eyalette faaliyet göstermesi için 40 aşkın lisansının olduğu bilinmektedir. Coinbase kripto para borsası yatırımcıların kripto para varlılarını tamamen yönetmeliklere uygun şekilde koruduğu bilinmektedir. 

Coinbase şirketi kripto para birimlerini listelerken oldukça dikkatli davranmakta. Coinbase 13.3 milyon aktif kullanıcı sayısı ile en güvenilir borsalar arasındadır. 

Coinbase Batar mı?

Coinbase kripto para borsası yatırımcıların büyük işletmelerin ve kurumsal yatırımcıların kripto para ticareti ve yatırımları yapması sağlayan bir kripto para borsasıdır. 85’den fazla kripto para biriminin alım satım işlemleri yapmasını sağlayan kripto para borsası. Bütün kripto para üzerindeki işlemlerin hepsi Coinbase kripto para borsası üzerinden yapılabilmektedir. Coinbase dünya üzerinde birçok kullanıcıya sahip aktif kullanıcı olarak birçok kripto para borsasını geride bırakan nadir bulunan borsalar arasındadır. Coinbase Kripto para borsasının batmasının çok zor olduğu söylenilebilir. 

Coinbase Ne Kadar Güvenli? 

Coinbase kripto para oluşumlarının en önemli oluşumlarından bir tanesidir. Coinbase Amerika’nın malı kurumlarına güven verdiği söylenilebilir. Diğer yandan coinbase kripto para borsasını kullanan kullanıcılar hesaplarını güvenli bir şekilde kullanabilirler. Telefonunuza tabletinize ya da bilgisiyarınıza bilinmeyen orijinal olmayan uygulamaları indirmeniz güvenilir olmayan sitelere giriş yapmanız kullanıcıların hesaplarının güvenliğini tehlikeye atabilirler. 

Bu durum sadece coinbase için geçerli bir durum değildir. Kripto para borsasında olan tüm borsalar için yatırımcının kullandığı borsalarda cüzdanın güvenliği yatırımcıdan sorumludur. 

Coinbase En Az Kadar Para Yatırılır?

Coinbase kripto para borsasında kripto para işlemleri için ücret alınmamaktadır. Buna rağmen her işlem için ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu ücret Coinbase’den kaynaklı bir durum değildir. Bu ücrete ağ ücreti denilmektedir. Ücret miktarı Coinbase tarafından dinamik olarak hesaplanmaktadır. Kripto paranın işlem hacmine bağlı olarak yüksek veya düşük olabilir. 

Coinbase kripto para almak veya satmak istediğinizde ücret yansıtılacaktır. Bu ücretler ödeme yöntemine değişmektedir. En az işlemden 1,49 oranında işlem ücreti kesimi yapılmaktadır. 

Diğer yazımızı okuyarak bitcoin nasıl alınır öğrenebilirsiniz.

Etiketler: coinbase güvenilir mi, coinbase komisyon oranları, coinbase mi binance mi, coinbase hangi ülkenin, coinbase sahibi kim, coinbase ne zaman kuruldu, coinbase yasal mı, coinbase batar mı, coinbase ne kadar güvenli, coinbase en az ne kadar para yatırılır.

Sevdiklerinle Paylaş