Blockfi Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Blockfi Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Blockfi Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 29, 2021 tarihinde yayınlandı.

Genel olarak insanlar biriktirmiş olduğu paraların enflasyon karşısında değer kaybetmemesi amacı ile bazı yatırım araçlarında yatırımda bulunurlar. Bunlar genel olarak hisse senetleri ya da altın gibi güvenilir yatırım limanlarından oluşmaktadır. Ancak günümüzde teknolojinin oldukça hızlı bir şekilde gelişmesi ile beraber kripto para adında sanal paralar ortaya çıkmıştır. Bu coinler, piyasa içerisinde oldukça fazla yer alan ve projeleri bulunan teknolojiler olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnsanlar ise türk lirası içerisinde parasının erimemesi için genel olarak birkaç senedir farklı projeleri bulunan kripto paralara yatırım yapmaya başladılar. Ancak bu yatırım için bu işe yeni girmek isteyenler de internet üzerinde çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmalar arasında genel olarak Blockfi kripto para borsası ile de ilgili çok fazla soru sorulmaktadır. Bizde bu yazımızda sizlere Blockfi borsasının güvenilir mi? Komisyon oranları nelerdir? Hangi ülkenindir ve ne zaman kurulmuştur? En az kaç tl para yatırma işlemleri gerçekleştirilir? Gibi sorulara cevap arayacağız. Siz de bu makaleyi okuyarak Blockfi platformu hakkında detaylı bilgiye erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca bilgi ve satın alma işlemlerini incelemek için ziyaret ediniz: BİTCOİN NASIL ALINIR

Blockfi Güvenilir mi?

Dijital varlık platformu olarak hizmet vermekte olan Blockfi, güvenlik anlamında sağlamış olduğu bazı sistemleri ile yatırımcıların varlıklarını korumayı hedeflemiştir. Özellikle izin verme olarak getirdiği sistem ile kullanıcıların fonları sadece kendi belirlediği ve onaylanmış cüzdan adreslerine transfer işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Bunun haricinde kullanıcılar izin listelerini dilerlerse boş bırakabilir ve herhangi bir para çekme işlemine izin vermeyerek hesaplarını güvende tutabilirler.

Şu ana kadar sistem içerisinde herhangi bir para kaybı yaşanmamıştır. Eğer bir hesabın ele geçirilme durumu ile karşı karşıya kalınırsa, bir hafta boyunca bu hesaba bloke koyulmakta ve bu durumdan etkilenen hesaba kimlik doğrulaması amacı ile video konferans düzenlenir. Daha sonrasında ise müşterinin hesap kontrolünü tekrar sağlaması anlamında mail adresine gerekli şifre değiştirme talimatları gönderilmektedir.

Blockfi Komisyon Oranları

Genel olarak bakacak olduğumuzda, Blockfi borsasının oldukça yüksek komisypon kesintileri sağlamış olduğunu net bir şekilde görebilmekteyiz. Her kripto para alım ya da satım işlemleri adına %4,5 kesinti yapan borsanın kullanımının sizin kazançlarınızı büyük miktarda etkilemekte olduğunu söyleyebiliriz. Bunun haricinde düşük komisyon fırsatlarından yararlanmak isterseniz sizin için Binance borsasını önerebiliriz. Kripto para alım ve satım işlemleri için yalnızca %0,075 komisyon kesintisi sağlayan Binance borsası, yatırımcıların kazanç elde etmesi için iyi bir borsa alternatifi olarak yer almaktadır.

Komisyon kesintilerini direkt olarak rakamlar ile örneklendirecek olduğumuzda, 1000 dolarlık bir kripto para alım ve satım işlemleri için Blockfi borsası içerisinde 45 dolar bir kesinti yaşanırken, Binance borsası için ise bu komisyon kesintisi sadece 75 cent olmaktadır. Bu anlamda arada büyük bir komisyon farkının da yer alması ile Binance borsasını tercih ederek kazançlarınızı daha fazla arttırma şansına sahip olabilirsiniz.

Blockfi mi Binance mi?

Genel olarak Blockfi ve Binance borsası arasında bir karşılaştırma yapacak olduğumuzda, Binance borsasının sunmuş olduğu birçok avantajlı özelliği ile Blockfi borsasından daha yararlı olabileceği görüşündeyiz. Binance borsasının genel anlamında dünyanın en çok kullanıcısına sahip ve en çok işlem hacmi olan platformu olduğunu düşündüğümüzde, düşük komisyon oranları, güvenlik sistemi ve kripto para çeşitliliği gibi birçok sunduğu üst özelliği ile birçok borsadan daha kaliteli bir şekilde kripto para alım ve satım tercihlerini sunabilmektedir. Bu nedenle sizde bir kripto para borsası arayışında iseniz, bu borsanın Binance olabileceğini söyleyebiliriz.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %10 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

Binance referans kodu kullanarak üye olmak ciddi derecede avantaj sağlar.

Blockfi Hangi Ülkenin?

Blockfi kripto para borsası ilk olarak ABD merkezli olarak kurulan bir dijital varlık platformu olsa da, günümüzde kripto para alım ve satım hizmeti sağlamakta olduğu 100’den fazla ülke bulunmaktadır. Bu anlamda global bir kripto para borsası olarak nitelendirmek daha doğru olacaktır.

Blockfi Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Blockfi borsası, Flori Marquez ve Zac Prince ortaklığı ile kurulmuş bir sistem olarak karşımıza çıkmıştır. Kripto varlıklar ile kredileri teminat altına almakta olan kripto para sahipleri içi birçok dolar kredisi sunmakta olan bir borsa olarak bilinmektedir. Yapılan açıklamalar ile kuruluşundan bu yana 10 kat bir büyüme kat ettikleri söylenmekte.

Blockfi Ne Zaman Kuruldu?

Blockfi kripto para borsası ilk olarak 2017 senesinde faaliyete geçmiş olan bir dijital varlık alım ve satım platformudur. Bu kadar kısa süre içerisinde büyük bir büyüme gösteren kripto para borsası, sadece bir yıl içerisinde büyüme oranlarını iki katına çıkardıklarını açıkladılar. 

Blockfi Yasal mı?

Blockfi genel olarak sunulan birçok özelliği ile yatırımcıları kendine çekmekte olsa da, insanlar genel olarak yatırım yapacakları yerin yasal olup olmadığını merak etmekte. Çünkü her ne kadar kripto paraların bir merkezi ya da hükümete bağlı bir politikası olmasa da, hükümet tarafından kripto para alım ve satım işlemleri için belirli vergilendirmelere tabi tutulmaktadırlar. Genel olarak baktığımızda, ABD devletinin yasaları tarafından düzenlenmekte olan ve yatırımcılarının kripto paralar ile faiz elde etmesine müsaade edebilen borsalar arasında yer almaktadır. Bu nedenle genel olarak güvenli ve yasal bir şekilde işlemlerin borsa tarafından yürütülmekte olduğunu belirtebiliriz. Bunun haricinde, ülkemizde kripto paraların alım ve satım işlemleri adına herhangi bir yasal sorun bulunmamasından ötürü de problemsiz bir şekilde yatırımların gerçekleştirilmesine izin verilir.

Blockfi Batar mı?

Genel olarak Blockfi borsası batar mı gibi birçok soru sorulmaktadır. Bunların sorulmasının genel olarak amacı ise insanların yatırım yaptığı miktarların kaybedilme korkusu olarak adlandırılabilir. Çünkü eğer bir borsanın batma ihtimali var ise, insanlar burada yatırım yapmak istemez. Genel olarak baktığımızda ise Blockfi borsasının batması için herhangi bir olay ya da gelişme yer almamaktadır. Gelecekte ne olacağını bilememekle beraber şuan için Blockfi borsasının batması ile alakalı bir gelişme yer almamakta olduğunu söyleyebiliriz.

Blockfi Ne Kadar Güvenli?

Blockfi borsası üzerinde baktığımızda, 2021 senesinin ocak ayında Bitcoin Trust olarak adlandırılan bir kavramın SEC’e kaydettirilme işlemleri görüldü. Bunun ne anlama geldiğini söyleyecek olursak, bir bitcoin yatırım borsası olarak hazırlanmakta olduğunu göstermektedir. Bu anlamda ABD kanunlarına uygun ve güvenli bir sistemle çalışmakta olan Blockfi platformunun güvenlik ile alakalı herhangi bir sorunu yer almamaktadır. Ancak hiçbir sistemin kusursuz bir şekilde işlemediğini göz önüne alarak kendi yatırımlarınız için güvenlik önlemlerini sonuna kadar almanızı öneririz. 

Blockfi En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Blockfi borsasına para yatırım işlemleri adına minimum bir miktar bulunmamaktadır. Bu yatırım işlemleri için türk lirası ile para yatırma ve çekme özellikleri yer almamasından ötürü, türk lirası kabul eden Binance TR platformu üzerinden kripto para transferi gerçekleştirmeli ve daha sonrasında yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler: blockfi güvenilir mi, blockfi komisyon oranları, blockfi mi binance mi, blockfi hangi ülkenin, blockfi sahibi kim, blockfi ne zaman kuruldu, blockfi yasal mı, blockfi batar mı, coinbase ne kadar güvenli, blockfi en az ne kadar para yatırılır

Sevdiklerinle Paylaş