Bittürk Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Bittürk Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Bittürk Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 06, 2021 tarihinde yayınlandı.


Son birkaç senedir oldukça fazla popülerleşen ve insanların yatırımlarını bu yönde yaptırmakta olan kripto paralar, oldukça büyük kazançlar ile gelir kapısı oluyor. Bu anlamda insanlar da kripto paralara yatırım yapmak isteyerek çeşitli araştırmalar yapıyor. Araştırmalar arasında genel olarak yatırımlarımızı güvenli bir şekilde sağlamak için en güvenli borsalar yer almakta. Bu yüzden yapılan araştırmalarda yer alan Bittürk kripto para borsaları ile de kripto para alım ve satımı ile alakalı birçok soru sorulabilmekte. Bizde bu yazımızda sizlere detaylı olarak bittürk üzerinden kripto paraların nasıl alınıp satılacağı, kim tarafından kurulduğu ve güvenilir olup olmadığı gibi soruları detaylı bir şekilde cevaplandıracağız. Sizde bu bilgiler ile dilerseniz Bittürk üzerinden kripto para alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bittürk Güvenilir mi?

Bittürk kripto para borsası, çıktığı ilk zamanlarda site içerisinde bazı optimizasyon sıkıntıları çekmekte olsa da, bu sorunların üstesinden gelerek şu anda kaliteli bir şekilde hizmet vermekte olan kripto para borsaları arasında yer almaya başladı. Bu anlamda borsa üzerine birçok kripto para alım ve satım işlemlerinin yürütüldüğü ve türk lirası yatırma gibi bazı cazip seçenekleri ile yatırımcı toplamayı başarıyor. Bunun haricinde haftanın her günü ve her saati destek sağlamakta olan ekibi ile yatırımcılarının teknik sıkıntıları ve soruları gibi birçok sürece yardımcı olabiliyor. Ayrıca ticaret zamanı içerisinde kullanmış oldukları soğuk cüzdanlar ile de güvenli bir şekilde yatırımlarınızı saklayabiliyorlar. Bu anlamda güvenilir bir şekilde yatırımlarınızı saklamakta olan kripto para borsaları arasında yer almakta olduğunu söyleyebiliriz.

Oranları inceleyip alım satım nasıl yapılır öğreniniz: Bitcoin nasıl alınır.

Bittürk Komisyon Oranları

Bittürk kripto para borsasında genel olarak komisyon oranları, kullanıcıların son bir içerisinde yapmış oldukları alım ve satım işlemlerindeki hacimlere göre belirlenmekte. Ancak genel olarak başlangıç düzeyindeki komisyon oranlarına göz attığımızda, %0,15 komisyon ücreti kesmekte olduğunu söyleyebiliriz. Bu orana da bir örnek verecek olursak, 1000 liralık bir yatırım için sizlerden 1.5 lira bir kesinti yapmış olacaktır. 

Bittürk mi Binance mi?

Dünyanın en büyük ve hacimli kripto parası olan Binance borsası ile Bittürk borsasını kıyasladığımızda, birçok anlamda Binance borsasının çok daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz İlk olarak komisyon oranlarına bakacak olursak, Binance borsasındaki alım ve satım işlemlerindeki komisyon oranları %0,075 iken, Bittürk borsası için bu oran %0,15 olmaktadır. Yani Bittürk borsasındaki işlemlerde, Binance borsasına göre iki katı kadar daha fazla bir komisyon oranı ödemiş olacaksınız. Daha sağlıklı bir örnek vermek gerekirse, 1000 dolarlık bir kripto para alım işlemi sağladığınızda, Binance borsası üzerinden yalnızca 75 cent bir komisyon ücreti öderken, Bittürk borsası üzerinden ödediğiniz miktar 1,5 dolar olacaktır. Bu da sizin yatırımlarınızda Binance üzerinde daha kazançlı çıkacağınız anlamına gelir.

Ayrıca Binance üzerinde yüzlerce kripto para çeşidi yer almakta ve bu şekilde çok daha fazla yatırım yapabileceğiniz sanal para yer almaktadır. Ancak Bittürk borsası üzerinde ise sınırlı ve genel olarak bilinen kripto paralar yer almaktadır. Bu da yatırımlarınızın Binance borsası üzerinde çok daha fazla kazanç elde edebilecek durumda olması anlamına gelmektedir. Kesinlikle Binance referans kodu kullanmayı unutmayın ve avantajlara sahip olarak giriş yapın.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bittürk Hangi Ülkenin?

Bittürk kripto para borsası, tamamen yerli yapım ve türk kurucusu tarafından faaliyete geçmiş olan bir sistemdir. Borsa BitTurk Bilişim ve Ticaret A.Ş. ismi ile İstanbul ilinin Levent ilçesinde bir merkez üzerinde kurularak faaliyetlere başlamıştır. 

Bittürk Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Bittürk kripto para borsasının kurucusu ve CEO’su Emin Budak’tır. 2016 senesinde faaliyete geçmiş olan bu kripto para borsası, 2017 senesinde ise üyelerin sağlıklı bir şekilde alım ve satım yapabilmesi adına gerekli koşulları sağlamıştır. Emin Budak ise, 2011 senesinden bu yana kadar birçok teknoloji şirketinde faaliyet göstermiş, orta ve de üst düzeydeki görevlerde yer almıştır. 

Bittürk Ne Zaman Kuruldu?

Bittürk kripto para borsası, resmi olarak baktığımızda 2016 senesinde kurulmuş olan bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak kripto para alım ve satımları ile alakalı olarak faaliyetlerinde 2017 senesi içerisinde başlamış ve bu zamana kadar da faaliyetlerine devam etmektedir. İstanbul’un Levent ilçesinde yer alan merkezi üzerinden, yatırımcılarının her türlü desteğine hızlı bir şekilde dönerek kripto para alanında her geçen gün gelişmekte olan kripto para borsaları arasında hızlı bir şekilde yerini almıştır. 

Bittürk Yasal mı?

Bittürk, ülkemizde yer alan kripto para düzenlemelerinde göre tamamı ile yasal olan bir işlem platformu olarak yer almaktadır. Bu anlamda Ticaret Odası’na kaydı bulunmaktadır ve vergilerini ödemektedir. Bu şekilde yapılacak olan her al sat işlemlerinden elde etmiş oldukçarı karın belli bir miktarını devlete vergi olarak vermektedir. Ayrıca ülkemizde yer alan şirketi ile de yasal bir şekilde kripto para alım ve satım işlemleri yapan bir borsa olduğunu bildirmiştir. Bu anlamda Bittürk üzerinden yapmış olacağınız herhangi bir işlem için bir illegal durum bulunmamaktadır.

Bittürk Batar mı?

Bittürk, yapılmakta olan işlemler için iki yatırımcı arasında yapılmakta olan alım ve satım işlemleri adına aracı olarak gözükmektedir. Sadece bu işlemler üzerinden belli bir miktar komisyon almaktadır. Ülkemizde ve dünyada yer alan her şirketin de batma ihtimali bulunmaktadır. Geçmişinde bu şekilde herhangi bir olay işlenmemiş olsa da, yatırımlarınızı temkinli bir şekilde yapmak ve gerekli tüm güvenlik önlemlerini almak sizin için daha sağlıklı olacaktır. Bu şekilde kripto para borsasının batma gibi durumlarda zararınızı en az şekilde indirgeyebilir ve kontrol altına alabilirsiniz. Yani özetle Bittürk borsası şu zamana kadar güvenli bir şekilde hizmet vermekte olsa da, batma ihtimali bulunan bir borsa olarak yer almaktadır. Bu nedenle kesin olarak bir şey söylemek mümkün olmamaktadır. 

Bittürk Ne Kadar Güvenli?

Genel olarak kripto para borsalarının ne kadar güvenli olduğu ile alakalı kesin ya da net bir şey söylemek mümkün olmamaktadır. Çünkü her ne kadar kripto para borsaları üzerinden yapmış olduğunuz yatırımlar birçok güvenlik önlemleri ile korunmakta olsa da, içerisinde yer alan ufak bir açık ile yatırımlarınızın hepsini kaybetme gibi bir durum ile de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu anlamda Bittürk borsası üzerinden yapılan herhangi bir hack girişimi bulunmuyor olsa da, tam olarak güvenli olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Siz de kripto para yatırımlarınızda güvenli bir şekilde yatırım sağlamak adına Binance gibi çok daha fazla bilinen ve daha büyük kripto para borsalarını tercih edebilirsiniz. 

Bittürk En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Bittürk kripto para borsasına türk bankaları üzerinden dilediğiniz miktarda türk lirası yatırma ve çekme işlemleri yapabilmektesiniz. Ancak Bittürk kripto para borsası üzerinden yapacağınız türk lirası çekim işlemlerinde 4,5 tl kesinti ve %18 kdv gibi bir ücret komisyonları da bulunmaktadır. Bu anlamda yatırımlarınızın büyük bir miktarınızın da bu anlamda kaybedilmekte olduğunu söyleyebiliriz. Binance üzerinden yapacağınız yatırımlarda herhangi bir komisyon kesintisi bulunmamaktadır. 


Etiketler: bittürk güvenilir mi, bittürk komisyon oranları, bittürk mi binance mi, bittürk hangi ülkenin, bittürk sahibi kim, bittürk ne zaman kuruldu, bittürk yasal mı, bittürk batar mı, bittürk ne kadar güvenli, bittürk en az ne kadar para yatırılır


Sevdiklerinle Paylaş