Bittrex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Bittrex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Bittrex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 12, 2021 tarihinde yayınlandı.


Son zamanlarda ülkemizde yer alan bazı ekonomik problemlerden ötürü insanlar farklı yatırım araçlarına yönelmeye başladı. Bu yatırım araçlarında yer alan ve oldukça fazla kazanç getiren seçeneklerden olan kripto paralar, ülkemizde oldukça fazla kullanılmakta olan sanal paralar olarak yer alıyor. Ancak bu kripto paralara yatırım yapmak için piyasa içerisinde oldukça fazla borsa yer almakta. Bu borsaların bazıları güvenilir olmamasından ötürü de insanlar borsalar hakkında çeşitli araştırmalar yaparak bilgi edinmek istiyor. Bizde bu yazımızda sizlere kripto para borsaları arasında yer almakta olan Bittrex hakkında güvenilir mi, komisyon oranları, kuruluşu, sahibi ve para yatırım işlemleri gibi soruları cevaplandıracağız. Vereceğimiz cevaplardan edindiğiniz bilgilere göre sizde bu borsaya kripto para işlemi açma konusunda karar alabilirsiniz

Alım satım işlemlerinizin en kolay ve güvenilir şekilde hallolması için inceleyiniz: BİTCOİN NASIL ALINIR.

Bittrex Güvenilir mi?

Bittrex kripto para borsası, piyasa içerisinde yer almakta olan güvenilir olarak nitelendirilebilecek dijital varlık platformu olarak yer almaktadır. Borsa içerisinde yer alan geliştiriciler, güvenlik uzmanlarından ve uzman bir ekip tarafından kurulmaktadır. Bittrex olarak adlandırılan bu sistem içerisinde, yatırılmış olan varlıkların oldukça büyük bir miktarı soğuk cüzdan içerisinde muhafaza edilmektedir. Böylece kullanıcıların yatırımlarının çalınması ya da sistemin hack saldırı yaşaması durumunda zararı en aza indirerek hızlı bir şekilde telafi edilebilecek düzeylerde tutulur. Şu zamana kadar baktığımızda ise, sistemde herhangi bir hack girişimi durumu bulunmamaktadır. Ayrıca bittrex üzerinden yapılan işlemler adına iki faktörlü kimlik doğrulama kullanılarak güvenlik önlemleri bir süt düzeye çıkarılmıştır. Bu sistem de, kullanıcıların bir işlemi yapmasından öncesinde iki tür bilgi vererek onay alması durumu olarak açıklanabilir. Bu iki bilgi olarak adlandırılan seçenekler ise genel olarak şifre, cep telefonu ya da maile gelen onay kodları olmaktadır. 

Bittrex Komisyon Oranları

Bittrex her kripto para alım ve satım işlemleri adına %0,25 oranında komisyon ücreti kesintisi yapmaktadır. Bu, diğer kripto para borsalarına baktığımızda oldukça yüksek bir oran olarak görülebilmektedir. Bu  nedenle kripto para borsalarına yatırımlarınızda daha az komisyon ücretleri ödemek istiyorsanız, Binance borsasını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde yatırımlarınızdaki kazanç oranları da çok daha fazla artmış olacaktır. 

Bittrex mi Binance mi?

Bittrex ve Binance borsalarını kıyaslayacak olursak, iki borsa arasında mantıklı tercih Binance olacaktır. Çünkü bu borsa içerisindeki avantajlar oldukça fazladır ve yatırımcıların kazançlarını arttırmasına yönelik birçok avantajlı teklif sunmaktadır. Düşük komisyon oranları, türk lirası ile para yatırma ve çekme işlemleri, kripto paraların çeşitliliği gibi birçok ön plana çıkan unsur yer alır. Bu nedenle sizde kripto para borsaları arasında bir tercih yapacak olursanız, dünyada en çok hacme sahip ve en çok kullanıcısı bulunan kripto para borsası olan Binance borsasını tercih edebilir ve kullanabilirsiniz. Her şeyden önce Binance borsasına kayıt olurken Binance referans kodu kullanmayı unutmamalısınız.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %10 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

Bittrex Hangi Ülkenin?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli olarak kurulmakta olan kripto para borsası olan Bittrex, Seattle ve Washington bölgelerinde yer alan merkezler bulunuyor. Ayrıca ekibin içerisinde Amazon, Microsoft ve Blackberry gibi büyük firmalarda çalışmış olan güvenlik ve geliştirme alanlarından kişiler yer alıyor. Bu da borsanın gelişmiş ve güvenli bir sisteminin bulunduğunu bizlere çok daha iyi bir şekilde açıklayabiliyor. 

Bittrex Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Bittrex kripto para borsası, 2014 senesinde İchie Lai, Bill Shihara, Ryan Hentz ve Rami Kawach adındaki dört ortak kişinin girişimleri ile kuruldu. Bu şekilde kurulan borsanın şu ana kadar sorunsuz ve kaliteli bir şekilde kripto para alım ve satım hizmetleri sağlamakta olduğunu görebiliyoruz. Global olarak dijital varlık platformu şeklinde karşımıza çıkan bu borsa, şu anda dünyada en çok hacme sahip borsalar arasında gösterilmekte. 

Bittrex Ne Zaman Kuruldu?

Amazon şirketinden ayrılmış olan üç üst düzey güvenlik yöneticinin kurmuş olduğu Bittrex, 2014 senesi içerisinde kripto para alım ve satım faaliyetlerine başladı. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan en büyük kripto para borsaları arasında gösterilmektedir.

Bittrex Yasal mı?

Bittrex, borsası Amerika merkezli olarak yasal bir şekilde hizmetlerini sağlayan dijital varlık platformları arasında yer almaktadır. Özellikle kanunlara ve yasalara uygun bir şekilde verdiği hizmetlerde güvenilirliği de ön plana çıkarmakta olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizde de yer alan kripto para düzenlemelerinde göre kripto para alım ve satımlarda herhangi bir sorun olmamasından ötürü de rahatlıklar işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu anlamda yasal herhangi bir sorunlar karşılaşmayacağınız ve yatırımlarınızı sağlıklı olarak gerçekleştirebileceğinizi direkt olarak söyleyebiliriz.

Bittrex Batar mı?

Genel olarak arama motorları üzerinden borsa araştırmaları yapılacak olduğunda, batar mı gibi birçok soru da sorulmaktadır. Bu soruya net bir şekilde cevap vermenin oldukça zor olduğunu söyleyecek olsak da, yine de kripto para borsalarının ticaret geçmişlerine bakarak bunun hakkında bazı ön fikirler sunmak mümkündür. Bittrex kripto para borsasının geçmişine baktığımızda yatırımcılarını mağdur ettiği herhangi bir olay bulunmamaktadır. Bunun haricinde geçmiş zamanlar içerisinde herhangi bir hack girişimi de yer almamaktadır. Bu nedenle batma ihtimallerinin oldukça zor olduğu ve yüksek hacimli borsa olarak faaliyet göstermekte olduğunu belirtebiliriz. Sizde kendi araştırmalarınız ile bu kararı kendiniz verebilir ve uygun olduğu takdirde Bittrex borsası üzerinden yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bittrex Ne Kadar Güvenli?

Bittrex, piyasa içerisinde yer alan oldukça fazla güvenlik sistemleri barındıran kripto para borsaları arasında gösterilmektedir. Kullanmış olduğu sistem ile beraber paranın %80 ila %90 kadar bir oranı çevrimdışı olarak sağlanmaktadır. Bu saklanma olayına ise soğuk cüzdanda depolama olarak isimlendirilmekte. Şu ana kadar geçmişteki tarihine baktığımızda ise herhangi bir hack olayının yaşanmamış olduğunu net bir şekilde görebilmekteyiz.

Seattle Bölgesinde yer almasından ötürü de Amerika içerisinde yer alan tüm yasalara harfi harfine uymaya özen gösteriyor. Kara para aklama gibi olayların kripto paralar içerisinde çok fazla yaşanmasından ötürü de hükümet ile beraber çalışma gerçekleştiriyor. Bu şekilde piyasa içerisinde yer alan dolandırıcılık ve diğer finansal suçların da önüne geçilmesini sağlıyor. 

Kullanıcıların platform içerisinde yaşamış olduğu problemler ise genel oalrak sıkı bir şekilde sağlanmakta olan güvenlik protokollerinden ötürü kaynaklanmakta. Bazı kullanıcıların hesaplarını kitleme ya da hesaplarındaki varlıklarını çekmek için kullanıcı doğrulaması gibi birçok doğrulama sorunları da yaşanan bazı sıkıntılar arasında yer alabiliyor. 

Bittrex En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Bittrex kripto para borsası üzerinden kripto para alımı için bir itibari para yatırımı ile alakalı alt sınır yer almamaktadır. Ancak soruda yer almakta olan türk lirası ile para yatırma ve çekme işlemleri borsa içerisinde bulunmamakta. Yapacağınız işlemler için ilk olarak türk lirası ile para yatırma ve kripto para alımı destekleyen Binance borsasını tercih etmeli, bu borsa üzerinden kripto para alarak bunu Bittrex borsasına göndermelisiniz. Daha sonrasında ise bu kripto parayı usdt olarak çevirerek dilediğiniz kripto para alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında para çekmek için ise yine aynı olayı ters bir şekilde uygulayıp önce kripto parayı Binance borsasına transfer etmeli ve daha sonra türk lirasına çevirerek parayı geri banka hesabınıza çekmelisiniz.

Etiketler: Bittrex güvenilir mi, Bittrex komisyon oranları, Bittrex mi binance mi, Bittrex hangi ülkenin, Bittrex sahibi kim, Bittrex ne zaman kuruldu, Bittrex yasal mı, Bittrex batar mı, Bittrex ne kadar güvenli, Bittrex en az ne kadar para yatırılırSevdiklerinle Paylaş