Bitstamp Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Bitstamp Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Bitstamp Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 12, 2021 tarihinde yayınlandı.


Son zamanlardaki kripto paraların oldukça fazla yükselmesi, insanları bu alana yatırım yapmaya yönlendirip çeşitli araştırmaları yapmasına vesile oldu. Özellikle diğer yatırım araçlarına göre çok daha fazla kazançların elde edilmesi, sanal ve merkeziyetsiz olması gibi birçok özelliğinin bulunması insanları bu sıra dışı dünya içerisine sürüklüyor. Ancak her ne kadar böyle bir dünya içerisinde yetırım yapmak eğlenceli gibi gözükse de, birçok zorluğu da içerisinde barındırmakta olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle kripto para yatırımlarınız için seçmiş olduğunuz borsanın güvenilir olması, oldukça büyük etkenler arasında yer alabilmekte. Bizde bu alanda sizlere kaliteli bir hizmet sunmakta olan Bitstamp kripto para borsasının güvenilirliği, komisyon oranları ve daha birçok özelliği ile alakalı olarak detaylı bilgi sunacağız.

Bitstamp Güvenilir mi?

Bir kripto para borsasına yatırım yapmadan öncesinde, ilk dikkat etmemiz gereken hususlardan birisi, o borsanın güvenilir bir şekilde hizmet verip vermemekte olmasıdır. Geçmişine baktığımız zaman Bitstamp borsasının 2014 ve de 2015 seneleri içerisinde büyük hack girişimleri ile 19 bin BTC kaybetmiş olduğunu görebiliyoruz. Bu nedenle Bitstamp borsasının ne kadar güvenilir olduğu, tartışılacak hususlar arasında yer almakta olduğunu söyleyebiliriz. 

Güvenilir yatırım araçlarını inceleyiniz: Bitcoin nasıl alınır.

Bu hack saldırıları ile beraber borsanın çalışanlarını hedef alarak dolandırıcılık ile sonuçlandırmış, Bitstamp borsası ise bu hack girişimlerinden ders çıkararak kendini belli bir oranda geliştirmiştir. Uygulamış oldukları soğuk cüzdan teknikleri sayesinde, yatırımlarınızın çevrimdışı bir şekilde saklanması ve herhangi bir saldırıya maruz kalmadan güvenli bir şekilde yatırımlarınızı tutmasını sağlar. Bu güvenlik önlemi dışında, birçok borsanın kullanmış olduğu iki adımlı doğrulama sistemini devreye sokarak hesap girişlerinde hackerlerin zorlanmasına yönelik girişimler sağlamıştır. Yani paranızı bir yere aktarmadan öncesinde Bitstamp sizden belli mail ya da telefonunuza gelmekte olan doğrulama kodlarını talep etmektedir. Bu şekilde hesabınıza birisi eriştikten sonrasında tüm paranızı almaya çalışsa bile, mail ya da telefonunuza erişimleri olmamasından ötürü hesabınızdan para aktarımı gerçekleştiremez.

Bitstamp Komisyon Oranları

Bitstamp kripto para borsasının komisyon oranları belli işlem hacimlerine göre değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak baktığımızda, işlem ücretlerinin %0,50 olduğunu görmekteyiz. Bu da bir kripto para borsasına göre oldukça büyük bir ücret kesintisi olduğu anlamına geliyor. Binance borsasına göre kıyas yaptığımızda, %0,075 kesinti yapmasına göre, arada 6-7 kat bir oran bulunmaktadır. Örneklendirdiğimizde, 1000 dolarlık bir kripto para alım ya da satım işlemlerinizde Bitstamp borsası üzerinden 5 dolar bir kesinti ücreti öderken, Binance borsası üzerinden ödeyeceğiniz ücret kesintisi sadece 75 cent olacaktır. Bu nedenle yatırımlarınızın daha fazla kazanç sağlamasını istiyorsanız sizde Binance borsasına kayıt olarak kripto para yatırım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bitstamp mi Binance mi?

Dünyanın en çok kullanıcısına sahip ve en çok işlem hacminin bulunduğu Binance borsası ile Bitstamp borsasını kıyaslayacak olduğumda, sunduğu fırsatlar bakımından Binance borsasının yatırım için daha mantıklı bir tercih olacağını söyleyebiliriz. Komisyon oranları bakımından, güvenilir olması ve çok daha fazla kripto para seçeneğinin yer almasından ötürü Binance borsası, Bitstamp borsasına göre daha fazla tercih edilme olasılığının yer aldığı bir kripto para platformudur. Ayrıca Bitstamp borsasının geçmiş dönemlerde karşılaşmış olduğu hack girişimleri de, yatırımcıların endişeli bir şekilde yaklaşmasından ötürü çok fazla tercih edilmekte olan bir borsa olarak yer almasını zorlaştırmaktadır. Genel olarak kıyasladığımızda, her anlamda Binance borsasının hizmetinin daha kaliteli ve güvenilir olduğunu ne bir şekilde görebilmekteyiz. Binance referans kodu ile Binance borsasına üye olarak daha avantajlı giriş yapabilirsiniz.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %10 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

Bitstamp Hangi Ülkenin?

2011 senesinde kurulmuş ve oldukça eski kripto para borsaları arasında yer almakta olan Bitstamp, Slovenya merkezli bir kripto para borsası olarak faaliyet göstermektedir. Bu alanda sağlamış olduğu birçok öncü girişimi ile Avrupa bölgesi içerisinde oldukça fazla kullanılmakta olan kripto para borsaları arasında yerini almıştır. 

Bitstamp Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Bitstamp kripto para borsası, 2011 senesinde Nejc Kodric ve Damijan Merlak adında yer alan ilki kişinin ortak girişimleri ile kurulmuş olan bir platformdur. Ancak daha sonrasında 22 Kasım 2020 tarihinde CEO pozisyonuna Julian Sawyer geçmiştir.

Bitstamp Ne Zaman Kuruldu?

Avrupa bölgesinin ilk lisanslı kripto para borsası olarak yer alan Bitstamp, 2011 senesinde kurulmuş olan bir platform olarak karşımıza çıkmıştır. O zamanlardan günümüze kadar çeşitli hack girişimleri yaşamış olsa da, faaliyetlerine günümüzde de sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. 

Bitstamp Yasal mı?

Bitstamp, global anlamda hizmet vermesinden ötürü, 2016 senesinin nisan ayı içerisinde Lüksemburg’da yer almakta olan Avrupa Birliği üye devletlerinden bir ödeme kurumu pozisyonunda düzenleme sağlanarak çeşitli resmileştirme lisanslarını sağlamıştır. Bu da Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde yer alan lisansları ile yasal bir şekilde hizmet vermekte olduğu söylenebilir. Ayrıca ülkemizde de kripto para düzenlemelerine göre, borsalarda kripto para alım ve satım ile alakalı herhangi bir illegal durum bulunmamasından ötürü siz de gönül rahatlığı ile Bitstamp borsasından yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitstamp Batar mı?

Bitstamp ya da diğer kripto paralar ile alakalı olarak, zamanın ne göstereceği ve yaşanabilecek hack girişimleri ile beraber batması gibi bir durum öngörülmemektedir. Ancak 2014 ve 2015 senelerinde yaşamış olduğu hack girişimlerine rağmen ayakta durmayı başarmış ve hala sorunsuz bir şekilde hizmet vermekte olduğuna göre, batma ihtimallerinin de oldukça düşük ihtimaller arasında yer almakta olduğunu söyleyebiliriz. Yine de gelecek yıllarda ne olacağını bilmediğimizden ötürü, sizde hesaplarınız adına gerekli güvenlik önlemlerinizi alarak buna göre kripto para alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirmenizi önerebiliriz. 

Bitstamp Ne Kadar Güvenli?

Yurtdışında faaliyet göstermekte olan kripto para borsaları arasında yer alan Bitstamp, güvenlik anlamında bazı endişelerin bulunduğu sistemleri arasında yer almaktadır. Bunu söylememizin sebebi ise daha önceki seneler içerisinde yaşamış olduğu birçok hack girişimleri ile oldukça büyük miktarda kripto paraların yer almasıdır. Bu nedenle yatırımcılar genel olarak Bitstamp borsası üzerinden yatırım yapma konusunda bazı soru işaretleri ile karşılaşırlar. Bizde size bu borsa üzerinde yapacağınız yatırımlar adına hesabınız ile alakalı olarak tüm güvenlik önlemlerini almanızı ve böylece yatırımlarınızı sağlıklı bir şekilde korumanızı önermekteyiz.

Bitstamp En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Bitstamp üzerinden para yatırma hususlarında, global odaklı bir borsa olmasından ötürü şu anda türk lirası gönderim ve yatırım işlemleri bulunmamaktadır. Yani para yerine türk lirası kabul etmekte olan Binance gibi borsa üzerinden kripto para alımı sonrasında Bitstamp borsasına göndermeli ve daha sonra orada bozarak dilediğiniz kripto para satın alım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu durum da oldukça zor olmasından ötürü birçok kişinin uğraşmadan direkt olarak dünyanın en iyi kripto para borsası konumunda olan Binance borsasına kayıt olmasını sağlamaktadır. 

Etiketler: Bitstamp güvenilir mi, Bitstamp komisyon oranları, Bitstamp mi binance mi, Bitstamp hangi ülkenin, Bitstamp sahibi kim, Bitstamp ne zaman kuruldu, Bitstamp yasal mı, Bitstamp batar mı, Bitstamp ne kadar güvenli, Bitstamp en az ne kadar para yatırılır


Sevdiklerinle Paylaş