Bitpanda Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Bitpanda Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Bitpanda Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 12, 2021 tarihinde yayınlandı.

Teknolojinin oldukça hızlı bir şekilde gelişim gösterdiği bu dönem içerisinde, artık tüm işlerimizi evden sanal ortam üzerinden halledebilirken, yüzyıllardır kullanılan paraların da sanal ortama geçmesi kaçınılmaz oldu. Devri değiştirebilecek gelişmelerden birisi olarak adlandırılmakta olan kripto paralar, insanların kullanımı için oldukça önemli araçlar haline geldi. Sadece günlük hayatta kullanım amaçlı olarak değil, yatırım için de oldukça fazla tercih edilen bu dijital varlıklar, oldukça fazla kazanç sağlayan araçlar arasında yerini aldı. 

bireysel yatırım aracı bitcoin nasıl alınır tıklayınız.

Bu kripto paraların alımı için ise gerekli olan bazı borsalar yer alıyor. Bu borsalar üzerinden de kripto para alımları için dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise borsanın güvenli olması olarak söylenebilir. Çünkü belli bir yatırım yaptığınızda borsa güvenli bir şekilde hizmet vermemesinden ötürü tüm varlığınızı kaybetme gibi bir durum ile de karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bizde bu yazımızda sizlere kripto paraların yatırımı için kullanılan borsalardan birisi olan Bitpanda platformu hakkında güvenilir mi, komisyon oranları ve kuruluşu gibi birçok detaylı bilgiyi sunuyor olacağız. Sizde bu şekilde araştırmalarınız sonunda dilerseniz yatırımlarınızı bu borsalar üzerinden gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

Bitpanda Güvenilir mi?

Bitpanda kripto para borsası içerisinde yer alan kripto para alım ve satım işlemlerine göz attığımızda, geçmişte yaşanmış bir hack olayı ile karşılaşılmamıştır. Bu da güvenlik sistemlerinin oldukça gelişmiş olduğunu da bizlere anlatabilir. Ayrıca uzman ekibi ile güvenlik sistemleri sürekli olarak incelenerek test edilmekte ve güncelleştirmeler sağlanmakta. Bu şekilde Bitpanda borsasının güvenilir bir şekilde hizmet sağlamakta olan bir platform olduğunu gönül rahatlığı ile sizlere söyleyebiliriz. Sizde Bitpanda kripto para borsası üzerinden gerekli tüm kripto para alım ve satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitpanda Komisyon Oranları

Bitpanda içerisinde yer alan komisyon oranlarına baktığımızda, kripto para alım ve satımlarınızdaki hacimlere göre bu oran değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak ortalamanın %0,15 olarak yer almakta olduğunu söyleyebiliriz. Diğer kripto para borsalarında yer alan komisyon oranlarına baktığımızda ise bu oranların oldukça normal düzeyde olduğu bilinmektedir. Ancak Binance gibi bir kripto para borsası içerisinde üyelik açmanız durumunda ise %0,075 gibi oldukça düşük komisyon ücretleri ödersiniz. Bu da yapmış olduğunuz yatırımlar içerisinde sizlerin çok daha kazançlı olarak yer almanızı sağlayacaktır. 

Bitpanda mi Binance mi?

Kripto para borsaları arasında yer alan Bitpanda ve Binance borsaları içerisinden tercih yapacak olduğumuzda, birçok anlamda Binance borsasının daha çok avantaja sahip olduğunu söyleyebiliriz. Düşük komisyon oranlarına sahip olması, birçok kripto para çeşitliliği, türk lirası ile para yatırma ve çekme işlemleri gibi işlemler, ülkemizdeki yatırımcıların Binance üzerinden yatırım işlemlerini yapmasını sağlamaktadır. Sizde birçok avantaja sahip olan Binance borsasına kayıt işlemi gerçekleştirebilir ve yatırımlarınızda daha kazançlı çıkabilirsiniz. Binance referans kodu ile üyelik alarak en iyi avantajlarla başlangıç yapmanız mümkün olur.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %10 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

Bitpanda Hangi Ülkenin?

Bitpanda kripto para borsası, merkezinin Avusturya ülkesinin Viyana şehrinde yer alan bir dijital para platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. Global olarak hizmet vermekte olan Bitpanda, kripto para alım ve satım işlemlerinin güvenli bir şekilde yürütülmekte olduğu borsalar arasında yer almaktadır. 

Bitpanda Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Bitpanda kripto para borsası, Avusturya merkezli olarak Viyana içerisinde yer alan bir teknoloji şirketi kuruluşu olarak yer almaktadır. Kurucuları ise Christian Trummer, Paul Klanschek ve Eric Demuth olarak yer almaktadır. Kripto para borsası içerisinde ilk kez adım atacak kişilerin haricinde bu alanda uzmanlaşmış kişilerin de sıkça kullandığı borsalardan olan Bitpanda, dijital varlıklar ile alakalı yatırımları ile de müşterilerinin işlerini kolaylaştırmayı hedeflemekte. 

Bitpanda Ne Zaman Kuruldu?

Bitpanda, 2014 senesinden bu zamana kadar hizmet vermektedir. 190’dan fazla ekip çalışanına sahip olan bu şirket, yaklaşık olarak 1 milyon kullanıcının yer aldığı bir sisteme sahiptir. Ülkemizde de 2020 senesinde faaliyetlere başlayan Bitpanda, oldukça kısa süre içerisinde yatırımcıların güvenli bir şekilde kripto para alım ve satım işlemlerini gerçekleştireceği bir borsa olarak yer almakta başlamıştır. 

Bitpanda Yasal mı?

Bitpanda kripto para borsasının yasal olup olmadığı ile alakalı son zamanlar içerisinde oldukça fazla soru sorulmaktadır. Avrupa bölgesi içerisinde oldukça fazla kullanılmakta olan bu borsa, gerekli tüm yasal sorumlulukları kapsamakta olan ve işlemleri içerisinde herhangi bir illegal durum bulunmayan kripto para borsaları arasında yer almamaktadır. Merkezinin Avusturya bölgesinde yer alması ile profesyonel olarak hizmet sağlamakta olan borsalar arasında yer alır. Sizde ülkemizdeki kripto para kanunlarına göre Bitpanda borsası üzerinden yasal bir şekilde kripto para alım ya da satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu anlamda legal işlemlerin yer alıyor olması ile herhangi bir sorun yaşamadan işlemlerinizin yapılmasına imkan tanınmaktadır. 

Bitpanda Batar mı?

Bitpanda şirketinin yatırımcılarını mağdur ederek ileride batma gibi bir durumunun bulunup bulunmadığı oldukça fazla merak edilen sorular arasında yer almaya başladı. Genel olarak baktığımızda uzun süredir hizmet sağlamakta olan bu borsanın batma ihtimalinin oldukça düşük bir olasılık olarak yer almakta olduğu söylenebilmektedir. Bu nedenle yatırımlarınızı gerekli güvenlik önlemlerini almanızdan sonrasında gerçekleştirebilirsiniz.

Bitpanda yetkilileri, siz değerli kullanıcılarından herhangi bir adrese para transferi yapmanız gerektiği ile alakalı bir durum istememektedir. Söz konusu olan bu borsa içerisinde para teklifi gibi bir işlemde de bulunmamaktadır. Bu nedenle sizden tanımadığınız bir adrese para göndermenizi isteyen kişilere itibar etmemeniz gerekir. Bunun haricinde çekilişlerde bile Bitpanda tarafından herhangi bir kripto para dağıtımı gerçekleştirilmemektedir. Bu bilgilerin sizin yatırımlarınızın güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi adına oldukça büyük önem taşıyan konular arasında yer almaktadır. Bitpanda ile alakalı resmi bilgiler için sosyal medya hesaplarını ve Bitpanda resmi web sitesini takip etmeniz yeterli olacaktır. 

Bitpanda Ne Kadar Güvenli?

Kripto para borsası seçimi yaparken güvenliğe önem vermekte olan yatırımcılar için Bitpanda platformunun tercih edilebilir bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Güvenlik anlamında oldukça ciddi bir şekilde odaklanmakta olan Bitpanda, sunmuş olduğu güvenlik hizmetleri ile de birçok kişi tarafından dikkatleri üzerine çekiyor. Bitpanda, ülkeler içerisinde yer alan yasal düzenlemeleri de desteklemekte olan bir yapısı ile ön plana çıkarken, yatırımcılar için de güvenli bir şekilde çalışan soğuk cüzdanlarında yatırımlarını korumasını da sağlıyor. 

Bitpanda En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Bitpanda üzerinden yatırım işlemleriniz için alt limit belirlenmemektedir. Bu şekilde dilediğiniz miktarda parayı Bitpanda borsası üzerinden transfer edebilme durumunuz bulunur. Ancak türk lirası olarak yatırma ya da çekme işlemleri bulunmamaktadır. Bu şekilde yapılan yatırımlar, kullanıcılar adına oldukça zor işlemler olabilmektedir. Bu nedenle yatırım yapacağınız zamanlarda, ilk olarak Binance TR üzerinden türk lirası ile bir kripto para satın almalı ve daha sonrasında ise bu parayı Bitpanda borsasına transfer etmelisiniz. Bu şekilde gelen kripto parayı usdt olarak bozarak Bitpanda üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler: Bitpanda güvenilir mi, Bitpanda komisyon oranları, Bitpanda mi binance mi, Bitpanda hangi ülkenin, Bitpanda sahibi kim, coinbase ne zaman kuruldu, Bitpanda yasal mı, Bitpanda batar mı, Bitpanda ne kadar güvenli, Bitpanda en az ne kadar para yatırılır

Sevdiklerinle Paylaş