Bithumb Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Bithumb Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Bithumb Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 12, 2021 tarihinde yayınlandı.


Günümüzde teknoloji ile beraber birçok şey değişiklik gösterdi ve bu alanda yatırım araçlarının da değişmesi kaçınılmaz oldu. Zamanında yatırım aracı fiziksel olarak altın, gümüş gibi varlıklar iken, artık kripto para olarak adlandırılan dijital varlıklara yerini bıraktı. Diğer eski yatırım araçlarına göre çok daha fazla getiri sağlayan bu sanal paralar, insanların da kazanç elde etmek amaçlı olarak oldukça fazla merak ettiği konular arasında yerini almaya başladı.

Kazançlı yatırım aracı kolayca alım satım yapmayı öğrenmek için tıklayın: Bitcoin nasıl alınır

Kripto paraların satın alımı için ise bir kripto para borsasına ihtiyaç duyuluyor. Piyasa içerisinde oldukça fazla yer alan bu kripto para borsalarından bazılar da güvenilir bir hizmet sunamıyoruz. Bu nedenle yatırımcılar da yatırımlarını güvenli bir şekilde korumaları için üye olacakları kripto para borsalarını araştırıyor. Bu kripto para borsaları arasında yer almakta olan Bithumb borsası hakkında sizlere bu yazımızda güvenilirlik, komisyon oranları ve şirket hakkında detaylı bilgilere yer vereceğiz. Böylelikle sizde yatırımlarınızı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilir ve borsalar içerisinde para kaybı yaşamamış olursunuz. 

Bithumb Güvenilir mi?

Bithumb borsasının güvenilirlik konusuna gelecek olduğumuzda, Güney Kore merkezli olmasından ötürü güvenilir olarak sayılan borsalardan birisi konumunda nitelendirilmektedir. Ancak bunun haricinde şirketin özelliklerine baktığımızda, kayıt olduktan sonrasında kripto para çekme ve yatırma işlemleriniz için kimlik doğrulaması gerekiyor. Daha sonrasında ise hesabınızın bir seviye daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz. Bunun haricinde 2 faktörlü doğrulama ya da sms doğrulaması gibi birçok güvenlik seçenekleri de borsa içerisinde yer almaktadır.

Bithumb borsası, genel olarak güvenilir bir şekilde hizmet vermekte olan kripto para borsaları arasında yer alıyor olsa da, dijital bir ortam olmasından ötürü hack girişimlerinin gerçekleşebileceği ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır. Zamanında baktığımızda Bithumb borsasında yer alan hack girişimi ile yaklaşık olarak 94 milyon para çalındı. Bu hack girişimi ile beraber yaklaşık olarak 31 bin Bithumb yatırımcı hesabına giriş sağlandı. Bithumb borsası ise bu saldırıdan etkilenmiş olan herkese yaklaşık olarak 900 dolar bir yardımda bulundu ve güvenlik önlemlerini arttırdı. Daha sonrasında ise herhangi bir hack girişiminin yaşanmadığını söylemek mümkün.

Bithumb Komisyon Oranları

Bithump kripto para borsası komisyon oranlarına göz atacak olduğumuzda, %0,25 oranında ücret kesintilerinin sağlanmakta olduğunu görebiliriz. Bu ise, diğer kripto para borsalarına göre çok daha fazla komisyon ücreti talep ettikleri anlamına gelmektedir. Binance borsasına göre kıyas yaptığımızda, bu oranın %0,075 olduğunu söyleyebiliriz.

Borsadaki komisyon oranları ile alakalı örnek verecek olduğumuzda, 1000 dolarlık bir kripto para alım ya da satım işlemlerinizde Binance borsası üzerinde 75 cent bir komisyon ücreti kesintisi olurken, Bithumb borsası için bu oran 2,5 dolar almaktadır. Bu nedenle kripto para yatırımlarınızın daha kazançlı bir hale gelmesi için siz de Binance borsasını tercih edebilirsiniz.

Bithumb mi Binance mi?

Bithum ve Binance borsası ile alakalı kıyaslama ya da bir karşılaştırma yapacak olduğumuzda, Binance borsasının genel olarak birçok özellik bakımından daha ayrıcalıklı bir hizmet sunduğunu söyleyebiliriz. Çünkü komisyon ücretlerinin çok daha uygun olması, birçok kripto paranın borsa içerisinde yer alması ve türk lirası yatırma ve çekme işlemlerinin yer alması gibi birçok özelliklerin bulunması ile Binance kripto para borsasının açık ara farkla daha ayrıcalıklı olduğunu söyleyebiliriz. Binance borsasına kayıt yaparken kesinlikle Binance referans kodu kullanmalısınız.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %10 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

Bithumb Hangi Ülkenin?

Bithumb kripto para borsası, genel olarak merkezinin Güney Kore’de yer almakta olduğu platformlar arasında yer almaktadır. Bu şekilde hizmet sağlamakta olan Bithumb, birçok itibari para birimlerini desteklememesinden ötürü de yatırımcıların çok fazla tercih etmekten kaçındığı borsalardan biridir. Bunun haricinde Güney Kore hükümetinin de Bithumb konusunda birçok kez baskın yapması, birçok yasal sorunlar yaşaması da yatırımcıları oldukça endişelendiren konular arasında yer alıyor. 

Bithumb Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Bithumb kripto para borsasının sahibi, Korea.com CO LTD olarak adlandırılan şirketin sahibidir. Daha sonrasında 2018 senesine geldiğimizde ise BK Global Consortium, şirketin büyük bir hissesini satın aldı. CEO görevinde yer alan Backyoung Heo ile beraber kripto para alım ve satım işlemleri aksamadan devam edilmektedir. 

Bithumb Ne Zaman Kuruldu?

Bithumb, ilk olarak 2013 senesinde faaliyete geçmiş olan ve merkezi Güney Kore’nin başkenti Seul şehrinde yer alan bir kripto para borsasıdır. Birçok kripto paranın alım ve satım işlemlerini desteklemekte olan bu borsa, oldukça bilinen ve kullanılan bir dijital platformu olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Bithumb Yasal mı?

Bithumb borsasının yasallık durumuna gelecek olduğumuzda, geçtiğimiz seneler içerisinde Kore yetkilileri tarafından bir takım yasal anlaşmasızılar yaşadığını biliyoruz. Güney Kore polisi ise bunun sonucunda Bithumb şirket merkezine iki defa baskın düzenledi. Bu durumların sürekli olarak yaşanması sonucunda bazı hizmetlerine geçici olarak kapatma gibi bir durum ile karşı karşıya kalabilir. Bu şekilde de oldukça fazla yatırımcı kaybedebilecektir. Ayrıca Bithumb borsasının yasal anlamda yine bazı sorunlar yaşaması durumunda hali hazırda yer alan borsa üzerinde kullanıcıların başka bir borsaya geçiş sağlaması ihtimaller dahilinde yer alabilmektedir. Bu nedenle saldırılar ve Güney Kore baskılarının yer aldığı bir borsa içerisindeki kripto para yatırımlarınızda dikkatli bir şekilde işlem sağlamanızda fayda olacaktır. 

Bithumb Batar mı?

Genel olarak insanlar araştırmış olduğu kripto para borsaların batması gibi durumları araştırarak bu konu hakkında bilgi edinmek istiyor. Her ne kadar batma gibi durumu kesin bir şekilde bilemesek de, bir öngörüde bulunabiliriz. Bithumb borsası ile alakalı haberlere baktığımızda ise, genel olarak Güney Kore hükümeti ve polisler ile iki defa sorun yaşayarak merkezine çeşitli baskında düzenlenmiş olan bir borsa olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle hükümet ile alakalı çeşitli yasal sorunları bulunan bu borsa içerisinde batma ihtimalleri ya da borsanın kapanma gibi durumlarının olduğunu söyleyebiliriz. Söylediğimiz gibi batması kesin olarak bilinmeyen bir şey olsa da, ihtimaller dahilinde olmasından ötürü yatırımlarınızı buna göre, gerekli önlemler alarak yapmanız sizin için çok daha sağlıklı olacaktır. 

Bithumb Ne Kadar Güvenli?

Bir borsaya yatırım yaparken en çok dikkat etmemiz gereken konular arasında güvenilir olması yer alıyor. Bu nedenle Bithumb borsasının güvenilir olup olmadığına bakacak olursa, Güney Kore hükümeti içerisinde kripto paralara karşı regülasyonlar çok daha sıkı bir şekilde takip edilmesinden ötürü paraların güvende tutulması da oldukça zor olabiliyor.

Genel olarak sisteme bakacak olursak, birçok kişisel bilgiyi kayıt esnasında paylaşmamız gerekiyor. Bu şekilde alınan önlemler için hesapların güvenli bir şekilde korunması sağlanıyor ve anonim olarak kripto para alım ve satım işlemlerine izin verilmiyor.

Bu gibi güvenlik önlemlerinin dışında telefon numara doğrulaması, iki faktörlü doğrulama gibi birçok güvenlik önlemleri de borsa içerisinde yer alabiliyor. Bithumb borsasına her giriş esnasında ya da para çekme talimatı verdiğinizde, telefonunuza girilmekte olan kodu girmeniz gerekmekte.

Ayrıca borsa geçmişinde yaşanmış olan 100 milyon dolara yakın hack girişiminden sonrasında da kişisel bilgilerinizin hackerlardan koruma amaçlı olarak çeşitli şifreleme teknikleri kullanılıyor.

Bithumb En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Bithum kripto para borsası içerisine para yatırım işlemleri için minimum bir tutar bulunmuyor. Bunun haricinde para yatırma işlemleri için türk lirası seçeneği de yer almıyor. Bithumb borsasına para aktarmak için ilk olarak türk lirası ile para yatırmayı destekleyen bir borsa üzerinden bir kripto para almalı ve daha sonrasında Bithumb borsasına bu kripto parayı transfer etmelisiniz. Daha sonrasında ise bithumb üzerinden bu parayı bozarak usdtye çevirmeli ve kripto para alımınızı gerçekleştirmelisiniz. 

Etiketler: bithumb güvenilir mi, bithumb komisyon oranları, bithumb mi binance mi, bithumb hangi ülkenin, bithumb sahibi kim, bithumb ne zaman kuruldu, bithumb yasal mı, bithumb batar mı, bithumb ne kadar güvenli, bithumb en az ne kadar para yatırılır


Sevdiklerinle Paylaş