Bitfinex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Bitfinex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Bitfinex Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 06, 2021 tarihinde yayınlandı.

Kripto para birimlerinin her geçen gün popülerliğini daha çok arttırması ile beraber bu anlamda birçok hizmet sunmakta olan kripto para borsası hizmete girmeye başladı. Bu coin borsaları arasında oldukça fazla kullanılan ve kaliteli borsalar arasında yer alan Bitfinex hakkında bugün sizlere detaylı olarak bilgi sunacağız.

Bitfinex ile hesap açma işlemleri gerçekleştirmek, güvenilirlik durumları gibi birçok şeyi incelediğinzi bu yazıyı okuduğunuzda borsa hakkında detaylı bir şekilde bilgi edinmiş olacaksınız. Ücretler, hizmetler ve genel olarak artıları ya da eksileri gibi birçok incelemeyi bu yazı üzerinde Bitfinex borsası için gerçekleştireceğiz.

Bireysel yatırım aracı bitcoin nasıl alınır buradan inceleyiniz.

Bitfinex Güvenilir mi?

Bitfinex kripto para borsası olarak bazı saldırılar ile karşı karşıya kalması ile ön yargıların kaynağı olmaya başladı. Saldırı sonrasında toplanda 40 bin dolar değerinde bitcoin çalındığı açıklandı ve daha sonrasında yapılan bir saldırı ile de Bitfinex iyice sarsılmış oldu. Daha sonrasında yapılan saldırı ile alakalı açıklamalarda toplamda 119 bin 756 adet bitcoin çalındığı açıklandı. Bu da yaklaşık olarak 65 milyon dolar para ederinde oluyor. Bu anlamda birçok müşterisini kaybederek uzun süre borsa içerisinde işlemlerin durdurulduğu biliyor.

Bu gibi birçok saldırı girişimi ile sarsılmış olan Bitfinex borsasının oldukça güvenilir bir borsa olduğunu söylersek yanlış olur. Bu güven kararı tamamen sizin kendinizin detaylı araştırmalar ve güvenlik önlemlerine bakarak alacağınız bir karardır. Buna göre bir karar verebilir ve kripto para yatırımlarınızı dilerseniz bitfinex üzerinden yapabilirsiniz. 

Bitfinex Komisyon Oranları

Her kripto para borsasının sağlıklı bir şekilde işlemlerini sürdürebilmesi anlamında müşterilerinin kripto para alım ve satımlarında belli komisyon ücreti kesintileri sağlamaktadır. Bu ücretler, bazı kripto para borsalarında oldukça fazla olmakta iken, bazı borsalar için ise gayet makul bir düzey olabilmektedir. Bitfinex borsası için ise, komisyon oranları ortalama fiyatlar olsa da, genel olarak çok daha uygun komisyon oranları sağlayan kripto para borsalarının yer almakta olduğunu söyleyebiliriz.

Genel olarak komisyon oranlarının kripto para alım ve satımları için %0,20 olduğunu söyleyebiliriz. Bu oran için bir örnekleme yapacak olduğumuzda, 1000 dolarlık bir kripto para alım ya da satım işlemleri için yaklaşık olarak 2 dolarlık bir komisyon kesintisi olacaktır. 

Bitfinex mi Binance mi?

Genel olarak dünyanın en çok kullanıcılı ve en çok hacmine sahip olan kripto para borsası olan Binance ile Bitfinex borsasını kıyasladığımızda, Binance borsasının birçok anlamda ön plana çıkmış olduğunu söyleyebiliriz. İlk olarak komisyon ücretleri anlamında Bitfinex borsasının kesintisi %0,20 olurken, Binance borsası için bu oran %0,075 olmaktadır. Yani yarısından daha az bir komisyon kesintisi, sizi yatırımlarınızı daha kazançlı bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. Bunun haricinde güvenlik bakımından Bitfinex borsasının oldukça fazla hack girişime maruz kalmasına karşın Binance borsası için böyle bir durum yaşanmamıştır. Ayrıca yüzlerce kripto paranın yer aldığı Binance borsasında yatırımlarınız için çok daha geniş bir yelpaze bulunur. Ancak Bitfinex borsasında ise sayılı kripto para yer alır. En önemli avantajlardan birini Binance'ye Binance referans kodu ile üyelik sağlar.

 %10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama ya da web tarayıcı üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bitfinex Hangi Ülkenin?

Bitfinex, merkezi Hong Kong üzerinde yer almakta olan bir kripto para borsasıdır. Bu anlamda Kong Kong ülkesinin en çok tercih edilen kripto para borsası olarak hizmet vermekte, global olarak da birçok kullanıcıya sahip bir sistemdir. Ayrıca ülkemiz içerisinde de hizmet sunmakta olan kripto para borsaları arasında yer almaktadır. 

Bitfinex Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Bitfinex kripto para borsası, merkezi Hong Kong’ta yer almakta olan ve genel olarak şirketin Britanya Virjin Adaları’na bağlı olmakta olan borsadır. İngilizce, Rusça ve Çince gibi toplamda 52 dilde hizmet sağlamaktadır. Ancak borsanın birkaç kez dolandırıcılık olayları yaşamasından ötürü oldukça fazla itibarı kaybedilmiştir ve normal bir şekilde bankacılık ilişkilerini ayarlayamamışlardır. 

Bitfinex Ne Zaman Kuruldu?

2012 senesinde kripto para alım ve satım faaliyetlerine başlamış olan Bitfinex kripto para borsası, daha sonrasında 2015 senesinde hacklenme olayından sonrasında 400 bin dolar değerinde bir kaybı olmuştur. Daha sonrasında 2016 senesine geldiğimizde de 72 milyon dolarlık bir hack olayı daha yaşanmış ve bu olay ile beraber faaliyetlerde oldukça fazla aksamalar meydana gelmeye başlamıştır. 

Bitfinex Yasal mı?

Bitfinex, 2012 senesinden bu zamana kadar kripto para alanında hizmet vermekte olan yasal ve lisanslı borsalardan birisidir. Günlük işlem hacimlerine baktığımızda, oldukça büyük rakamlara uLAşarak bu anlamda kullanan müşterileri için bir güven kaynağı oluşturmaktadır. Birçok farklı hizmetler ve alım satım hizmetleri sunan Bitfinex, düşük komisyon oranları ya da kullanıcı dostu arayüzüne sahip olması gibi birçok avantajı ile tercih sebebi olabiliyor. Bunun haricinde geçmiş yıllar içerisinde sağlanmış olan bazı kripto para saldırıları nedeni ile de bazen yatırımcılarını endişelendirebildiğini söyleyebiliriz. 

Kullanıcı bilgileri ya da kullanıcıların varlıklarını güvende tutmaya çalışan Bitfinex, uçtan uca güvenlik olarak adlandırılan sistemi kullanmaktadır.

Bitfinex Batar mı?

Bitfinex, batma ihtimali olarak mümkün olan borsalar arasında yer almakta olduğunu söyleyebiliriz. Bunu dememizin sebebi ise, iki kez hacklenme olaylarının yaşanması haricinde, oldukça büyük miktarda paralar kaybedilmesinden ötürü olduğu söylenebilir. Bu yüzden birkaç kez daha hack olayları yaşamasında batma durumu olan bir borsa olarak nitelendirilebilir. Bu yüzden sizde kripto para alım ve satım işlemleri yapacak iseniz, sağlıklı bir şekilde yatırım sağlamak adına Bitfinex borsasına temkinli bir şekilde yaklaşmanızı önerebiliriz. Aksi takdirde yatırmış olduğunuz parayı güvenli bir şekilde yatırım sağlayamayarak kaybetme ihtimalinizin oldukça fazla olduğu bir borsa içerisine yatırmış olacaksınız. 

Bitfinex Ne Kadar Güvenli?

İnsanlar genel olarak bir yatırım yapacakları zaman, bu yatırımın güvenli olup olmadığını bilmek isterler. Bu anlamda kripto paralara yapılan yatırımlar için de aynı durum söz konusu olmaktadır. Yapacağınız yatırımlar adına Bitfinex borsasına baktığımızda, her ne kadar birçok güvenlik önlemini alıyor olsa da, geçmişte yaşamış olduğu birçok hacklenme ve güvenlik sorunlarının yer alıyor olması, tam olarak güvenilir bir şekilde kripto para alım ve satım işlemleri sağlamadığını net bir şekilde göstermektedir. Bu nedenler Bitfinex borsasının oldukça güvenilir bir borsa olduğunu söylersek, doğru söylememiş olacağız. 

Bitfinex En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Bitfinex kripto para borsası üzerinden hem kripto para, hem de itibari para birimlerini çekebilme imkanınız bulunmaktadır. Bitfinex üzerinden para yatırma ve çekme işlemleri adına, kripto para çekme ve yatırma işlemleri için minimum sınır 5 usd olarak belirtilmişken, banka hesapları üzerinden para yatırma ve çekme limitleriniz için toplamda 10 usd değerinde bir miktara ulaşmış olmanız gerekmektedir. 

Etiketler: bitfinex güvenilir mi, bitfinex komisyon oranları, bitfinex mi binance mi, bitfinex hangi ülkenin, bitfinex sahibi kim, bitfinex ne zaman kuruldu, bitfinex yasal mı, bitfinex batar mı, bitfinex ne kadar güvenli, bitfinex en az ne kadar para yatırılır

Sevdiklerinle Paylaş