Bitexen Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Bitexen Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Bitexen Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Aralık 06, 2021 tarihinde yayınlandı.


Bitexen 2018 yılında kurulmuş ve hizmet vermeye başlamış kripto para borsasıdır. Türkiye’de birden fazla kripto para borsası yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi’de Bitexen kripto para borsası. Bitexen kripto para borsası kripto üretim aşamasına İTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim hocaları tarafından gerçekleşmiştir. İstanbul Ticaret Odası kayıtlı Bitexen Ticaret A.Ş 2 milyon 210 bin Türk lirası ödenmiş sermaye ile birlikte hizmet vermektedir.

Bitexen kripto para borsaı devlet teşviki ile birlikte Bitexen bedava coin verme kampanyası ile birlikte dikkatleri üzerine çekmiştir. Bitexen firmasının toplamda dört kurucusu vardır. İlk isim Murat Çelik’tir. Diğer üç kişi ise Mehmet Fatih Bilgin, Ahmet Kürşat Duygulu, Mutlu Dağdelen. 

Bu dört isim Bilgisiyar Mühendisidir ve kariyer yapmış Türkiye’deki önemli insanlardır. 

Bitexen Güvenilir mi?

Bitexen kripto para borsası kayıt işlemi esnasında kullanıcılardan geçerli belge talebinde bulunmaktadır. Bitexen yakın bir tarihte dünyaca ünlü siber güvenlik şirketi olan Kaspersky web uygulaması İOS ve Android uygulamalarıyla beraber harici ağ altyapısının da test edildiği denetimini başarıyla geçmiştir. 

Bitexen kripto para borsası siber tehdit ve saldırılara karşı direncini uluslararası bağımsız bir siber güvenlik şirketi tarafından denetlenerek onaylanmıştır. Bitexen şirketi güvenlik açısından güçlü bir altyapıya ve tüm bu özelliklerin arkasında yer alan profesyonel bir tarafından yönetilmektedir. 

Bitexen İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olarak yüksek meblağ sermaye ile giriş yapması yatırımcıların güven kazanmasında etkilidir. 

Bitcoin nasıl alınır,alım satım nasıl yapılır,oranlar nedir öğrenip güvenli yatırım yapmak i.in mavi bağlantıya tıklayınız.

BİTCOİN NASIL ALINIR.

Bitexen Komisyon Oranları

Bitexen sitesi kullanıcıların hesaplarına Türk Parası yatırması halinde kullanıcıdan herhangi bir şekilde komisyon oranı ücreti kesilmemektedir. Söz konusu hesabınıza kripto para yatırmanız halinde kullanıcıdan herhangi bir komisyon ücreti istememektedir. 

Bitexen kripto para borsasında kayıtlı hesabından Türk Lirası çekmek isteyen kullanıcı 3 TL + KDV ödemesi gerekmektedir. Hesabınızda kripto para çekmek istediğinizde ise farklı komisyon ücretleri ile karşılaşılmaktadır. 

Bitexen komisyon ücretlerini yüksek olduğunu düşünen bazı kullanıcılar bulunmaktadır. Hesabınızda 100 EXEN ve üzeri bulunması halinde bir hafta sürede yaptığınız alım satım işlemlerinde ortaya çıkan komisyon ücretinin yüzde 50’sini geri alıyorsunuz. Haftalık komisyon iadesinin ardından piyasa yapıcı olarak ödendiğiniz net komisyon oranı yüzde 0,075 olurken piyasa alıcı olarak işlem yapan kullanıcılar net komisyon oranı yüzde 0,125 olmaktadır. 

Bitexen Komisyon Oranı: 0,125 

Binance Komisyon Oranı: 0,075

Bu işlem komisyon oranına bakıldığında kripto para borsasında yatırım yapmak isteyen bir kimsenin Binance üzerinden yatırım yapmasının daha mantıklı olduğu söylenilebilir. 

Bitexen mi Binance mi?

Son zamanlarda kripto para borsasına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Binance yeni kurulmuş sayılan kripto para borsalarından bir tanesidir. Binance kripto para borsası yatırımcılara bugün piyasada bulunan en geniş kripto çeşitlerinde birini kripto para yatırımcılarına sağlamaktadır. Binance 2017 yılında kuruldu ve Çin’den sonra merkezini Malta’ya taşıdı. 

Binance işlem hacmine göre dünyanın en büyük çevrimiçi kripto para borsalarından bir tanesidir. Değişim aynı zamanda bugün kripto pazarındaki en hızlı platformlardan bir tanesidir. 

Binance bir kullanıcının yaptığı her ticarette ortalama %0,10 ücret almaktadır. Para çekme ücretleri her dijital para birimi için farklılık gösterme eğilimindedir. 

Bitexen kripto para borsası kullanımı oldukça kolaydır. Sistem tamamen Türkçe arayüze sahiptir. Kullanıcılar işlemlerini hızlı ve rahat bir şekilde yapabilirler. Borsa üzerinden alım satım işlemlerini gerçekleştirmek için sisteme TL cinsinden ücret aktarmanız gerekmektedir. Sistem ücret aktarımından sonra istediğiniz kripto paranın borsa hareketlerini takip ederek alım satım işlemlerini yapılabilir. Borsa üzerinde para limitiniz artması veya ücretsiz kripto para kazanabilmek için sisteme üye olup üyeliğinizi onaylatmanız gerekmektedir. 

Kripto para borsasına yeni yatırım yapan bir yatırımcının Binance kripto para borsasında yatırım yapmasının daha mantıklı olduğu söylenmektedir. Üyelik alırken Binance referans kodu kullanmazsanız sonradan fazla komisyon ödediğinize pişman olursunuz.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Bitexen Hangi Ülkenin?

Bitexen borsasını kurucusu Bitexen Teknoloji A,Ş’dir. 27 Nisan 2018 tarihinde kurulmuştur. Popüler kripto birimlerinin yanı sıra 100’den fazla altcoin ile alım satım işlemlerine imkan tanıyan borsa Exen Coin ile kullanıcıların düşük komisyon oranlarından faydalanmalarına olanak sağlamaktadır. Bu tarz özellikler sayesinde borsanın kullanıcı sayısı 1 milyonu geçmiştir. 

Bitexen şirketi ticari alanda tamamen kendi adına hizmet verdiği bilinmektedir. Bitexen şirketinin herhangi bir yurt dışı ya da yurt içi tüzel kişiliğinin temsilcisi olmadığı dikkat çekmektedir. Türkiye’deki bankalar ile çalışan Bitexen hesabınıza istediğiniz kadar Türk Lirası yatırıp birbirinden farklı kripto para birimlerine yönelik alım satım gerçekleştirmenize imkan sağlamaktadır. 

Bitexen Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi? 

Bitexen şirketi 27 Nisan 2018 yılında kuruldu. Şirket İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te bulunuyor Bitexen şirketinin kurucuları Yahya Tuğyan Erdem, Murat Çelik, Murat Dağdelen, Mehmet Fatih Bilgin. Kemal Cenk Erdem ise şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. 

Bitexen Ne Zaman Kuruldu?

Bitexen 27 Nisan 2018 tarihinde kurulmuştur. Bitexen kripto para borsası ITU tarafından tasarlanarak uygulamaya konulan yerli sanal para birimidir. Dünya genelinde kripto para borsasına olan ilginin artması sonucunda hazırlanarak yatırımcılara sunulan bu birim diğer sanal para unsurlarının sahip olduğu tüm özelliklere sahip olmakla birlikte Türkçe düzenlenmiş bir ara yüze sahip olması dikkat çekmektedir. 

Bu da kripto para borsasında yatırımcıların çok daha anlaşılır ve kolay bir şekilde işlem yapmasına olanak vermiştir. Diğer sanal para birimleri gibi organik bir yapıya sahip olması nedeni ile bağımsız olarak işlem yapmaktadır. 

Bitexen Yasal mı?

Bitexen Teknoloji A.Ş tarafından hayata geçirilen Bitexen yasal bir kripto para borsası olarak karşımıza çıkmaktadır. Yasal regülasyonlara uygun bir biçimde kullanıcılarına hizmet veren Bitexen, Türkiye’de bulunan bankalar ile çalışıyor. Bu borsaya istenildiği kadar Türk Lirası yatırmanıza ve Bitcoin dahil olmak üzere birçok kripto para birimi ile alım satım işlemi yapma imkanını kullanıcılara sunduğu söylenilebilir. Bitexen kripto para borsası tamamen yasaldır. 

Bitexen Batar mı?

Bitexen Kripto para borsası Türk Dijital para borsalarından bir tanesidir. Bitexen borsasında yapılan işlemler tamamen yatırımcılar için aralarında alış ve satış işlemlerini sağlamaktadır. Bitexen hesabınızda bulunan dijital paraların güvenli bir şekilde hesabınızda tutulmasını sağlar. Uluslararası bazı denetleme kuralları tarafından denetlendikleri bilinmektedir. Bitexen iyi yönetilen şirketler arasındadır ve son derece güvenilirdir. 

Bitexen Ne Kadar Güvenli?

Bitexen kripto para borsası son derece güvenilirdir. Bitexen kripto para borsası büyük kuruluşlar tarafından denetlenen şirketler arasındadır. 1 Milyon anlık kullanıcı sayısına ulaşan nadir Türkiye kripto para borsalarından bir tanesidir. Bitexen güvenlik önlemleri sağlam bir zeminde hazırlanmıştır. 

Bitexen En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Bitexen kripto para borsasında yatırımcıların hesaplarında 10 EXEN bulunması durumunda bir hafta süresinde alım satım işlemlerinden ortaya çıkan komisyon ücreti ücretin yüzde 10’'unu geri almaktadır. Bitexen kripto para borsasına en az 10 EXEN bulunması gerekmektedir. 

Etiketler: Bitexen güvenilir mi, Bitexen komisyon oranları, Bitexen mi binance mi, Bitexen hangi ülkenin, Bitexen sahibi kim, Bitexen ne zaman kuruldu, Bitexen yasal mı, Bitexen batar mı, Bitexen ne kadar güvenli, Bitexen en az ne kadar para yatırılır.Sevdiklerinle Paylaş