Gate io Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları

Gate io Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları başlığımızdasınız. Gate io Güvenilir mi? Yasal mı? Hangi Ülkenin? Sahibi Kim? Komisyon Oranları Ekim 15, 2021 tarihinde yayınlandı.

gate io güvenilir mi

Günümüzde insanların kripto paralara karşı öneminin artması, birçok yeni kripto para borsasına yönelimleri de aynı oranda arttırmaktadır. Bu borsalar arasında oldukça büyük bir öneme sahip olan Gate io, birçok yeni listelenmiş olan coinleri direkt olarak borsasına eklemekte olan sistemlerden biri olarak yer alır. Yani genel olarak bu borsa içerisindeki binlerce kripto para, oldukça yeni ve yatırım için çok cazip fırsatlar doğurabilmektedir.

Gate io, Çin merkezli olan ve uzun senelerdir kripto para borsası hizmetleri sunmakta olan bir sistem olarak yer almaktadır. Yatırımcılarına genel olarak oldukça gelişmiş özellikleri sunmayı amaçlayarak kullanıcı sayısını aynı oranda arttırmayı kendine amaç edinmiştir. Bizde bu yazımızda sizlere detaylı olarak Gate io borsası hakkında bilgi sunumu gerçekleştireceğiz.

Sizler için bitcoin nasıl alınır bunu da mavi bağlantıda sunduk tek tıkla tüm bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Gate io Güvenilir mi?

Kripto para borsalarına üye olmadan önce genel olarak insanların sormuş olduğu en stabil sorulardan birisi de güvenilir olup olmadığıdır. Çünkü yatırımcılar, yatırım yapmış olduğu miktarı borsa içerisinde güvende tutmak, işlemlerini de aynı şekilde sağlıklı olarak gerçekleştirmek istemektedir. Kripto para borsaları, devletlerin kontrolünde olmayan ve resmi bir şekilde hizmet vermemelerinden ötürü de güven konusunda çeşitli endişelere sahip olmak oldukça normal olarak karşılanabilir.

Gate io borsasının sistemine baktığımızda ise, güvenlik konusunda oldukça gelişmiş önlemler almakta olduklarını görebiliriz. Kullanıcıların giriş bilgileri, kimlikleri ve de yatırmış olduğu paraları koruma amaçlı olarak oldukça fazla güvenlik seçenekleri yer alıyor.

Kullanıcılar, Gate io borsası üzerinden hesap oluşturma aşamalarında bile, çeşitli güvenlik adımlarını geçerek hesabı onaylayabiliyor. Oluşturulmakta olan şifreler, oldukça güçlü bir hale getirilmesi için ise bazı zaman dilimleri içerisinde de çeşitli uyarılarda bulunulmakta.

Yani genel olarak baktığımızda, Gate io borsasının oldukça güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunmakta olduğunuz söyleyebiliriz. 

Gate io Komisyon Oranları

Gate io borsası üzerinden hesap açma işlemi yaparak, kripto para işlemlerinde bulunmak isteyen kullanıcılar, her alım ya da satım işlemleri adına işlemin yüzde 0,20 oranına kadar komisyon ödemektedir. Binance'de ise bu oran 0,075'tir.

Hem alış hem de satış işlemleri içerisinde ayrı olarak alınmakta olan bu komisyon oranları, biraz fazla bir oran olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca borsa üzerinden btc ile çekim yapıldığı takdirde, ek olarak 0.0005 BTC kesinti işlemi de uygulanmaktadır. Gate io borsası üzerinden komisyon anlamında alınan ücret, diğer borsalara göre biraz daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Gate io mu Binance mi?

Genel olarak dünyanın iki büyük borsaları arasında gösterilen Gate io ve Binance, insanların kripto para borsalarına üye olma işlemlerinde seçim yapma konusunda oldukça fazla kararsız kaldığı iki seçenek arasında yer almakta. Bu borsalar arasında detaylı bir şekilde kıyaslama yapacak olursak, Binance borsasının, Gate io borsasına göre çok daha düşük komisyon oranları ile hizmet vermekte olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Türkçe dil desteğinin bulunması ya da türk bankaları üzerinden direkt olarak türk lirası para yatırma ve çekme gibi avantajlarının da yer alıyor olması, Binance borsasının Türk kullanıcılarına çok daha fazla avantaj sağlamakta olduğu açıkça ortaya konuluyor. Bu anlamda dünyanın en büyük borsası olarak yer alan Binance üzerinden işlemler yapmak ve kayıt açmak genel olarak daha mantıklı olduğu söylenebilir.

Gate io komisyon oranı: %0.20

Binance komisyon oranı: %0,075

Diyelim ki 1000 dolarlık bir alım yaptınız, bu durumda Gate io sizden komisyon olarak 2 dolar alırken, Binance 75 cent alır.

Komisyon oranlarına baktığımızda Binance üzerinden alım satım yapmanız daha avantajlı olacaktır. Dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borsası Binance'dir. Ayrıca komisyon oranları en düşük borsa da yine Binance'dir.

Sizde Binance üzerinden üyelik açıp komisyon indirimli bir şekilde kampanyalardan faydalanmak için bağlantıya tıklayıp kayıt olabilirsiniz:

Binance'de en fazla %20 komisyon indirimi verilir. Size sunduğumuz bağlantı ya da kod ile %20 komisyon indirimi alabilirsiniz. Bunu bağlantıya tıkladığınızda bilgilerinizi doldurduğunuz form ekranında ya da kodu yazdığınızda yine aynı ekranda görebilirsiniz. %20 şeklinde ekranda yazacaktır. Binance referans kodu ile üye olmayı unutmayın.

%20 + %25 BNB Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: GGTR5T4E

Bu kampanyalı bağlantı sayesinde 75 cent komisyonu %10 daha düşürüp sonrasında %25 BNB indirimini de açarak dibe çekebilirsiniz.

Gate İO'ya %30 Komisyon İndirimi İle Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklayın.

Gate io Hangi Ülkenin?

Gate io genel olarak Çin merkezli olarak kurulan ve oldukça uzun senelerdir hizmet vermekte olan bir kripto para alım satım borsasıdır. Bu borsa, ilk olarak Çin merkezli olarak kurulsa da, daha sonrasında merkezini Cayman Adaları olarak yer alan Birleşik Krallığa bağlı bir ada üzerine taşımıştır. Bu şekilde müşterilerine yasal olarak herhangi bir sorun yaşamasının önüne geçerek faaliyetlerini en iyi şekilde devam ettirmeye çalışmaktadır.

Gate io Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Gate io kripto para borsası, ilk olarak Çin merkezli ve Çinli iş adamı olan Lin Han tarafından kurulmuş olan bir kripto para borsasıdır. İlk dönemler içerisinde bter.com olarak isimlendirmiş olduğu bu borsa, 2015 senesinde yaklaşık olarak 7 bin BTC kadar bir zarara uğratılarak hack işlemleri girişimlerinin ardından yeniden markalaşma yolunda isim değişikliğine gitti. Daha sonrasında ise eski alan adının yer aldığı tüm faaliyetlerini tamamı ile hizmete kapattı.

Borsa ismi genel olarak Gate Technology Inc. Şeklinde bilinmektedir. Yaklaşık olarak 3500 BTC hacimli bu borsa, şu anda dünyanın en çok kullanılan ve tercih edilen borsaları arasında yer almaktadır. 

Gate io Ne Zaman Kuruldu?

Gate io ilk olarak 2015 yılında Bter markası ile beraber kripto para borsası olarak faaliyetlerine başlamıştır. Ancak daha sonrasında borsa üzerinden bir hack girişimi olmasından sonrasında ise 2017 senesinde yeniden bir markalaşma süreci yaşayarak adını Gate io olarak değiştirmiş, ve bu şekilde kripto para faaliyetlerine aynı şekilde devam etmektedir.

Gate io Yasal mı?

Gate io genel olarak yasal olduğu söylenebilir. Yapılmış olan her işlemler için merkezine bağlı devletine belli bir miktarda vergi ödemektedir. Ayrıca herhangi bir yasallık durumunun olmadığı süre içerisinde belli devletler tarafından çeşitli yaptırımların geleceğini de söyleyebiliriz. Bu anlamda Gate io olarak adlandırılan kripto para borsasının faaliyetleri içerisinde herhangi bir yasal olmayan bir işlem bulunmamaktadır. Sizde gönül rahatlığı ile kullanabilir ve faaliyetleri içerisinde yer alarak çeşitli yatırım işlemlerinde bulunabilirsiniz.

Gate io Batar mı?

Gate io borsasının batar mı ile alakalı sorusuna yanıt verecek olduğumuzda, dünyanın sayılı en büyük kripto para borsaları arasında gösterilmektedir. Bu nedenle batma gibi bir olasılığının oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz. Ancak her geçen gün içerisinde tam olarak bir şey söylenemeyeceğinden ötürü, kendinizi güvene almak için çeşitli borsalar üzerinden işlemlerde bulunarak yatırımlarınızı belli oranlarda paylaştırabilir ve riskinizi böylece düşürebilirsiniz.

Gate io Ne Kadar Güvenli?

Gate io borsası, altyapı olarak SSL ile korunan ve CER sertifikalarına sahip olan bir kripto para borsasıdır. CER olarak adlandırılan bu sertifika, kripto para piyasalarını değerlendirmekte ve bu borsayı da oldukça üst sıralar içerisinde yer alması gerektiğini de belirledi.

Ayrıca bunun dışında diğer borsalardan farklı olarak adlığı güvenlik önlemlerinden birisi ise, çekim işlemleri için farklı bir şifre oluşturulmasını talep etmesidir. Bu şekilde giriş için ve çekim için farklı şifreler kullanmakta, güvenliğinizi de aynı oranda arttırmış olmaktasınız. Bu şekilde alınan bir çok önlem ile Gate io borsası üzerinden oldukça güvenli bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Gate io En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Gate io borsası üzerinden kaç tl para yatırılır konusuna gelecek olduğumuzda, türk lirası olarak yatırım ve çekim hizmeti vermediğini söyleyebiliriz. Bu anlamda Gate io borsasına para aktarımı gerçekleştirmek için ilk olarak başka bir borsa üzerinden kripto para gönderimi sağlamalı ve daha sonrasında bu borsa üzerinde usdt para birimine çevirerek dilediğiniz kripto parayı satın almalısınız. Para çekimler için ise yine aynı şekilde almış olduğunuz kripto parayı, türk lirası desteği sunan başka bir kripto para borsasına göndererek yine aynı şekilde türk lirasına çevirip kullanım sağlayabilirsiniz.

Bu anlamda gate io borsası üzerinden en az kaç türk lirası para yatırılır sorusuna net bir şekilde cevap verilmemekte. Onun haricinde örnek olarak az komisyon oranı bulunan Stellar gibi coinleri bu borsa üzerine aktararak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler: gate io güvenilir mi, gate io komisyon oranları, gate io mu binance mi, gate io hangi ülkenin, gate io sahibi kim, coinbase ne zaman kuruldu, gate io yasal mı, gate io batar mı, gate io ne kadar güvenli, gate io en az ne kadar para yatırılır

Sevdiklerinle Paylaş