BTCTurk Güvenilir mi? BTCTurk mü Binance mi? Hangi Borsa Daha İyi?

BTCTurk Güvenilir mi? BTCTurk mü Binance mi? Hangi Borsa Daha İyi? başlığımızdasınız. BTCTurk Güvenilir mi? BTCTurk mü Binance mi? Hangi Borsa Daha İyi? Ekim 15, 2021 tarihinde yayınlandı.

BtcTurk Türkiye’nin ilk kripto para borsasıdır. BtcTurk dünyanın ise 4. Bitcoin ve kripto para alım satım platformu olan BtcTurk 2013 yılında Kerem Tibuk platformun kurucusudur. BtcTurk borsası Türk lirası için çeşitli kripto para birimleri sunmaktadır. Bu kripto para birimleri arasında en popüler olanlardan bazıları Bitcoin, Tether, Ethereum, Littecoın. BtcTurk kripto para borsasının CEO’luğu Özgür Güneri yapmaktadır. Özgür Güneri yaptığı kripto para işlem platformu BtcTurk Türkiye’de hizmet vermeye devam etmektedir. 1 Temmuz 2013’te TL ile ilk Bitcoin alım satımına aracılık eden BtcTurk’ün 90’dan fazla çalışanı bulunmaktadır. 

BtcTurk Güvenilir mi?

BtcTurk Müşteri memnuniyeti için öncelikli olarak güven faktörünü ele alan BtcTurk Yeni Malatyaspor sponsorluğu ile de fazlası ile kripto para yatırımcılarının dikaktini çekmekte. BtcTurk güven faktörü arttırmada yardımcı bir diğer etkenlerden bir diğeri ise BtcTurk kripto para borsasının İstanbul Ticaret odası’na kayıtlı bir firma olmasıdır. BtcTurk kripto para borsasının kripto para yatırımcılarına sunduğu kaliteli hizmetlerden ötürü güven sunduğunu belirtebiliriz. Sistem tarafından aktarılan bilgiler doğrultusunda çevrimdışı cüzdanların çok imzalı ve güvenlik oranına sahip olan cihazlarda muhafaza edilmektedir. Güvenliği arttırmak için BtcTurk kimlik belgesi ve adres kanıtı gibi geçerli kimlik bilgilerini kullanıcılardan talep etmektedir. BtcTurk anonimliğe izin vermez. BtcTurk kullanıcılar için her müşteriye özel bir güvenlik imajı önermektedir. BtcTurk kullanıcılar için işlem hacmi arttıkça daha uygun hale gelen makul komisyon ücretlerine sahiptir. Ancak banka havalesi işlemi ile minimum para çekme tutarı 10 TL’dir. Anında para transferi için çok küçük bir para limiti BtcTurk kullanıcılarına sunmaktadır. BtcTurk genel olarak bakıldığında kripto para borsasında güvenilir bir hizmet sunmaktadır. 

Tüm oranları ve alım satım işlemlerini öğrenebilmek için tıklayınız: BİTCOİN NASIL ALINIR.

BtcTurk Komisyon Oranları 

BtcTurk komisyon oranları piyasa alıcı ve piyasa yapıcıları için farklı fiyatlardan yer almaktadır. Komisyonlar genellikle 0-1 Milyon TL aralığındaki işlemler için 0,0010 ve 0,0018 şeklinde komisyon oranları bulunmaktadır. BtcTurk Kripto para borsasında yatırım yapan kullanıcılar için komisyon oranlarında bulunan hesap seviyeleri 1’den 5’e kadar gidiyor. Borsada her kullanıcı sadece bir komisyon seviyesine sahip olabilirler. 

BtcTurk ülkemizde kripto para yatırımcıları tarafından Türkiye’de en çok kullanılan borsalardan bir tanesidir. BtcTurk borsasında komisyon oranlarında 30 günlük hacim hesaplaması kullanılmaktadır. 30 günlük hacim hesaplanmasında borsa otomatik olarak bir kullanıcının Türk Lirası işlem çiftlerinde yaptığı işlemlerin son 30 günlük toplam hacimlerini Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır. BtcTurk daha sonrasında hesap seviyesine göre kullanıcılarından komisyon almaktadır. 

BtcTurk borsasında emir girişi yapıldığında kullanıcılara satış emirlerine en iyi alış fiyatlarından satış yapar alış emirleriniz içinse en iyi satış fiyatlarından alım yapan emirlerdir. BtcTurk borsasında emir girişi yapıldığında satış emirleri birbiri ile eşleşmesi veya biraz daha düşükten satış yapılması alış emirleri için en iyi satışla eşleşmesi veya biraz daha yüksekten alınan alış emirleridir. 

BtcTurk Komisyon Oranı: 0,0018

Binance Komisyon Oranı:0,075

1000 Dolarlık bir alım yaptığınız da BtcTurk komisyon olarak %0.18 bir pay alacaktır. Binance ise 0,075 komisyon ücreti almaktadır. 

BtcTurk mü Binance mi?

Son dönemlerde oldukça popüler hale gelen kripto borsaları dünya da fazlası ilgi çekmeye başlamıştır. Bunun sonucunda farklı farklı kripto para borsaları ortaya çıkmış ve gündeme gelmiştir. Binance altcoin yapabileceğiniz Çin asıllı bir kripto para borsasıdır. Binance bugünlerde Dünya’nın en büyük ve en güvenilir altcoin borsası olarak anılmaya başlamıştır. Binance Malta’da Avrupa’da binlerce çalışana sahiptir. Kripto para borsaları arasında bir numaralı platform olarak kullanıcıların önüne çıkmaktadır. İlk kez kripto para borsasına adım atacak bir yatırımcının Binance üzerinden kripto borsasına adım atması mantıklı denilecek bir işlemdir. Binance Kripto para borsası bünyesinde çok fazla coin yer almaktadır. Binance 2017 yılında altcoin’lerin değeri çok hızlı bir şekilde arttığı bir dönemde piyasaya olan talebe mevcut borsalar yetişme sorunu yaşamaktadırlar. Bahsedilen yoğun tempo döneminde bile sağlam alt yapısı ile Binance üye alımına devam etmiştir. Ayı piyasası ile birçok kripto para borsası kapanırken Binance kimseyi mağdur etmeden işlemlerine hızlı bir şekilde devam etmiştir. 

BtcTurk kuruluşu 2013 yılına dayanmaktadır. BtcTurk dünyada kripto para borsası olarak açılan Bitcoin alt-coin alım satım platformu olarak bilinen dördüncü platformdur. BtcTurk yenilenen adresiyle kullanıcılar için birden fazla yenilik yapılmıştır. Bu konular üzerinden yola çıkacak olursak Binance üzerinden kripto para borsasına yatırım yapmak daha olumlu gözükmektedir. Binance BtcTurk’e göre daha az komisyon oranları almaktadır. Bu komisyon oranları barındıran çok daha fazla kripto para ile işlem yapabileceğiniz bir platform olarak yer alır. Kripto para işlemlerine ilk kez başlayacak kişilerin Binance’i tercih etmesi daha mantıklı olacaktır. Binance referans kodu kullanarak üyelik almayı unutmayınız.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

BtcTurk Hangi Ülkenin?

Kripto paralar her geçen yıl daha fazla yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Bitcoin 2008 yılında eşler arası elektronik nakit sistemi olarak tanımlaması ile ortaya çıkmıştır. Satoshi Nakamoto takma isimli bir kişi ya da grubun yayımlamasıyla ortaya çıkan Bitcoin büyük sükse yaratmıştır. BtcTurk kurucusu Kerem Tibuk’dur. 20213 yılında kurulan şirket Türk Lirası ile Bitcoin işleminin gerçekleştiği BtcTurk her fırsatta kurulduğu günden bugüne güvenilir ve hızlı bir hizmet sunmaya devam etmektedir. 

BtcTurk Kripto para borsasının kanunlara tam riayet ederek hareket ettiği bilinmektedir. Türkiye’de ve Dünyanın çok büyük bölümünde kripto para borsalarına yönelik herhangi bir özel bir durum veya regülasyon sorunu yoktur. BtcTurk 2018 yılında 500 binden fazla kullanıcıya hizmet vermeye başlayan BtcTurk 2019 yılına gelindiğimizde Bticoin dışında ki diğer kripto paraların alınıp satıldığı BtcTurk kullanıma açmıştır. 2020 yılına gelindiğinde BtcTurk 1 milyonu geçen BtcTurk kripto para borsası işlemlerine ve faaliyetlerine son hız devam etmektedir. 

BtcTurk Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

BtcTurk sahibi Keme Tibuk’dur. BtcTurk 1 Temmuz 2013 yılında kurulmuştur. BtcTurk 1 Temmuz 2013’te Türkiye’nin ilk Bitcoin al sat işlemini gerçekleştirmiş. BtcTurk Pro kullanıcılara 2019 yılında kullanıma açılmıştır. BtcTurk kripto para borsasında ki en büyük sorun olan güven sorunu konusunda kullanıcılarına güvence vermeye çalışmıştır. BtcTurk bu alandaki boşluktan faydalanarak kısa süre büyük bir büyüme göstermiştir. BtcTurk üzerinden 24 saat boyunca kullanıcılar kesintisiz şekilde işlem yapabilmektedir. 

Şirket 2018 yılında kuruluşundan sonra büyük yatırımcıların dikkatini çekmiştir. Kripto para birimlerinin dünyada hızlı bir şekilde yayılması ve dünya üzerinde etki alanlarının genişlemesi ile kripto para ile yatırım yapmak isteyenler daha önce kurulmuş ve tecrübeli borsalara yönelmeye başladı. Bu gelişmeler üzerine 2018 yılında BtcTurk sahibi Ozan Yurtseven şirketin yüzde 95’ini 2018 yılında QNB Finansinvest’in CEO’su Özgür Güneri’ye satılmıştır. 

BtcTurk Ne Zaman Kuruldu?

BtcTurk Türkiye’deki kripto para borsaları arasında ilk 3’te dünyada ise ilk 50 borsa arasında yer alan ilk 50 borsa arasında yer almaktadır. Şirket 1 Temmuz 2013 yılında kurulmuştur ve 2018 yılında el değiştirmiştir. 

BtcTurk Yasal mı?

BtcTurk Türkiye’de yasal bir şekilde işlemlerine devam etmektedir. Ülkemizde yasal kapsamda hizmet sunmaktadır. Yerli bir kripto para borsası da BtcTurk sistemi Eliptik Yazılım Ve Ticaret A.Ş bünyesinde yer almaktadır. 

BtcTurk Batar mı?

BtcTurk Bitcoin ile de sınırlı kalmayıp BtcTurk Pro üzerinden birçok Altcoin’i analiz edebilmeniz için güncel ve güvenilir bilgileri tek platform üzerinden sunmaktadır. BtcTurk Türkiye’nin en meşhur sitelerinden bir tanesidir. Bünyesinde yüzlerce coin bulunduran bir şirkettir. 

BtcTurk Ne Kadar Güvenli?

BtcTurk Türkiye’de faaliyet gösteren 2013 yılından beri aktif bir şekilde işlem yapılan güvenilir bir kripto para borsasıdır. Binlerce kripto para yatırımcı yüksek miktarda para yatırmakta ve işlem yapmakta. Türk Lirası varlıklarının Türkiye’deki bankalarda tutulduğu gerçeği ile birlikte platformda yüksek miktarda para yatırmanın kullanıcılar için herhangi bir sakıncası yoktur. 

Etiketler: BtcTurk güvenilir mi, BtcTurk komisyon oranları, BtcTurk mi binance mi, BtcTurk hangi ülkenin, BtcTurk sahibi kim, BtcTurk ne zaman kuruldu, BtcTurk yasal mı, BtcTurk batar mı, BtcTurk ne kadar güvenli, BtcTurk en az ne kadar para yatırılır.

Sevdiklerinle Paylaş