Binance Güvenilir mi? Komisyon Oranları 2022

Binance Güvenilir mi? Komisyon Oranları 2022 başlığımızdasınız. Binance Güvenilir mi? Komisyon Oranları 2022 Şubat 09, 2023 tarihinde yayınlandı.

Binance güvenilir mi?
2019 senesinden bu yana en çok konuşulan konulardan birisi kripto paralar oldu. Oldukça hızlı bir şekilde büyüme kaydetmekte olan kripto paralar, birçok önemli gelişmeleri de beraberinde getirdi. Bu yükselişleri yer alması ile beraber birçok yeni yatırımcı da kripto para piyasasına girmeye devam ediyor. Bu yatırımcılar, genel olarak hangi borsaya girmek gerektiği, hangi kripto para borsalarının güvenilir olduğu gibi birçok soruyu da internet üzerinden araştırmakta. Biz de bu yazımızda dünyada en çok kullanılan ve en çok işlem hacmine sahip olan kripto para borsası olan Binance hakkında sizlere birçok detaylı bilgi sunacağız. Böylece sizde kripto para dünyası içerisine girerken Binance üzerinden nasıl işlem yapmanız gerektiği ve birçok bilgiyi de edinmiş olacaksınız.

Binance Güvenilir mi?

Binance kripto para borsasının güvenilir olup olmadığına gelecek olduğumuzda, çeşitli verilere bakarak bir yorumda bulunacak olduğumuzda, uzun süredir hizmet vermekte olan, milyonlarca kişiye kripto para alım ve satım hizmeti sunan bir borsa olduğunu düşünürsek güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun haricinde 2019 senesinde Binance borsasının hackerler tarafından 7 bin BTC’lik bir hack olayının da yaşandığını söyleyebiliriz. O zamanki değeri 40 milyon dolar olan bu miktar için Binance şirketi müşterilerini mağdur etmedir. Yalnızda borsadaki saldırı oranının büyüklüğünü ölçme amaçlı olarak bir hafta içerisinde borsaya üye olan kişilerin kripto paralarını kendi cüzdanlarına çekmeye izin vermedi. Ardından herkesin mağduriyetini gidererek hizmetlerine kaldığı yerden devam etti. Buradan yola çıkacağımız örnek ile herhangi bir dolandırıcılık ya da hack girişimlerinde bile Binance borsasının sizi mağdur etmeyeceğini oldukça iyi bir şekilde görebilmekteyiz.

Binance'de en fazla %20 komisyon indirimi verilir. Size sunduğumuz bağlantı ya da kod ile %20 komisyon indirimi alabilirsiniz. Bunu bağlantıya tıkladığınızda bilgilerinizi doldurduğunuz form ekranında ya da kodu yazdığınızda yine aynı ekranda görebilirsiniz. %20 şeklinde ekranda yazacaktır.

%20 + %25 BNB Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Avantajlardan yararlanmak ve tüm bilgileri öğrenmek için tıklayınız: BİTCOİN NASIL ALINIR.

Mobil uygulama üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: GGTR5T4E

Binance Komisyon Oranları

Binance Komisyon Oranları


Genel olarak kripto para borsalarının güvenli ve hızlı işlem yapmasının haricinde, komisyon oranlarının düşük olması da yatırımlar anlamında oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Çünkü kripto paralar ile yapacağınız alım ve satım işlemlerinde borsalar belirli bir miktarda kesinti yapmaktadır. Şu anda yer alan kripto para borsaları arasında en düşük komisyon oranlarının sunmakta olan Binance, sizlere çok daha fazla kazanç elde edebileceğini kripto para yatırımları vaad etmektedir. 

Binance kripto para borsası üzerinden komisyon oranları %0,1’dir. Yani bu oranın binde bir olduğunu söyleyebiliriz. Örnek verecek olduğumuzda 1000 dolarlık bir alım işlemi için sadece 1 dolarlık bir kesinti ödemiş olacaksınız.

Cüzdanınızda oldukça düşük bir miktarda bile BNB coin bulundurmanız durumunda %25 oranında komisyon indirimi almış olacaksınız. Bu şekildeki bir kripto para alım ve satım işlemlerinde komisyon oranınız %0.075 olacaktır. Yani 1000 dolarlık bir kripto para alım ya da satım işlemlerinde sadece 75 cent bir komisyon ücreti ödersiniz.

Bunların haricinde %10 oranında referans kodu ile üye olmanız koşulunda komisyon oranı düşecektir. Bu durumda da 1000 dolarlık bir kripto para alım ya da satım işleminde dip fiyattan bir komisyon ücreti ödersiniz.

Binance Hangi Ülkenin?

Binance, genel olarak Çin merkezli bir kripto para borsası olarak kurulsa da, daha sonrasında Çin hükümetinin kripto paralar ile alakalı olarak belirli yasaklar getirmesinin ardından merkezini Japonya’ya taşıdı. Daha sonrasında Japonya hükümetinin de aynı şekilde kripto paralar ile alakalı katı bir düzenleme getirmesinin ardından merkez bu sefer de Malta’ya taşındı. Burada bir ofis üzerinden merkez olarak belirlenen ülke ile Binance borsası faaliyetlerine devam etmekte. Bu anlamda tam olarak Binance borsasının hangi ülkeye ait olduğunu söylemek mümkün değil. Onun yerine Binance kripto para borsasının global anlamda hizmet vermekte olan bir borsa olduğunu söylemek daha mantıklı olacaktır. 

Binance Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Binance’nin sahibi, 1977 senesinde doğmuş Changpeng Zhao adındaki bir şahıstır. Çin kökenli olan bu birey, babasının Çin’den sınır dışı edilmesinin ardından Kanada ülkesine taşınarak orada yaşamaya başlıyor. Daha sonrasında Zhao ise Kanada’da eğitim hayatına devam ederek McGill Üniversitesi’nde bilgisayar bilimi bölümünde eğitim alıyor. 

Binance Ne Zaman Kuruldu?

Binance kripto para borsası ile olarak 2017 senesinin Eylül ayında resmi olarak Çin merkezli olarak faaliyete geçti. Ancak daha sonrasında Çin hükümetinin kripto paralar ile alakalı olarak getirdiği yasaklar sonucunda merkezini Japonya’ya taşıdı ve 2018 senesinin Mart ayında Tayvan merkezli bir ofis daha kurdu. Japonya hükümetinin de kripto paralar ile alakalı olarak bazı sert önlemler almasından sonrasında ise 2018 senesinin Mart ayında şirketin merkezini Malta’ya taşıdı.

Binance Yasal mı?

Binance kripto para borsası, ülkemiz içerisinde yer alan kripto para düzenlemelerine göre herhangi bir şekilde yasal sorunu bulunmayan borsalar arasında yer almaktadır. Ülkemizde bulunan merkezi ile yapılan işlemler için belirli vergilerini ödemekte ve vergi mükellefi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu anlamda Binance kripto para borsasında yapılacak her işlemin yasal olduğunu söyleyebiliriz.

Binance Batar mı?

Binance kripto para borsası, dünyada yer alan en çok kullanıcıya ve en çok işlem hacmine sahip olan borsa olarak yer almaktadır. Bu anlamda bu denli büyük bir borsanın batma ihtimalinin de oldukça düşük olduğunu söyleyebiliriz.

Hatta yukarıda anlattığımız gibi oldukça büyük bir hack girişiminde bile tüm parayı kendi cebinden ödeyerek kimseyi mağdur etmemiştir. Bu anlamda oldukça büyük bir kripto para borsası kolay bir şekilde batmayacaktır. 

Binance Ne Kadar Güvenli?

Binance kripto borsası ya da diğer kripto paralara üye olurken, kullanıcılarından kimlik, adres ya da çeşitli kişisel bilgiler talep etmektedir. Bu nedenle insanlar da Binance kripto para alım satım borsasının ne kadar güvenli olduğunu merak etmektedir. Türkiye hükümeti tarafından kripto paralar ile alakalı olarak belirlenen kurallar çerçevesinde, kripto para borsalarına üye olan kişiler, kimlik onayı yapması gerekiyor. Yani eğer kimlik doğrulaması işlemi gerçekleştirmezseniz, yasal olarak borsalar üzerinden işlem yapılmasına izin verilmemekte.

Bu anlamda Binance borsasının ülkemizde faaliyette olan şirketi ile beraber vergi mükellefidir. Böylece tamamen yasal olarak Binance üzerinden kripto para alım ve satım işlemleri gerçekleştirebilir, oldukça güvenli bir şekilde yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Binance kripto para borsasına, Binance tr üzerinden tüm türk bankaları üzerinden eft işlemlerine izin verilmektedir. Bunun haricinde Ziraat ve Vakıfbank gibi bankalardan da 7 gün 24 saat para çekme ve yatırma talimatları verilebilmektedir. Bu bankalar üzerinden toplamda en az kaç para yani türk lirası yatıracağımız sorusuna gelirsek, bunun için herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Yani dilediğiniz kadar türk lirasını binance cüzdanınıza aktarabilir ve alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun haricinde kripto para alımları için de Binance uygulaması üzerinden en az 10 dolarlık bir talimat ile kripto para alımlarına izin verilmektedir. 

Etiketler: binance güvenilir mi, binance komisyon oranları, binance hangi ülkenin, binance sahibi kim, binance ne zaman kuruldu, binance yasal mı, binance batar mı, binance ne kadar güvenli, binance en az ne kadar para yatırılır

Sevdiklerinle Paylaş