Paribu Güvenilir mi?

Paribu Güvenilir mi? başlığımızdasınız. Paribu Güvenilir mi? Ağustos 23, 2021 tarihinde yayınlandı.


Paribu güvenilir mi yazısının Bitcoin ile fotoğrafıdır.

Paribu, Türkiye'de hizmet veren kripto para borsalarından biridir ve güvenilirdir. Yoğun bir işlem hacimine sahip olan Paribu işlem borsasına kripto para yatırımcıları güvenmektedir. Paribu güvenilirdir çünkü uzun süredir Türkiye'de kullanıcılarına güven vermektedir.

Ülkemizde her geçen gün kripto paralara olan ilgi artış göstermekte. Ülkenin para biriminin dolar ve diğer para birimler karşısında eriyor olması, insanları kripto para yatırımlarına yönlendirmeye başladı. Bizde bu nedenle ülkemizde işlem hacmin en çok olduğu yerli borsa Paribu hakkında sizler bu yazımızda detaylı bilgi paylaşmaya çalışacağız.

Paribu borsasının artıları ve eksileri ile ele alacağımız bu yazıda, yazdığımız hiçbir yazı yatırım tavsiyesi olarak dikkate alınmamalıdır. Sizlere sadece Paribu hakkında detaylı bilgilerimizi sunacağımız bu yazı ile sizde gerekli bilgilerin sahibi olabileceksiniz.

Genel olarak bitcoin ve birçok kripto paranın yer aldığı yerli borsa olan Paribu, müşterilerin türk lirası ile yatırım yapabilmesi sağlayan para birimi olarak yer almaktadır. Bu şekilde yüz binlerce üyeye sahip olan Paribu borsası, hizmetlerini kaliteli bir şekilde sunan kripto para alım ve satım borsası olarak karşımıza çıkmaktadır.

Güvenilir yatırımlar için tüm bilgileri bitcoin  nasıl alınır dan tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Paribu Borsası Güvenilir mi?

Paribu, ülkemizde yer alan tüm vergi ve yasal sorumlulukları yerine getirerek kurulmuş olan bir yasal kripto para alım ve satım borsası olarak yer almaktadır. Bu anlamda yasal olarak herhangi bir sorun olmayan güvenilir borsa olarak söyleyebiliriz. 4-5 senedir aktif bir şekilde faaliyet göstermekte ve şu ana kadar güvenlik ile alakalı bir sorun yaşanmamıştır. Ancak eleştiri olarak ani yükseliş ve düşüş gibi durumlarda sürekli olarak borsanın kitlenerek alım satımlara izin vermediğini net bir şekilde gözlemleyebiliriz. 

Her geçen gün içerisinde bazı borsalarda dolandırıcılık gibi durumların ortaya çıkması ile insanların endişe içerisinde yaklaşmasını anlayış içerisinde karşılayabiliyoruz. Bu anlamda Paribu borsasında şu ana kadar bir sorun yaşanmasa da buna kimsenin garanti vermesi mümkün değildir. Bu nedenle şu anda güvenli bir şekilde işleyen sistemlerin, ileriki zamanda nasıl sorunlar yaşatabileceğini bilemiyoruz. O yüzden kesin olarak güvenli olduğunu söylemek mümkün değildir. 

Paribu Komisyon Oranları

Paribu üzerinden alım ve satım işlemlerinizde, yatırdığınız miktardan belli bir yüzdeyi herhangi bir kripto para alım ya da satımlarınızda kesinti olarak ödemektesiniz. Bu, birçok kripto para yatırımcısı için oldukça önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır çünkü oldukça büyük bir miktarda komisyon almakta olan kripto para borsaları bulunur. Bu nedenle kripto paraların alım ve satımlarında düşük komisyon alan kripto para borsalarını seçmek sizin için çok daha kazançlı bir durum olacaktır. Paribu borsasında ise komisyon oranlarına bakacak olduğumuzda, piyasa yapıcı komisyonlarda oran %0.25 iken,  piyasa alıcı komisyon oranları ise %0,35 olarak belirlenmiştir. Diğer borsalar ile kıyasladığımızda alınan komisyon oranlarının oldukça büyük miktarlar olduğunu söyleyebiliriz.

Binance borsası ile kıyasladığımızda, oldukça ciddi miktarda komisyon farklarının olduğunu söyleyebiliriz. Bu oranlara örnek verecek olduğumuzda;

Binance alım ve satımlarda uygulanan komisyon oranları: %0,075

Paribu alım ve satımlarda uygulanan komisyon oranları: %0,25 

Olarak yer almaktadır. Yani daha rahat bir şekilde anlayacağımız oranlar ile kıyasladığımızda, bir borsa üzerinden 1000 TL’lik bir kripto para alımı yaptığımızda, binance üzerinden komisyon kesintisi 0,075 tl olur iken, paribu borsasında ise bu oran 2,5 tl olarak belirlenmiştir. 

Paribu mu Binance mi?

Paribu ile Binance kripto para borsalarını kıyaslayacak olduğumuzda, Binance borsasının birçok yönü ile çok daha avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. İkisi de türk lirası ile kripto para alımları sunabilmekte ve türk bankaları ile para çekme ve yatırma hizmetleri sunmaktadır. Ancak komisyon oranları, yukarıda da belirttiğimiz üzere Binance borsasında oldukça uygundur. Bunun haricinde oldukça hızlı bir şekilde işlemlerin yapıldığı Binance borsasına göre Paribu borsasında bazı günler içerisinde yoğunluktan dolayı sistem kitlenmektedir. Bu nedenle de insanlar kripto para alım ve satımlarında belli oranlarda zarar edebilmektedir. Bunların haricinde Paribu borsası içerisinde belli miktarda kripto para listelenmesi yer alırken, Binance borsasında yüzlerce kripto para çeşidi yer almaktadır. Bu anlamda yatırımlarınız için Binance üzerinde çok daha fazla seçeneğin yer almakta olduğunu söylemek mümkündür.

Genel olarak bakıldığında, Binance borsasının Paribu borsasına göre çok daha üstün bir şekilde hizmet ve ayrıcalıklarının yer aldığını söyleyebiliriz. Sizde kripto para yatırımları yapmak istediğinizde mantıklı bir seçim yapmak için Binance borsasını tercih edebilirsiniz. Binance kayıt sırasında Binance referans kodu kullanmayı unutmayın.

%10 + %25 Alım - Satım Komisyon İndirimi İle Binance'ye Kayıt Olmak İçin Buraya Tıklamanız Yeterli Olacaktır.

Mobil uygulama üzerinden kayıt oluyorsanız referans kimliği bölümüne bu kodu yazmanız yeterli olacaktır: OS18844Q

Paribu Hangi Ülkenin?

Paribu, az önce de bahsettiğimiz üzere tamamen yerli ve Türk yapımı olan bir kripto para borsası olarak yer almaktadır. Kurucusu da Türk ve sistem üzerinde türk lirası ile ödeme gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda gönül rahatlığıyla ülkemizde yer alan tüm türk bankalarından para çekme ve para yatırma gibi talimatlar verilebilmektedir.

Paribu Sahibi Kim? Kime Ait? Kimin Şirketi?

Paribu ülkemizde yer alan en yüksek hacimli olan dijital varlık işlem borsaları arasında yer almaktadır. Hem hızlı, hem de güvenilir olarak söylenmekte olan Paribu borsası, bitcoin başta olmak üzere birçok coin alımı için aracılık etmekte olan alım satım borsası hizmetidir. Sahibi ve CEO’su Türk asıllı olan Yasin Oral’dır. Bu şekilde tamamı ile türk ve yerli bir borsa ile türk lirası üzerinden kripto paraların alım ve satımlarının gerçekleşebileceği bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır.

Paribu Ne Zaman Kuruldu?

Paribu, ilk olarak 2017 senedinde hizmete sunulmuş olan bir kripto para alım satım platformudur. Ön hazırlık için çalışmalarına 2016 senesinde başlayan bu borsa, 2016 senesinde resmi olarak kurulmuş ve faaliyetlerine 14 Şubat 2017 senesinde resmi olarak başlamıştır. 

Paribu Yasal mı?

Paribu, ülkemiz içerisinde gerekli tüm yasal faaliyetleri yürütme açısından herhangi bir sorunu bulunmayan borsalar arasında yer almaktadır. Yetkili makamlar tarafından gerekli tüm izinlerin alınmış olduğu, ülke içerisindeki şirketi ile vergi mükellefi olan bir kripto para borsasıdır. Bunun haricinde;

Site içerisinde SSL sertifikası yer almaktadır. Bu sertifika ile beraber, kart bilgilerinizin ya da kripto paralarınızın çalınma ihtimalleri oldukça düşük bir miktar olarak yer almasını sağlar.

Borsa, ülkemizdeki gerekli tüm mercilerden izinleri almış ve bu anlamda yasal herhangi bir sorunu bulunmamaktadır.

Borsa üzerinden listelenmekte olan her kripto paranın fiyatları, yasal olarak anlık bir şekilde takip edilmesine izin verilmektedir.

Bu anlamda yerli kripto para borsası olan Paribu markasının yasal olarak herhangi bir sorununun olmadığını gönül rahatlığı ile belirtebiliriz. 

Paribu Batar mı?

Paribu, 2017 senesinden bu zamana kadar aktif bir şekilde kripto para alım ve satım faaliyetlerine devam etmektedir. Bu anlamda herhangi bir şekilde güvence verilmese de ülkede yer alan en çok işlem hacminin yer aldığı kripto para borsası olduğunu söyleyebiliriz. Bu şekilde bir mantık kıyaslaması yapıldığında Paribu kripto para borsasının batma ihtimalinin oldukça düşük bir ihtimal olduğunu söyleyebiliriz. Ancak her kripto para borsası, insan yapımı olmasından ötürü hepsinde belli oranda riskler bulunmaktadır. Bunları göze alarak hangi kripto para borsasına yatırım yapacak olacağınızı iyi bir şekilde seçmelisiniz.

Paribu Ne Kadar Güvenli?

Paribu, genel olarak SSL sertifikası ile hizmet vermekte olan bir kripto para borsasıdır. Bu da kripto para yatırımlarınızın ve banka hesaplarınızın güvenli bir şekilde korunduğu anlamına gelmektedir. Bunun haricinde yapılacak herhangi bir para ya da kripto para transferleri işlemleri için ise hem telefon numarası üzerinden sms doğrulaması, hem de mail üzerinden doğrulama kodu talep edilerek güvenlik önlemleri üst düzeyde alınmaktadır. Bu şekilde kripto paralarınızın oldukça kaliteli bir şekilde korunduğunu sizlere söyleyebiliriz. Ancak hiçbir sistem kusursuz olmamakla beraber ilerde herhangi bir güvenli sorununun olup olmadığı garantisini kimse verememektedir. 

Paribu En Az Ne Kadar (Kaç TL) Para Yatılır?

Paribu kripto para borsası üzerine para yatırma işlemleri için herhangi bir yatırım tutarı alt limiti bulunmamaktadır. Bu şekilde dilediğiniz miktarda yatırım miktarınızı Paribu borsasına yatırabilirsiniz. Para çekmek için ise alt limit oranı 10 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca her para çekme işlemi için sizlerden 3 tl komisyon kesintisi de alınacağının altını çizebiliriz. 

Etiketler: paribu güvenilir mi, paribu komisyon oranları, paribu mi binance mi, paribu hangi ülkenin, paribu sahibi kim, paribu ne zaman kuruldu, paribu yasal mı, paribu batar mı, paribu ne kadar güvenli, paribu en az ne kadar para yatırılır


Sevdiklerinle Paylaş